Opieka nad seniorem

Zegarek gps z pulsometrem – większe bezpieczeństwo seniora

Kobieta z zegarkiem z pulsometrem

Zegarek z pulsometrem – większe bezpieczeństwo seniora

Opieka nad starszą osobą jest trudna, zwłaszcza jeśli senior cierpi na demencję starczą czy chorobę Alzheimera. Opiekun chorego powinien odpowiednio przygotować się do stawianych przed nim wyzwań. Musi wiedzieć, czego potrzebuje starsza osoba i jak najlepiej zadbać o jej bezpieczeństwo na co dzień.

Demencja – jakie są jej objawy?

Osoby dotknięte demencją starczą wymagają szczególnie troskliwej opieki. Najlepiej, aby zajmowały się nimi osoby wykwalifikowane, np. pielęgniarki, ale najczęściej ta odpowiedzialność spoczywa na najbliższych osobach – dzieciach i wnukach.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Warto wiedzieć, czym właściwie jest demencja starcza. To otępienie, które charakteryzuje się pogorszeniem zdolności intelektualnych seniora, zanikami pamięci, problemami z orientacją, myśleniem, liczeniem czy logicznym rozumowaniem.

Bardzo często demencja związana jest z wieloma innymi chorobami dotykającymi seniorów. Najczęściej jest to choroba Alzheimera, w której otępienie jest jednym z najbardziej charakterystycznych objawów. Otępienie może wiązać się też z chorobą Parkinsona, chorobą Picka, pląsawicą Huntingtona czy chorobą Creutzfeldta-Jakoba.

Człowiek w wyniku postępu choroby zaczyna mieć problemy z wykonywaniem najprostszych czynności. Może więc zdarzyć się, że wyjdzie z domu, pójdzie na spacer, ale nagle znajdzie się w miejscu, którego nie zna, i nie będzie umiał wrócić do domu. W takich sytuacjach przydają się nowoczesne technologie. Jeśli starszą osobę z objawami demencji lub Alzheimera wyposażymy w nowoczesny zegarek GPS, zadbamy w ten sposób o jej bezpieczeństwo – jej zlokalizowanie w dowolnym momencie stanie się banalnie proste. Zegarek z GPS będzie elementem zwiększający bezpieczeństwo seniora. Jak go wybrać, aby najlepiej odpowiadał naszym potrzebom?

 

Zegarek GPS z pulsometrem i sprawdzanie samopoczucia seniora

Zegarek z lokalizacją seniora

Zwykły zegarek na rękę, który towarzyszy na co dzień wielu z nas, może pełnić kluczową funkcję w opiece nad starszą osobą. Najnowsze modele zegarków z GPS wyposażone są również w czujnik upadku i pulsometr, który mierzy puls starszej osoby, albo w funkcję dzwonienia do zdefiniowanych numerów telefonów i odbierania połączeń głosowych. Może więc być połączeniem zegarka, geolokalizatora, jak i telefonu komórkowego w uproszczonej wersji.

Bezpieczeństwo seniora zależy w dużej mierze od tego, czy jego opiekun albo osoby mu bliskie, z którymi mieszka i najczęściej się kontaktuje, będą w stanie uchronić go przed ryzykownymi sytuacjami. Czasem wystarczy chwila, aby starsza osoba upadła, złamała sobie rękę czy nogę i znikąd nie mogła otrzymać szybkiej, fachowej pomocy medycznej. Jeśli jednak ma na ręce zegarek GPS z pulsometrem i czujnikiem upadku, sytuacja może zostać opanowana w kilka minut. To bezpieczne i wygodne dla seniorów oraz dla ich opiekunów rozwiązanie. Dzięki zegarkowi GPS dla seniora opiekun zawsze otrzyma jego aktualną lokalizację. Pulsometr na bieżąco mierzy puls użytkownika i może przekazywać te informacje do opiekuna.

Inteligentny zegarek  jak to działa?

Aby zapewnić pomoc seniorowi, wynaleziono znakomity prezent dla niego – zegarek z pulsometrem wyposażony w lokalizator GPS. Dzięki niemu można sprawować teleopiekę nad swoim podopiecznym, nie ograniczając jego codziennej aktywności. Równie dobrym pomysłem na prezent będzie opaska SOS dla seniora Locon Life Plus, lub smartband dla seniora Locon Life.

Zegarek z pulsometrem i GPS dla starszych osób może pełnić wiele różnych, równoległych względem siebie funkcji. W pierwszej kolejności to estetyczny, nowoczesny zegarek, pozwalający w każdej chwili sprawdzić po prostu, która jest godzina. Wyposażony jest w lokalizator GPS, który pozwala opiekunom sprawować teleopiekę, czyli opiekę na odległość nad seniorem, nawet wtedy, gdy nie są bezpośrednio przy nim obecni. To bardzo dobre rozwiązanie, jeśli zajmujemy się starszą osobą dotkniętą demencją lub chorobą Alzheimera. Wystarczy podarować doskonały prezent emerytowi – nowoczesny zegarek z pulsometrem. Zapewniamy w ten sposób spokój zarówno sobie, jak i bezpieczeństwo starszej osobie.

Inteligentne zegarki z funkcją lokalizacji GPS

Zegarek z GPS zapewnia lokalizację danej osoby o dowolnej porze dnia i nocy, niezależnie od miejsca, w którym się znajdzie. Wystarczy aktywować urządzenie wraz z odpowiednią usługą lokalizacyjną – np. zegarek z GPS od firmy Locon współpracuje z aplikacją i usługą lokalizacyjną Bezpieczna Rodzina. Użytkownik za pomocą komputera, smartfona lub urządzenia mobilnego może namierzyć właściciela zegarka GPS. Wystarczy uruchomić program i zobaczyć na mapie, skąd dociera sygnał GPS wysłany przez zegarek starszej osoby.

Lokalizator GPS naprawdę się przydaje!

Kiedy poznamy lokalizację seniora, dotarcie do niego nie sprawi nam już problemu. To także dobry sposób na to, aby ustalić, gdzie był senior i jaką drogę przebył. Można powiedzieć, że zegarek z GPS będzie osobistym asystentem użytkownika, który może mieć problemy z pamięcią i orientacją w terenie.

Z pomocą GPS możesz więcej!

Starsza kobieta z opaską zdrowotną w towarzystwie syna

Pulsometr do kontroli stanu zdrowia

Technologia GPS wykorzystywana jest w nawigacjach samochodowych, ale nie tylko. Jak widać, można ją zastosować do lokalizowania osób, np. seniorów. Zegarek z GPS może być jednak wyposażony w wiele dodatkowych funkcji, takich jak telefon komórkowy. To naprawdę wygodne rozwiązanie!

Wbudowany mikrofon, karta SIM w zestawie

Senior może odbierać dzięki zegarkowi znajdującemu się na jego nadgarstku połączenia głosowe przy użyciu zaledwie jednego przycisku. Ponadto może też sam wykonywać połączenia do 10 zdefiniowanych uprzednio numerów. W zestawie z zegarkiem GPS najczęściej klient otrzymuje kartę SIM o bezterminowej ważności.

Nadgarstkowy pomiar tętna

Zegarek z pulsometrem pozwala z kolei na mierzenie pulsu po naciśnięciu jednego guzika. Takie proste monitorowanie stanu zdrowia seniora jest dostępne zdalnie, z użyciem np. aplikacji Bezpieczna Rodzina. Opiekun uruchamia funkcję przez smartfona, a senior nawet nie musi być świadomy tego, że mierzony jest mu puls.

W zegarku z GPS dostępne są powiadomienia i alarmy, które można ustawić w taki sposób, aby opiekun starszej osoby zawsze dowiadywał się o zmianie miejsca położenia seniora, o niskim poziomie baterii w urządzeniu czy zaistnieniu sytuacji zagrożenia. Senior może poczuć się pewniej z zegarkiem GPS z pulsometrem i telefonem na ręku, ponieważ takie urządzenie zwykle będzie wyposażone w alarmowy przycisk S.O.S., pozwalający błyskawicznie wezwać pomoc.

Inteligentny zegarek dla osób starszych z funkcją mierzenia ciśnienia

W przypadku smartwatcha Locon Life Plus uwagę przyciąga nie tylko klasyczny design — urządzenie doskonale sprawdza się do wykonywania pomiarów życiowych. Nasz smartwatch dla seniora posiada wbudowany aparat do mierzenia ciśnienia, pulsu i saturacji. Starsza osoba bez trudu sprawdzi dzięki niemu także temperaturę swojego ciała. Ty również możesz dokonywać wszystkich pomiarów zdalnie — to proste — wystarczy uruchomić odpowiednią funkcję w aplikacji Bezpieczna Rodzina.

Smartwatch do monitorowania stanu zdrowia osoby starszej

Seniorzy nieczęsto interesują się nowinkami technologicznymi — co nie znaczy, że nie są ich fanami! Każda przydatna funkcja jest w stanie przekonać ich do korzystania z danej rzeczy. W przypadku opasek Locon Life i Locon Life Plus warto zwrócić uwagę przede wszystkim na przycisk SOS, monitoring zdrowia, lokalizację, czy czujnik upadku. Te wszystkie możliwości to dla osoby starszej jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa i spokoju.