Auto

Flota pod Twoim stałym nadzorem – bezpieczne i wygodne samochody firmowe

Flota samochodowa odgrywa ogromną rolę w przypadku większości przedsiębiorstw bez względu na rodzaj branży, w jakiej działają. Przy wyborze odpowiednich samochodów warto być na bieżąco z nowinkami technologicznymi, tak aby zdecydować się na najlepsze i optymalne rozwiązania. Przed podjęciem decyzji o zakupie należy odpowiedzieć na kilka kluczowych pytań. Warto zastanowić się i przeanalizować jak wiele wyjazdów odbywają Twoi pracownicy w skali miesiąca. Czy delegacja krajowa zawsze jest odpowiednio nadzorowana?

Czy jesteś pewien, jak z obowiązków służbowych wywiązują się Twoi pracownicy? Należałoby przemyśleć zakup dodatkowego sprzętu, takiego jak chociażby monitoring GPS, który nie tylko pomoże odróżnić podróż służbową od prywatnej, ale ułatwi także stały nadzór nad firmowym autem. Tego typu urządzenie znajdziesz w sklepie Bezpieczna Rodzina.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Flota idealnie dopasowana do potrzeb Twojej firmy 

Wybierając auto dla firmy należy pamiętać o wielu ważnych czynnikach. Podstawową sprawą w każdym przedsiębiorstwie jest optymalizacja kosztów. Samochody firmowe muszą jednak spełniać też wiele innych wymogów. Czym charakteryzuje się solidna flota?

 • Funkcjonalność – powinieneś ocenić ich przydatność w zależności od miejsc, do których będą jeździć pracownicy. Na podstawie tego zdecydujesz, czy ważniejsza będzie zwrotność pojazdu, czy jego ładowność. W przypadku przedstawicieli handlowych priorytet stanowić będzie pojemność bagażnika. Dodatkowe schowki na dokumenty, podłokietniki, kamera cofania i inne udogodnienia wpływające na komfort jazdy będą kluczowe, kiedy kierowca w aucie będzie musiał spędzać długie godziny w podróży.
 • Rodzaj paliwa – Transport zmierza w kierunku rozwiązań ekologicznych, takich jak pojazdy z napędem elektrycznym, hybrydowym lub zasilane paliwami alternatywnymi (CNG, LPG). Coraz więcej producentów samochodów oferuje rozwiązania, które nie tylko przyczyniają się do ochrony środowiska – wiążą się one także z oszczędnością pieniędzy.
 • Niezawodność – ten punkt znajduje się na liście priorytetów dla każdego nabywcy samochodu. Warto rozeznać się wśród znajomych, przeczytać recenzję lub sprawdzić opinie na forach internetowych na temat funkcjonowania danego pojazdu.
 • Koszty – w tym przypadku określa się anglojęzycznym skrótem TCO – Total cost of ownership. Jest to suma wszystkich wydatków na utrzymanie floty. W ich skład przede wszystkim wchodzą: finansowanie zakupu, serwis, ubezpieczenie i wydatki na paliwo.
 • Marka pojazdu – dopasowanie auta do profilu działalności firmy znacząco wpływa na jej wizerunek. Musimy pamiętać o tym, że samochody osobowe muszą jak najlepiej reprezentować Twoją firmę i klientów. Każdemu przedsiębiorcy zależy na tym, aby zrobić jak najlepsze wrażenie na swoich kontrahentach.
 • Bezpieczeństwo – jednym z najważniejszych kryteriów, które powinny znaleźć się na liście Twoich priorytetów jest zadbanie o bezpieczeństwo pracowników. Urządzenia, takie jak monitoring GPS i namierzanie auta dostępne w sklepie Bezpieczna Rodzina, asystent pasa ruchu oraz aktywny tempomat w dużym stopniu przyczynią się zwiększenia komfortu podczas jazdy. Dla pracodawców zatrudniających zawodowych kierowców dostępne są także inne nowoczesne rozwiązania, takie jak dedykowane aplikacje, które pozwalają na kontrolę pracowników.

 

Flota pod Twoim stałym nadzorem – bezpieczne i wygodne samochody firmoweBezpieczna flota z nadajnikiem GPS do samochodu

Bezpieczeństwo, kontrola, wydajność. To 3 najważniejsze korzyści płynące z wprowadzenia do Twojej floty nadajników gwarantujących stały monitoring GPS. Te i inne przydatne funkcje posiada lokalizator GPS BA.02 dostępny w sklepie Bezpieczna Rodzina. Dzięki niemu Twoja flota będzie jeszcze bardziej nowoczesna, co z pewnością pozytywnie wpłynie na rozwój Twojego biznesu. 

Nadajnik GPS to niewielkie urządzenie, które z łatwością zamontujesz w każdym służbowym aucie wyprodukowanym po 2000 roku. Urządzenie działa z niezawodną i dedykowaną aplikacją Gdzie Jest Auto. Wybierając tego typu rozwiązanie, wszystkie niezbędne informacje masz zawsze pod ręką – w swoim telefonie komórkowym lub na komputerze po zalogowaniu do naszego serwisu.

Delegacja krajowa, czy prywatny przejazd? Zyskaj kontrolę nad flotą samochodową!

Służbowa delegacja krajowa, czy prywatna podróż? Brak kontroli nad pracownikami, którzy nie przestrzegają zasad ruchu drogowego i nagminne przekraczają prędkość? Obawa o kradzież? Z lokalizatorem GPS BA.02, który znajdziesz w sklepie Bezpieczna Rodzina oraz aplikacją Gdzie Jest Auto, Twoja flota będzie zawsze pod Twoim nadzorem. Stały dostęp do wszystkich informacji pozwoli Ci na jeszcze lepsze zarządzanie biznesem i ułatwi optymalizację kosztów. Co zyskujesz?

 • Monitoring GPS firmowej floty 24/7 – w swoim telefonie zawsze sprawdzisz dokąd jadą i w którym dokładnie miejscu znajdują się Twoje firmowe samochody.
 • Trasa dotarcia do auta – w aplikacji poznasz najszybszą trasę dotarcia do zaparkowanego pojazdu z Twojej floty.
 • Kontrola prędkości – jeżeli Twoi pracownicy jeżdżą niezgodnie z zasadami ruchu drogowego i przekraczają prędkość, otrzymasz powiadomienie na swój telefon.
 • Namierzanie samochodu – delegacja krajowa w obcym mieście to już nie problem! Kiedy Twój pracownik będzie w obcym mieście, z łatwością sprawdzisz, czy odpowiednio wywiązuje się z zadań służbowych. Zweryfikujesz, czy faktycznie pracuje, czy może załatwia prywatne sprawy bez uzgodnienia tego z Tobą.
 • Alarm o przemieszczeniu auta – jeżeli ktoś będzie chciał ukraść Twoje firmowe auto, na telefon natychmiast dostaniesz powiadomienie o przemieszczeniu się samochodu.
 • Analiza tras – przeanalizujesz, czy Twoi pracownicy wybierają najlepsze i najszybsze trasy dotarcia do miejsc docelowych.
 • Historia tras – w telefonie sprawdzisz historię przejazdów i miejsc, w których znajdował się samochód z Twojej floty.
 • Optymalizacja kosztów – w telefonie wygodnie sprawdzisz, czy pracownicy używają służbowych aut do prywatnych przejazdów. Delegacja krajowa bez problemu zostanie odróżniona od wyjazdów związanych z własnymi sprawami kierowców. Monitoring GPS i aplikacja pozwolą Ci zoptymalizować koszty związane z paliwem.
 • Szybki montaż – urządzenie typu Plug&Play z łatwością samodzielnie i szybko zamontujesz w każdym aucie wyprodukowanym po 2000 roku.

Monitoring GPS, nawigacja… czyli co powinno znaleźć się w każdym służbowym samochodzie?

Jako właścicielowi firmy, z pewnością zależy Ci na tym, aby służbowe podróże Twoich pracowników były stuprocentowo bezpieczne. Dobrze wyposażone auto firmowe to takie, w którym znajduje się szereg udogodnień, które bezpośrednio wpływają na wygodę prowadzenia samochodu. W jakie gadżety, oprócz wspomnianego lokalizatora, który umożliwia monitoring GPS i dostępny jest w sklepie Bezpieczna Rodzina, warto zatem zainwestować?

 • Zestaw głośnomówiący – za obsługę telefonu podczas jazdy, Twoim pracownikom grożą wysokie mandaty. Dlatego tego typu urządzenie to absolutna podstawa. Jest ono gwarancją prowadzenia wygodnych konwersacji i bezpieczeństwa.
 • Ładowarka samochodowa – z pewnością zależy Ci na stałym kontakcie z pracownikiem. Aby rozładowany telefon nigdy nie był zaskoczeniem, warto wyposażyć służbowy pojazd  w dobre ładowarki. Te urządzenia nie kosztują wiele, a mogą zapobiec wielu kłopotliwym sytuacjom.
 • Organizer samochodowy – przybory do pisania, stosy dokumentów, wizytówki… aby ważne rzeczy nie zginęły w zakamarkach auta, warto wyposażyć samochód w wygodny organizer mocowany na siedzeniu.

 

Pracownik w samochodzie firmowymFlota aut firmowych – ubezpieczenie

Ważne ubezpieczenie OC musi posiadać każdy właściciel samochodu, niezależnie czy jest to auto prywatne, czy firmowe. Przedsiębiorstwa, które posiadają kilka samochodów, powinny rozważyć skorzystanie z wygodnej opcji ubezpieczenia floty. Auta firmowe są zazwyczaj mocno eksploatowane. Często pokonują długie trasy – dlatego ryzyko stłuczki lub wypadku znacznie się zwiększa.

Ubezpieczenie jest także zabezpieczeniem przed stratami w przypadku kradzieży, czy uszkodzenia przez nieznanego sprawcę. Ubezpieczając flotę przede wszystkim powinniśmy pomyśleć o ochronie naszych pracowników. W tym celu warto zdecydować się na ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków – „NNW”.

Monitoring GPS w samochodach służbowych – zwiększ wydajność i bezpieczeństwo pracowników

Poszukując idealnych rozwiązań dla swojej floty, warto poświęcić czas nie tylko na poszukiwania odpowiedniego modelu. Koniecznie należy rozważyć także kwestie finansowe, a także te związane z bezpieczeństwem. Pamiętaj – inwestycja w nowoczesne rozwiązania z czasem przyniesie wymierne korzyści zarówno Tobie, jak i Twoim pracownikom.

Samochody firmowe wyposażone w monitoring GPS to znaczne ułatwienie oceny funkcjonowania floty w perspektywie czasowej. Widzisz na czym firma oszczędza, a na czym traci. Przede wszystkim jednak dbasz o bezpieczeństwo i wygodę pracy swoich pracowników. Zyskujesz komfort i spokój oraz poczucie, że nic nie umknie Twojej uwadze.

Bezpieczna Rodzina – w trosce o wszystko, co dla Ciebie ważne

Bezpieczna Rodzina to jedyna polska aplikacja lokalizacyjna, dzięki której wszystko, co jest dla Ciebie ważne i cenne masz stale pod kontrolą. Nasza firma istnieje na rynku od 15 lat. Dzięki dynamicznemu rozwojowi i inwestycjom, tworzymy nowoczesne rozwiązania, którym zaufało już 1 Milion Klientów.

Wybierając nasze usługi masz pewność, że wszystkie Twoje dane są odpowiednio chronione i znajdują się na polskich serwerach. W razie potrzeby możesz liczyć na wsparcie profesjonalnego, Dedykowanego Centrum Obsługi Bezpiecznej Rodziny. Chcesz rozwijać swój biznes związany z transportem? Masz flotę samochodów, które chcesz dodatkowo zabezpieczyć? Postaw na nowoczesne i solidne rozwiązania!