Opieka nad seniorem

Telefon dla seniora na rękę, czym kierować się przy wyborze?

Kobieta z telefonem na nadgarstku

Jeśli masz starszych rodziców lub dziadków, z pewnością nieraz martwisz się, gdy kontakt z nimi jest chwilowo utrudniony. Choć senior ma sporo czasu na własne sprawy i zainteresowania nie da się ukryć, że czyha na niego sporo zagrożeń. Aby zawsze pozostawać w kontakcie i w razie potrzeby móc udzielić mu niezbędnej pomocy, warto podarować mu specjalny telefon dla seniora.

Telefon komórkowy dla seniora  – najlepszy sposób na szybki kontakt

Spacery, wyjścia do sklepu, klub seniora – babcia i dziadek mają naprawdę wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Zasłużona emerytura to świetna okazja na rozwijanie zainteresowań i relaks. Z drugiej strony trzeba mieć jednak świadomość, że wraz z wiekiem u seniorów wzrasta ryzyko wypadków i dolegliwości, które istotnie zagrażają ich bezpieczeństwu.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Problemy zdrowotne, kłopoty z pamięcią i koncentracją ale i nieuczciwość postronnych osób stanowią dla Twoich bliskich poważne zagrożenie. To normalne, że ze względu na własne sprawy nie możesz stale towarzyszyć swoim rodzicom i dziadkom. Możesz za to zrobić dla nich coś innego. Możesz podarować im telefon dla seniora, dzięki któremu w razie zagrożenia będziesz mógł zareagować w porę.

Opaska dla starszej osoby z wbudowanym telefonem

Jak wybrać telefon komórkowy dla seniora?

Na rynku znajdziesz mnóstwo telefonów komórkowych stworzonych z myślą o ludziach starszych. Komórki z dużymi ekranami i przyciskami, cechujące się prostą obsługą są bardzo popularne wśród seniorów. Trzeba jednak przyznać, że konwencjonalny smartfon ma sporo wad  – nawet, jeśli jest przeznaczony dla ludzi starszych. Modele telefonów dla seniorów rzadko wyposażone są w funkcję geolokalizacji.

Ich interfejs, nawet ten najprostszy, wciąż może sprawiać problem osobom niedowidzącym i niedosłyszącym. Wreszcie, jak każdy inny telefon, komórka dla seniora „lubi” zapodziewać się w różnych miejscach i niespodziewanie rozładowywać. Jeżeli Twój bliski często przebywa poza domem, ma ulubiony klub seniora lub po prostu często robi zakupy na lokalnym bazarku, prawdopodobieństwo zgubienia telefonu jest naprawdę wysokie.

Rozwiązanie? Telefon dla seniora dla rękę

W takim razie jaki model telefonu dla seniora podarować rodzicom lub dziadkom, aby w razie konieczności szybko się z nimi skontaktować? Najlepszym rozwiązaniem okaże się telefon dla seniora na rękę w postaci inteligentnego zegarka. Świetnym przykładem gadżetu, który pokocha każdy senior jest opaska SOS.

Modnie wyglądający smartwatch pełni nie tylko funkcję czasomierza, ale również telefonu. Dzięki niemu senior może zarówno odbierać, jak i wykonywać połączenia. Najważniejszym atutem opaski jest jednak funkcja geolokalizacji. Dzięki temu, że łączy się z dedykowaną aplikacją Bezpieczna Rodzina, w dowolnym momencie będziesz mógł sprawdzić, gdzie znajduje się Twój krewny.

Gdy umówicie się na spotkanie nie będziesz musiał już gorączkowo dzwonić i dopytywać, gdzie akurat znajduje się bliska osoba. Wystarczy jedno spojrzenie w ekran telefonu.

Telefon w opasce SOS dla seniora na ręku starszego mężczyzny

Funkcje, które dbają o bezpieczeństwo

Telefon dla seniora dla rękę wyposażony został w przycisk SOS. Dzięki temu jego właściciel może natychmiast wysłać powiadomienie o zagrożenie na Twój telefon. Ponadto, Locon Life Plus oferuje funkcję wykrywania upadkówpulsometr oraz krokomierz. Ten zegarek dla seniora okaże się bardzo przydatnym kompanem w jego codziennych aktywnościach.

Klub seniora i inne pasje, czyli komu warto podarować zegarek jak telefon dla seniora

Opaska SOS Locon Life Plus z czujnikiem upadku i pulsometrem to idealny upominek dla seniora aktywnego, spędzającego sporo czasu poza domem. Jeśli Twój bliski samodzielnie wybiera się na spacery, zakupy, do Sanatorium Ciechocinek czy ma swój ulubiony klub seniora, w którym odbycie zajęć jest dla niego priorytetem, zegarek z GPS sprawdzi się znakomicie.

Telefon komórkowy dla seniora na rękę to także sprytny gadżet, który uchroni go przed przykrymi zdarzeniami mającymi miejsce w domu. W razie jakiegokolwiek zagrożenia senior prędko wezwie pomoc posługując się zegarkiem, który zawsze jest w pobliżu.

Solidny i modny telefon dla seniora

Zwykłe gadżety dedykowane seniorom często wywołują w nich poczucie zakłopotania. Osoby starsze nie chcą obnosić się z tym, że czasem wymagają pomocy, dlatego często odrzucają typowe telefony dla seniora. Na szczęście, telefon komórkowy dla seniora w formie zegarka z GPS prezentuje się naprawdę elegancko, dzięki czemu zadowoli gusta zarówno Pań jak i Panów. Trzeba dodać, że został wykonany z bardzo trwałych i wodoodpornych materiałów, dlatego nie zaszkodzi mu nagła ulewa czy mycie rąk.

Telefon dla seniora  – idealny prezent

Telefon dla seniora na rękę to świetny pomysł na praktyczny upominek z okazji urodzin czy świąt, takich jak np. Dzień Babci czy prezent pod choinkę. Smartwatch z GPS jak żaden inny prezent okaże bliskiej Ci osobie, jak wiele dla Ciebie znaczy i jak bardzo troszczysz się o jej bezpieczeństwo. Jeśli wahasz się, co podarować babci, dziadkowi lub któremuś z rodziców, już dziś zamów telefon dla seniora w formie wygodnego zegarka.

Telefon dla seniora na rękę w opasce Locon Life Plus

Telefon stacjonarny, a telefon dotykowy, czyli co sprawdzi się u starszych osób?

Wśród starszych osób często panuje przekonanie, że obsługa telefonu innego niż telefon stacjonarny, jest skomplikowana. Współczesne smartfony chociaż faktycznie posiadają czytelny wyświetlacz, często są zbyt trudne w użytkowaniu, co skutecznie zniechęca seniorów przed korzystaniem z tego typu dobrodziejstw dzisiejszej techniki. Często nie przekonuje ich nawet możliwość używania przydatnych aplikacji mobilnych, czy wysyłanie wiadomości tekstowych. Im przecież przez długie lata telefon służył po prostu do dzwonienia!

Telefon dotykowy może więc nie być dobrym pomysłem. Ewentualnym rozwiązaniem mogą być starsze modele, takie, które posiadają duże klawisze i czytelny ekran. Takie klasyczne telefony, chociaż młodym osobom może być ciężko w to uwierzyć, dalej są dostępne.

Najlepszym rozwiązaniem dla starszych osób jest jednak prosty telefon, który ma wydajną baterię, mocny głośnik i klawisz SOS. Model Locon Life Plus sprawdzi się więc wyśmienicie. W zwykłych telefonach komórkowych raczej nie znajdziesz funkcji, takich jak mierzenie pulsu, ciśnienia, saturacji i temperatury. Nie ma w nich czujnika upadku. Smartwatch Locon Life Plus natomiast ma je wszystkie i znacznie ułatwia sprawowanie zdalnej opieki nad osobami starszymi.

Okaż troskę  – kup telefon dla seniora

Zamiast martwić się stale o bezpieczeństwo najbliższych osób podaruj im funkcjonalne zegarki z GPS. Najlepiej sprawdzą się takie, które pełnią funkcję prostego w obsłudze telefonu dla seniora. Ten niewielki gadżet zapewni Twoim najbliższym poczucie spokoju i bezpieczeństwa, a także zachęci ich do samodzielnego spędzania wolnego czasu poza domem.