Opieka nad seniorem

Top 5 zasad opieki nad seniorem, czyli jak dbać o babcię i dziadka

Najważniejsze zasady opieki nad seniorami

Ze względu na dzielącą was odległość lub liczne obowiązki nie możesz codziennie odwiedzać swoich rodziców lub dziadków? Zwykły kontakt telefoniczny nie daje Ci w pełni poczucia, że Twoi bliscy są bezpieczni? Jest na to sposób! Możesz w wygodny i szybki sposób codziennie monitorować stan zdrowia swoich dziadków — wystarczy, że podarujesz im inteligentną Opaskę SOS Locon Life, a sam na swoim telefonie zainstalujesz odpowiednią aplikację.

Czy każda babcia i dziadek wymagają opieki?

Kiedy widzimy, że nasi rodzice lub dziadkowie są w doskonałej formie i mimo wieku świetnie sobie radzą, może nam się wydawać, że nie potrzebują zbyt dużo naszej troski. Nic bardziej mylnego. Nawet osoby aktywne, takie, które na pierwszy rzut oka doskonale sobie radzą, chociaż w niewielkim stopniu powinny być otoczone przez nas opieką. Każdy senior pragnie czuć się potrzebny — chce czuć się ważny i wiedzieć, że liczysz się z jego zdaniem. Dla każdej babci i dziadka znaczenie ma nawet krótka, kilkuminutowa rozmowa telefoniczna, dobre słowo, czy drobny gest — niech szybki pęd świata nie pozwoli Ci o tym zapomnieć.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Zdalna opieka nad babcią i dziadkiem

Postęp technologiczny doprowadził dziś do tego, że aby upewnić się, że naszym bliskim niczego nie brakuje, nie musimy odwiedzać ich codziennie. Wystarczy wyciągnąć telefon komórkowy i po prostu zadzwonić. Nie ma jednak co ukrywać — czasem może być nam ciężko znaleźć każdego dnia kilka minut na rozmowę. W takim przypadku idealnie sprawdzą się inne, równie wygodne rozwiązania.

Opaska GPS z funkcją SOS

Inteligentna opaska SOS Locon Life Plus dla osoby starszej to proste w obsłudze urządzenie, na którym znajdują się zaledwie dwa przyciski — jeden służący do odbierania połączeń przychodzących, oraz drugi — czerwony z napisem SOS — do wzywania pomocy. Jeśli babcia lub dziadek źle się poczują, zasłabną lub znajdą się w jakiejś nietypowej sytuacji, wystarczy, że nacisną jeden guzik, a na telefonie opiekuna natychmiast pojawi się stosowny komunikat. Taki lokalizator GPS doskonale sprawdza się w przypadku osób chorych na Alzheimera, demencję, czy inne choroby wieku starczego, na które najczęściej cierpią seniorzy.

Opaska dla rodziców i dziadków, aplikacja dla opiekuna

Aby zdalna opieka nad rodzicami lub seniorami była kompletna, do opaski SOS należy pobrać dedykowaną aplikację od Bezpiecznej Rodziny i zainstalować ją na swoim telefonie. Poszukując odpowiedniego produktu, sprawdź koniecznie, czy producent zapewnia do niego w pełni polską usługę. Dlaczego to takie ważne? Korzystanie z chińskich zamienników może wiązać się z problemami z lokalizacją, nieczytelnymi alarmami i reklamami. Trudno tu także o kontakt z biurem obsługi i samym producentem. Co więcej, Twoje dane i dane Twoich bliskich z pewnością nie będą tak bezpieczne, jak w przypadku przechowywania ich na polskich serwerach.

Czat głosowy

Zarówno popularne komunikatory, jak i opisany wyżej lokalizator GPS dla chorych na Alzheimera, czyli po prostu opaska SOS dla osób starszych, dają Ci możliwość kontaktu z babcią, dziadkiem i rodzicami za pomocą czatu głosowego. Razem z bliskimi możecie nagrywać sobie krótkie wiadomości i przesyłać do siebie o dowolnej porze. Jeśli członek Twojej rodziny wymagałby pomocy, po odsłuchaniu takiej informacji miałbyś czas zareagować — jeśli natomiast chciałby się jedynie przywitać, będziesz mógł mu odpowiedzieć w ten sam sposób w wolnej chwili.

Kamera wewnętrzna w domu Twoich dziadków

Kamera wewnętrzna, którą możesz ustawić w domu swoich dziadków i przez telefon obserwować, czy nie dzieje się nic złego, to kolejny doskonały sposób na sprawowanie zdalnej opieki. Takie urządzenie możesz ustawić w pokoju, w którym najczęściej przebywają Twoi bliscy, w kuchni, czy skierować je na drzwi wejściowe, aby mieć pewność, że do domu dziadków nie chce dostać się żadna niepowołana osoba. Pamiętajmy, że seniorzy często narażeni są na różnego rodzaju oszustwa — możesz jednak zapewnić im komfort i kontrolować to, kto próbuje dostać się do ich mieszkania.

Kamerka internetowa — zobacz się z bliskimi, kiedy tylko chcesz!

Jeśli Twoi rodzice lub dziadkowie nie mają problemu z obsługą nowoczesnych technologii i potrafią korzystać ze smartfona lub laptopa, świetnym rozwiązaniem i miłym podarunkiem na każdą okazję dla seniora będzie kamerka internetowa. Za jej pomocą będziecie mogli zobaczyć się zawsze, kiedy tylko tego zapragniecie.

Lokalizator dla osób chorych na demencję

Co jeśli Twoi bliscy wymagają większego zaangażowania w opiekę nad nimi? Inteligentne urządzenia w połączeniu z aplikacją doskonale nadają się do kontrolowania tych, o których po prostu już nie tylko chcemy, ale i musimy się troszczyć. Lokalizator dla osób chorych na demencję to pewność, że zawsze poznasz miejsce pobytu swoich rodziców lub dziadków. Nawet jeśli bliski straci nagle pamięć, nie będzie musiał błądzić i szukać pomocy — w aplikacji znajdziesz go w kilka sekund! Jeśli natomiast sam użyje guzika SOS, lub z przycisku skorzysta osoba, która go znajdzie, natychmiast otrzymasz powiadomienie wraz z najszybszą trasą dotarcia do zaginionego.

Lokalizator GPS dla chorych na Alzheimera

Opaska SOS, czy inne inteligentne urządzenia są doskonałym wsparciem nie tylko, kiedy masz wśród swoich bliskich osobę chorą na demencję — można z nich korzystać także wtedy, gdy bliscy cierpią na inne dolegliwości. Opieka nad chorym seniorem nie jest łatwym zadaniem, nie musi jednak wiązać się z ciągłym strachem i zmartwieniami. Lokalizator GPS dla chorych na Alzheimera, cukrzycę, osteoporozę, czy Parkinsona będzie nie tylko sposobem na ukojenie Twoich nerwów, ale przede wszystkim zapewni spokój Twoim bliskim. Twoi dziadkowie i rodzice będą mieć poczucie, że w razie zagrożenia są bezpieczni i wezwana pomoc pojawi się na czas.

Lokalizator dla osób chorych na demencję — funkcje i zalety

Zastanawiasz się, czy opaska SOS przyda się Twoim bliskim, a Tobie ułatwi opiekę nad seniorem? Gwarantujemy, że takie rozwiązanie przyda się w każdej sytuacji!

  • Lokalizujesz babcię, dziadka i rodziców przez 24/7, niezależnie od tego, czy jesteś na wakacjach, czy w pracy. Ich miejsce pobytu widzisz w czasie rzeczywistym na mapie w swoim telefonie komórkowym.
  • Kiedy Twoi dziadkowie lub rodzice źle się poczują i użyją guzika SOS znajdującego się na opasce, powiadomienie z prośbą o pomoc natychmiast pojawi się na Twoim telefonie. Masz czas i szansę na szybką reakcję.
  • Nie chcesz, by bliscy opuszczali dom? Martwisz się, że zapuszczają się w miejsca, w które nie powinni? W aplikacji ustawisz strefy bezpieczeństwa — kiedy senior opuści daną lokalizację lub do niej powróci, dzięki alertom, natychmiast się o tym dowiesz. Nie musisz już dzwonić i pytać bliskiego, czy aby na pewno jest w domu. Jeśli członek rodziny opuści swoje mieszkanie, aplikacja Cię o tym powiadomi.
  • Możesz sprawdzać historię lokalizacji i zawsze upewniać się, czy senior nie opuścił wizyty lekarskiej lub innego, ważnego wydarzenia.
  • Na opaskę SOS możesz w dowolnej chwili zadzwonić! Co więcej, senior ze swojego urządzenia również może wykonać połączenie głosowe.
  • Nie macie czasu na rozmowę? Wysyłaj i odbieraj krótkie wiadomości głosowe. Czat jest naprawdę wygodnym rozwiązaniem, kiedy chcesz usłyszeć swoich dziadków lub rodziców, albo pragniesz się z nimi szybko przywitać.

Jak dbać o babcię i o dziadka?

Jeśli chcesz w pełni zadbać o zdrowie i komfort psychiczny bliskich Ci osób, nie zapominaj nie tylko o codziennych zakupach, pomocy w posprzątaniu domu, czy wizycie od święta — dbaj o to, aby być ze swoją rodziną w stałym kontakcie. Jeśli nie masz czasu na codzienne rozmowy telefoniczne, wypróbuj inne sposoby. Niech senior wie, że jest dla Ciebie ważny i zawsze może liczyć na Twoje wsparcie!