Opieka nad seniorem

Niebezpieczne upały – na co musi uważać starsza osoba?

Wakacje seniorów poza domem

Początek lata przyniósł do Polski fale upałów. Przed nami całe wakacje, Polska znajdzie się w strefie gorącego, zwrotnikowego powietrza. Oprócz dzieci szczególnie na niebezpieczne upały narażone są osoby chore na serce, cukrzycę, nadciśnienie i osoby starsze. Zastanawiasz się co zrobić dla swojej babci lub dla swojego dziadka, żeby im pomóc przetrwać nadchodzące miesiące? Wyjeżdżasz na wakacje i martwisz się o ich bezpieczeństwo? Szukasz niezawodnego urządzenia, które w nagłej potrzebie powiadomi cię o stanie zdrowia twojego seniora? Na wszystkie pytanie odpowiedź przychodzi sama – Opaska SOS dla seniora, czyli praktyczny GPS online. 

Jak przygotować seniora na nadchodzące niebezpieczne upały? Postaw na praktyczny gps online!

Osoby starsze nie powinny przebywać na słońcu między godziną 10 a 17. Są to godziny, w których promieniowanie słoneczne jest największe. Wtedy właśnie panuje najwyższa temperatura w ciągu dnia. Seniorzy powinni unikać nadmiernego nasłoneczniania i opalania, oraz używać kremów ochronnych z filtrem min.50 SPF. Bardzo ważnym czynnikiem jest ochrona głowy, przewiewne ubranie zakrywające największą powierzchnię ciała, okulary przeciwsłoneczne chroniące oczy, oraz przewiewne obuwie.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Osoby starsze narażone na upały powinny zwracać uwagę na ilość wypitych płynów. Tym samym unikać napojów słodkich i alkoholu oraz wybierać lekkostrawne potrawy. Ilość wody jaką sugerują lekarze to minimum 2 litry dziennie. W gorące dni seniorzy powinni unikać forsującego wysiłku oraz ograniczyć aktywności fizyczne. Ponadto wskazane jest częste wietrzenie pomieszczeń, spanie w najchłodniejszych pomieszczeniach w domu.

Zaleca się również kąpiele w letniej wodzie, ale nie za zimnej, aby nie doznać szoku termicznego, jak i unikanie dużych różnic temperatur w pomieszczeniach klimatyzowanych i samochodach. Chcesz mieć pewność, że Twój bliski stosuje się do wszystkich tych zasad? Jeżeli tak, praktyczny GPS online pozwoli Ci mieć starszą osobę stale na oku! Opaska SOS dla seniora Locon Life to dobre rozwiązanie na każdą porę roku, również upalne lato.

Starsza kobieta pracująca w upalny dzień w ogrodzie

Opaska SOS dla seniora – jak opiekować się osobami starszymi latem?

Pogoda za oknem zachęca do przebywania na zewnątrz i do długich spacerów. Starsza osoba nie jest w stanie przewidzieć, co się może wydarzyć w jej otoczeniu.  Aby nasi dziadkowie czy rodzice mogli poczuć się bezpiecznie, warto podarować im praktyczny GPS online. Opaska SOS dla seniora Locon Life Plus to urządzenie, z którym poradzi sobie każda babcia i dziadek.

Jest to wygodne narzędzie lokalizujące na rękę, pełniące dwie najważniejsze funkcje – SOS oraz funkcję telefonu. W przypadku wezwania natychmiastowej pomocy, dzięki lokalizatorowi, przy użyciu jednego przycisku, dostajemy informację o obecnym położeniu seniora oraz najszybszej trasie dotarcia do niego.

W razie dekoncentracji, czy problemu z pamięcią, zielonym przyciskiem senior wybiera numer do pierwszej osoby na liście kontaktów. Istnieje również możliwość wysyłania 15 sekundowej wiadomości głosowej oraz nasłuchu.

Niebezpieczne upały – co senior powinien mieć przy sobie

W czasie wakacji i letnich, niebezpiecznych upałów, osoby starsze narażone są nie tylko na poparzenia słoneczne, ale także na zagrażające życiu i zdrowiu udary. Starajmy się zatem, aby przypominać naszym bliskim o konieczności nakrywania głowy, zakrywania ramion, czy ubieraniu materiałów z lekkiego i przewiewnego materiału. Senior koniecznie powinien mieć zawsze przy sobie butelkę z wodą.

Niestety wiele starszych osób ma problemu z pamięcią. Wysoka temperatura dodatkowo może potęgować bóle głowy, nawracające migreny, czy ogólne osłabienie. Dlatego kontrola seniora w okresie wakacyjnym jest tak istotna. Oczywiście zawsze warto dzwonić na telefon komórkowy, odwiedzać swoich bliskich i uczulać ich na to, o czym powinni pamiętać. Ale w rzeczywistości często bywa tak, że babcia, czy dziadek, nie pamiętają gdzie odłożyli swój smartfon. Starsze osoby tłumaczą często, że nie słyszeli dzwonka, lub zapomnieli o naładowaniu baterii.

Zegarek jednak zawsze mogą mieć przy sobie. Zakładanie czasomierza często jest nawykiem, który wyrobili sobie lata temu, dlatego kontakt na smartwatch może być dużo prostszy, niż dodzwonienie się na komórkę do swoich dziadków.

Opaska SOS dla seniora – czujnik upadku i najważniejsze pomiary

Jeśli wiemy, że nasz bliski źle znosi niebezpieczne upały, ma problemy z ciśnieniem i narzeka na samopoczucie, warto być z nim w stałym kontakcie. Obowiązki rodzinne i służbowe niestety często uniemożliwiają nam dzwonienie do seniora tak często, jak byśmy chcieli. Jednak nic straconego! Opaska SOS dla seniora Locon Life umożliwi Ci zmierzenie pulsu i ciśnienia starszej osoby całkowicie zdalnie w aplikacji Bezpieczna Rodzina — wynik pomiaru po chwili pojawi się na Twoim telefonie komórkowym. Nie musisz więc dodatkowo się stresować i zastanawiać, jak czuje się Twoja mama, babcia, tata lub dziadek — możesz sprawdzić to w jednej usłudze.

Opaska SOS Locon Life wyposażona została także w czujnik upadku. Upały bywają naprawdę niebezpieczne — jeśli Twój bliski nagle straci przytomność i upadnie, lub w wyniku zasłabnięcia się przewróci, na Twój telefon natychmiast wysłany zostanie odpowiedni alert.

Opaska alarmowa sos dla seniora na upały

Prezent dla babci, prezent dla dziadka

Wszyscy kochamy dostawać prezenty. Nie inaczej jest z naszymi dziadkami, czy rodzicami. Opaska SOS dla seniora to idealny prezent spełniający oczekiwania obdarowanego i darczyńcy. Daje możliwość pozostania w kontakcie z najbliższymi. Gwarantuje poczucie bezpieczeństwa niezależnie od odległości, jaka dzieli nas od ukochanych seniorów.

Niezaprzeczalnym jest fakt, że praktyczny GPS online zapewnia spokój i cenną wiedzę, że senior zawsze może być z nami w stałym kontakcie, a w razie potrzeby, szybko wezwać pomoc. Okazji do obdarowania bliskich prezentami jest wiele. Warto jednak pamiętać, że obdarowanie upominkiem bez powodu, może również sprawić ogromną radość.

Kwiaty, czekoladki, wyjście na masaż, czy zaproszenie na obiad – jest wiele rzeczy, które ucieszą starszą osobę. Poczucie bezpieczeństwa i gwarancja opieki są jednak bezcenne. Warto o tym pamiętać wybierając prezent dla babci i dziadka.

Łatwa obsługa, czyli praktyczny GPS online jako narzędzie do wzywania pomocy

Opaska SOS dla seniora i pakiet Bezpiecznej Rodziny to pewność, że w razie potrzeby, jako pierwszy dowiesz się o tym, że Twój bliski potrzebuje pomocy. Wyjątkowo intuicyjne urządzenie z zaledwie dwoma dużymi przyciskami to nowoczesne rozwiązanie gwarantujące spokój Twojemu bliskiemu, a Tobie dające pewność, że w razie potrzeby szybko zareagujesz.

Jeżeli senior użyje przycisku SOS, powiadomienie o niebezpieczeństwie natychmiast pojawi się na Twoim telefonie komórkowym. Co więcej, opaska odbiera połączenia przychodzące, a także ma dyskretną funkcję nasłuchu. Umożliwia zdalny pomiar pulsu i ciśnienia oraz posiada czujnik upadku. Jest odporna na zachlapania – Twój bliski nie musi zdejmować jej do mycia rąk. Jeżeli zależy Ci na przydatnym prezencie dla seniora, koniecznie wypróbuj praktyczny GPS online. Z całą pewnością taki podarunek sprawi obdarowanemu wiele radości.