Aplikacja, Smartwatche dla dzieci

Zimowe zabawy na śniegu — co zrobić, by były bezpieczne?

Dzieci uwielbiają zimę i zabawy na dworze: zjeżdżanie z górki na sankach, lepienie bałwana, rzucanie śnieżkami, jeżdżenie na łyżwach czy robienie igloo. Ich entuzjazm, radość i fantazja nie mają granic. To świetnie, niemniej ważne jest, by zimowe szaleństwa były kontrolowane. Co to znaczy? Dzieci muszą zdawać sobie sprawę z wielu różnych zagrożeń. Jakie powinny znać zasady?

Co robić, by zimowe zabawy na śniegu były bezpieczne?

By zimowe zabawy na śniegu były nie tylko wesołe, ale i bezpieczne, od najmłodszych lat należy uczyć dzieci zasad bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, jaka jest pora roku czy lokalizacja dziecka https://bezpiecznarodzina.pl/gps-dla-dziecka-zlokalizuj-telefon-swojego-dziecka/— plac zabaw, lodowisko, ulica czy osiedlowa górka — młody człowiek musi wiedzieć, jak unikać zagrożeń, a i co robić, gdy znajdzie się w trudnej bądź niebezpiecznej sytuacji.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Zimowe zabawy na śniegu — najważniejsze zasady bezpieczeństwa

Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach sprawiają wiele radości, ale musi im towarzyszyć zdrowy rozsądek i ostrożność. Na co uczulać dzieci? Co mogą robić, a czego absolutnie nie powinny? 

Aby zimowe zabawy były bezpieczne, dziecko musi wiedzieć, że:

  • do zjazdów na sankach trzeba wybierać miejsca bezpieczne, to jest położone z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych,
  • przed zjazdem z górki najlepiej jest obejrzeć trasę zjazdu, usuwając z niej niebezpieczne przedmioty, takie jak kamienie czy gałęzie drzew,
  • ponieważ zimą zdecydowanie wydłuża się droga hamowania pojazdów, trzeba zachować szczególną ostrożność przebywając w pobliżu jezdni,
  • nie wolno ślizgać się na chodnikach i przejściach dla pieszych, gdyż wyślizgana nawierzchnia stanowi ryzyko złamań kończyn dla innych osób, zwłaszcza w podeszłym wieku,
  • nie bawić się w miejscu, gdzie z dachu czy balkonu zwisają masywne sople lodu,
  • nie rzucać w kolegów i koleżanki śnieżkami z mokrego, ubitego śniegu lub z twardymi przedmiotami w środku, 
  • nie rzucać śnieżkami w jadące pojazdy, ponieważ może to doprowadzić do przyczyną kolizji lub wypadku drogowego,
  • na łyżwach można jeździć wyłącznie na specjalnie przygotowanych lodowiskach, nie na zamarzniętych jeziorach, stawach czy rzekach,
  • nie wolno wchodzić na zamarznięte zbiorniki wodne, ponieważ wiąże się to ze śmiertelnym niebezpieczeństwem,
  • po zmroku trzeba nosić odblaski, poruszać się chodnikiem, a w ostateczności lewym poboczem drogi, a przez jezdnię przechodzić wyłącznie w miejscach oznaczonych. Opady śniegu, mgły i zachmurzenie bardzo wpływają na ograniczenie widoczności,
 • zawsze informować rodziców, gdzie i z kim wychodzi oraz kiedy wróci. Najlepiej, by dziecko miało ze sobą zegarek, naładowany telefon komórkowy lub smartwatch dla dzieci z funkcją dzwonienia i zegarkiem. 

Dlaczego warto kupić dziecku smartwatch?

Smartwatch dla dzieci to inteligentny zegarek, który nie tylko wskazuje godzinę, ale i pełni wiele innych funkcji. Jakich?

Na przykład smartwatch Locon Watch Lite czy smartwatch Locon Watch Video dostępne na https://bezpiecznarodzina.pl pozwalają odbierać i wykonywać połączenia telefoniczne. To praktyczny i lekki telefon, który dziecko ma zawsze przy sobie — na swoim nadgarstku.

Ponieważ smartwatch Locon umożliwia lokalizację dziecka, rodzice zawsze wiedzą, gdzie przebywa syn czy córka. Co więcej, mogą wyznaczyć strefy bezpieczeństwa, takie jak na przykład szkoła, plac zabaw, park, dom przyjaciela, dzięki czemu zawsze, gdy dziecko znajdzie się w jej zasięgu bądź ją opuści, rodzic zostanie o tym powiadomiony.

To jednak nie wszystko. Możliwe jest także korzystanie z nasłuchu otoczenia oraz sprawdzanie historii lokalizacji. To zdecydowanie zwiększa jego bezpieczeństwo. A co, jeśli się coś stanie? Gdy dziecko będzie potrzebować wsparcia i pomocy, wysyła SOS z prośbą o wsparcie. 

Warto wspomnieć, że smartwatch doceniają nie tylko rodzice, ale i dzieci, ponieważ urządzenie jest dla nich atrakcyjne zarówno wizualnie, jak i funkcjonalnie: posiada aparat fotograficzny, krokomierz, gry i dotykowy wyświetlacz. 

Smartwatch to wielofunkcyjny gadżet, który pozwala dzieciom cieszyć się samodzielnością i swobodą, a rodzicom trzymać rękę na pulsie. Jest bardzo wygodny i przydatny, zapewnia komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa.

Polecają nas
Kupiłam smartwatch dla córki jakiś czas temu, a teraz mogę podzielić się opinią - rewelacyjny! Jest naprawdę przydatny
Łucja
(4.5)
Syn używał ostatnio na wyjeździe - zadowolony bardzo! Dzwonił co godzinę się zameldować :)
Kacper
(4.6)
Polecam wszystkim, działa bez problemów- córka zakochana w kolorze
nino
(4.9)