Smartwatche dla dzieci

Jaki smartwatch z lokalizatorem GPS kupić, czyli jak zdalnie i odpowiedzialnie opiekować się swoim dzieckiem?

Jaki smartwatch z lokalizatorem GPS kupić, czyli jak zdalnie i odpowiedzialnie opiekować się swoim dzieckiem?

Jeśli chcesz w sposób świadomy i odpowiedzialny sprawować opiekę nad swoim dzieckiem, z pewnością poszukujesz różnych metod kontroli rodzicielskiej. Chociaż mogłoby się wydawać, że najlepszym rozwiązaniem będzie zakup telefonu, warto zwrócić uwagę także na inne inteligentne urządzenia, takie jak chociażby smartwatch GPS z funkcją SOS, który to oprócz funkcji telefonu wyposażony jest w szereg innych udogodnień, także takich, które z całą pewnością pokocha Twoje dziecko.

Lokalizator GPS dla dziecka, czyli na czym polega zdalna opieka nad kilkulatkiem?

Obowiązki domowe i zawodowe często nie pozwalają nam na ciągłe przebywanie w towarzystwie naszej pociechy. Nie musi to jednak oznaczać ograniczonej możliwości sprawowania opieki nad naszym dzieckiem. Aby zapewnić maluchowi poczucie bezpieczeństwa, możemy dzisiaj bez trudu wdrożyć do naszej codzienności opiekę zdalną.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Wbrew pozorom, nie potrzeba tu wiele — wystarczy smartwatch GPS dla dziecka, taki jak model Locon Watch Video oraz dedykowana aplikacja do zdalnej opieki rodzicielskiej, którą zainstalujemy na swoim telefonie. Tego typu połączenie gwarantuje nam pełen komfort i ogromny spokój — niezależnie od tego, gdzie będzie nasz kilkulatek, zawsze będziemy mogli mieć na niego oko.

To, gdzie aktualnie przebywa nasz syn lub córka, bez problemu sprawdzimy w dowolnym momencie na naszym smartfonie.

 

Smartwatch GPS, czyli bezpieczeństwo dla naszego dziecka

Wbudowany nadajnik GPS oraz moduły GSM i Wi-Fi, lokalizator GPS z aplikacją to pewność, że:

  • z łatwością ustalisz, czy Twoje dziecko dotarło bezpiecznie do szkoły,
  • masz dostęp do informacji, w jakich lokalizacjach w przeszłości przebywała Twoja pociecha,
  • możesz sprawdzić, czy dziecko zgodnie z planem jest na zajęciach dodatkowych,
  • kiedy jesteś w pracy i nie masz czasu zadzwonić do malucha, po uruchomieniu aplikacji przekonasz się, czy Twoja pociecha czeka na Ciebie w domu,
  • skupiając się na obowiązkach domowych, szybko ustalisz, czy Twój syn lub córka nie oddalili się za bardzo od ulubionego placu zabaw.

To jednak nie wszystko — usługa z urządzeniem gwarantują także otrzymywanie najważniejszych powiadomień, a także wykonywanie i odbieranie połączeń głosowych.

Zegarek GPS dla dziecka i funkcja telefonu

Wszystkie dostępne w Bezpiecznej Rodzinie smartwatche GPS dla dzieci wyposażone są w zarejestrowaną kartę SIM. Oznacza to, że bez konieczności podpisywania dodatkowych umów, urządzenie zaraz po rozpakowaniu jest właściwie gotowe do użycia.

Zarówno zegarek GPS Locon Watch Video, jak i Locon Watch Lite pełnią rolę zminiaturyzowanych smartfonów. Wbudowany głośnik zapewnia doskonałą słyszalność, a sama funkcja telefonu daje możliwość pozostawania z dzieckiem w stałym kontakcie.

Co istotne, to rodzic decyduje o tym, kto może zadzwonić na smartwatch jego pociechy — osoby postronne nie mają szans na rozmowę telefoniczną z naszym maluchem. Wystarczy w aplikacji wpisać 10 numerów najbliższych osób i gotowe!

 

Zdalna i odpowiedzialna opieka nad dzieckiem — czyli SOS, nasłuch otoczenia i strefy bezpieczeństwa

Pamiętaj, możesz zapewnić dziecku bezpieczeństwo, nawet, jeśli akurat dzieli was znacząca odległość. Wbudowany w smartwatchu z GPS telefon, to nie jedyne udogodnienie, które znajdziemy w inteligentnym zegarku. Lokalizator GPS dla chłopca i dziewczynki, wyposażony został bowiem w przycisk SOS, a dzięki aplikacji z łatwością wyznaczymy własne strefy bezpieczeństwa i uruchomimy nasłuch otoczenia.

Zobacz, co o samodzielności kilkulatków mówi psycholog:

Inteligentny zegarek — przydatna funkcja SOS

Urządzenia dedykowane najmłodszym dostępne w Bezpiecznej Rodzinie dają kilkulatkowi możliwość natychmiastowego wezwania swoich rodziców na pomoc. Smartwatche GPS posiadają przycisk SOS — maluch może użyć go za każdym razem, kiedy źle się poczuje, dozna kontuzji, przewróci się na rowerze, będzie zaczepiany przez obce osoby, lub w każdej innej sytuacji, w której uzna, że potrzebuje wsparcia dorosłych.

Wysłane przez dziecko powiadomienie SOS pojawi się na telefonach osób, które wybierzemy w aplikacji już w 3 sekundy. Daje to możliwość natychmiastowej reakcji i udzielenia kilkulatkowi niezbędnego wsparcia, czy czas na powiadomienie odpowiednich służb lub dyrekcji szkoły.

Pamiętaj! Dobry smartwatch GPS to nie tylko precyzyjna lokalizacja — to także bezpieczeństwo dla Twojego dziecka w momencie, w którym akurat nie możesz przy nim być.

Strefy bezpieczeństwa, czyli powiadomienia o zmianie lokalizacji smartwatchy GPS

Do smartwatcha GPS dla chłopca i dziewczynki Locon Watch Lite i Locon Watch Video otrzymujesz dostęp do dedykowanej, polskiej aplikacji Bezpieczna Rodzina. Usługa ma wiele funkcjonalności — jedną z nich jest możliwość wyznaczania stref bezpieczeństwa.

Strefy bezpieczeństwa to indywidualnie określone przez Ciebie miejsca, w których Twoje dziecko najczęściej przebywa. Może być to szkoła, dom, pobliski plac zabaw, mieszkanie dziadków, czy miejsce, do którego Twoja pociecha uczęszcza na zajęcia dodatkowe. Za każdym razem, kiedy maluch pojawi się w danej lokalizacji, lub ją opuści, na Twoim telefonie pojawi się odpowiednie powiadomienie.

Funkcja ta idealnie sprawdza się przy okazji zdalnej opieki nad maluchem. Bez konieczności ciągłego dzwonienia do dziecka możemy się upewnić, że jest ono w miejscu, w którym powinno się znajdować. Nie musisz martwić się, czy Twój kilkulatek dotarł do szkoły — aplikacja sama Cię o tym powiadomi.

Nasłuch otoczenia — najważniejsze informacje

Nasłuch otoczenia umożliwia natychmiastowe nawiązanie połączenia ze smartwatchem dziecka i przysłuchanie się temu, co dzieje się w otoczeniu naszej pociechy. Jeśli kilkulatek nie odbiera telefonu i ciężko Ci ustalić, co się z nim dzieje, możesz w dyskretny sposób sprawdzić, czy maluch znajduje się w szkole, w domu, bawi się na placu zabaw, lub czy przebywa przy ruchliwej ulicy.

Nawiązanie połączenia z zegarkiem GPS jest bardzo proste — wystarczy wybrać odpowiednią funkcję w aplikacji. Co istotne, dziecko nie otrzyma żadnego powiadomienia o tym, że na jego smartwatchu została uruchomiona funkcja nasłuchu.

"Chłopiec,

Inne funkcje zegarka GPS i aplikacji Bezpieczna Rodzina

Dzięki usłudze Bezpieczna Rodzina możesz w pełni korzystać ze wszystkich funkcjonalności smartwatcha GPS dla dzieci. Oprócz wymienionych wyżej opcji, aplikacja i model zegarka Locon Watch Video umożliwiają nawiązanie wysokiej jakości połączenia wideo — nie tylko więc słyszysz swoje dziecko, w każdej chwili możesz je także zobaczyć. Jak widzisz, zdalna opieka może być naprawdę prosta!

Kolejną z możliwości, jaką daje usługa i zegarek GPS jest sprawdzenie historii lokalizacji. Najbardziej przydaje się ona w momencie, kiedy mamy wątpliwości co do tego, gdzie nasze dziecko spędzało czas w przeszłości i chcemy się upewnić, czy nasz syn lub córka z całą pewnością nie wagarują lub nie udają się w miejsca, do których chodzić nie powinni.

Bardzo ciekawą i przydatną w zdalnej opiece funkcją jest możliwość wykonania zdjęcia za pomocą aparatu, w który wyposażony jest zegarek GPS, całkowicie zdalnie z poziomu aplikacji na telefonie rodzica. Jeśli cokolwiek Cię zaniepokoi, będziesz chciał upewnić się, gdzie jest Twoja pociecha — żaden problem. Zrób zdjęcie zdalnie i nie martw się o swojego kilkulatka.

Funkcja wykonywania zdalnych zdjęć dostępna jest w modelu wodoodpornego smartwatcha GPS dla dzieci Locon Watch Lite.

Smartwatch dla dziewczynki i dla chłopca, czyli funkcjonalny i modny lokalizator GPS dla każdego dziecka

Tak jak dla rodzica liczą się przede wszystkim funkcje związane z bezpieczeństwem, tak dziecko patrzy na urządzenie przede wszystkim pod kątem jego atrakcyjnych dodatków. Wybrany smartwatch GPS powinien więc nie tylko gwarantować kilkulatkowi szybki kontakt z mamą lub tatą, ale musi mieć inne zalety:

  • dotykowy, kolorowy wyświetlacz,
  • wbudowany aparat fotograficzny,
  • gry,
  • krokomierz,
  • funkcję wideorozmów.

Maluch z całą pewnością najbardziej ucieszy się ze smartwatcha w ulubionym kolorze. Jeśli planujemy zakup zegarka GPS dla dziecka, z pewnością nie powinniśmy o tym zapominać.

Zwróć uwagę na aplikację — dlaczego do zegarka GPS dla dziecka warto wybrać polską usługę?

Kolorowy, dotykowy wyświetlacz, wideorozmowy, lokalizacja, funkcja telefonu, SOS, strefy bezpieczeństwa, czy gry — jeśli szukasz najlepszych i najciekawszych rozwiązań dla siebie i swojej pociechy, wybierz smartwatch dla chłopca i dziewczynki, który nie tylko spełni wszystkie oczekiwania młodego człowieka, ale postaw też na taki, którego producent gwarantuje bezpieczeństwo Waszych danych.

Najważniejsze o czym powinieneś pamiętać to to, aby aplikacja była polska, a wszelkie wrażliwe dane przechowywane były na polskich serwerach. Chińskie usługi mogą stwarzać naprawdę wiele problemów — kłopoty z lokalizacją, brak możliwości kontaktu z przedstawicielem usługi, bez przerwy pojawiające się reklamy, czy inne zakłócenia w kluczowych momentach, np. podczas odbierania powiadomienia SOS.

 

Zalety zdalnej opieki nad dziećmi

Zdalna i odpowiedzialna opieka nad dziećmi nie musi być skomplikowana. Jeśli zwrócisz uwagę na zalety smartwatchy z pewnością dojdziesz do wniosku, że tego typu gadżety mogą przynieść zarówno Tobie, jak i Twojemu kilkulatkowi nie tylko wiele radości, ale przede wszystkim ogromną dozę poczucia bezpieczeństwa.

Inteligentne zegarki — podsumowanie

Jaki powinien być funkcjonalny smartwatch? Na pewno powinien mieć wbudowany moduł GPS, tak, aby możliwa była szybka i precyzyjna lokalizacja kilkulatka. Powinien pełnić rolę telefonu, który odbiera i wykonuje połączenia głosowe. Oprócz tego dobrze, jeśli wyposażony jest w przycisk SOS do wzywania pomocy. Wbudowany aparat, wbudowany krokomierz, czy gry to dodatkowe funkcje, które sprawiają, że inteligentny zegarek jest atrakcyjnym gadżetem dla każdego kilkulatka. Najlepszy smartwatch dziecięcy to taki, który chroni malucha i jest urządzeniem przydatnym na co dzień!

Polecają nas
Kupiłam smartwatch dla córki jakiś czas temu, a teraz mogę podzielić się opinią - rewelacyjny! Jest naprawdę przydatny
Łucja
(4.5)
Syn używał ostatnio na wyjeździe - zadowolony bardzo! Dzwonił co godzinę się zameldować :)
Kacper
(4.6)
Polecam wszystkim, działa bez problemów- córka zakochana w kolorze
nino
(4.9)