Opieka nad seniorem

Opaska dla seniora z czujnikiem upadku — czy warto?

Czy wiesz, że możesz troszczyć się o swoich starszych rodziców, babcię, czy dziadka nawet, kiedy dzieli Was wiele kilometrów? Dzisiaj jest to bardzo proste i wygodne — wystarczy odpowiednia opaska SOS dla seniora i aplikacja na Twoim telefonie komórkowym. Czy warto zaufać nowoczesnym technologiom i urządzeniom, które gwarantują bezpieczeństwo naszym bliskim? Chyba nikt nie ma wątpliwości, że tak!

 

Co to jest opaska bezpieczeństwa?

Opaska SOS dla seniora to lekkie urządzenie, które starsza osoba może nosić na swoim nadgarstku. Jeśli wśród Twoich bliskich jest senior, który wymaga opieki, lub starsza osoba, o którą po prostu się martwisz i chcesz mieć pewność, że w razie wypadku zdążysz jej pomóc, tego typu smartband będzie doskonałym rozwiązaniem, a nawet sprawdzi się lepiej niż telefon komórkowy. Dlaczego?

Opaska dla seniora z czujnikiem upadku — bądź w stałym kontakcie ze swoim bliskim

Opaska dla seniora z czujnikiem upadku może odbierać połączenia przychodzące oraz wykonywać połączenia wychodzące, zupełnie jak telefon komórkowy. Jeśli Twój bliski narzeka na to, że ciągle zapomina o swoim smartfonie, często nie pamięta, gdzie go odłożył i twierdzi, że to urządzenie jest dla niego kompletnie nieporęczne, czas znaleźć alternatywę i pożegnać zwykły telefon!

Opaska SOS z kartą SIM

Doskonałym pomysłem będzie tu smartband dla osoby starszej wyposażony w kartę SIMOpaska SOS dla seniora Locon Life od Bezpiecznej Rodziny zapewni Twojemu bliskiemu nielimitowane połączenia wychodzące — rodzice, czy dziadkowie będą mogli dzwonić do Ciebie zawsze, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba!

Co więcej, telefon będą mieć zawsze przy sobie — na swoim nadgarstku. Nie przeoczą więc także żadnego połączenia przychodzącego.

 

Opaska dla seniora z czujnikiem upadku — Twój bliski może czuć się bezpiecznie

Jeśli rozglądasz się za tego typu urządzeniem dla członka Twojej rodziny, koniecznie weź pod uwagę taką opaskę, która dzięki swoim funkcjom da seniorowi poczucie bezpieczeństwa. Przycisk SOS, pomiar pulsu i ciśnienia, czy czujnik upadku to absolutnie kluczowe kwestie.

Dodatkowo upewnij się, czy z poziomu aplikacji proponowanej przez producenta będziesz mógł korzystać z takich udogodnień jak strefy bezpieczeństwa, lokalizacja i historia lokalizacji oraz udostępnianie miejsca pobytu bliskiego innym członkom rodziny.

Dlaczego wszystkie te funkcje są tak istotne?

Czujnik upadku w opasce SOS dla seniora

Dlaczego bliskiego warto wyposażyć w opaskę, która ma wbudowany detektor upadku? Ponieważ nigdy nie wiemy, kiedy starszej osobie może przydarzyć się wypadek, a jak wiemy, upadki, czy omdlenia mogą być tragiczne w skutkach, jeśli w porę nie udzielimy potrzebującemu pomocy.

Opaska dla seniora z czujnikiem upadku Locon Life działa z aplikacją Bezpieczna Rodzina, którą Ty, jako opiekun, instalujesz na swoim telefonie komórkowym. Jeśli bliski zemdleje, nagle się przewróci, spadnie ze schodów, czy będzie miał wypadek — natychmiast się o tym dowiesz!

Natychmiastowy alarm o zdarzeniu, który zostanie wysłany na Twój telefon, umożliwi Ci szybką reakcję — powiadomienie odpowiednich służb, sąsiadów, czy członków rodziny, którzy akurat mogą być w pobliżu seniora.

 

Przycisk SOS w opasce dla seniora

Opaska SOS dla seniora Locon Life jest bardzo łatwa w obsłudze. Znajdują się na niej jedynie dwa guziki — zielony umożliwiający wysyłanie wiadomości głosowych, oraz czerwony przycisk SOS, który służy starszej osobie do natychmiastowego wzywania pomocy.

Jeśli starszej osobie przytrafi się wypadek, źle się poczuje, zgubi się, lub po prostu będzie potrzebować wsparcia, wystarczy, że przez kilka sekund przytrzyma duży, czerwony guzik, a z jej opaski natychmiast zostanie wysłany sygnał SOS. Alarm trafi zarówno do Ciebie (głównego opiekuna), jak i do osób, które wyznaczysz w aplikacji Bezpieczna Rodzina.

Pomyśl tylko, czy Twój bliski nie będzie czuł się o wiele pewniej, czy nie będzie spokojniejszy, kiedy będzie miał pewność, że zawsze może wezwać Cię na pomoc wysyłając Ci sygnał SOS?

 

Opaska z pomiarem pulsu i ciśnienia

Czujnik upadku to nie jedyna funkcja, w którą powinna być wyposażona opaska SOS dla seniora. Istotną rolę będzie tu odgrywać także możliwość wykonywania zdalnych pomiarów pulsu i ciśnienia.

Jak to działa w praktyce?

Opaska SOS dla seniora Locon Life działa z aplikacją Bezpieczna Rodzina, którą na swoim telefonie zainstalowaną ma opiekun — czyli Ty. Jeśli niepokoisz się o swojego bliskiego, w każdej chwili możesz uruchomić usługę i dokonać zdalnych pomiarów.

Kiedy uruchomisz pomiar ciśnienia krwi i pulsu, wynik po chwili pojawi się na ekranie Twojego smartfona. Jeśli wszystko będzie w porządku, z pewnością się uspokoisz. Jeśli natomiast cokolwiek wzbudzi Twoje podejrzenia, będziesz mógł natychmiast zareagować.

Podsumowując, opaska SOS z czujnikiem upadku doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku zasłabnięcia osoby starszej, jak i wtedy, kiedy senior czuje się dobrze — może przecież z urządzenia korzystać jak z telefonu — w każdej chwili zadzwoni po prostu z Tobą porozmawiać i będzie mógł odbierać połączenia przychodzące od innych członków rodziny.

Takie urządzenie jest doskonałym sposobem na monitorowanie stanu zdrowia Twojej mamy, taty, babci, czy dziadka!

Bezpieczeństwo osób starszych

Bezpieczeństwo Twojego bliskiego to nie tylko najważniejsze, zdalne pomiary. To także możliwość skontaktowania się ze starszą osobą w każdej chwili i pewność, że zawsze wiesz, gdzie znajduje się Twój rodzic, babcia, czy dziadek.

Bezpieczna Rodzina to jedyna w Polsce aplikacja, w której możesz chronić wszystko, co dla Ciebie najcenniejsze. Jeśli zdecydujesz się na zdalną opiekę nad seniorem, w usłudze zyskujesz także dostęp do funkcji takich jak:

 • lokalizacja 24/7 — na mapie w swoim telefonie widzisz, czy senior jest w domu, u lekarza, czy na spacerze. Jeśli niepokoi Cię to, że długo nie wraca z zakupów i obawiasz się, że ze względu na problemy z pamięcią mógł zaginąć, szybko sprawdzisz, gdzie w danej chwili przebywa Twój bliski. Jeśli zajdzie taka potrzeba, odnajdziesz go bez trudu!
 • strefy bezpieczeństwa — w aplikacji ustawiasz strefy takie jak dom, pobliski park, przychodnia, czy inne miejsca, które Twój senior chętnie odwiedza. Ilekroć starsza osoba pojawi się w danej lokalizacji, lub ją opuści, na Twoim telefonie pojawi się odpowiednie powiadomienie. Ta funkcja to świetny sposób na dbanie o starsze osoby chore na demencję;
 • historia lokalizacji — pozwoli Ci prześledzić dokładnie trasy, którymi w przeszłości poruszał się Twój bliski i dowiedzieć się, które miejsca dokładnie odwiedzał. Upewnisz się więc, czy jego wizyta u lekarza odbyła się zgodnie z planem, a jeśli senior się zgubi, bez trudu ustalisz drogę, którą przebył;
 • alarmy SOS — odbierasz natychmiastowe powiadomienie na swój numer telefonu, kiedy senior użyje czerwonego guzika SOS;
 • udostępnianie lokalizacji seniora innym osobom — możesz wygenerować link z lokalizacją Twojego bliskiego, który prześlesz do członków swojej rodziny, opiekunki, czy lekarza. Funkcja ta przyda się w wielu różnych sytuacjach:

-> Jeśli senior zasłabnie podczas spaceru, a Ciebie nie ma w pobliżu, możesz szybko udostępnić jego lokalizację opiekunce, czy innym członkom rodziny, którzy będą w stanie natychmiast pomóc starszej osobie.

-> Wysyłasz dokładną lokalizację seniora osobom, które udają się do niego z wizytą. Goście widzą na mapie, czy starsza osoba jest w domu, czy należy na nią poczekać ponieważ jeszcze nie wróciła ze spaceru lub zakupów.

-> Czekająca pod domem starszej osoby opiekunka nie musi się zastanawiać, dlaczego senior nie otwiera drzwi. Kiedy wyślesz jej lokalizację Twojego bliskiego, będzie mogła ustalić, czy powodem dziwnego milczenia jest zasłabnięcie, czy babcia lub dziadek po prostu udali się z wizytą do sąsiadów.

Zalety opaski z czujnikiem upadku

Jeśli nadal nie jesteś do końca przekonany, czy opaska SOS przyda się Twojemu seniorowi, pamiętaj, że urządzenie:

 • ma wbudowany pulsometr, dzięki czemu wykonuje zdalne pomiary pulsu i ciśnienia, a wyniki odczytujesz na swoim telefonie;
 • ma wbudowany detektor upadku i zawsze wyśle do Ciebie natychmiastowe powiadomienie, kiedy Twojemu bliskiemu przydarzy się wypadek;
 • posiada duży przycisk SOS;
 • jest łatwa w obsłudze, ponieważ znajdują się na niej tylko dwa widoczne przyciski;
 • wykonuje i odbiera połączenia głosowe, jesteś więc w stałym kontakcie z bliskim;
 • posiada wbudowany moduł GPS, dzięki czemu masz na swoim telefonie informację o dokładnej lokalizacji seniora;
 • w aplikacji wyznaczasz strefy bezpieczeństwa i sprawdzasz historię lokalizacji;
 • w sytuacji zagrożenia możesz wysłać lokalizację bliskiego do innych członków rodziny, nawet tych, którzy nie korzystają z aplikacji Bezpieczna Rodzina
 • jest doskonałym zabezpieczeniem dla osób chorych na demencję, i inne schorzenia.
  Więcej o tym, dlaczego senior z Alzheimerem powinien mieć opaskę SOS, przeczytasz w naszym artykule.

Opaska SOS z czujnikiem upadku, którą senior codziennie zakłada na swój nadgarstek, w znacznym stopniu przyczynia się do poprawy jego bezpieczeństwa!

Opaska SOS, a profesjonalny sprzęt medyczny

Chociaż opaska SOS dla seniora Locon Life wykonuje pomiary poglądowe, możesz mieć pewność, że w znacznym stopniu są one zbliżone do faktycznych wyników. Jeśli Twój bliski choruje na serce, czy ma przewlekłe, bardziej skomplikowane problemy ze zdrowiem, na pewno przyda Ci się także profesjonalny sprzęt medyczny.

Nie ulega jednak wątpliwości, że opaska z czujnikiem upadku, która w każdej chwili umożliwi Ci zlokalizowanie seniora jest niezbędnym sprzętem umożliwiającym sprawowanie zdalnej opieki nad chorym. Twój telefon z aplikacją staje się prawdziwą kopalnią wiedzy zarówno o tym, jak czuje się członek Twojej rodziny, jak i gdzie przebywa rodzic, babcia, czy dziadek.

O tym, jak najszybciej zlokalizować seniora, dowiesz się z naszego artykułu.

Opaska z pomiarem pulsu na kartę SIM

Wybierając opaski od Bezpiecznej Rodziny, otrzymujesz do urządzenia aktywną kartę SIM. Nie musisz podpisywać żadnych dodatkowych umów.

Karta SIM zapewnia seniorowi możliwość wykonywania nielimitowanych połączeń głosowych do głównego opiekuna, dzięki czemu Twój bliski zawsze będzie mógł się z Tobą skontaktować bez obawy, że rozmowa nagle zostanie przerwana ponieważ skończą się dostępne minuty.

Prawda, że wygodne?

Opaska dla osób aktywnych Locon Life Plus

599,00 1098,00 

Zegarek GPS dla seniora Locon Life Plus to doskonały sposób na wsparcie rodziców i dziadków, którzy cierpią na choroby takie jak: nadciśnienie, choroby serca i układu krążenia, Alzheimer, Parkinson, demencja starcza i zaniki pamięci, nowotwory, cukrzyca. Monitorujesz stan zdrowia bliskich przez 24/7 wygodnie z aplikacji. Widzisz, jak czuje się chory, a w razie potrzeby jesteś w stanie szybko udzielić mu potrzebnej pomocy.

Opaska dla osób wymagających stałej opieki Locon Life

399,00 898,00 

Zegarek GPS dla seniora Locon Life to doskonały sposób na wsparcie rodziców i dziadków, którzy cierpią na choroby takie jak: nadciśnienie, choroby serca i układu krążenia, Alzheimer, Parkinson, demencja starcza i zaniki pamięci, nowotwory, cukrzyca. Monitorujesz stan zdrowia bliskich przez 24/7 wygodnie z aplikacji. Widzisz, jak czuje się chory, a w razie potrzeby jesteś w stanie szybko udzielić mu potrzebnej pomocy.