ZDALNY MONITORING ZDROWIA

TELEOPIEKA

DEDYKOWANY RATOWNIK MEDYCZNY DOSTEPNY DLA TWOICH BLISKICH
Zdrowie i bezpieczeństwo pacjenta pod stałą kontrolą 24/7

Co to jest TeleOpieka?

Teleopieka jest systemem, który świadczy pomoc w przypadkach pogorszenia się stanu zdrowia, czy nagłego zagrożenia życia. Umożliwia ona zarówno szybkie wezwanie pomocy, jak i zasięgnięcie porady.

Nasz system Teleopieki składa się z trzech elementów:
Prywatnego Ratownika Medycznego Locon, który całą dobę jest dostępny dla Pacjenta Usługi teleopieki, która w połączeniu z urządzeniem pomiarowym (opaską) monitoruje Pacjenta Publicznego Pogotowia Ratunkowego, które jest wzywane przez nasze Centrum Ratownictwa Medycznego

 

DEDYKOWANY RATOWNIK MEDYCZNY 24/7

Opaska bezpieczeństwa kontaktuje się bezpośrednio z naszym Ratownikiem Medycznym, który niezwłocznie udzieli pomocy przez telefon. Nasze rozwiązanie obejmuje kompleksową ochronę bez ograniczeń, a w połączeniu z Publicznym Pogotowiem Ratunkowym umożliwia najszybszą reakcję.

Jak działa teleopieka w Bezpiecznej Rodzinie

System teleopieki w Zdrowej i Bezpiecznej Rodzinie oparty jest na profesjonalnym wsparciu osób, które w sytuacji kryzysowej natychmiast potrzebują pomocy. Dzięki opasce Locon Life lub Locon Life Plus, którą osoba nosi na swoim nadgarstku, szybkie wezwanie wsparcia możliwe jest w każdej chwili, o każdej porze dnia i nocy.

Pełna informacja o stanie zdrowia w Twoim telefonie

Aplikacja mobilna

Opiekun lub Lekarz mogą jednym kliknięciem wykonać zdalne pomiary, ustawić przypomnienie o lekach czy pomiary cykliczne, odebrać połączenia lub zadzwonić wprost na opaskę podopiecznego. Za pomocą aplikacji również szybko i sprawnie ustalą lokalizację podopiecznego, czy sprawdzą historię pomiarów.

Zostaną oni także automatycznie powiadomieni w przypadku wezwania SOS, wykrycia upadku oraz przekroczenia wartości alarmowych dla pomiarów ciśnienia, saturacji czy temperatury.

Teleopieka dla Seniora 24/7 z Opaską Locon Life

Opaskę Locon Life wyróżnia prostota obsługi, ponieważ ma tylko dwa przyciski: pierwszy służy do wezwania pomocy, drugi do bezpośredniego nawiązania połączenia z ratownikiem w Centrum Ratownictwa Medycznego Locon lub opiekunem.

Opaska wykryje upadek, zmierzy ciśnienie i puls, a dzięki GPS zawsze wskaże precyzyjną lokalizację bliskiego.

Ratownik medyczny kontaktuje się z użytkownikiem opaski natychmiast po otrzymaniu sygnału SOS, a w razie potrzeby skieruje na miejsce pogotowie ratunkowe.

Opaska bezpieczeństwa SOS Locon Life Plus

Opaska Locon Life Plus jest dedykowana dla osób, które lepiej radzą sobie z obsługą nowoczesnych urządzeń. Opaskę wyposażyliśmy w wyświetlacz i jeden przycisk sterujący, dzięki któremu Twój bliski będzie mógł sam dokonać pomiarów ciśnienia, saturacji i temperatury.
Jak działa nasz system TeleOpieki?

O tym musisz wiedzieć!

Pacjent objęty ochroną jest monitorowany za pomocą opaski na ręku. W przypadku alarmu o zbyt niskim lub wysokim ciśnieniu, upadku czy wezwaniu pomocy SOS, natychmiast zostaje powiadomione centrum ratownictwa medycznego.

System teleopieki działa błyskawicznie - po przyjęciu zgłoszenia i ustaleniu jego powodu, niezwłocznie zostanie podjęta interwencja - o zdarzeniu zostaną powiadomione upoważnione osoby, a w razie potrzeby także odpowiednie służby ratunkowe, takie jak pogotowie, policja czy straż miejska.

jak działa teleopieka

Opaska z usługą teleopieki
oraz wsparciem Centrum Ratownictwa Medycznego

Dlaczego warto wybrać
nasze rozwiązania?

Wieloletnie doświadczenie

posiadamy ponad 25 lat doświadczenia w usługach
świadczonych w zakresie bezpieczeństwa rodziny

Ponad 1 mln Klientów Locon

z gamy produktów LOCON Bezpieczna Rodzina korzysta
ponad 1 mln użytkowników w całej Polsce

Nowoczesne urądzenia

posiadamy własne zaplecze informatyczne i technologiczne
umożliwiające stały rozwój aplikacji oraz urządzeń opartych
na najlepszej jakości czujnikach

Porównanie funkcji opasek Locon Life Plus oraz Locon Life

bs.04 porownanie
bs.03 porownanie
Funkcje
Teleopieka 24/7
Działający
czujnik upadku
Ciśnieniomierz
Pomiar
temperatury ciała
Alarmy SOS
Tryb Holter
Wiadomości
głosowe
Historia lokalizacji
Wysokokontrastowy wyświetlacz
Nasłuch
Pulsometr
Dzwonienie
Pomiar saturacji
Locon Life Plus
Locon Life
Locon Life Plus
Teleopieka 24/7
Działający czujnik upadku
Pomiar temperatury ciała
Tryb Holter
Historia lokalizacji
Nasłuch
Dzwonienie
Ciśnieniomierz
Alarmy SOS
Wiadomości głosowe
Wysokokontrastowy wyświetlacz
Pulsometr
Pomiar saturacji
Locon Life
Teleopieka 24/7
Działający czujnik upadku
Pomiar temperatury ciała
Tryb Holter
Historia lokalizacji
Nasłuch
Dzwonienie
Ciśnieniomierz
Alarmy SOS
Wiadomości głosowe
Wysokokontrastowy wyświetlacz
Pulsometr
Pomiar saturacji
APLIKACJA BEZPIECZNA I ZDROWA RODZINA
Ponad 1 milion użytkowników aplikacji Bezpieczna i Zdrowa Rodzina
Nasza aplikacja posiada szereg funkcji, które umożliwią Ci zdalną opiekę nad bliskimi. Od ponad dwóch dekad nieustannie rozwijamy się i inwestujemy w nowe rozwiązania. Dołącz do nas!

Monitorowanie Twojego zdrowia jest naszym priorytetem

Nasi pacjenci zmagają się z chorobami układu krążenia, chorobami płuc czy takimi, które dotykają osoby starsze.

Dlatego skupiliśmy się na pomocy osobom z problemami sercowo-naczyniowymi (np. nadciśnieniem, arytmią, niewydolnością mięśnia sercowego) grożącymi ich przedwczesną śmiercią, której mogliby uniknąć. Pomagamy także osobom z problemami chorób płuc (przewlekła obturacyjna choroba płuc, zapalenie płuc, także związane z COVID-19), dla których stały monitoring poziomu natlenienia organizmu (saturacja), jest kluczowy.

Mogąc nadzorować parametry życiowe, także temperaturę, fakt upadku i lokalizację pacjenta, wychodzimy naprzeciw potrzebom opiekunów osób starszych i pacjentom w podeszłym wieku, którzy zmagają się z demencją, chorobą Alzheimera i innymi przypadłościami, które budzą uzasadnione obawy o stan zdrowia i/lub ich lokalizację.

monitorowanie zdrowia teleopieka

Opinie użytkowników

opaska-locon-life-teleopieka-1
Zbigniew
Pacjent objęty ochroną teleopieki jest monitorowany za pomocą opaski na ręku. Dyżurujący ratownik podejmuje decyzję o natychmiastowym wysłaniu karetki pogotowia w celu udzielenia pomocy w sytuacji zagrożenia życia.
opaska-locon-life-teleopieka-1
Mariusz
Witam , Waszym klientem jestem już ponad dwa lata . Jestem zadowolony ze współpracy , szczególnie moja podopieczna ( pani 88- letnia ) . Często jestem wzywany do pomocy ( najczęściej upadek ) . Państwo bardzo wyrozumiale traktujecie wszelkie zgłoszenia nawet kiedy zawiodła ładowarka . Życzę Państwu dobrego 2023 roku i wielu zadowolonych klientów .
opaska-locon-life-plus-teleopieka-1
Lidia
Ocena 10/10 Lokalizacja, pomiary ciśnienia i możliwość dzwonienia jak na telefon, super urządzenie dla mojej Mamy, Pozdrawiam serdecznie
opaska-locon-life-plus-teleopieka-1
Małgorzata
Moja mama choruje na demencje i mamy z nią różne problemy. Dzięki opasce naprawde jestem duzo spokojniejsza, jak idę do pracy to monitoruję jak się mama czuje i gdzie jest, aplikacja łatwa w obsłudze