Rasy psów

Najciekawsze zabawki dla psa

szczeniak z zabawka

Zabawa towarzyszy psom przez całe życie. Niezależnie od rasy, wielkości i wieku, pieskie życie to jedna wielka przygoda i aktywność. Szczenięta poświęcają na zabawę średnio 80% swojego czasu. Młode psiaki z zaciekawieniem obserwują swoje otoczenie, a każdy zwisający sznurek, kawałek obrusa czy firanki, jest dla nich zaproszeniem do figlowania. Od początku okresu szczenięcego po dorosłe życie naszego pupila warto zadbać, aby pies miał dostęp do różnorodnych, przystosowanych do jego potrzeb zabawek. Nie od dziś wiadomo, że dorosły pies dorównuje inteligencją kilkuletniemu szkrabowi. O czym należy pamiętać, kiedy szukamy ciekawej zabawki dla psa i jak się odpowiednio przygotować na pierwsze zwierzęta domowe przeczytaj TUTAJ!

Wybieramy zabawki dla psa

Mały pies z żółtą zabawką

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Wybierając rzeczy i akcesoria dla naszego pupila warto pamiętać:

  • zabawki dla psa muszą być bezpieczne, dostosowane do kondycji i wieku czworonoga,
  • przy wszelkich zabawach ze szczeniakiem należy być delikatnym i ostrożnym,
  • wykorzystywać zabawę jako nagrodę za poprawne wykonywanie poleceń przez psa,
  • przećwiczyć z psem wszelkie zabawy, nauczyć go samodzielnej aktywności,
  • przy braku aktywności na dworze, kupić pupilowi zabawki logiczne,
  • nie używać piszczących zabawek przy szczeniaku,
  • nie dawać psu piłek z lanej gumy bez sznurka, by uniknąć zadławienia.

Zabawki dla psa – top 5

Psiaki, które nie mają własnych zabawek, same je sobie znajdują. Dlatego właściciele czworonogów często skarżą się, że po powrocie do domu np. z wakacji zastają pogryzione poduszki. Znajdują też podarty papier, pogryzione meble czy buty. Czworonogi mają potrzebę gryzienia, żucia, gonitwy i posiadania czegoś własnego, co pachnie swojsko i dobrze się kojarzy. W takich przypadkach nie można oskarżać psa o niszczycielskie zapędy. Należy zapewnić odpowiednie zabawki dla psa. Kupując sprawdzone, zaprojektowane przedmioty specjalnie dla naszego pupila mamy pewność, że nie stanowią one zagrożenia dla jego zdrowia, ponieważ są wykonane z nietoksycznych materiałów oraz nie zawierają elementów, którymi pies może się zadławić. Pies nie może sam znajdować sobie przedmiotów do zabawy szczególnie tych, które służą nam do codziennego użytku.

Zabawki dla psa – Nasze propozycje: 

  1. Kongi – zabawki dla psa wykonane z naturalnego kauczuku, pozwalają zaspokoić potrzebę gryzienia i zabawy, a przy okazji można napełnić ją przysmakami dla pupila. Dodatkowo ku radości czworonoga odbijają się i skaczą w nieoczekiwanych kierunkach, są świetne do nauki aportowania oraz wzbudzają naturalny instynkt psa. Kongi są w różnych rozmiarach dostosowanych do wielkości psa. Oprócz klasycznego konga do wyboru mamy konga piłkę piszczałkę, piłkę tenisową, kong w kształcie kości czy opony. Kong jest polecany szczególnie małych pieskom.
  2. Flip Board – zabawka na inteligencję dla psów, która idealnie sprawdza się jako zajęcie umysłowe. Flip Board to podstawka w kształcie koła zawierająca różnorodne zabawki dla psa: 2 stożki, komory z klapami na zawiasy i suwaki. Pies poprzez zabawę musi dostać się do suchej karmy, próbując przy tym różnych metod otwierania, dlatego to idealny przedmiot wspierający koncentrację i zręczność pupila.
  3. Świecące hantle – idealne do treningu, wykonane z trwałej, termoplastycznej gumy świetnie sprawdzą się dla pupila lubiącego aktywność fizyczną. Zabawki dla psa w kształcie hantli posiadają wbudowane diody led, które migocą przez kilka sekund po odbiciu się zabawki. Sprawdzą się również na wieczornych spacerach. Dodatkowo hantle wyposażone są w wypustki, świetnie masujące dziąsła i czyszczące nadmiar zgromadzonej płytki nazębnej.
  4. Dysk Dog Activity – zabawka idealna do nauki aportowania, która wykonana jest z elastycznego i miękkiego tworzywa sztucznego. Posiadająca optymalne właściwości lotu oraz wspiera ćwiczenia szybkości i wytrzymałości naszego czworonoga. Dysk zapewnia bezpieczeństwo pupila podczas zabawy, nie posiada ostrych krawędzi, jest miękka i łatwa w utrzymaniu.
  5. Safe stick – bezpieczny “patyk” dla psów wykonany jest twardej gumy i nie posiada żadnych wystających elementów. Przy zwykłym patyku lub gałęzi, psy często kaleczą sobie podniebienie, a wbite drzazgi wymagają chirurgicznej interwencji weterynarza. Dzięki safe stick zabawa z psem w rzucanie patyka, to czysta przyjemność i bezpieczeństwo czworonoga.

Kupując zabawki dla psa, należy wybierać zaufane sklepy oraz sprawdzonych producentów. Dlaczego? Ponieważ tylko w ten sposób właściciel ma pewność, że dobrano odpowiednie materiały i wykonano je z myślą o bezpieczeństwie psa podczas zabawy. Obserwując swojego pupila, właściciel jest w stanie określić jaki rodzaj rozrywki, da mu najwięcej radości.

Interaktywne zabawki dla psa

Zabawki dla psa określane mianem interaktywnych, to te, którymi pies może bawić się samodzielnie. Wyjątkowością tych zabawek dla psa jest zdobycie nagrody za rozwiązanie łatwiejszego lub trudniejszego zadania. Interaktywne zabawki dla psa są bardzo często wykorzystywane przez behawiorystów oraz stanowią cudowny akcent na psią nudę. Mogą być wykorzystywane na świeżym powietrzu, podczas aktywności fizycznej oraz w domu. Interaktywne zabawki dla psa dzielimy na 6 grup:

  1. Wyciszające  — w tej grupie znajdują się gumowe zabawki dla psów, do których można schować miękkie smakołyki. Pies próbując wydobyć smakołyki, musi przytrzymywać zabawkę, wykręcać ją w różne strony, gryźć i lizać. Żucie i lizanie wpływa na psa kojąco i wyciszająco, a dodatkowo zabawka dba o higienę jamy ustnej zwierzaka.
  2. Pobudzające — grupa zabawek odpowiedzialna za aktywację psa. Zabawki te cechuje duża różnica trudności wydobywania smakołyków. Idealnie sprawdzają się dla psów dynamicznych, które uwielbiają węszyć i zdobywać nowe umiejętności łowieckie.
  3. Na inteligencję — są to zabawki dla psa, których celem jest spokojne wyciąganie przysmaków,  przy jednoczesnym pobudzeniu do myślenia. Sklepy zoologiczne mają w swojej ofercie puzzle, zabawki zagadki np. wieża z szufladkami, pudełko z przegródkami czy wieczkiem. Pies, aby wyciągnąć swoją zdobycz, musi przeciągać i przesuwać elementy zabawki. To idealna alternatywa kształtująca doskonały węch oraz nauka połączona z zabawą.
  4. Do przytulania — każdy czworonóg, a szczególnie małe rasy psów uwielbiają pluszowe zabawki. Najbardziej uwielbiają takie, które nimi pachną, zachęcają do powrotu, są przytulanką. Ciekawe są te, które w środku mają piszczące zabawki.
  5. Do szarpania — dla psów kochających szarpanie i przeciąganie idealną opcją będzie szarpak z wygodną, amortyzowaną rączką. Umożliwia właścicielowi swobodne chwycenie szarpaka i zachęcenie do zabawy czworonoga.
  6. DIY  — kilka pudełek po butach, rolki od ręcznika papierowego lub papieru, nożyczki i fantazja właściciela mogą idealnie nadać się jako zabawki dla psa oraz być świetną alternatywą na spędzanie wolnego czasu z czworonogiem. Wystarczy w pudełku po butach wyciąć kilka dziur, do środka wrzucić ulubiony gryzak, przymocować wieczko i dać milusińskiemu możliwość wydobycia zabawki.

Pies leżący z pluszowym misiem3 niezbędne gadżety – gps dla zwierząt, legowisko dla psa, miska z podajnikiem

Po zabawkach dla psa, przyszedł czas na niezbędne gadżety dla psa. Decydując się na pupila, w naszym domu nie może zabraknąć legowiska dla psa, miski z podajnikiem oraz gps dla zwierząt.

  1. Legowisko dla psa – to niezbędny gadżet w każdym domu, gdzie znajduję się czworonóg.  Pies potrzebuje miejsca, w którym może odpocząć i które należy tylko do niego. Wybierając legowisko dla psa należy przede wszystkim zwrócić uwagę na wielkość psa. Wiedząc, że nasz pies znacznie urośnie, warto zainwestować w nieco większe posłanie, unikając dodatkowych kosztów. Legowisko dla psa może być kwadratowe, prostokątne lub okrągłe. Warto zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz materiał, jakim jest pokryty. W ofercie znajdziemy pokrycia pikowane, puchowe oraz wodoodporne. Ponieważ psy często garną się, by spać z właścicielem, warto od samego początku uczyć i przyzwyczajać czworonoga do własnego posłania.
  2. Miska z podajnikiem – automatyczna miska z programatorem na sześć posiłków to prawdziwe must have, szczególnie dla psów, którzy wiernie czekają, aż ich właściciel wróci do domu. Miska mieści 6 podajników o pojemności 240 ml z indywidualnym programowaniem podawania posiłków. Nadaje się zarówno do karmy suchej, jak i mokrej. Co więcej, jest łatwa w czyszczeniu, a także posiada wyświetlacz pokazujący niski stan baterii.
  3. GPS dla zwierząt – to przede wszystkim bezpieczeństwo i wygoda dla właściciela czworonoga. Lokalizator GPS dla zwierząt jest pyło i wodoodporny, niestraszne mu długie spacery i trudne warunki. GPS lokalizuje położenie psa, nasłuchuje otoczenie, w jakim się znajduje. W przypadku zaginięcia osoba, która go odnajdzie, jednym przyciskiem S.O.S. może powiadomić właściciela o lokalizacji swojej zguby. Jest niewielki i lekki, waży zaledwie 118 gram. Dzięki zapisowi lokalizacji, wiemy jakimi ścieżkami chodzi nasz pupil, i jakie są jego ulubione kryjówki.
  4. Obroża z nadajnikiem tropiącym GPS – wygodna obroża, do której zamocujemy nadajnik z GPS. Każdy pies, który wychodzi na spacer powinien mieć na szyi wygodną, dobrze zapiętą i dopasowaną obrożę.

Mały pies na spacerze z lokalizatorem GPS przypiętym do obroży

Polecają nas
Świetne rozwiązanie dla mojego kota! Wreszcie nie muszę go szukać godzinami. Dzięki aplikacji krok po kroku dojdę za nim. Polecam
Ola
(4.5)
Przyjaciółka mi poleciła, wcześniej nawet nie wiedziałam, że coś takiego jest - fajny i praktyczny
Lucy
(4.6)
Dla mojego Nera kupiłam lokalizator, czasem ucieka i nie można się jej dowołać. Dzięki karcie sim w obroży zawsze wiem gdzie się chowa.
Patryk
(4.9)