Najlepsze aplikacje i narzędzia do organizacji nauki Twojego dziecka
Technologia nieustannie idzie do przodu, a z jej dobrodziejstwa korzystają nie tylko dorośli, ale i dzieci. Na rynku pojawiają się coraz to nowe aplikacje i narzędzia, które nie tylko zapewniają rozrywkę, ale i znacząco ułatwiają życie. Jak przydają się najmłodszym użytkownikom? Poznaj najlepsze rozwiązania wspierające organizację nauki dziecka.
Aplikacje do organizacji nauki dziecka
Zarówno płatne, jak i darmowe aplikacje pomagające w organizacji nauki dla dzieci sprawiają, że edukacja staje się łatwiejsza i bardziej efektywna. Na jakie rozwiązania warto zwrócić uwagę?
Dużą popularnością cieszy się School Planner, który ułatwia planowanie zajęć i pomaga mieć wszystko pod kontrolą. Dzięki niemu możliwe jest zapisywanie pracy domowej, zadań, egzaminów i przypomnień. Wbudowany kalendarz, dostosowany do potrzeb uczniów, oferuje plan zajęć i rozkład dnia, ułatwiając zarządzanie zdarzeniami i zajęciami.
Kolejną użyteczną aplikacją jest Kalendarz Google, który można często synchronizować z innymi aplikacjami. Dzięki temu zajęcia wprowadzone na listę na przykład na tablecie są widoczne również w smartfonie. Mobilna wersja dostępna jest zarówno na iOS-a, jak i na Androida.
Warta uwagi jest także aplikacja DzienSzkolny.pl (na Androida). To rozwiązanie dla uczniów, nauczycieli, rodziców, które oferuje plan lekcji, kontrolowanie nadchodzących sprawdzianów, śledzenie ocen (z uwzględnieniem ich wagi). Co ważne, aplikacja na bieżąco synchronizuje publikowany przez szkołę rozkład zajęć wraz ze zmianami.
Narzędzia do organizacji nauki dziecka
W organizacji nauki dziecka pomagają różne narzędzia, zarówno cyfrowe, jak i tradycyjne. Na pierwszy plan wysuwają się urządzenia elektroniczne, takie jak laptop, tablet, komputer PC, ale i smartwatch, który sprawdza się nie tylko w roli zegarka czy telefonu.
Na przykład smartwatch Locon Watch Lite czy Locon Watch Video:
- posiada funkcję Przyjaciel, do którego dziecko może wysłać wiadomość głosową,
- ma wbudowany przycisk SOS, który dziecko może wysłać, kiedy potrzebuje pomocy w innych sytuacjach,
- posiada krokomierz, co zachęca do bicia własnych rekordów,
- oferuje interaktywne gry zręcznościowe czy matematyczne, które są bezpieczne, ponieważ gadżet nie ma dostępu do internetu,
- ma lokalizator GPS, Wi-Fi oraz GSM, co pozwala na ustalenie miejsca pobytu dziecka, ale nie tylko.
- posiada aparat fotograficzny,
- ma stoper.
W organizacji nauki pomocne są także narzędzia do zarządzania plikami i notatkami (np. Evernote do tworzenia notatek i organizowania informacji czy Google Drive oferujący przechowywanie i udostępnianie dokumentów).
Pomocne są także kalendarze i planery, tak wirtualne (np. Google Calendar czy Microsoft Outlook Calendar), jak i tradycyjne (papierowe, np. codzienne lub tygodniowe) do zapisywania zadań i planów. Sprawdzają się także kalendarze ścienne czy nabiurkowe z zaznaczonymi ważnymi datami i wydarzeniami.
W organizacji nauki pomocne są również tablice suchościeralne, magnetyczne czy tradycyjne korkowe, służące do zapisywania zadań, celów i przypomnień. Warto mieć pod ręką także fiszki do nauki pojęć, słówek i faktów (można je kupować, ale i robić samodzielnie). Przydają się także kolorowe długopisy i markery do zaznaczania ważnych informacji i organizacji notatek. Nie można zapomnieć również o podstawowych narzędziach, takich jak notatniki i bruliony.
Aplikacje i narzędzia do organizacji nauki dziecka są bardzo pomocne, ponieważ umożliwiają lepsze zarządzanie czasem i priorytetami, także zasobami edukacyjnymi.
Wspierają regularność i systematyczność w nauce, co jest kluczowe, ale i mogą zwiększyć motywację oraz zainteresowanie dziecka. Zdecydowanie warto z nich korzystać.