Opieka nad seniorem

Opaska SOS dla seniora – 10 zalet

Pęd dzisiejszego świata powoduje, że nie możemy poświęcać naszym najbliższym tak wiele czasu, jakbyśmy tego chcieli. Nasze relacje ze starszymi rodzicami, czy dziadkami opierają się najczęściej na chwilowych odwiedzinach lub kontakcie telefonicznym. Seniorzy, którym udało się posiąść wiedzę technologiczną, korzystają też coraz chętniej z rozmów za pomocą kamerek internetowych – daje to chociaż chwilowe ukojenie ich tęsknocie za dziećmi, czy wnukami. Często jednak nasi bliscy wymagają stałej opieki. Przez swoje problemy ze zdrowiem muszą być stale monitorowani. Jeżeli każdy nieodebrany telefon wzbudza w Tobie stres i panikę, obawiasz się o swoich rodziców, czy dziadków, opaska SOS dla seniora jest doskonałym rozwiązaniem. Dlaczego? Wyjaśniamy to w artykule poniżej. 

 

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Opaska SOS dla seniora – co to jest?

Opaska SOS dla babci lub dziadka to niewielki gadżet, który starsza osoba nosi na swoim nadgarstku jak zegarek. Jest to gadżet, którego funkcje wykorzystuje się przede wszystkim do monitorowania stanu zdrowia seniora. To także doskonałe i łatwe w obsłudze narzędzie, dzięki któremu nasi rodzice lub dziadkowie mogą w każdej chwili szybko dać nam znać, że potrzebują naszej pomocy.

Opaska SOS dla seniora łączy się z systemem iOS i Android, ale często można ją także włączyć w specjalny system usług telemedycznych. Wtedy mamy pewność, że nad zdrowiem naszego bliskiego czuwają także konsultanci medyczni, w każdej chwili gotowi, by wezwać do potrzebującej osoby niezbędne wsparcie.

Opaska SOS dla dziadka i babci – telemedycyna dla każdego seniora

Telemedycyna staje się coraz chętniej i coraz częściej stosowaną metodą w zakresie opieki nad osobami starszymi. To niezwykle wygodne i praktyczne rozwiązanie daje seniorom pewność, że w każdej sytuacji mogą liczyć na niezbędne wsparcie nie tylko swoich bliskich, ale i profesjonalnie wyszkolonych do udzielania pomocy konsultantów.

Opaska SOS dla seniora przede wszystkim skierowana jest do osób samotnych, niepełnosprawnych, czy przewlekle chorych, np. na choroby wieku starczego. Twoja mama, babcia, tata, czy dziadek nie muszą zmieniać mieszkania. Dzięki inteligentnym rozwiązaniom mogą dłużej pozostawać samodzielni i jednocześnie żyć w poczuciu, że są osoby, które się o nich troszczą.

 

Opaska SOS dla seniora, najważniejsze zalety

Zalet, które ma opaska SOS dla babci i dziadka jest naprawdę wiele. Poniżej przedstawiamy 10 głównych naszym zdaniem najistotniejszych atutów tego nowoczesnego sprzętu:

 1. Komfort i poczucie bezpieczeństwa

  Seniorzy zawsze mogą czuć się dzięki opasce bezpiecznie. Jeden przycisk pozwoli im wezwać pomoc w każdej kryzysowej sytuacji.

 2. Łatwość obsługi

  Nawet najbardziej nowoczesne urządzenia dla seniorów są dziś zaprojektowane tak, aby żadna starsza osoba nie miała problemu z ich obsługą. Zazwyczaj opaska SOS dla dziadka, czy babci, wyposażona jest w zaledwie jeden lub dwa widoczne przyciski. Są one na tyle duże i wyczuwalne, że nawet seniorzy, którzy cierpią na problemy ze wzrokiem, dadzą sobie radę z ich obsługą.

 1. Odciążenie w obowiązkach dla opiekunów

  Nawet kiedy bardzo chcemy zajmować się naszymi bliskimi, nie zawsze jest to możliwe przez 24 godziny na dobę. W takiej sytuacji opaska SOS dla babci, czy dziadka jest doskonałym rozwiązaniem, które w dowolnym momencie pozwoli nam na zweryfikowanie samopoczucia naszych najbliższych.

 1. Wygoda

  Opaska SOS dla seniora swoim wyglądem przypomina zegarek. Nosi się ją na nadgarstku i zakłada dokładnie w ten sam sposób jak czasomierz. Może być doskonałym dodatkiem do codziennych stylizacji.

 1. Na baterie lub z wbudowaną baterią

  Opaski są różne. Można wybierać spośród tych, które działają dzięki niewielkim wymienianym bateriom lub takie, które trzeba raz na jakiś czas ładować wygodnie za pomocą kabla znajdującego się w zestawie.

 1. Wodoodporność

  Urządzenia najczęściej są wodoodporne lub odporne na zachlapania. Jest to o tyle wygodne i praktyczne, że senior nie musi pamiętać o zdjęciu urządzenia z nadgarstka za każdym razem, kiedy musi np. umyć ręce.

 1. GPS

  Niektóre opaski wyposażone są w GPS dla seniora. Zalety takiego rozwiązania przedstawimy poniżej, niemniej funkcja ta jest niezwykle przydatna. Umożliwia opiekunowi natychmiastowe zlokalizowanie bliskiego. Pozwala sprawdzić, czy senior jest bezpieczny w domu. Przede wszystkim jednak pozwala na szybkie odnalezienie zaginionego seniora chorego np. na demencję.

 1. Działa z aplikacją mobilną

  Nie wszystkie dostępne urządzenia są skomunikowane z teleopieką i nie jest to absolutnie żaden wymóg. Opaska SOS dla seniora może być kompatybilna z dedykowaną aplikacją mobilną zainstalowaną na telefonie opiekuna.

 1. Pozwala na szybką reakcję

  Kiedy senior zasłabnie, upadnie, lub nagle poczuje się gorzej i naciśnie jeden konkretny przycisk, pozwoli to natychmiast zareagować jego bliskim i udzielić szybkiej pomocy.

 1. Umożliwia kontakt telefoniczny

  Niektóre, bardziej zaawansowane modele pozwalają także używać opaski SOS dla seniora jako telefonu. Odbierają i wykonują połączenia wychodzące do zapisanych w aplikacji konkretnych numerów, dzięki czemu mamy pewność, że naszego bliskiego nie będzie niepokoił nikt obcy.

 

Opaska SOS dla babci i wielofunkcyjny gadżet dla dziadka

Opaska SOS dla seniora przeznaczona jest absolutnie dla wszystkich osób niezależnie od wieku i płci. Korzystać z niej mogą osoby, które są samodzielne i potrzebują po prostu dodatkowego zabezpieczenia na wszelki wypadek. Przyda się na pewno seniorom przewlekle chorym i wymagającym stałej opieki. Babcie, czy dziadkowie chcą wiedzieć, że mimo swojego wieku dalej są dla bliskich ważni i mogą liczyć na wsparcie.

Komfort osób starszych w dużej mierze zależy od nas – nie należy o tym zapominać. Często seniorzy nie mają nikogo innego, na kogo mogliby liczyć. Pewność, że zawsze są pod najlepszą opieką, pozytywnie wpływa na ich psychikę. Są spokojniejsi i nie ulegają tak łatwo depresji, czy nie mają aż tak dużych problemów ze stresem.

W jaki sposób działa opaska SOS dla seniora?

Jak już wcześniej zostało wspomniane, opaskę SOS nosi się na nadgarstku. Z powodzeniem może być noszona zamiast zegarka. Chociaż jeżeli senior lubi swój czasomierz, nic nie stoi na przeszkodzie, by nosić ją na drugiej ręce. Jej wodoszczelność umożliwia mycie w niej rąk oraz umożliwia korzystanie z niej także, kiedy pada deszcz lub na dworze jest mokro. Posiada zazwyczaj dwa duże guziki o wyraźnych kolorach, które starsza osoba z łatwością może zauważyć i rozpoznać.

W momencie niepewności, zagrożenia, czy złego samopoczucia po prostu wystarczy wcisnąć jeden z nich, aby wezwać natychmiastową pomoc. Sygnał SOS dotrze do opiekuna już po kilku sekundach. Zapewnia to możliwość udzielenia szybkiego wsparcia i wezwania do bliskiej osoby odpowiednich służb.

Opaska SOS dla babci i dziadka – funkcje

Główną funkcją opaski jest oczywiście pomoc w powiadomieniu opiekunów o tym, że starsza osoba potrzebuje pomocy. To niewielkie urządzenie ma jednak znacznie więcej zastosowań. Oto najważniejsze z nich:

Mierzenie saturacji i temperatury ciała

Opaska SOS dla seniora Locon Life Plus umożliwia starszej osobie samodzielne wykonanie pomiaru saturacji i sprawdzenie swojej temperatury. Kontrola stanu zdrowia na własnym nadgarstku to ogromna wygoda, a w razie niepokojących wyników pewność, że senior zdąży powiadomić bliskich o słabszym samopoczuciu.

Mierzenie tętna i ciśnienia

Niektóre opaski dla seniorów wyposażone są w pulsometry. Mogą mieć także wbudowany ciśnieniomierz. Starsza osoba może sobie sama zmierzyć tętno lub może zrobić to jej opiekun zdalnie za pomocą dedykowanej aplikacji.

Detektor upadku

Jeżeli nasz bliski ulegnie nagłemu wypadkowi i się przewróci, sygnał o zdarzeniu zostanie wysłany do opiekuna.

 

Opaska SOS dla seniora z GPS

Do tego, jak bardzo przydatną funkcją w opasce dla osoby starszej jest GPS, raczej nie trzeba nikogo przekonywać. Oczywiście, jeżeli nasz bliski jest sprawny i świetnie daje sobie radę bez naszej codziennej pomocy, jego lokalizację można sprawdzać sporadycznie lub w nagłych przypadkach. Kiedy natomiast osoba starsza cierpi na depresję, zaniki pamięci, czy zdarza jej się przez wiele godzin błądzić po okolicy, GPS dla seniora jest kluczem, by zadbać o bezpieczeństwo.

Precyzyjne namierzanie to pewność, że mama, tata, babcia, czy dziadek są stale pod naszą opieką. Bez trudu przekonamy się, czy członek rodziny jest w domu, na spacerze, w przychodni lub czy dopiero wraca z codziennych zakupów. Co więcej, w ustawieniach usługi bardzo często możemy ustawić własne preferencje dotyczące lokalizowania.

Lokalizacja na żądanie

Namierzanie bliskiego może odbywać się ręcznie lub o wybranych, ustawionych porach. Mamy wtedy pewność, że senior na pewno w konkretnym dniu i konkretnej godzinie jest w miejscu, w którym powinien się znajdować. Co więcej, sprawdzając historię lokalizacji, dowiemy się, czy członek naszej rodziny nie zapomniał odbyć wizyty lekarskiej, dowiemy się, czy nie chodzi w niebezpieczne i podejrzane miejsca i poznamy jego ulubione ścieżki, którymi spaceruje.

Opaska SOS dla babci lub dziadka to prawdziwa i nieoceniona pomoc, kiedy chcemy zadbać o bezpieczeństwo tych, których kochamy.

Przycisk SOS

Duży, wyraźny, często czerwony przycisk SOS daje seniorowi pewność, że po jego użyciu, zawsze otrzyma potrzebną pomoc. Aby wysłać alert na telefon opiekuna (lub konsultantów medycznych, kiedy korzystamy z konkretnej opieki), guzik należy przytrzymać przez kilka sekund.

Jeżeli starsza osoba czuje, że jest jej słabo, nie wie, gdzie jest, lub zaczepia ją ktoś obcy próbujący np. wyłudzić pieniądze, przycisk SOS może uratować jej zdrowie, a nawet życie! Wysłany alert już w kilka sekund pojawi się na telefonie opiekuna. Daje to możliwość natychmiastowej reakcji i udzielenia seniorowi szybkiej pomocy.

Opaska SOS dla seniora z funkcją telefonu

Niezwykle wygodną funkcją, którą posiada opaska SOS dla seniora, jest możliwość odbierania i wykonywania połączeń głosowych. Dobrze, jeżeli w urządzeniu od razu zamontowana jest odpowiednia karta SIM. Dla przykładu, wybierając opaskę SOS Locon Life oraz wybrany pakiet, otrzymujemy od razu minuty na rozmowy bez konieczności podpisywania dodatkowych umów. Połączenie na opaskę można odebrać przy pomocy jednego guzika. Jeżeli senior chciałby z opaski zadzwonić, powinien również przytrzymać dłużej konkretny przycisk.

Kiedy bliski nosi przy sobie opaskę, mamy pewność, że nie przeoczy próby kontaktu. Telefon często leży w oddalonym miejscu, jest wyciszony lub rozładowany. Opaskę SOS senior ma zawsze przy sobie!

 

Opaska monitorująca funkcje życiowe Locon Life Plus to wygoda dla Ciebie jako opiekuna. W zestawie nie brakuje karty SIM, która jest już zainstalowana w urządzeniu. Niczym się nie martwisz. Opaska ratunkowa jest właściwie od razu gotowa do użycia!

Nasłuch otoczenia w opasce SOS dla seniora

Kiedy jednak zdarzy się, że senior długo nie odbiera połączenia na opaskę, a na mapie widzimy coś, co może nas zaniepokoić, bez trudu w aplikacji uruchomimy nasłuch otoczenia. Pozwoli nam to przysłuchać się temu, co dzieje się w otoczeniu bliskiego. Ocenimy, czy znajduje się w parku, domu, przy ruchliwej ulicy, czy w gabinecie lekarskim. Jeżeli dalej będziemy zaniepokojeni, oczywiście konieczna będzie szybka reakcja.

Czy opaska SOS dla seniora to dobry prezent dla babci lub dziadka

Opaska SOS dla seniora może być doskonałym pomysłem na prezent dla babci, dziadka, czy innej, bliskiej nam osoby. Jeżeli szukasz podarunku na urodziny, imieniny, czy po prostu chcesz ofiarować coś bliskim bez okazji, opaska będzie doskonałym rozwiązaniem. Chroniący życie i zdrowie, zapewniający komfort i gwarantujący bezpieczeństwo gadżet sprawi, że senior poczuje troskę i wsparcie najbliższych mu osób.

Funkcjonalność i łatwa obsługa to najważniejsze zalety tego niewielkiego urządzenia. Dzięki funkcji telefonu, GPS i SOS jest ono ogromnym zabezpieczeniem dla wszystkich starszych osób. Dodatkowo, jeżeli opaska zostanie podpięta do teleopieki, możemy być pewni, że naszym bliskim w porę zajmą się odpowiednie służby po odebraniu konkretnego zgłoszenia.

Opaska ratująca życie dla seniora 

Opaska ratująca życie dla seniora, taka jak model Locon Life Plus i dedykowana do niej aplikacja Bezpieczna Rodzina, pozwolą Ci mieć oko na bliską Ci osobę i na bieżąco kontrolować jej stan zdrowia. Urządzenie jest w stanie uratować zdrowie, a nawet życie seniora — stały dostęp do najważniejszych pomiarów życiowych to pewność, że w samą porę zdążysz zareagować, jeśli wydarzy się cokolwiek niepokojącego.

Wyobraź sobie, że Twój rodzic, babcia, lub dziadek źle się czują. Sprawdzając im na bieżąco funkcje życiowe, jesteś w stanie zawiadomić potrzebną pomoc nawet będąc w pracy. Opaska na rękę ratująca życie naprawdę się przydaje!

Opaska na rękę ratująca życie. Dlaczego warto ją nosić?

Chcesz podarować starszej mamie, tacie, babci, czy dziadkowi opaski SOS dla seniora? Koniecznie uświadom bliskiemu, jak ważne jest to urządzenie i jak bardzo może wpływać na poczucie bezpieczeństwa i codzienny komfort. Każdy z nas przecież, wiedząc, że w niezależnie od sytuacji, w której się znajdzie, może wezwać na pomoc kogoś zaufanego, czuje się lepiej! Bardzo istotnym jest więc fakt, że starsza osoba powinna opaskę SOS mieć codziennie przy sobie.

Opaski SOS — szybka i łatwa ochrona osób starszych

Połączenie opaski z aplikacją mobilną jest szybkie i proste. Wystarczy po pobraniu usługi Bezpieczna Rodzina na swój telefon zeskanować kod QR znajdujący się na opakowaniu urządzenia. Użytkownik opaski nie musi nic robić! Jeśli nie masz własnej karty SIM nie musisz się martwić, ponieważ możesz kupić opaskę SOS z zainstalowaną już kartą.

Inteligentna opaska SOS, a codzienne funkcjonowanie

Żaden senior nie będzie miał problemu zarówno z użytkowaniem opaski, czy wykonywaniem pomiarów tętna, saturacji, czy temperatury. Obsługa urządzenia jest naprawdę prosta i intuicyjna, ponieważ wszystko robi się tylko jednym przyciskiem. Osoba nosząca opaskę SOS dla seniora nie musi zdejmować jej podczas codziennych prac domowych, takich jak chociażby zmywanie naczyń.

Jak długo wytrzymuje opaska na jednym ładowaniu?

Czas pracy opaski uzależniony jest w dużej mierze od częstotliwości korzystania z urządzenia przez seniorów. Jej ładowanie jednak również nie powinno sprawiać nikomu trudności.

Chcesz więc w pełni opiekować się zdalnie starszą osobą przy okazji dbając o jej komfort życia codziennego? Szukasz na to prostego sposobu?  Locon Life Plus i aplikacja Bezpieczna Rodzina sprawdzą się doskonale!