Smartwatche dla dzieci

Elektroniczne zegarki dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

Inteligentne gadżety zdobywają serca coraz młodszych odbiorców. Dziś dziecko ze smartfonem, tabletem czy smartwatchem nikogo już nie dziwi – maluchy coraz wcześniej opanowywują obsługę popularnych sprzętów. Choć niektórzy mogą być do nich nastawieni sceptycznie warto pamiętać, że niektóre służą nie tylko rozrywce, ale i nauce oraz bezpieczeństwu Twojej pociechy. Funkcjonalnymi gadżetami są z całą pewnością elektroniczne zegarki dla dzieci. Jaki model będzie odpowiedni? Na co warto zwrócić uwagę wybierając smartwatch dla dziecka?

Zegarki dla dzieci – czy warto?

Kiedyś wymarzonymi prezentami dziecka były proste gry i zabawki – dziś jest już zupełnie inaczej. Maluchy chętnie sięgają po interaktywne gadżety, które przydają się im w rozmaitych sytuacjach. Oczywiście – głównym celem jest tutaj rozrywka. Wielu rodziców demonizuje tego typu akcesoria w obawie, że te odciągną dziecko od nauki i codziennych obowiązków. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że czasy się zmieniają – dzieci podpatrują elektronikę u rodziców, a w związku z tym same chcą z niej korzystać. Rozwiązaniem jest nauczenie brzdąca rozsądnego posługiwania się urządzeniami, ale i dobór właściwych gadżetów.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Smartwatche Locon Watch

Jeśli Twoja pociecha przejawia pierwsze zainteresowanie elektroniką, doskonałym pomysłem na upominek okaże się zegarek dla dziecka z GPS Locon Watch Video czy też Locon Watch Lite. Mowa jednak nie o klasycznym czasomierzu, ale modelu, który oferuje szereg praktycznych funkcji takich, jak kontrola rodzicielska za pomocą GPS czy telefon. Jakie funkcje powinien mieć smartwatch dla dziecka, tak by był doskonałym dodatkiem i nie odciągał uwagi kilkulatka od obowiązkowych zajęć?

Zegarki dla dzieci – kontrola rodzicielska w wygodnej formie

Można powiedzieć, że kupując elektroniczny zegarek dla dziecka upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu. Po pierwsze, maluch będzie zadowolony z nowego, ciekawego gadżetu, który zagwarantuje mu wiele atrakcyjnych funkcji, jak np. mierzenie kroków czy wykonywanie połączeń. Po drugie, Ty zyskasz kontrolę nad tym, gdzie przebywa Twoje dziecko – tego rodzaju urządzenia łączą się z telefonem za pośrednictwem specjalnej aplikacji Bezpieczna Rodzina, która pokaże, kiedy i gdzie przebywała ostatnio Twoja pociecha. Taki smartwatch dla dziecka to nie tylko spokój o jego bezpieczeństwo. Inteligentny zegarek to także poczucie, że dajemy naszym pociechom tak potrzebną wolność i swobodę – dyskretna kontrola nie powoduje przecież niepotrzebnego buntu i nie wywołuje zbędnych kłótni.

Wybieramy zegarek dla dziecka: najważniejsze cechy

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru dobrego zegarka dla dziecka? Poniżej przedstawiamy najważniejsze kryteria, którymi warto kierować się podczas zakupu.

Zegarek elektroniczny dopasowany do wieku dziecka

Na rynku znajdziesz zegarki dedykowane maluchom w wieku 3–9 lat, a nawet 2–6 lat. Ważne, aby smartwatch dla dziecka był dostosowany do umiejętności Twojej pociechy. Tego typu urządzenia dla dzieci w młodszym wieku są zdecydowanie prostsze w obsłudze – ich używanie sprowadza się w praktyce do jednego przycisku, którym dziecko wyśle sygnał S.O.S. lub wykona połączenie telefoniczne. Wybierając zegarek, koniecznie weź więc pod uwagę to, by był on idealnie dopasowany do wieku Twojego kilkulatka.

Jakość wykonania zegarka

Każdy rodzic wie, że elektronicznym gadżetom w rękach dzieci grożą upadki czy zalania. Zwróć uwagę na to, by pierwszy zegarek był wodoodporny, dobrze znosił skrajne temperatury oraz był wyprodukowany z wysokiej jakości materiałów. Idealny zegarek dla dziecka będzie również odporny na zabawy w piasku i błocie.

Energooszczędność zegarków dla dzieci

Każdy inteligentny zegarek od czasu do czasu trzeba ładować – to oczywiste. W przypadku najmłodszych użytkowników, którzy bywają zapominalscy niezwykle ważne jest to, by naładowany zegarek wytrzymał naprawdę długo. Jeśli zależy Ci na jego energooszczędności, zwróć uwagę na modele z wyświetlaczem OLED. Jeżeli producent gwarantuje wysyłane przypomnienia o konieczności naładowania urządzenia zanim to się wyłączy, będzie to na pewno dodatkowy atut.

Kontrola rodzicielska w zegarku dla dziecka

Zegarki dla dzieci mają na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa. Umożliwiają to funkcje takie, jak błyskawiczne wysłanie sygnału S.O.S, wykonanie połączenia telefonicznego oraz kontrola rodzicielska miejsc, w których przebywał maluch. Ponadto, taki zegarek dla dziecka od razu powiadomi Cię, jeśli Twoja pociecha zdejmie go z ręki i automatycznie wykona oraz prześle zdjęcie z otoczenia.

Inteligentny zegarek i jego dodatkowe funkcje

Dziecko chętniej będzie zakładało swój zegarek, jeśli ten zagwarantuje mu ciekawe możliwości. Smartwatche  pozwolą im wykonywać zdjęcia, mierzyć ilość kroków, a także grać w proste gry. Jeżeli szukasz zegarka dla nieco starszego dziecka, koniecznie zwróć uwagę na jego dodatkowe atuty. Warto wybrać taki, który ma ich jak najwięcej.

Estetyka zegarków dla dzieci

Podczas zakupu warto zwrócić uwagę również wygląd zegarka dla dziecka. W Sklepie Bezpieczna Rodzina znajdziesz smartwatche w różnych kolorach, co bez problemu pozwoli Ci dobrać model idealny dla syna lub córki.

Kontrola rodzicielska i frajda w jednym

Smartwatche dla dzieci to praktyczny prezent dla każdego malucha. Ich główną zaletą jest funkcja kontroli rodzicielskiej, która zapewni Ci spokój o bezpieczeństwo pociechy bez względu na to, gdzie aktualnie się znajduje. To gadżet, który warto zabrać ze sobą do szkoły, na plac zabaw czy urodziny przyjaciela.

Bezpieczny i ciekawy gadżet dla dziecka

Poza bezpieczeństwem, zegarki dla dzieci gwarantują rozrywkę w postaci prostych gier oraz możliwość monitorowania codziennej aktywności. Dodatkowo, smartwatch z GPS np. Locon Watch Lite doskonale sprawdzi się jako pierwszy czasomierz Twojego malucha, który pomoże mu w nauce rozpoznawania godziny.

Jeśli szukasz praktycznego prezentu dla swojej pociechy, zegarki dla dzieci z funkcją GPS sprawdzą się w tej roli doskonale. Już dziś wybierz model idealny dla swojego brzdąca!

Ochrona danych osobowych i powiadomienia SMS i e-mail

Decydując się na zakup zegarka dla swojego dziecka, upewnij się, że sprzedawca gwarantuje odpowiednią ochronę danych osobowych. Wszystkie informacje powinny być przechowywane na polskich serwerach. Z pewnością dużym atutem będzie dodatkowa usługa, dzięki której nie tylko będziesz mieć możliwość ustalenia miejsca pobytu dziecka, ale też otrzymasz powiadomienia SMS, czy e-mail dzięki którym szybko zareagujesz i pomożesz dziecku potrzebującego Twojego wsparcia.

Pierwszy zegarek dla dziecka

Jaki jest najlepszy zegarek dziecięcy? Taki, który podoba się kilkulatkowi! Wybór pierwszego zegarka nie należy do łatwych zadań, warto jednak podarować maluchowi taki gadżet, chociażby po to, aby od wczesnych lat zaznajamiał się z technologiami i nabył umiejętność odczytywania godziny. Pierwszy zegarek może mieć wbudowany aparat i robić zdjęcia.

Jaki smartwatch będzie najlepszy?

Warto, aby w funkcjach były gry edukacyjne. Urządzenie może podawać liczbę kroków. Niekoniecznie istotne są tu wiadomości tekstowe, ale warto, by taki nowoczesny zegarek mógł wysyłać wiadomości głosowe. Liczy się oczywiście także wygoda użytkowania. Pierwszy zegarek dla dziecka nie powinien być trudny w obsłudze, swoim interfejsem musi zachęcać młodego człowieka do codziennego korzystania z urządzenia.

Podsumowanie

Jak przygotować się na zakup pierwszego zegarka? Porozmawiaj z synem lub córką o ich preferencjach. Ważne, aby dziecko było przy wyborze zegarka – jeśli ma być on niespodzianką, nie musi być przy zakupie, ale wcześniej maluch powinien sam wskazać, jakie modele mu się podobają.

Polecają nas
Kupiłam smartwatch dla córki jakiś czas temu, a teraz mogę podzielić się opinią - rewelacyjny! Jest naprawdę przydatny
Łucja
(4.5)
Syn używał ostatnio na wyjeździe - zadowolony bardzo! Dzwonił co godzinę się zameldować :)
Kacper
(4.6)
Polecam wszystkim, działa bez problemów- córka zakochana w kolorze
nino
(4.9)