Smartwatche dla dzieci

Zegarek SOS dla dziecka — dlaczego twoja pociecha powinna mieć smartwatch?

Chociaż rodzice często obawiają się tego, że po podarowaniu swojemu dziecku nowoczesnego gadżetu kilkulatek kompletnie straci dla urządzenia głowę i zacznie zaniedbywać własne obowiązki, z całą pewnością warto rozważyć kwestię posiadania przez naszego malucha czegoś, co umożliwi nam z nim kontakt. I chociaż wydawać by się mogło, że jedynym trafnym pomysłem będzie tu telefon komórkowy, to nic bardziej mylnego.

O tym, dlaczego kilkulatkowi warto kupić inteligentny zegarek i jaki smartwatch dla dziecka wybrać spośród wielu dostępnych modeli, dowiesz się z naszego artykułu.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Zegarek z GPS dla dziecka — funkcje, które lubią dzieci

Smartwatch SOS z GPS dla dziecka to na pierwszy rzut oka ciekawy, nowoczesny i kolorowy gadżet. Obdarowany takim prezentem kilkulatek z pewnością zachwyci się wideorozmowamidotykowym wyświetlaczemkrokomierzem, czy zainstalowanymi grami. Do tego aparat fotograficznymożliwość dzwonienia i odbierania połączeń, czy wysyłania wiadomości głosowych — inteligentne zegarki naprawdę potrafią zachwycać ciekawymi funkcjami!

Chociaż maluch może nie od razu docenić to, że jego nowy zegarek z GPS ma przede wszystkim umożliwiać mu kontakt z rodzicem, a w razie potrzeby umożliwić natychmiastowe wezwanie pomocy, bez wątpienia należy malucha uczulić na to, że ten gadżet to nie tylko świetny, modny dodatek z aparatem fotograficznym, czy wideorozmowami.

Na smartwatchu GPS znajduje się bowiem bardzo ważny przycisk, o którym dziecko powinno zawsze pamiętać.

Smartwatche dla dzieci

Zegarek z GPS dla dziecka — co daje maluchowi poczucie bezpieczeństwa?

Zarówno smartwatch dla dziecka z GPS z funkcją wideorozmów model LocoWatch Video jak i wodoodporny zegarek GPS dla dzieci LocoWatch Lite posiadają przycisk SOS, który znajduje się z boku urządzenia. Możliwość powiadomienia rodzica o tym, że ich syn lub córka natychmiast potrzebują pomocy, jest jednym z głównych powodów, dla których nasza pociecha powinna takie urządzenie posiadać.

Jak to działa? Kiedy kilkulatek źle się poczuje, będzie zaczepiany przez obce osoby, przewróci się na rowerze, czy padnie ofiarą hejtu w szkole, po użyciu przycisku SOS wyśle do swoich rodziców natychmiastowy alarm z prośbą o pomoc i swoją aktualną lokalizacją.

Zaalarmowani w ten sposób opiekunowie zyskują więc cenny czas na podjęcie działań — dotarcie na miejsce oraz powiadomienie odpowiednich służb lub dyrekcji szkoły.

Inteligentny zegarek dla dziecka — co zyskują rodzice?

Inteligentny zegarek dla dzieci to zminiaturyzowany lokalizator GPS z dotykowym ekranem, który posiada wbudowany telefon i czat głosowy. Korzyści, które zyskujesz jako rodzic, kiedy Twój maluch jest wyposażony w tego typu gadżet, jest naprawdę wiele:

Lokalizacja

Dzięki funkcji lokalizacji w każdej chwili zobaczysz, gdzie znajduje się Twoje dziecko. Bez konieczności dzwonienia upewnisz się, że syn lub córka są już w szkole, dotarli po zajęciach do domu, przebywają ze znajomymi na placu zabaw, czy spokojnie czekają na Ciebie u dziadków. Co istotne, smartwatch dla dzieci z lokalizacją pełni ogromnie ważną rolę w trakcie urlopu — w tłumie ludzi naprawdę nie trudno stracić malucha z oczu. Zegarek GPS umożliwia lokalizację zawsze, niezależnie od miejsca i pory, pomoże Ci on ustalić miejsce, w którym znajduje się maluch. Nie musisz o nic się martwić — wszystko widzisz na swoim telefonie.

Wideorozmowy

To wygodna możliwość nawiązania połączenia, podczas trwania którego nie tylko się usłyszysz swojego kilkulatka, ale także go zobaczysz. Funkcję tę znajdziesz m.in. w smartwatchu GPS LocoWatch Video. Z wideorozmów można skorzystać w każdej sytuacji — zarówno wtedy, gdy maluch wyjeżdża na kolonie, jak i wtedy, kiedy po prostu chcesz sprawdzić, czy na pewno jest w domu. Taka funkcja na pewno spodoba się także Twojemu dziecku — chłopcy i dziewczynki uwielbiają gadżety, którymi mogą się pochwalić przed kolegami.

Funkcja telefonu

Wszystkie inteligentne zegarki GPS dostępne na platformie Bezpieczna Rodzina pełnią funkcję telefonu z nielimitowanymi minutami na połączenia. Urządzenia z zainstalowaną już kartą SIM mogą zarówno odbierać połączenia, jak i je wykonywać. Zapewnia to stały kontakt na linii rodzic-dziecko oraz dziecko-rodzic. Na rynku dostępnych jest wiele smartwatchy, które nie mają jeszcze zainstalowanej karty SIM — to duże utrudnienie, ponieważ opiekun musi samodzielnie o nią zadbać — wybrać ją i dopasować do zegarka. Decydując się na ofertę Bezpiecznej Rodziny, o nic nie musisz się martwić — wszystko zrobiliśmy za Ciebie.

GPS dla dziecka i przycisk SOS

Najważniejsze funkcje zegarków z GPS dla najmłodszych dotyczą oczywiście kwestii bezpieczeństwa. Wszystkie smartwatche dla dzieci dostępne na platformie Bezpieczna Rodzina wyposażone są w przycisk SOS, który znajduje się z boku zegarka. Kiedy maluch powinien go użyć?

Odpowiedź jest prosta — zawsze, kiedy potrzebować będzie pomocy rodziców. Niezależnie od tego, czy kilkulatkowi przydarzy się wypadek na placu zabaw, lub na rowerze, będzie ofiarą hejtu w szkole, zasłabnie, czy przestraszy się, bo zaczepiać go będą obce osoby — zawsze może wezwać opiekunów i otrzymać od nich natychmiastowe wsparcie.

Zobacz, co o bezpieczeństwie dzieci i roli zegarka GPS mówi policja:

Jak działa przycisk SOS, czyli w jaki sposób możesz zapewnić dziecku bezpieczeństwo?

Kiedy nasz maluch otrzyma już od nas smartwatch GPS dla dzieci, koniecznie należy pokazać mu i opisać działanie przycisku SOS. Kilkulatek musi wiedzieć, że w każdej chwili może wezwać rodziców na pomoc.

Aby to zrobić, wystarczy, że w chwili zagrożenia przytrzyma odpowiedni guzik znajdujący się z boku jego inteligentnego zegarka, a wtedy urządzenie wyśle na telefon rodzica odpowiedni alert z lokalizacją. Opiekun tego typu informację otrzyma już w 3 sekundy! Co to oznacza dla Ciebie?

Dzięki informacji o lokalizacji wysłanej razem z alertem nie tylko możesz mieć pewność, że wiesz, dokąd powinieneś natychmiast się udać, aby pomóc swojemu dziecku. Zyskujesz także cenny czas na powiadomienie odpowiednich służb, czy dyrekcji szkoły. Jeśli Twój maluch pilnie potrzebuje wsparcia, nie ma ani chwili do stracenia!

 

Aplikacja, dzięki której zawsze wiesz, gdzie jest Twoje dziecko

Wybierając smartwatch dla dziecka, koniecznie sprawdź, z jakiej aplikacji sugeruje Ci korzystać producent. Do tego, aby urządzenie działało poprawnie, wymagana jest bowiem odpowiednia usługa.

Sprzedawcy często posiłkują się chińskimi aplikacjami — te mogą niestety nie działać poprawnie. Nie gwarantują precyzyjnej lokalizacji i rzadko dają możliwość nawiązania kontaktu z biurem obsługi. Często pojawiają się w nich reklamy — nawet w momencie, w którym rodzic odbiera akurat powiadomienie SOS.

Aplikacja Bezpieczna Rodzina

Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze i w Bezpiecznej Rodzinie doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Nasza polska, dedykowana do naszych urządzeń aplikacja to gwarancja tego, że w pełni i odpowiedzialnie chronisz swoich najbliższych. Tu masz pewność, że wszystkie Wasze dane przechowywane są na polskich serwerach i chronione z najwyższą starannością.

Aplikacja Bezpieczna Rodzina daje Ci możliwość korzystania z praktycznych funkcjonalności smartwatcha GPS. Lokalizacja i historia lokalizacji, nasłuch otoczenia, najważniejsze powiadomienia, w tym SOSstrefy bezpieczeństwa — wszystkie te funkcje mają wpływ na wygodną opiekę nad Twoim maluchem.

Dlaczego Twoje dziecko powinno mieć zegarek GPS, czyli niezawodne strefy bezpieczeństwa

Dlaczego Twoje dziecko powinno mieć zegarek GPS akurat od Bezpiecznej Rodziny? Ponieważ w naszej aplikacji szybko i wygodnie ustawisz strefy bezpieczeństwa. Co to takiego?

Strefy bezpieczeństwa to miejsca, w których często (bądź nawet sporadycznie) przebywa Twoja pociecha. Może być to domszkoładom dziadkówplac zabawcentrum handlowebasen, czy boisko.

Po ustawieniu danej strefy rodzic na swój telefon komórkowy otrzymuje powiadomienia o powrocie i opuszczeniu przez dziecko danego miejsca. Co ważne, wszystkie ustawienia możesz wygodnie zmieniać w aplikacji.

Lokalizator GPS dla chłopca i dziewczynki to doskonały sposób na sprawowanie dyskretnej kontroli nad maluchem. Z jednej strony Twoja pociecha może czuć się samodzielna, z drugiej, Ty przy pomocy telefonu wszystko masz pod swoją kontrolą.

Jeśli nie otrzymasz powiadomienia o dotarciu dziecka do domu, czy szkoły, będziesz mógł odpowiednio zareagować — zlokalizować kilkulatka, zadzwonić do niego, lub połączyć się z nim za pomocą wideorozmowy. Jeśli cokolwiek niepokojącego zwróci Twoją uwagę, masz zawsze czas na reakcję.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze smartwatcha GPS dla dziecka?

Dlaczego Twoja pociecha powinna mieć zegarek GPS dla dziecka? Ponieważ dzięki urządzeniu, Ty możesz zawsze szybko zareagować. Najważniejsze informacje są zawsze w zasięgu ręki — w Twoim telefonie.

Połączenia telefoniczne i wideo, funkcja lokalizacji, historia lokalizacji, strefy bezpieczeństwa, czy powiadomienia SOS — można powiedzieć, że nadajnik GPS w postaci smartwatcha to niezwykłe urządzenie, które z powodzeniem sprawdzi się, kiedy z jednej strony chcemy dać dziecku potrzebną mu przestrzeń do rozwoju, a z drugiej potrzebujemy mieć na niego oko i sprawić, że nasza kontrola rodzicielska będzie wygodniejsza i dużo sprawniejsza.

 

Smartwatch GPS dla dziecka zamiast telefonu

Dlaczego zamiast telefonów komórkowych lepiej wybierać smartwatche dla dzieci? Ponieważ są wygodniejsze i praktyczniejsze! Jeśli nie chcesz kupować kilkulatkowi telefonu, bo uważasz, że Twoja pociecha jest na to jeszcze za mała, zegarek GPS sprawdzi się doskonale:

  • smartwatch GPS, tak jak telefon dzwoni i wykonuje połączenia, a nawet pozwala na przeprowadzenie wideorozmowy;
  • zegarek GPS Twoja pociecha może mieć stale przy sobie i ciężej go zgubić — maluchy często odkładają telefony i o nich zapominają, wrzucają je luzem do plecaka i trudno się do nich dodzwonić. Smartfony są bardziej narażone na kradzież — taki sprzęt często pada łupem złodziei;
  • przycisk SOS, który znajduje się na smartwatchu, umożliwia szybsze wezwanie pomocy — wyciągnięcie komórki z kieszeni lub tornistra i wybranie numeru do rodzica może być naprawdę czasochłonne;
  • smartwatch GPS, tak jak telefon, również posiada aparat fotograficzny, gry, budzik, czy krokomierz.

Zegarek GPS dla dzieci na kartę SIM to bezpieczeństwo i możliwość pozostawania z pociechą w stałym kontakcie. To wygoda, spokój i poczucie, że sprawujemy nad kilkulatkiem opiekę w sposób odpowiedzialny.

Zegarek GPS dla dziecka — sytuacje, w których się przydaje

Zastanawiasz się, w jakich sytuacjach może przydać się zegarek GPS dla dziecka? Poniżej przedstawiamy kilka przykładów:

Twoja pociecha jest już na tyle duża, że sama chodzi do szkoły?

Smartwatch dla dzieci z GPS i aplikacja Bezpieczna Rodzina powiadomią Cię, że syn lub córka dotarli bezpiecznie na miejsce. Po oznaczeniu strefy „szkoła”, na Twój telefon wysłane zostanie odpowiednie powiadomienie zawsze, kiedy maluch pojawi się w danym miejscu, lub kiedy je opuści. Jesteś w pracy i nie możesz zadzwonić, by upewnić się, że kilkulatek wrócił po zajęciach do domu? Twój smartfon sam Cię o tym powiadomi!

Bez zmartwień!

Jesteście na wakacjach na plaży, w centrum handlowym na zakupach, czy gdziekolwiek, gdzie jest tłum ludzi, a Twoja pociecha nagle znika Ci z oczu? Bez paniki! Zegarek dla dzieci z GPS to przecież lokalizator — uruchom aplikację i sprawdź na mapie, dokąd poszedł Twój kilkulatek.

Na placu zabaw

Dziecko wychodzi na plac zabaw ze znajomymi, a Ty martwisz się o jego bezpieczeństwo? Nie chcesz, by zaczepiali je obcy ludzie, lub po prostu pragniesz, aby w razie czego mogło szybko dać Ci znać, że potrzebuje pomocy? Smartwatch dla dziecka posiada wbudowany przycisk SOS — Twój maluch może więc zawsze powiadomić Cię o tym, że potrzebne jest Twoje wsparcie.

Widzisz, co się dzieje

Smartwatch GPS dla dziecka z dotykowym ekranem Locon Watch wykonuje połączenia wideo — jeśli Twój syn lub córka spędzają lato u dziadków, czy ferie na obozie sportowym, możesz każdego dnia do niej zadzwonić i zobaczyć ją na ekranie swojego telefonu.

Niecodzienne zachowania

Jeśli Twoją uwagę zwraca inne, niecodzienne zachowanie dziecka, warto upewnić się, czy kilkulatek nie ma problemów ze szkołą. Zegarek GPS z kartą SIM pozwoli Ci ustalić, czy Twoje dziecko nie wagaruje, lub nie chodzi do miejsc, w których nie powinno przebywać.

Powodów, dla których smartwatch dla dzieci jest dobrym wyborem, jest naprawdę wiele. Przede wszystkim jednak liczy się bezpieczeństwo, poczucie komfortu i spokój, które dają usługa i urządzenie.

Polecają nas
Kupiłam smartwatch dla córki jakiś czas temu, a teraz mogę podzielić się opinią - rewelacyjny! Jest naprawdę przydatny
Łucja
(4.5)
Syn używał ostatnio na wyjeździe - zadowolony bardzo! Dzwonił co godzinę się zameldować :)
Kacper
(4.6)
Polecam wszystkim, działa bez problemów- córka zakochana w kolorze
nino
(4.9)