Monitoring zdrowia, Opieka nad seniorem

Prezent dla starszej babci — co wybrać, by podarunek cieszył?

Prezent dla starszej babci nie musi być nudny, zachowawczy, prozaiczny. Wystarczy przez chwilę się zastanowić, co ucieszy bliską osobę, a pomysły zaczną wyskakiwać jak króliki z kapelusza. O czym myśleć? O zainteresowaniach, usposobieniu i potrzebach starszej pani. Co sprawi jej radość? Co się przyda? Co umili czas bądź spełni marzenie o podróżach czy spokojnym, komfortowym życiu?

Prezent dla starszej babci — na co się zdecydować?

Prezent dla starszej babci, by cieszył, powinien być wybrany z myślą o konkretnej osobie: jej potrzebach, ale także temperamencie, usposobieniu, pasjach i marzeniach. Na co warto się zdecydować? To zależy. 

Dowiedz się, jak pokonać nadciśnienie tętnicze
Zapisz się i otrzymaj najnowszy raport

Weźmy pod lupę kategorie, które cieszą się największą popularnością. To:

 • elegancki prezent dla babci
 • praktyczny prezent dla babci
 • kreatywny prezent dla babci
 • zdrowe prezenty dla babci
 • uniwersalny prezent dla babci
 • nowoczesny prezent dla babci

Elegancki prezent dla babci

Prezent dla starszej babci https://bezpiecznarodzina.pl/dzien-babci-i-dziadka-najlepsze-prezenty , która ceni styl i klasę, warto wybrać ze szczególnym rozmysłem. Ważny jest bowiem nie tylko jego wygląd, ale także jakość. 

Co to może być? Z pewnością piękna biżuteria, tak od znanego jubilera, jak i cieszącego się uznaniem rękodzielnika. Uwadze polecają się zwłaszcza naszyjniki, bransoletki, kolczyki, ale i broszki, które starsze panie z reguły uwielbiają.

Nie mniej ucieszą modne detale, takie jak skórzane rękawiczki, portfel, etui na klucze, okulary czy karty płatnicze. Dobrym pomysłem jest apaszka czy szal. Elegancki prezent dla babci to także drobiazg do domu: dyfuzor zapachowy czy świeca z górnej półki, puszty koc lub ręczniki z bawełny egipskiej. Ucieszyć powinna także stylowa filiżanka do kawy.

Praktyczny prezent dla babci

Praktyczny prezent dla babci także może być wdzięczny. Nie musi to być przecież deska do krojenia czy zestaw kosmetyków z drogerii, a na przykład akcesoria do ćwiczeń, takie jak nieduże ciężarki, kilki do nordic walking czy książki — zarówno literatura piękna, jak i albumy czy poradniki poświęcone odżywianiu lub walce z różnymi schorzeniami.  Fantastycznym pomysłem są także zagadki, rebusy czy łamigłówki dla seniorów. 

Kreatywny prezent dla babci

Kreatywny prezent dla babci to na przykład kalendarz ścienny ze zdjęciami i cytatami, które wprawią w dobry nastrój, album fotograficzny ze zdjęciami z wakacji, poduszka z autorską grafiką, plakat czy kubek ze zdjęciem, ale i prezent hand made: makrama, łapacz snów bądź zakładka do książki. 

Uniwersalny prezent dla babci

Jeśli chodzi o uniwersalny prezent dla babci, tu także nie ma nudy. Można przecież nabyć uroczy kubek z zaparzaczem i aromatyczną herbatą, wyszukane kosmetyki (np. dermokosmetyki czy produkty z małych manufaktur). Babcię z pewnością ucieszą ekskluzywne czekoladki, wyrafinowane ciasteczka w stylowej puszcze, ale i płyty z muzyką czy gry planszowe (tak klasyki, jak i hity, na przykład nawiązujące do minionych czasów).

Zdrowe prezenty dla babci

Jeśli chodzi o zdrowe prezenty dla starszej babci, fantastyczny pomysłem jest:

 • poduszka elektryczna czy poduszka gryczana, 
 • mata do akupresury, 
 • ciśnieniomierz czy pulsoksymetr 
 • suplementy diety dla seniorów. 

Na osłodę warto dodać także zdrowe przekąski (sprawdzi się na przykład naturalny syrop, miód czy konfitura bądź  domowa nalewka). Ciekawym, oryginalnym pomysłem jest także voucher na masaż relaksacyjny lub leczniczy. 

Nowoczesny prezent dla babci

Nowoczesne babcie z pewnością docenią nowoczesne prezenty. To na przykład: prosty smartfon czy smartwatch, ale i oczyszczacz czy jonizator powietrza, przyrząd do masażu, zegarek mierzący ciśnienie i puls, czujnik upadku.

Wyjątkowym prezentem dla starszej babci jest łącząca funkcjonalności wielu urządzeń opaska SOS (np. Locon Life lub Locon Life Plus dostępne na stronie https://bezpiecznarodzina.pl. Dlaczego warto ją mieć? Powodów jest kilka. Przede wszystkim:

 1. Opaski SOS Locon Life i Locon Life Plus posiadają zainstalowaną kartę SIM. Dzięki temu odbierają i wykonują połączenia. Zastępują telefon komórkowy, który można mieć zawsze przy sobie — na nadgarstku.
 2. Opaski Locon umożliwiają zdalne wykonanie pomiarów ciśnienia i pulsu w autorskiej aplikacji. Opaska Locon Life Plus umożliwia także samodzielne wykonanie pomiaru saturacji i temperatury. 
 3. Opaski SOS wysyłają do opiekuna natychmiastowe powiadomienie, kiedy babcia się przewróci lub zasłabnie i upadnie. Umożliwia to czujnik upadku.
 4. Dzięki lokalizacji GPS można mieć także pewność, że zawsze będzie znane miejsce pobytu starszej pani.
 5. Jeśli babcia źle się poczuje lub znajdzie się w sytuacji zagrożenia, może wysłać na telefon bliskiej osoby sygnał SOS.

Opaska SOS to doskonały prezent: praktyczny, nowoczesny, uniwersalny. Co ważne, jej posiadanie zapewnia spokój i poczucie bezpieczeństwa tak użytkownikowi, jak i jego bliskim. Ponieważ pozwala dbać o zdrowie i samopoczucie, ale i jest wyrazem troski, przywiązania oraz miłości, to prezentowy strzał w dziesiątkę. 

Połączone artykuły