Smartwatche dla dzieci

Pierwszy dzień wiosny – jak ochronić dziecko przed wagarami?

Po zimowej, szarej aurze wszyscy z utęsknieniem czekamy na pierwsze oznaki nadchodzącej wiosny. Ta pora roku jest szczególna z wielu powodów – do życia budzą się zwierzęta oraz zaczyna rozkwitać przyroda. Dłuższe dni i pierwsze promienie słońca pozytywnie wpływają również na nas. Lepiej się czujemy, jesteśmy szczęśliwsi, a nasze serca zaczyna przepełniać większa radość. Nie bez powodu mówi się, że właśnie wtedy częściej się zakochujemy. Na szczęście na pierwszy dzień wiosny nie musimy już długo czekać. Kalendarzowy początek tej pory roku to także specjalny dzień dla uczniów w szkole, powszechnie znany jako Dzień Wagarowicza. Jak zaopiekować się dzieckiem w tym szczególnym dniu? Czy 21 marca musi wiązać się ze stresem dla rodziców?

Dlaczego pierwszy dzień wiosny jest Dniem Wagarowicza?

21 marca, czyli Dzień Wagarowicza jest obchodzony w Polsce, a także w niektórych częściach Litwy. Ciężko jest określić jego początki i pochodzenie. Etymologia słowa wagary wywodzi się od łacińskiego vagari, czyli „włóczyć się”. Stefan Żeromski już w „Przedwiośniu” używał formy „wagusy”. Długo wyczekiwana wiosna, pożegnanie zimy i pierwsze promienie słońca zachęcają wielu uczniów do opuszczenia szkoły.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Zwłaszcza, że większość z nich czekało na ten dzień już od początku roku. To zdecydowanie jedno z bardziej lubianych przez nich świąt. Nie widnieje ono w żadnym oficjalnym wykazie, ale możemy mieć pewność, że nie zapomną oni o tradycji wagarowania w tym dniu. Czy Ty, jako rodzic możesz się jakoś na niego przygotować? Oczywiście!

Pierwszy dzień wiosny – tradycje

Z czasem pożegnania zimy i powitaniem nowej pory roku wiąże się jeszcze jeden zwyczaj. Pewnie wielu z nas pamięta przygotowania do topienia Marzanny – kukły ze słomy, płótna i rozmaitych ozdób, takich jak korale, wstążki, sznurki i guziki. Swoim wyglądem miała przypominać boginię. Zwyczaj ten wywodzi się ze starosłowiańskiej kultury i jest praktykowany od wieków.

Dawniej wierzono, że topienie Marzanny, spowoduje jednocześnie usunięcie skutków zimy i odrodzenie się przyrody. Utopienie jej miało również przynieść dobre plony w danym roku. Zazwyczaj w obrządku topienia kukły uczestniczą dzieci i młodzież. W pierwszy dzień wiosny, a czasem nawet i wcześniej, dzieci podczas zajęć plastycznych w szkole przygotowują podobizny Marzanny.

Dzięki temu łatwiej zachęcić uczniów do przyjścia do szkoły i grupowego wyjścia ze szkolnych ławek. Marzannę topi się w jeziorze, rzece lub w najbliższym dostępnym zbiorniku wodnym, choć w niektórych regionach najpierw się ją pali.

 

21 marca, czyli na jakie atrakcje w Dzień Wagarowicza mogą liczyć dzieci

Wielu uczniów, mimo próśb rodziców, decyduje się nie pójść tego dnia do szkoły, co niesie za sobą szereg niebezpieczeństw. Wagary to czas, kiedy dzieci nie przebywają pod opieką nauczycieli, co martwi wielu opiekunów. Z tym problemem stara się walczyć także policja, która w tym konkretnym dniu marca organizuje wzmożone kontrole w miejscach, gdzie może gromadzić się młodzież.

Pierwszego dnia wiosny w szkole organizowane są specjalne „luźniejsze” zajęcia, zawody sportowe lub klasowe wyjścia do kina, teatru, na basen. Jest to bardzo dobry pomysł, ponieważ większość dzieci rezygnuje w tym dniu z wagarów wybierając specjalne aktywności w szkole. Także miasta starają się walczyć z problemem opuszczania placówek w pierwszy dzień wiosny poprzez organizację pikników i festynów.

A co w takiej sytuacji mogą zrobić rodzice? Czy namierzanie telefonu jest dobrym rozwiązaniem? Czy można mieć bieżące informacje o tym, gdzie przebywa dziecko w swoim smartfonie?

Pierwszy dzień wiosny – jak sprawić, żeby nasze dziecko 21 marca było obecne w szkole

Wiosna to wspaniały czas. I chociaż oznacza coraz więcej słonecznych dni, wielu opiekunów martwi fakt, że ich syn lub córka jednak ulegnie presji kolegów i pierwszy dzień wiosny spędzi na wagarowaniu, a nie w szkole. Warto rozmawiać ze swoimi dziećmi na temat zagrożeń jakie mogą je spotkać poza szkołą.

Informacje o wzmożonych patrolach policji również mogą skutecznie zniechęcić je do ucieczki z zajęć. Spróbuj zainteresować swoje pociechy atrakcjami jakie w danym dniu oferuje szkoła – sportowymi, a może plastycznymi? Opowiedz o swoich doświadczeniach z topienia Marzanny, tak aby dzieci też chciały uczestniczyć w tej tradycji. Jeżeli chcesz, aby wiosna zaczęła się dla Twoich bliskich bezpiecznie i spokojnie, możesz zrobić coś więcej.

Uczniowi warto podarować zegarek z GPS dla dziecka. Co zapewnia takie urządzenie?

 

Zegarek z GPS dla dziecka – bezpieczeństwo w szkole i poza nią

Jednym ze sposobów, dzięki któremu wszystkie informacje możesz mieć przy sobie, w telefonie komórkowym, a co za tym idzie, być spokojniejszym podczas pierwszego dnia wiosny, jest podarowanie pociechom smartwatcha dla dzieci Locon Watch Lite, który dostępny jest w sklepie Bezpieczna Rodzina. Zegarek z GPS dla dziecka łączy w sobie funkcję telefonu i lokalizatora GPS.

Dzięki temu mamy kontrolę nad tym, gdzie przebywają nasze pociechy. Miejsce ich pobytu, w każdej chwili, przez całą dobę wygodnie można sprawdzić w aplikacji Bezpieczna Rodzina na swoim telefonie lub w serwisie www.gdziejestdziecko.pl. Dodatkowo można ustawić strefy bezpieczeństwa, takie jak dom czy szkoła, i w sytuacji opuszczenia ich przez dziecko otrzymujemy powiadomienie SMS i e-mail. Aplikacja zakomunikuje Ci o tym, czy Twoja pociecha bezpiecznie wróciła do mieszkania.

Gdyby wydarzyła się jakaś sytuacja potencjalnie niebezpieczna, Twój syn lub córka, mając na nadgarstku zegarek z GPS dla dziecka Locon Watch Lite, może wysłać Ci sygnał S.O.S. Gwarantuje Ci to możliwość szybkiej reakcji i szybkiego sprawdzenia, co dzieje się z Twoją pociechą. Smartwatch jest atrakcyjnym i modnym gadżetem dla dziecka, a rodzicom daje poczucie bezpieczeństwa.

Wagary

Dzień Wagarowicza to nie jedyny dzień, w którym dzieci rezygnują z udziału w zajęciach. Nie w każdym przypadku i nie w każdej szkole nauczyciele sami informują dorosłych o tym, że ich pociecha wagaruje. Dostęp do usług takich jak Bezpieczna Rodzina daje rodzicom możliwość kontroli zachowania swojego kilkulatka o każdej porze.

Funkcja historii lokalizacji, którą znajdziemy w tej dedykowanej, polskiej aplikacji to pewność, że jesteśmy w stanie dokładnie prześledzić trasy i sprawdzić miejsca, w których w przeszłości przebywało nasze dziecko. Z łatwością ocenimy, czy syn lub córka nagminnie nie opuszczają lekcji i czy zgodnie z planem uczęszczają w określonym czasie na zajęcia dodatkowe. Kiedy nadchodzi wiosna, robi się cieplej, uczniowie częściej bez wiedzy rodziców urządzają sobie dni wolne od nauki.

Możesz mieć nad tym kontrolę i wszystko widzieć w aplikacji na swoim telefonie.

W szkole, w domu, czy na zajęciach… sprawdź, gdzie w danej chwili jest Twoje dziecko.

Zegarek z GPS Locon Watch Video dla dziecka oraz dedykowana aplikacja to informacja, czy Twoja pociecha jest w szkole, czy już wraca do domu po zajęciach. To urządzenie, które przydaje się nie tylko jednorazowo, w pierwszy dzień wiosny. To jeszcze lepsza kontrola rodzicielska. To wreszcie dyskretny sposób na opiekę podczas okresu buntu nastolatka.

Elektroniczny zegarek z GPS dla dziecka będzie świetnym pomysłem na prezent i modnym dodatkiem zarówno dla młodszych, jak i starszych uczniów. Chroń swoją pociechę jeszcze lepiej z urządzeniami i usługami od Bezpiecznej Rodziny!

Polecają nas
Kupiłam smartwatch dla córki jakiś czas temu, a teraz mogę podzielić się opinią - rewelacyjny! Jest naprawdę przydatny
Łucja
(4.5)
Syn używał ostatnio na wyjeździe - zadowolony bardzo! Dzwonił co godzinę się zameldować :)
Kacper
(4.6)
Polecam wszystkim, działa bez problemów- córka zakochana w kolorze
nino
(4.9)