Smartwatche dla dzieci

Smartwatch dla dzieci – ranking najważniejszych funkcji

Ułatwia kontakt z dzieckiem, pozwala na szybką i precyzyjną lokalizację pociechy, a także umożliwia wysłanie sygnału SOS. Do tego jest rewelacyjnym gadżetem, najczęściej z funkcją budzika, krokomierza, wbudowaną grą i aparatem. Smartwatche to modny  dodatek i doskonały sposób na jeszcze lepszą i dokładniejszą kontrolę rodzicielską. Jakie są ich najważniejsze funkcje, które uwielbiają dzieci i rodzice? Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze smartwatcha dla naszej pociechy? Czy lokalizator GPS podarowany dziecku na prezent to dobry pomysł? Zapraszamy do artykułu!

 

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Smartwatch dla dzieci – (nie)zwykły zegarek

Zanim przejdziemy do opisu najważniejszych funkcji, które powinien mieć smartwatch dla dzieci, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czym w ogóle jest tego typu urządzenie. Jak sama nazwa wskazuje, jest to inteligentny zegarek, którego funkcjonalność zapewnia bezpieczeństwo dzieciom, a opiekunom daje większy spokój i umożliwia lepszą i dokładniejszą kontrolę rodzicielską. Jego dodatkowe funkcje gwarantują najmłodszym dobrą zabawę. Warto kupić więc smartwatch, który posłuży mu przez wiele lat.

Smartwatch dla dzieci a zegarek dla dorosłych

Wbrew pozorom smartwatche dla najmłodszych różnią się od tych, które wybierają dorosłe i starsze osoby. Pierwszym aspektem, który od razu rzuca się w oczy, jest oczywiście wygląd. Smartwatch dla dziewczynki, czy dla chłopca najczęściej jest kolorowy, dorośli zaś częściej wybierają stonowane, pastelowe lub bardziej eleganckie barwy.

Urządzenia, które przeznaczone są dla dojrzalszych użytkowników, najczęściej kompatybilne są z ich telefonami komórkowymi. Informują o nadejściu wiadomości e-mail, czy SMS, umożliwiają obserwację sportowych poczynań, czy nawet dokonywanie płatności za zakupy w sklepie.

Najlepszy wybór dla rodziców

Smartwatch dla dziecka chociaż dedykowany najmłodszym, powinien spełniać też wymogi rodziców. Zegarki posiadające gry, opcje sprawdzania internetu, krokomierze, czy opcje takie jak smartfony mogą skutecznie utrudniać kilkulatkom skupienie się na ważnych sprawach.

 

Smartwatch dla chłopca i dla dziewczynki – ranking najważniejszych funkcji

Mogłoby się wydawać, że wybór inteligentnego zegarka jest dziecinnie prosty. Nic bardziej mylnego. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele bardzo różnorodnych modeli z funkcjami mniej lub bardziej przydatnymi. Odpowiedzialni rodzice powinni także zwrócić uwagę na to, czy sprzedawca oferuje dedykowaną usługę i kartę SIM– bez nich nawet najnowocześniejszy smartwatch dla chłopca, czy dziewczynki będzie tylko zwykłym czasomierzem.

Jakie opcje powinien mieć czasomierz, który w pełni zadowoli opiekunów? Inteligentne zegarki dla dzieci na pewno powinny być trwałe, mieć możliwość odbierania i wykonywania połączeń, funkcję SOS i wysokiej jakości baterię. Tego typu akcesoria powinny służyć nam przez dłuższy czas, dlatego powinno zależeć nam na wysokiej jakości zarówno samego smartwatcha, jak i dobrym kontakcie ze sklepem, który wybierzemy.

Smartwatch dla dziewczynki i chłopca z funkcją Wideorozmów

Niektóre inteligentne zegarki umożliwiają już kontakt za pomocą wideorozmowy. Smartwatch GPS dla dziecka Locon Watch Video to możliwość nie tylko usłyszenia dziecka, ale i wygodny sposób na to, by zobaczyć, co w danej chwili robi kilkulatek. Funkcja przydaje się zarówno wtedy, gdy jesteśmy ciekawi, czy maluch dotarł do szkoły, jak i w momencie, kiedy nasza pociecha jedzie na kolonie lub zorganizowane wakacje.

Zegarek jak telefon z kartą SIM, czyli smartwatch dla dzieci pełniący rolę telefonu

Przede wszystkim smartwatch dla dzieci ma ułatwiać nam z nimi kontakt. Każdy rodzic pewnie niejednokrotnie słyszał wymówkę o rozładowanym lub wyciszonym telefonie albo braku zasięgu. Ile nerwów kosztuje każdego opiekuna brak kontaktu z pociechą, wie tylko on sam.

Aby uniknąć pojawiania się w głowie najczarniejszych scenariuszy, kiedy po wykonaniu dziesięciu połączeń dziecko nadal nie odbiera, warto wyposażyć syna lub córkę właśnie w inteligentny zegarek, który posiada wbudowany telefon. Smartwatch dla dziecka pełniący rolę smartfona trzymanego na nadgarstku to pewność, że żadna próba nawiązania kontaktu z pociechą nie zostanie przez nią przeoczona.

Pamiętajmy jednak o tym, aby w urządzeniu była już zamontowana karta SIM. Najlepiej, jeżeli tak jak w przypadku zegarka z GPS Locon Watch Lite, znajduje się ona od razu w środku i nie wymaga podpisywania żadnych dodatkowych umów. Dlaczego jest to tak ważne? Karty SIM są różne.

Dobrze, jeśli możemy zaoszczędzić sobie stresu związanego z jej przycinaniem i dopasowywaniem. To ona odpowiada także za możliwość kontaktu telefonicznego i lokalizację GPS. Tego aspektu na pewno nie należy pomijać! Najlepszy smartwatch to taki, który zadzwoni i odbierze połączenie po wyjęciu go z pudełka i szybkiej konfiguracji.

 

Smartwatch dla dzieci z GPS

Jedną z podstawowych funkcji, która sprawdza się w opiece nad najmłodszymi i starszymi pociechami, jest możliwość lokalizowania przez GPS dla dziecka. Wyjazd na wakacje, powrót do szkoły, samodzielne wyjścia z przyjaciółmi, czy najzwyklejsze odwiedziny na placu zabaw nie muszą już więcej kojarzyć nam się ze stresem, kiedy dziecko spóźnia się 5, czy 10 minut do domu.

Wszystkie informacje dotyczące miejsca pobytu syna lub córki mamy pod ręką w telefonie komórkowym. Dzięki temu z łatwością zweryfikujemy, czy nasza pociecha jest w lokalizacji, w której powinna być. Przekonamy się, czy czeka na nas w domu, wraca ze szkoły, przebywa u dziadków, czy zmierza na zajęcia dodatkowe. Lokalizację w czasie rzeczywistym sprawdzimy o dowolnej porze, z każdego miejsca na świecie. Wybierając smartwatch dla dzieci, zwróćmy więc uwagę także na samą usługę, którą oferuje nam sprzedawca.

Aplikacja do urządzenia powinna być łatwa w obsłudze i czytelna, a interfejs nieskomplikowany. Dobrze, jeżeli jesteśmy w stanie samodzielnie ustawić częstotliwość lokalizacji lub zdecydować się np. na lokalizację tylko na żądanie, tak jak w przypadku modelu GJD.06 od Bezpiecznej Rodziny. Aby wybrać odpowiedni nadajnik GPS dla dziecka przeanalizujmy zatem, który sklep zagwarantuje nam najlepsze pomiary. Im będą one dokładniejsze, tym bardziej precyzyjnie będziemy mogli określić miejsce pobytu dziecka. Lokalizacja to jedna z najbardziej przydatnych funkcji, każdy lokalizator GPS powinien ją posiadać.

Strefa bezpieczeństwa – pewność, że dziecko jest tam, gdzie powinno

Kontynuując temat zalet, jakie inteligentny zegarek noszony przez dziecko, przynosi rodzicom, nie możemy pominąć kwestii możliwości wyznaczania stref bezpieczeństwa w aplikacji. Jak to działa? Zaznaczając na mapie konkretne miejsca, takie jak dom, szkoła, mieszkanie dziadków, czy plac zabaw masz pewność, że za każdym razem, kiedy Twoja pociecha znajdzie się w danej lokalizacji lub ją opuści, Ty dostaniesz powiadomienie na swój smartfon.

Przed zakupem zegarka sprawdź koniecznie, czy producent przewidział tego typu udogodnienie, ponieważ może okazać się to naprawdę bardzo przydatne. Dlaczego? Ponieważ pozwala ono dyskretnie kontrolować kilkulatka. Wiedząc dokładnie dzięki powiadomieniom, gdzie jest dziecko, nie musisz bez przerwy do niego dzwonić. Wiadomo, w jaki sposób częste telefony rodziców wpływają na dzieci – powodują często bunt i niepotrzebne nerwy.

Dzięki indywidualnie ustawionym strefom zawsze dowiesz się, czy Twoja pociecha wróciła ze szkoły do domu, trafiła bezpiecznie na zajęcia, bawi się na placu zabaw, czy czeka na Ciebie w mieszkaniu dziadków. Strefa jest wyznaczana jest w telefonie rodzica w aplikacji. Dzieci noszące smartwatch nie otrzymują na niego powiadomień takich jak opiekunowie.

"Kilkuletni

Smartwatch dla chłopca i dziewczynki – historia lokalizacji, która pozwala zagwarantować dziecku bezpieczeństwo

Kolejną funkcją, której nie powinno zabraknąć w usłudze do smartwatcha naszej pociechy, jest historia lokalizacji. Dzięki niej, po uruchomieniu aplikacji z łatwością sprawdzisz, gdzie w przeszłości przebywał Twój syn lub córka. Dowiesz się, czy nie opuszcza dodatkowych zajęć lub korepetycji. Przekonasz się, czy nie wagaruje i nie spędza za dużo czasu w miejscach takich jak np. galerie handlowe.

Zobaczysz, czy na pewno chodzi bezpiecznymi drogami i unika bardzo ruchliwych tras. Smartwatch dla dzieci powinien chronić Twoje dziecko przed wszelkim niebezpieczeństwem, dzięki funkcji historii lokalizacji zawsze dowiesz się, czy Twoja pociecha nie robi czegoś, co może narazić jej zdrowie lub życie. Jeżeli chcesz się upewnić, co robiły Twoje dzieci wczoraj, trzy dni temu, czy w zeszłym tygodniu – sprawdź to w telefonie zawsze w przypadku, kiedy zajdzie taka potrzeba!

Smartwatch dla dzieci i przycisk SOS

Jedną z najważniejszych funkcji, którą mają już właściwie wszystkie dostępne na rynku modele, jest możliwość wysłania przez dziecko sygnału S.O.S, który rodzic po kilku sekundach odbiera na swoim telefonie. Jak to działa? Jeżeli Twoje dziecko jest nękane w szkole przez rówieśników, jeśli spotyka się z hejtem lub mobbingiem, jeśli stanie się ofiarą niespodziewanego wypadku, lub zaczepi je na ulicy ktoś obcy i naciśnie na swoim zegarku przycisk SOS, już po 3 sekundach dowiesz się, że potrzebuje Twojej pomocy.

Alert z informacją, że Twój bliski potrzebuje wsparcia, pojawi się na Twoim telefonie niemal natychmiast. Dzięki temu jesteś w stanie sam szybko zareagować, powiadomić odpowiednie służby, czy dyrekcję szkoły, jeżeli na jej terenie dzieje się coś niepokojącego. SOS daje też poczucie bezpieczeństwa Twojemu dziecku, które wie, że niezależnie od wszystkiego, co je spotka, może na Ciebie liczyć.

Szukając smartwatchy dla dzieci, które charakteryzują się najwyższą jakością w kwestii komfortu, wybieraj akcesoria posiadające funkcję SOS. Gwarantują one nie tylko stały kontakt, ale i pewność, że w porę pomożesz tym, których bezpieczeństwo chcesz chronić.

 

Nasłuch otoczenia – funkcja przydatna, kiedy dziecko nie odbiera

Jeśli przez dłuższy czas nie możesz się skontaktować ze swoim synem lub córką, nie musisz odchodzić od zmysłów i pisać w głowie najczarniejszych scenariuszy. Jak już zauważyliśmy wcześniej, możesz oczywiście zlokalizować swoją pociechę dzięki funkcji GPS, ale nie tylko. Jeżeli zdecydujesz się na smartwatch dla dzieci, który umożliwia nasłuch, w dowolnym momencie dyskretnie połączysz się z urządzeniem syna lub córki i posłuchasz, czy Twoja pociecha na pewno jest bezpieczna.

Ocenisz, czy przebywa dalej w szkole, jest na zajęciach dodatkowych, korepetycjach, czy bawi się grzecznie z przyjaciółmi. Bez trudu stwierdzisz, czy jest przy ruchliwej drodze, w parku lub w towarzystwie osób, wśród których być nie powinna. Jeżeli wahasz się, jaki smartwatch dla dziecka wybrać, upewnij się, że Twój faworyt daje Ci możliwość wykonywania dyskretnych połączeń na urządzenie właśnie po to, aby móc posłuchać, w jakiej okolicy przebywa kilkulatek.

Smartwatch dla dziewczynki i chłopca – funkcje zegarka ważne dla dziecka

Nasze dzieci bywają naprawdę wybredne niezdecydowane. Ciężko im czasem wybrać jedną rzecz, która w pełni je zachwyci na dłużej. Pamiętaj jednak, że oprócz satysfakcji i poczucia komfortu rodziców, inteligentny zegarek powinien oczywiście posiadać też udogodnienia, z których chętnie korzystać będzie samo dziecko.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli, w różnych cenach, które można dopasować nie tylko do wieku naszej pociechy, ale także do jej codziennych potrzeb. Jakie opcje zatem powinien mieć smartwatch dla dziecka, aby był dla niego atrakcyjny i aby nasze kilkulatki z radością go używały? Poniżej przegląd przydatnych funkcji.

Dotykowy, kolorowy ekran, czyli smartwatch dla dziecka w określonym wieku

Zarówno smartwatch dla chłopca, jak i inteligentny zegarek dla dziewczynki powinien mieć dziś kolorowy, dotykowy ekran. Oczywiście 3-4 latek nie będzie miał z tego aż takiego pożytku, starszaki jednak mają to do siebie, że uwielbiają to, co nowoczesne. Jeżeli rodzic przy okazji też ma smartwatch z dotykowym ekranem, możemy być pewni, że pociecha też sobie właśnie taki zażyczy.

Fakty mówią zresztą same za siebie – już coraz młodsze szkraby uwielbiają technologiczne gadżety i nikogo nie dziwi już kilkulatek grający na dotykowym smartfonie, czy tablecie rodziców. Dotykowy, kolorowy ekran w smartwatchu zdaje się być funkcją wyjątkowo mocno pożądaną.

Kolor obudowy, czyli jakie smartwatche dla dzieci dopasowane do ich gustu

Smartwatch dla dziewczynki najczęściej ma kolor różowy, żółty, fioletowy lub zielony. Jeżeli Twoja córka jest fanką klasyki, oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby podarować jej czarny model. Ten jednak znacznie częściej wybierają rodzice chłopców. Inteligentny zegarek małego mężczyzny najczęściej jest właśnie w tej barwie, ale coraz częściej widzi się kilkulatka z niebieskim, żółtym lub czerwonym modelem.

Producenci coraz częściej proponują także miksy różnych kolorów – smartwatch dla chłopca może więc być np. w barwach moro lub kojarzyć się z konkretną postacią ulubionej bajki. Wielu rodzicom może się wydawać, że wygląd zegarka jest bez znaczenia. Nic bardziej mylnego! Dzieci uwielbiają gadżety, które pasują do stylizacji – takie, którymi mogą pochwalić się w szkole. Rodzicu, pamiętaj – kolor jest kwestią wyjątkowo ważną!

Krokomierz, budzik, gra i wbudowany aparat fotograficzny

Starsze dzieci z pewnością będą mieć dużo większe wymagania, jeżeli chodzi o funkcjonalność ich zegarków. Możliwość przeglądania social mediów, opcja słuchania muzyki i odbierania maili – jeżeli szukasz nowoczesnego urządzenia dla nastolatka, koniecznie o tym pamiętaj.

Kiedy jednak chcesz kupić smartwatch dla kilkulatka, weź pod uwagę takie udogodnienia jak budzik, krokomierz, gra logiczna, czy aparat umożliwiający wykonanie chociaż kilku zdjęć. Tego typu proste funkcje będą dodatkowymi atutami, z których Twój szkrab na pewno będzie zadowolony!

Czat głosowy pozwala na wysłanie szybkiej wiadomości

Zostawianie sobie wiadomości głosowych na urządzeniach, czy prowadzenie czatu głosowego jest ciekawą opcją, w którą wyposażone jest dziś wiele modeli dostępnych na rynku. Funkcja ta może służyć nie tylko do przesyłania sobie ważnych wiadomości – jest świetną opcją na zabawę dla kilkulatka, który wymienia się z rodzicem tajnymi informacjami. Smartwatch dla dziewczynki i chłopca z taką funkcją to prawdziwa gratka dla każdego kilkulatka!

Monitorowanie snu dziecka

Młodsze dzieci zapewne nie będą widziały w tej funkcji nic szczególnego. Starsze jednak będą zafascynowane możliwością codziennego monitorowania tego, co się dzieje, kiedy śpią. Funkcja ta nie jest może opcją pierwszej potrzeby, niemniej może być ciekawym dodatkiem w smartwatchu.

Bateria smartwatcha dla dziecka

Podstawowe funkcje, które posiadają smartwatche dla dzieci  często nie różnią się od tych, jakie oferuje prosty telefon komórkowy. Kiedy zdecydujemy się kupić kilkulatkowi jeden z inteligentnych zegarków, sprawdźmy koniecznie parametry i możliwości baterii. Oczywiście długość pracy smartwatchy zależy od tego, w jaki sposób są one użytkowane przez najmłodszych.

Wpływ na urządzenie ma korzystanie przez dzieci wbudowanego telefonu, wysyłanie wiadomości głosowych, używanie aparatu, granie, czy lokalizowanie. Wybierając smartwatch dla dziecka sprawdź więc czas działania baterii oraz inne udogodnienia dla samego rodzica takie jak chociażby informowanie opiekuna o konieczności naładowania smartwatcha, poprzez wysyłanie alertu w aplikacji lub wiadomości SMS.

Długi czas działania zegarka

Najlepszy smartwatch to taki, którego można używać przez wiele godzin. Należy jednak pamiętać, że takie nowoczesne produkty mają ograniczone możliwości. Podobnie jak smartfony, smartwatche pracują na baterii przez określony czas.

Gry, krokomierz, korzystanie z internetu – nasze dzieci potrafią nieraz naprawdę szybko doprowadzić do rozładowania każdego urządzenia. Niemniej, przed zakupem zobacz, przez jaki czas wybrany przez Ciebie model będzie w stanie działać do kolejnego ładowania.

Jaki smartwatch dla dziecka wybrać – podsumowanie

Jeżeli chcesz wybrać na prezent smartwatch dla dziecka, który pomoże Ci lepiej chronić i opiekować się Twoją pociechą, a jej da dużą radość z nowego, ciekawego gadżetu, koniecznie weź pod uwagę kilka ważnych aspektów.

Dzieci uwielbiają kolory, ważne więc, aby urządzenie odpowiadało upodobaniom chłopca lub dziewczynki. Dobrze, jeśli kilkulatek może bić własne rekordy w ilości dziennie zrobionych kroków, czy w wolnym czasie zagrać w grę logiczną.

Dla rodziców zaś najważniejsze powinny być udogodnienia związane z bezpieczeństwem, takie jak precyzyjna lokalizacja GPS, funkcja telefonu, strefy bezpieczeństwa, czy alerty SOS. To wszystko sprawi, że i dziecko i opiekun będą w pełni usatysfakcjonowani z tego coraz modniejszego urządzenia. Z pewnością warto wybrać model wysokiej jakości, który da dziecku wiele radości. Jedno jest pewne, smartwatch dla dziecka to sprzęt, który pokocha każdy kilkulatek!

Bezpieczna Rodzina – w trosce o wszystkich, którzy są dla Ciebie ważni

Misją Bezpiecznej Rodziny jest tworzenie nowoczesnych rozwiązań, które wpływają na poprawę komfortu użytkowników, gwarantują spokój i dają pewność, że ci, o których pragniemy się troszczyć, są zawsze bezpieczni. Oprócz smartwatcha dla dzieci, na naszej platformie znajdziesz także urządzenia ułatwiające zdalną opiekę nad osobami starszymi, pomagające zlokalizować ukochanego zwierzaka, czy umożliwiające kontrolę auta, domu i cennych rzeczy przy pomocy telefonu komórkowego. Nasza opaska dla seniora z SOS i funkcją lokalizacji to pewność, że zawsze wiesz, gdzie znajduje się Twój rodzic, babcia lub dziadek. To połączenia głosowe, szybkie wzywanie pomocy i wyznaczanie stref bezpieczeństwa.

Lokalizator do samochodu BA.02 to możliwość szybkiego ustalenia miejsca, w którym znajduje się auto, czy kontrola prędkości, z jaką porusza się pojazd kierowany przez członka naszej rodziny. To, co dzieje się w domu i na posesji pod Twoją nieobecność sprawdzisz dzięki kamerze wewnętrznej i zewnętrznej, a jeśli zależy Ci na tym, aby nie musieć więcej zastanawiać się nad tym, gdzie uciekł Twój pupil, lokalizator dla psa lub GPS dla kota umożliwi Ci szybkie namierzenie czworonoga. Wszystkie nasze urządzenia działają ze stworzoną przez nas aplikacją Bezpieczna Rodzina. Dzięki temu, że są z nią w pełni kompatybilne, jesteś w stanie z poziomu swojego telefonu komórkowego bez trudu troszczyć się o tych, którzy są dla Ciebie ważni, oraz dbać o swoje wartościowe przedmioty. Zdalna opieka może być naprawdę prosta – dowodem na to jest Bezpieczna Rodzina!

Polecają nas
Kupiłam smartwatch dla córki jakiś czas temu, a teraz mogę podzielić się opinią - rewelacyjny! Jest naprawdę przydatny
Łucja
(4.5)
Syn używał ostatnio na wyjeździe - zadowolony bardzo! Dzwonił co godzinę się zameldować :)
Kacper
(4.6)
Polecam wszystkim, działa bez problemów- córka zakochana w kolorze
nino
(4.9)