Smartwatche dla dzieci

Jak najszybciej zlokalizować dziecko | Gdzie Jest Dziecko

Już od samego początku zaufanie pomiędzy rodzicami a pociechami powinno być skrupulatnie wypracowywane. Nie da się jednak ukryć, że dziecko czasem postępuje nie tak, jak jego mama czy tata by tego chcieli. Dlatego warto skorzystać z nowoczesnych technologii, które zwiększą bezpieczeństwo naszych pociech. Wcale nie chodzi o stałą kontrolę, która odbierze najmłodszym radość z codzienności. Technologia GPS pozwala rodzicom uzyskać pewność, że ich syn/córka znajduje się w odpowiednim miejscu i że nic mu jemu/jej nie zagraża. Jak najszybciej zlokalizować dziecko, gdy mamy wątpliwości, że znajduje się w nieodpowiednim miejscu? Czy śledzenie telefonu to jedyna metoda? To bardzo proste. Podpowiadamy szczegółowo, jak to wszystko działa!

 

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Lokalizator, który możesz podarować dziecku

W najgorszych koszmarach rodziców ich pociecha nagle ginie, a oni nie potrafią dowiedzieć się gdzie jest, ani tym bardziej – jak ją odnaleźć. Niestety zbyt strachliwe podejście może sprawdzić, że mama i tata zaczną niemal wszystkiego zabraniać swojemu kilkulatkowi. A wiadomo, że to nie kończy się dobrze – dziecko nie czuje się wolne i nie może w pełni korzystać z uroków codzienności. A przecież tych jest cała masa!

Nocleg u koleżanki/kolegi, wyjazd z rodzicami przyjaciela pod namiot, kilkudniowa wycieczka szkolna, wyjście na osiedlowe lody z paczką znajomych i wiele, wiele innych. Po co rodzice mieliby tego zabraniać? Przecież na tym polega dzieciństwo! Z drugiej strony trzeba ich zrozumieć – martwią się i chcą jak najlepiej dla swojej pociechy.

Tymczasem wszystko można z łatwością pogodzić. I wcale nie trzeba zdać się wyłącznie na śledzenie telefonu. Wystarczy sprawdzić nowoczesne rozwiązanie związane z technologią GPS oraz aplikacją Bezpieczna Rodzina. O co chodzi? Po kolei.

Jak najszybciej zlokalizować dziecko – zegarek i aplikacja w telefonie

W jaki sposób najszybciej zlokalizować kilkulatka? Odpowiedź brzmi: posiadając zegarek GPS dla dziecka z aplikacją Bezpieczna Rodzina, w usłudze Bezpieczna Rodzina. Jednym z najbardziej skutecznych (i coraz bardziej popularnych – trudno się dziwić) rozwiązań jest dyskretne śledzenie dziecka (które ma założony odpowiedni zegarek albo ma przy sobie telefon z GPS-em) za pomocą aplikacji internetowej.

Dzięki tej opcji rodzic w każdym momencie może zobaczyć, gdzie znajduje się jego syn lub córka i będzie mógł być spokojny, że jest w bezpiecznym miejscu i że nic mu nie grozi. To rozwiązanie sprawdzi się niezależnie od wieku naszej latorośli. Rodzice zawsze martwią się tak samo o swoją pociechę – niezależnie od tego czy ma 5, 7, 9, 12 czy 15 lat.

Teoretycznie mogłoby się wydawać, że najwięcej troski kieruje się wobec malutkiego brzdąca. Tymczasem im pociecha starsza, tym narażona tak naprawdę na więcej niebezpieczeństw. Namierzanie dziecka z aplikacji internetowej jest jak najbardziej bezpieczne i oczywiście – dyskretne. Od lat już w wielu rodzinach pociechy są “śledzone” w ten sposób – dzięki temu zwiększa się ich poczucie bezpieczeństwa (i spokój rodziców).

 

Lokalizacja dziecka – przykładowe sytuacje

Współczesne monitorowanie dziecka i lokalizowanie urządzenia, które kilkulatek ma przy sobie, przy użyciu nowoczesnych technologii jest bardzo skuteczne, a co za tym idzie – precyzyjne. Dzięki temu rodzic jest w stanie szybko otrzymać informacje, które mogą go zaniepokoić i dzięki którym może natychmiast zadziałać, by zapobiec tragedii. Wyobraźmy sobie, że nasza pociecha spędza czas na kilkudniowej wycieczce szkolnej. Jest na terenie ośrodka, ale nagle… opuszcza jego teren.

My jako rodzice możemy natychmiast zareagować i powiadomić opiekunów wyjazdu. Naturalnie możemy zadziałać tak, że kilkulatek nie będzie miał pojęcia o jego śledzeniu. Jest to nawet wskazane. Gdy pociecha będzie świadoma, że możemy ją obserwować, może zachowywać się nienaturalne, albo np. zdjąć zegarek czy zostawić telefon. Inna sytuacja, w której lokalizator może okazać się przydatnym urządzeniem to… porwanie. Takie zdarzenia mają miejsce tylko w filmach? Ależ nic bardziej mylnego! Takie sytuacje zdarzają się coraz częściej i warto mieć tego świadomość.

Możesz jednak na wszystko się przygotować. Gdy dojdzie do porwania, jesteśmy w stanie natychmiast rozpoznać lokalizację malucha i przekazać ją oczywiście policji (nie szukajmy na własną rękę, możemy narazić się na duże niebezpieczeństwo!). Nawet jeżeli nasza pociecha po drodze zgubi telefon/zegarek, albo sprzęt zostanie jej odebrany – szanse na podjęcie odpowiedniego tropu poszukiwań nadal będą bardzo duże.

W przypadku porwania każdy szczegół i każda sekunda są na wagę złota. Usługi dające poczucie bezpieczeństwa i urządzenia zapewniające śledzenie telefonu, czy zegarka dziecka są dziś doskonałym sposobem na kontrolę rodzicielską.

Wodoodporny smartwatch GPS dla dziecka Locon Watch Video
Wodoodporny smartwatch GPS dla dziecka Locon Watch Video

Dlaczego warto kupić dziecku zegarek z GPS i korzystać z usługi Bezpiecznej Rodziny?

Nie ulega wątpliwości, że skorzystanie z opisywanych usług i rozwiązań to nie tylko otwarcie się na nowe technologie i korzystanie z jej udogodnień, ale przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa ukochanego dziecka. Zakup smartwatcha z GPS np. Locon Watch Video lub zegarka Locon Wwatch Lite, który jest doskonałym zamiennikiem telefonu komórkowego, dla swojej pociechy to swego rodzaju inwestycja i na pewno… świetny pomysł na prezent. Każdy kilkulatek będzie zachwycony z takiego podarunku! Jakie są konkretne zalety takiego zegarka? Oto one:

Technologia GPS w lokalizacji

O plusach GPS nie trzeba nikomu przypominać. Przecież z tego rozwiązania korzystamy od dawna m.in. w nawigacji samochodowej. Ta sama technologia, która wykorzystywana jest w zegarkach GPS dla dzieci. Taki gadżet wyposażony jest w nadajnik GPS, którego sygnał rodzic może odczytać w swoim telefonie. Warto z całą pewnością zwrócić uwagę na zegarki GPS z funkcją lokalizacji oraz na aplikację Bezpieczna Rodzina;

Lokalizacja dziecka w dowolnym momencie

Jak najszybciej ustalić miejsce pobytu dziecka? Właśnie przy pomocy zegarka oraz aplikacji w telefonie. Jako rodzice będziemy mogli zrobić to w dowolnym momencie albo z telefonu albo na komputerze. Sprawdzimy, gdzie pociecha znajduje się na mapie i gdy tylko zajdzie konieczność – będziemy mogli szybko do niego dotrzeć. To bardzo dobre rozwiązanie przede wszystkim na etapie usamodzielniania się dziecka – np. w momencie, gdy zaczyna samo chodzić do szkoły, do sklepu, do kolegów i koleżanek. Oczywiście nie tylko wtedy – tak naprawdę jako rodzice martwimy się o swoje dzieci na każdym etapie ich życia, także wtedy… gdy są dorosłe;

Zegarek oraz smartfon w jednym urządzeniu

Wspomniany już wyżej lokalizator w zegarku GPS służy nie tylko do lokalizacji użytkownika, ale posiada także opcję telefonu, który dzwoni i odbiera połączenia. To świetna opcja dla dzieci, nie tylko dla tych, które przepadają za gadżetami. Taki zegarek to nie tylko “bajer”, ale po prostu bardzo funkcjonalny przedmiot. Smartfon łatwiej zgubić, a smartwatch będzie raczej zawsze na ręce dziecka (przekonajmy je, by nigdy go nie ściągało).
Dzięki temu będziemy mogli nie tylko dokonać lokalizacji w dowolnym momencie, ale będziemy mieć także możliwość wykonania telefonu do syna/córki. Zegarek z modułem GPS wyposażony w kartę SIM w zestawie (ważna bezterminowo) daje możliwość wygodnego porozmawiania i przede wszystkim (co szczególnie istotne dla rodziców) niepominięcia połączenia (dzieci mają do tego tendencję w przypadku standardowego telefonu komórkowego). Obsługiwanie takiego telefonu na nadgarstku jest bardzo proste;

Nasłuchiwanie otoczenia

Każdy rodzic, który wyposażył swoją pociechę w zegarek Locon z lokalizacją GPS, będzie mógł skorzystać także z opcji nasłuchu otoczenia – wszystko odbędzie się bardzo dyskretnie, sprzęt nie wyda przy tym żadnego dźwięku i nikt nie zorientuje się co się dzieje;

Opcja sygnału SOS

Posiadając zegarek z GPS każde dziecko będzie mogło w dowolnym momencie skorzystać z przycisku SOS. Gdy maluch go wciśnie, wówczas rodzic w usłudze (zarówno w aplikacji mobilnej, w serwisie www oraz SMS-em) otrzyma alert. To świetne rozwiązanie dla samego dziecka – na co dzień będzie mogło czuć się pewniej i bezpieczniej. W końcu w dowolnym momencie może wcisnąć przycisk – gdy tylko poczuje się zagrożone. Lokalizator zwiększa jego komfort i poczucie bezpieczeństwa;

Możliwość pozostawiania wiadomości głosowych

Kontakt rodzica i dziecka za pomocą telefonu, usługi i zegarka może mieć miejsce nie tylko w tradycyjnej formie rozmów. Istnieje także opcja zostawiania wiadomości głosowych, które będzie można odtworzyć w dowolnym momencie odpowiadającym zarówno rodzicowi jak i dziecku.

Nowoczesny zegarek

Dużą zaletą zegarka jest na pewno to, że jest to też (nie)zwykły zegarek. Dzięki niemu dzieci uczą się orientacji w czasie, a odczytanie godziny za pomocą zgrabnego, elektronicznego wyświetlacza jest bardzo proste. Poza tym to naprawdę designerski gadżet – do wyboru mamy kilka opcji kolorystycznych. Każde dziecko z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie;

Coś więcej niż zegarek i lokalizator GPS

Smartwatch to nie tylko narzędzie do lokalizowania czy odczytywania godziny – to również świetny gadżet służący do nauki i przede wszystkim – zabawy. Każde dziecko będzie chciało go mieć;

Natychmiastowe powiadomienie o wejściu lub wyjściu ze strefy bezpieczeństwa

O lokalizacji dziecka dowiesz się więcej, jeśli ustawisz strefy bezpieczeństwa, takie jak szkoła, czy dom.

 

Jak zacząć lokalizować dziecko, czyli pełnia usług dla całej rodziny

Jak najszybciej określić miejsce pobytu dziecka? Najlepiej wybrać aplikację Bezpieczna Rodzina. To sprawdzone rozwiązanie, które sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Niestety wiele innych aplikacji nie pozwala szybko i łatwo ustalić miejsca przebywania naszego dziecka. Skuteczność aplikacji lokalizacyjnej to podstawa sukcesu.

Bezpieczna Rodzina to aplikacja bardzo intuicyjna, prosta w obsłudze i przede wszystkim – dająca bardzo duże spektrum możliwości monitorowania. Co ciekawe – to jedyna polska aplikacja, które pozwala jednocześnie monitorować bezpieczeństwo bliskich (np. dzieci), ale także wszystkiego tego, co jest dla nas cenne. Bezpieczna Rodzina zapewnia precyzyjną lokalizację GPS, GSM, Wi-Fi i BTS.

To daje pewność, że w każdym momencie rodzice będą mogli poznać dokładną lokalizację swoich pociech (niezależnie czy znajdują się w budynkach czy na otwartej przestrzeni). Interfejs jest bardzo czytelny i prosty w obsłudze – poradzą sobie z nim bezproblemowo zarówno dzieci jak i dorośli.

Jak zacząć? Należy pobrać aplikację oraz założyć w niej konto na swoim numerze telefonu. Krok numer dwa to dodanie urządzenia skanując kod QR. I wreszcie – wprowadzenie kodu pakietu Bezpiecznej Rodziny. I gotowe!

Polecają nas
Kupiłam smartwatch dla córki jakiś czas temu, a teraz mogę podzielić się opinią - rewelacyjny! Jest naprawdę przydatny
Łucja
(4.5)
Syn używał ostatnio na wyjeździe - zadowolony bardzo! Dzwonił co godzinę się zameldować :)
Kacper
(4.6)
Polecam wszystkim, działa bez problemów- córka zakochana w kolorze
nino
(4.9)