Opieka nad seniorem

Czy zegarek gps to dobry prezent dla seniora?

Dlaczego zegarek GPS to dobry prezent dla seniora

Czy zegarek gps to dobry prezent dla seniora?

Gdy tylko zbliżają się urodziny, imieniny, Gwiazdka, kolejny jubileusz albo Dzień Babci i Dziadka, zaczynamy głowić się nad tym, co podarować swoim ukochanym seniorom. Czy kwiaty i czekoladki to dobry wybór? Niekoniecznie. Takie prezenty nie są praktyczne. Współcześni seniorzy oczekują czegoś więcej od życia. Częściej interesują się nowinkami technologicznymi i nie stronią od nich. Dlatego idąc tym tropem, można skorzystać ze sklepu dla seniora i tam znaleźć odpowiedni gadżet, który nie tylko żywo zainteresuje babcię lub dziadka, ale jeszcze będzie dla nich przydatny.

Połączeniem przyjemnego z pożytecznym jest z pewnością zegarek GPS wyposażony w pulsometr, czujnik upadku oraz darmową, bezterminową kartę SIM, pozwalającą na dzwonienie i odbieranie połączeń głosowych w wąskim zakresie – wyłącznie do zdefiniowanych osób. Dlaczego taki prezent dla seniora będzie dobrym wyborem i ucieszy babcię lub dziadka?

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Estetyczny czasomierz

Zegarki od lat są dobrym pomysłem na prezent, dlaczego więc nie pójść tym tropem przy wybieraniu podarunku dla bliskiej osoby? Zwyczajny zegarek tylko odmierza czas. Co prawda na rynku jest do wyboru cała masa czasomierzy różniących się między sobą mechanizmem działania, designem, sposobem wyświetlania godziny i dodatkowymi funkcjami, ale szczególną uwagę powinniśmy poświęcić zegarkom GPS dla seniorów. Zostały one stworzone właśnie z myślą o starszych osobach.

Inteligentny zegarek dla seniora

Na pierwszy rzut oka właściwie niewiele różnią się od zwyczajnego zegarka elektronicznego, który na ekranie pokazuje i odmierza czas. Zegarek prezentuje się estetycznie na nadgarstku, wyświetla wystarczająco duże cyfry, aby starsza osoba mogła je bez większych problemów odczytać. Gustowny wygląd będzie pasował na każdą okazję — zarówno do sportowego, jak i bardziej eleganckiego stylu naszego bliskiego.

 

Czy zegarek GPS to dobry prezent dla seniora

Inteligentne zegarki — funkcja telefonu

Nowoczesne gadżety w prezencie dla seniora mają być proste w obsłudze i funkcjonalne. Takie założenia bez wątpienia spełnia zegarek — opaska SOS z GPS oraz z kartą SIM od Bezpiecznej Rodziny. Urządzenie pozwala na wykonywanie i odbieranie połączeń głosowych.

Funkcja telefonu w zegarku została uproszczona do minimum. Nie ma możliwości wysyłania krótkich wiadomości tekstowych (SMS) i odbierania ich, ale tak naprawdę starsze osoby bardzo rzadko z niej korzystają, dlatego pozbawienie ich takiej możliwości nie będzie dużą stratą. Za to zamiast nosić często duży i nieporęczny, trudny dla nich w obsłudze smartfon czy tradycyjny telefon komórkowy, mogą korzystać z funkcji dzwonienia w zegarku GPS z telefonem.

Za pomocą jednego przycisku senior wybierze numer telefonu zdefiniowany w pamięci zegarka i wykona połączenie. Wszystko w bardzo intuicyjny sposób, dlatego obsługa tego szczególnego prezentu nie będzie dla nikogo trudna. Odebranie połączenia wymaga naciśnięcia jednego przycisku.

GPS w zegarku

Nadajnik GPS w zegarku dla seniora to doskonały pomysł na zwiększenie bezpieczeństwa starszej osoby. Ze starszym wiekiem związane jest ryzyko wystąpienia wielu schorzeń zaburzających pamięć oraz zwiększających otępienie. Mowa tu o demencji starczej czy chorobie Alzheimera.

Zdarza się, że senior wychodzi z domu, idzie do centrum i nagle znajduje się w otoczeniu, które jest mu nieznajome i nieprzyjazne. Nie wie, jak wrócić do domu, a często zaniki pamięci są tak duże, że nie pamięta nawet, jak się nazywa. To dla niego duże niebezpieczeństwo. Opiekunowie nie mogą być z nim 24 godziny na dobę, ale zegarek z GPS zwiększy poziom bezpieczeństwa seniora w wielu różnych sytuacjach.

Jest elementem teleopieki nad starszą osobą. Jeśli wnuk, ktoś z rodziny czy opiekun starszej osoby nie wiedzą, gdzie ona się znajduje w danym momencie, bez trudu będą mogli ją namierzyć w swoim telefonie.

Do tego celu służy prosta w obsłudze aplikacja Bezpieczna Rodzina. Podarowany w prezencie zegarek dla seniora emituje sygnał GPS przez cały czas. Wystarczy więc, że senior będzie miał go na ręce, aby móc go zlokalizować.

Sprawdzanie aktualnego miejsca pobytu bliskiego jest bardzo proste — wystarczy spojrzeć na mapę, by poznać położenie użytkownika. Ponadto aplikacja pozwala na sprawdzenie, jaką drogę przemierzyła starsza osoba w ciągu dnia. Dzięki temu będziemy wiedzieć, czy była w miejscach, w których nie powinna się znaleźć.

 

Zegarek GPS dla seniora na prezent

Pulsometr na dodatkowym wyposażeniu

Co jeszcze sprawia, że zegarek GPS z kartą SIM i możliwością dzwonienia jest tak ciekawą opcją dla seniorów i zarazem odpowiednim prezentem dla każdego z nich? Tą rzeczą jest pulsometr. Użytkownik w prosty sposób może za jego pomocą rozpocząć pomiar pulsu i sprawdzić w dowolnym momencie wynik.

Jednocześnie można uruchomić taką funkcję zdalnie, przy użyciu wspomnianej już aplikacji. Starsza osoba nie musi być nawet świadoma dokonywanego pomiaru. Jej opiekun od razu uzyska cenną informację na temat jej aktualnego stanu zdrowia.

Jeśli starsza osoba ma problemy z sercem, odczyt z pulsometru w skrajnych przypadkach może zadecydować o jej życiu. Należy jednak pamiętać, że pomiary wykonywane z opaski są referencyjne. Jeśli nasz bliski ma poważniejsze problemy kardiologiczne, konieczny może okazać się zakup profesjonalnego sprzętu medycznego.

Sygnał SOS

Zegarek dla seniora w prezencie to jak widać gadżet zwiększający bezpieczeństwo starszej osoby. Wspomnieć należy przy tym o jeszcze jednej ważnej funkcji, w którą jest wyposażony. Zegarki — opaska SOS z czujnikiem upadku i pulsometrem model Locon Life Plus posiada cenny przycisk alarmowy – guzik SOS, po którego użyciu wysyłany jest alert na telefony opiekunów.

Bliscy osoby starszej od razu uzyskują informacje, że dzieje się coś złego i że należy natychmiast otoczyć seniora należytą opieką. Mogą sami udać się do niego, określając miejsce jego położenia na mapie dzięki sygnałowi GPS z zegarka. Mogą także wysłać tam inną osobę, która znajduje się najbliżej i będzie w stanie pomóc seniorowi.

Jak wybrać idealny smartwatch dla osoby starszej?

Wybór inteligentnego zegarka tylko na pozór może wydawać się trudny. Najważniejsze w urządzeniu tak naprawdę są połączenia głosowe, alarmy SOS oraz funkcje śledzące zdrowie. Monitor snu może być ewentualnie ciekawym dodatkiem. Dobry smartwatch dla seniora z aplikacją powinien mieć także nasłuch otoczenia. W niepokojących momentach zagwarantuje to opiekunowi możliwość skontrolowania tego, gdzie znajduje się bliski.

Usługa powinna precyzyjnie pokazywać położenie seniora i zapewniać dyskretną kontrolę, tak aby starsza osoba nie czuła się niesamodzielna i osaczona.

Smartwatch dla seniora powinien dawać mu poczucie bezpieczeństwa. A to z całą pewnością zapewnia Locon Life Plus!