Smartwatche dla dzieci

Zegarek GPS dla dziecka — jak wybrać najlepszy?

zegarek gps dziecko

Zegarek GPS dla dziecka, czyli zegarek z lokalizatorem, to nie tylko modny i efektowny, ale i niezwykle przydatny gadżet. Jest rozwiązaniem, które ułatwia życie, ale i dba o bezpieczeństwo młodego człowieka oraz spokój jego rodziców. Dlaczego warto go mieć? Jak wybrać najlepszy?

Co to jest zegarek GPS?

Zegarek GPS to urządzenie, które przypomina klasyczny zegarek na rękę — jest jednak bardziej funkcjonalne. Przede wszystkim pozwala na stały kontakt młodego człowieka z opiekunami.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Smartwatch GPS dla dziecka, inaczej zegarek z lokalizatorem, to inteligentne urządzenie, które sprawia, że dziecko może funkcjonować w poczuciu bezpieczeństwa, a rodzice skupić się na swoich obowiązkach, nie martwiąc się o syna czy córkę.

Dlaczego warto kupić zegarek GPS dla dziecka?

Dlaczego warto kupić zegarek GPS dla dziecka? To proste! Smartwatch z lokalizatorem oraz dedykowana aplikacja pozwalają dziecku czuć się bezpiecznie, a rodzicom umożliwiają zdalne sprawowanie opieki rodzicielskiej bez konieczności wykonywania ciągłych połączeń telefonicznych. To nie tylko wygoda, ale i inwestycja w rozwój dziecka — jego samodzielność i niezależność.

Dzięki temu, że dziecko nosi zegarek z lokalizatorem, rodzice:

 • są w stałym kontakcie z dzieckiem — mogą zadzwonić, odebrać połączenie lub zrealizować połączenie video. Mogą też sprawdzić, czy dziecko nie potrzebuje pomocy.

Warto pamiętać, że smartwatch ma wiele zalet, przede wszystkim trudno go zgubić, w przeciwieństwie do telefonu. Można mieć go przy sobie zawsze, także w szkole. Ponadto dzięki temu, że w jego książce telefonicznej są zapisane kontakty, z kilkulatkiem nie będą próbować połączyć się nieznane numery. Co ważne, jeśli dziecko zgubi zegarek, za pomocą nadajnika GPS łatwo będzie można go namierzyć,

 • wyznaczają strefy bezpieczeństwa, takie jak dom, szkoła, park, lekcje czy zajęcia dodatkowe. Zawsze, gdy dziecko pojawi się w danym miejscu lub je opuści, na telefonie rodzica pojawia się powiadomienie,
 • w każdej chwili mogą zlokalizować dziecko w aplikacji, skorzystać z nasłuchu otoczenia czy sprawdzić historię lokalizacji.

Lokalizowanie telefonów za pomocą aplikacji mobilnej, www oraz wiadomości SMS umożliwia smartwatch, aplikacja oraz usługa „Gdzie jest dziecko”. Jak to działa?

Jeżeli chcesz lokalizować telefon syna lub córki, możesz to zrobić za pomocą aplikacji „Gdzie jest dziecko”. Dzięki temu na mapie zawsze zobaczyć, gdzie znajduje się syn czy córka. Można to sprawdzić także za pomocą serwisu gdziejestdziecko.pl. W sytuacji, gdy nie masz dostępu do sieci, lokalizację możesz sprawdzić za pomocą SMS-a. W takim przypadku należy wysłać wiadomość zawierającą numer telefonu syna lub córki na numer 8082. Po chwili otrzymasz odpowiedź z danymi dotyczącymi obecnego położenia dziecka.

Zegarek GPS dla dziecka — funkcje dodatkowe

Wybierając zegarek dla dziecka z GPS dobrze wybrać model, który jest wygodny, nieduży i lekki, wodoodporny, prosty w obsłudze i komfortowy w użytkowaniu. Ważne, by podobał się dziecku (warto je zapytać np. o preferowany kolor). Kluczowe są jednak funkcje.

Jakie funkcje powinien mieć dobry zegarek GPS dla dziecka? Dobrze, by był to nie tylko czasomierz i lokalizator GPS, który umożliwia śledzenie lokalizacji dziecka i upewnienie się, że jest tam, gdzie miało dotrzeć i przebywać (dom koleżanki czy kolegi, zajęcia dodatkowe, szkoła, podwórko), ale i:

 • wbudowany telefon, co oznacza możliwość dzwonienia i odbierania połączeń, nagrywania i odbierania krótkich wiadomości głosowych. Dobrze, by zegarek miał wbudowany telefon z nielimitowanymi minutami na rozmowy oraz kartę SIM, a i umożliwiał rozmowy video,
 • organizer, kalendarz i alarm, który przypomina o ważnych wydarzeniach, a i pozwala wstać o ustalonej porze,
 • przycisk SOS do wzywania pomocy. Po naciśnięciu go rodzice zostają powiadomieni o tym, że dziecko gdy potrzebuje pomocy,
 • krokomierz,
 • gry, na przykład zręcznościowe czy matematyczne. Dzięki nim urządzenie zapewnia rozrywkę, ale jednocześnie jest pozbawione dostępu do Internetu czy mediów społecznościowych, co przekłada się na bezpieczeństwo użytkowania.

Zegarek GPS dla dziecka — jak wybrać najlepszy?

By wybrać najlepszy zegarek z GPS dla dziecka, można zapoznać się z ofertą producentów bądź sklepów, prześledzić dostępne w Internecie zestawienia (np. „zegarek telefon dla dziecka — ranking”) lub przeanalizować produkty pod kątem różnych kategorii, takich jak:

 • smartwatch dla dzieci z funkcją dzwonienia,
 • smartwatch dla dzieci z GPS,
 • smartwatch dla dzieci na kartę SIM,
 • zegarek dla dzieci z GPS i kartą SIM,
 • zegarek dla dziecka z GPS i telefonem.

Można również zdecydować się na sprawdzone rozwiązania, które cieszą się uznaniem użytkowników. Zegarkiem GPS dla dziecka, który posiada cechy i funkcje idealnego gadżetu jest Locon Watch Video i Locon Watch Lite. Smartwatch, aktywna subskrypcja na aplikację Bezpieczna Rodzina i usługa „Gdzie jest dziecko” to maksymalny komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Polecają nas
Kupiłam smartwatch dla córki jakiś czas temu, a teraz mogę podzielić się opinią - rewelacyjny! Jest naprawdę przydatny
Łucja
(4.5)
Syn używał ostatnio na wyjeździe - zadowolony bardzo! Dzwonił co godzinę się zameldować :)
Kacper
(4.6)
Polecam wszystkim, działa bez problemów- córka zakochana w kolorze
nino
(4.9)