Smartwatche dla dzieci

Praktyczne wskazówki dla rodzica

Praktyczne wskazówki dla rodzica – pierwszy dzień szkoły

Pierwszy dzień szkoły to bez wątpienia spore przeżycie nie tylko dla uczniów, ale i ich rodziców — zwłaszcza dzieci rozpoczynających przygodę ze szkolną ławą. Jak się do niego przygotować? Na co zwrócić uwagę? Mamy kilka wskazówek dla rodziców.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat
  1. Zadbaj o miły początek roku szkolnego

Spokojny, pogodny początek dnia wróżą udany dzień. Nerwowy pośpiech czy stres związany z niewyprasowaną koszulą, niewyczyszczonymi butami bądź niechęcią zjedzenia niesmacznego śniadania zdecydowanie nie wprawiają w dobry nastrój. Jak temu zapobiec?

  • Do rozpoczęcia roku szkolnego, jak do każdego dnia w szkole, należy przygotować się dzień wcześniej — spakować niezbędne przybory czy gadżety, wybrać elementy garderoby.
  • Na początek dnia, na śniadanie, dobrze jest podać dziecku ulubiony posiłek, na przykład naleśniki, jaglankę czy kolorowe kanapki.
  • Dobrze jest także nastawić budzić na optymalnie wczesną godzinę i wyjść z domu o odpowiedniej porze, co pozwoli uniknąć niepotrzebnego napięcia i nerwów.
  • Po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego dobrze iść na plac zabaw, na spacer czy lody bądź do kina.
  1. Przygotuj dziecko do zmiany rytmu dnia

Aby rozpoczęcie roku szkolnego oraz pierwsze dni szkoły nie były szokiem dla rozleniwionego, przestawionego na rytm wakacyjny organizmu, już pod koniec sierpnia należy przygotowywać dziecko do zmiany rytmu dnia.

Co robić? Przede wszystkim zarządzić, że młody człowiek kładzie się spać o rozsądnej porze, a i wstaje z dnia na dzień coraz wcześniej (warto codziennie przestawiać budzik o kilka minut).

  1. Nie strasz szkołą!

Ważne jest, by unikać straszenia szkołą. Rodzice — często w dobrej wierze, chcąc zmotywować dziecko — mówią: „kiedy zaczniesz szkołę, nie będziesz miał czasu na zabawę”, „jak nie będziesz się uczyć, to dostaniesz jedynkę”, „jeżeli będziesz niegrzeczny, pani wpisze ci uwagę”. To błąd.

Szkoła owszem, wymaga dyscypliny i pracy, ale nie może kojarzyć się z końcem wszystkiego, co przyjemne. Jej definicją nie może być ślęczenie nad książkami od rana do wieczora i nieustający stres.

Zadbaj więc o pozytywne nastawienie. Co robić? Przede wszystkim przekonuj, że szkoła to nie tylko wiedza, ale i nowe znajomości oraz ciekawe doświadczenia i przygody. Warto opowiadać o swoim dzieciństwie i czasie spędzonym w szkolnej ławce. Jeśli twoje wspomnienia z lat szkolnych są negatywne, lepiej o nich na razie nie wspominaj. Lepszym pomysłem jest skupienie się na tym, co było dobre.

Zachęcaj dziecko do wyrażenia refleksji i emocji związanych z rozpoczęciem szkoły lub przejściem do starszej klasy. Jeśli się boi — dodaj otuchy. Jeśli się cieszy — pozwól się tym podzielić.

  1. Razem kompletujcie szkolną wyprawkę

Nic nie motywuje dzieci do nauki tak skutecznie, jak szkolna wyprawka. Warunek jest jeden — muszą się w niej znaleźć akcesoria, które wybrało dziecko, nie rodzic. Te zwykle są kolorowe, z ulubionymi motywami, które odpowiadają obecnym zainteresowaniom (np. tornister z piłkarzami, piórnik z bohaterami ulubionych bajek czy kolorowe pisaki i kredki).

Dziecko powinno mieć wpływ na to, jakimi przedmiotami chce się otaczać. To ważne, ponieważ nie tylko poprawia nastrój, ale i wzmacnia poczucie własnej wartości, kształtuje asertywność, uczy także sztuki negocjacji i osiągania kompromisu.

  1. Zadbaj o poczucie bezpieczeństwa

Dla psychicznego dobrostanu dzieci szalenie ważne jest poczucie bezpieczeństwa i świadomość, że zawsze może liczyć na wsparcie rodziców. Co robić, by młody człowiek czuł się pewnie, komfortowo i spokojnie, także z dala od domu?

Przede wszystkim rozmawiać i zapewniać, że zawsze otrzyma pomoc, kiedy jej potrzebuje — wystarczy się o nią zwrócić. Słowa to jednak nie wszystko.

Można wyposażyć dziecko w prosty telefon komórkowy lub smartwatch. To urządzenie, które sprawdza się lepiej niż „komórka”. Nie tylko można je cały czas mieć przy sobie, ale i nie wiążą się z nim różne zagrożenia związane z korzystaniem z internetu czy odbieraniem połączeń telefonicznych z nieznanych numerów.

Jaki smartwatch dla dziecka wybrać? Sprawdzi się urządzenie, które:

  • umożliwia lokalizację dziecka 24/7 (po zainstalowaniu na telefonie aplikacji na mapie można zobaczyć, gdzie jest dziecko),
  • pozwala wyznaczać strefy bezpieczeństwa (na mapie zaznacza się strefy bezpieczne, takie jak dom, szkoła czy lekcje angielskiego. Za każdym razem, kiedy dziecko pojawi się w danym miejscu lub je opuści, na telefonie rodzica pojawia się powiadomienie).
  • posiada przycisk SOS. Kiedy dziecko ulegnie wypadkowi, źle się poczuje czy będzie potrzebować pomocy, wysyła do rodzica prośbę o pomoc.
  • ma wbudowany telefon, dzięki czemu pozwala na rozmowy telefoniczne (dziecko może zadzwonić i odebrać połączenie od osób zapisanych w książce telefonicznej) lub videorozmowy (można usłyszeć i zobaczyć dziecko).

Dobrze, jeśli smartwatch ma gry czy krokomierz, a i atrakcyjny dla dziecka wygląd, kolorowy i dotykowy ekran oraz ciekawe tapety. Cechy idealnego urządzenia, które sprawdza się w różnych okolicznościach, jest na przykład smartwatch Locon Watch Lite i Locon Watch Video.

Polecają nas
Kupiłam smartwatch dla córki jakiś czas temu, a teraz mogę podzielić się opinią - rewelacyjny! Jest naprawdę przydatny
Łucja
(4.5)
Syn używał ostatnio na wyjeździe - zadowolony bardzo! Dzwonił co godzinę się zameldować :)
Kacper
(4.6)
Polecam wszystkim, działa bez problemów- córka zakochana w kolorze
nino
(4.9)