Opieka nad seniorem

Technologie które wspierają bezpieczeństwo seniorów

Dwoje seniorów z telefonem komórkowym

Seniorzy to szczególna grupa, domagająca się opieki. Troska o nich może przejawiać się chociażby poprzez wykorzystanie nowych technologii. Można na przykład zdecydować się na specjalne zegarki z lokalizacją, za pomocą których na bieżąco da się sprawdzić, gdzie przebywają seniorzy. 

Nowe technologie – smartwatche dla osób starszych 

Praktyczne smartwatche dla seniorów są przede wszystkim funkcjonalne oraz wpływają na podwyższenie poziomu bezpieczeństwa u osób starszych. Nowe technologie sprawiają wobec tego, że rzeczywiście można mieć wszystko pod kontrolą i nie przejmować o osobę starszą. Co więcej, ona sama będzie czuła się bardziej komfortowo, wiedząc, że w każdej chwili może skontaktować się z najbliższymi.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Specjalnie zaprojektowany zegarek z lokalizatorem GPS jest przydatny wtedy, gdy rodzice lub dziadkowie mieszkają osobno. Smartwatch sprawi, że można zawsze dowiedzieć się, czy senior czuje się dobrze oraz czy jest bezpieczny. Jest to urządzenie wyposażone w następujące funkcje: mierzenie pulsu, funkcja nasłuchu, wyznaczanie ulubionych tras. Możliwość skorzystania z dedykowanej aplikacji pozwala zawsze mieć świadomość, gdzie jest bliska osoba. I jeśli senior sam otwarty jest na nowe technologie to tym bardziej warto zainwestować dla niego w taki gadżet.

A jeśli jakiś senior wątpi, to warto przedstawić mu argumenty. Na przykład, nie bez znaczenia jest to że można skorzystać z opcji przypominania o porze przyjmowania leków. Zegarki z lokalizacją GPS sprawdzą się na pewno w wielu sytuacjach.

 

Dłoń kobiety z telefonem komórkowym

Jaki model wybrać, czyli przegląd smartwatchy dla seniorów

Nowe technologie, które reprezentowane są między innymi przez smartwatche dla seniorów mogą znacząco ułatwić codzienność osób starszych. Jeśli szukamy prostszego urządzenia, warto pomyśleć o Opasce SOS z czujnikiem upadku i pulsometrem Locon Life, która odbiera połączenia od 10 wpisanych numerów. Umożliwia ona też zlokalizowanie osoby starszej oraz  wysyłanie powiadomień SOS, gdy senior czuje się z jakiegoś powodu zagrożony. Co więcej, opiekun może zdalnie, z poziomu aplikacji zmierzyć puls oraz ciśnienie seniora i upewnić się, czy bliski dobrze się czuje. Warto wybierać gadżety, bezpośrednio przekładające się na zapewnienie bezpieczeństwa osobom starszym. Szczególnie, gdy bliska osoba ma już problemy zdrowotne. Jedno jest pewne: należy zrobić wszystko, aby osoby starsze czuły się zawsze komfortowo. Zwłaszcza, że aktualnie można to zrobić na wiele sposobów.

Technologie, które wspierają bezpieczeństwo seniorów, a zwiększenie komfortu psychicznego opiekuna

Doskonałym przykładem nowoczesnej technologii, która wspiera pacjenta i zapewnia komfort psychiczny opiekunowi jest zegarek GPS dla seniora Locon Life Plus umożliwiający bieżący monitoring parametrów zdrowia osób starszych. Zarówno z urządzenia, jak i za pośrednictwem aplikacji mobilnej Bezpieczna Rodzina można mierzyć puls, saturację, temperaturę i ciśnienie seniora. Urządzenie jest solidnie wykonane i nie przeszkadza w wykonywaniu codziennych czynności. W przypadku ewentualnych sytuacji kryzysowych, takich jak zasłabnięcie, czy omdlenie, z opaski wysyłany jest alert na telefon opiekuna. Opaska pomaga także pilnować przyjmowania leków. Opiekunów wspiera w ich codziennych obowiązkach znaleźć chwilę na zdalne sprawdzenie zdrowia ich bliskich.

Gdzie szukać najbardziej innowacyjnych produktów teleopieki dla osób starszych?

Potrzeby seniorów dotyczą dzisiaj przede wszystkim zdrowia i lepszego samopoczucia. Na rynek wprowadzane są różnego rodzaju rozwiązania technologiczne. Mają one na celu polepszenie jakości życia, komfortu i poczucia bezpieczeństwa osób starszych. Ze względu na większe nakłady budżetowe przeznaczane często przez gminy, w niektórych miejscach w Polsce seniorzy mogą korzystać z nowoczesnych rozwiązań po zapisaniu się do konkretnego projektu.

W samym centrum innowacyjnych technologii znajduje się projekt Locon Zdrowie, o którym więcej dowiecie się tutaj.