Monitoring zdrowia, Opieka nad seniorem

Teleopieka ratownicza jako wsparcie dla osób z problemami zdrowotnymi

teleopieka dla osób z problemami zdrowotnymi

Teleopieka ratownicza jako wsparcie dla osób z problemami zdrowotnymi

Osoby, które mają problemy zdrowotne, zwłaszcza choroby przewlekłe, doskonale wiedzą, jak ważne jest wsparcie zarówno personelu medycznego, jak i bliskich. Mają również świadomość, że w ich sytuacji istotne jest nie tylko trzymanie ręki na pulsie, ale i szybkie reagowanie w sytuacjach, które mogą zagrażać zdrowiu, jak i życiu. Nic dziwnego, że doceniają opaski SOS Locon oraz teleopiekę ratownika.

Dowiedz się, jak pokonać nadciśnienie tętnicze
Zapisz się i otrzymaj najnowszy raport

Co to jest teleopieka i opaska SOS?

Teleopieka ratownika to usługa, z której mogą korzystać użytkownicy opaski SOS Locon Life i Locon Life Plus. To nowoczesne i funkcjonalne urządzenie, które monitoruje różne parametry życiowe, takie jak ciśnienie krwi i puls, saturację oraz temperaturę ciała. To jednak nie wszystko.

Opaski Locon posiadają także czujnik upadku, przycisk SOS do wzywania pomocy oraz wbudowany telefon z dostępem do nielimitowanych rozmów, co pozwala na wykonywanie i odbieranie połączeń z opaski z 10 zaufanymi kontaktami. Pozwalają na lokalizację użytkownika 24/7 oraz ustalenie stref bezpieczeństwa. Są realnym wsparciem na co dzień.

Na czym polega teleopieka ratownika medycznego z opaską SOS Locon?

Teleopieka ratownika medycznego z opaską Locon jest opcją, która umożliwia trzymanie ręki na pulsie oraz natychmiastowe działanie w sytuacji zagrożenia – przez całą dobę. Świadomość pozostawania pod opieką personelu medycznego, co pozwala szybko zareagować i zapobiec nieszczęściu, jest bardzo ważna.

Uwaga! Teleopieka ratownika ze współpracującym z Locon centrum medycznymo wymaga posiadania opaski Locon Life Plus i aktywnej subskrypcji na aplikację Bezpieczna Rodzina, którą opiekun instaluje na swoim telefonie komórkowym oraz wykupienie usługi.

Jak działa teleopieka ratownika medycznego z opaską Locon Life Plus?

Osoby korzystające z usługi Teleopieka otrzymują wsparcie nie tylko opiekuna z rodziny, ale i ratownika medycznego, który w przypadku sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu podejmuje kontakt z seniorem. Gdy zostaje o niej poinformowany przez system, dzwoni na opaskę SOS.

Dzieje się tak, gdy na przykład:

  • opaska wyśle powiadomienie o upadku, co wykryje zainstalowany w niej czujnik upadku,
  • osoba użytkująca opaskę wezwie pomoc za pomocą przycisku SOS.

Co się dzieje, gdy osoba użytkująca opaskę SOS nie odbierze połączenia? Ratownik medyczny, po ustaleniu lokalizacji wskazanej przez urządzenie, powiadamia służby ratownictwa medycznego (które np. wysyłają karetkę pogotowia).

Dla kogo usługa teleopieki ratowniczej z opaską Locon?

Teleopieka ratownicza, tak jak i prosta w obsłudze opaska SOS Locon Life Plus, jest doskonałym narzędziem dla wszystkich osób dbających o zdrowie, niezależnie od wieku i kondycji. Szczególne znaczenie ma jednak w przypadku osób mieszkających samotnie, będących w zaawansowanym wieku, zmagających się z chorobami przewlekłymi czy niepełnosprawnością.

Teleopieka to wsparcie dla osób z problemami zdrowotnymi takim jak:

  • choroby układu oddechowego (np. gruźlica, nowotwór płuca, POChP — przewlekła obturacyjna choroba płuc, mukowiscydoza, ostre infekcje dróg oddechowych, astma, zapalenie płuc),
  • choroby układu sercowo-naczyniowego (np. choroba wieńcowa, nadciśnienie, niedociśnienie, niewydolność serca, arytmia, przebyte incydenty kardiologiczne — zawał czy udar mózgu),
  • choroby neurodegeneracyjne (np. choroba Parkinsona, choroba Alzheimera czy demencja starcza), innymi chorobami neurologicznymi czy wielu starczego,
  • choroby metaboliczne (np. dna moczanowa, zaburzenia lipidowe, cukrzyca),
  • choroby wzroku (np. niedowidzenie, zaćma, jaskra),
  • choroby kości i stawów (np. artretyzm, osteoporoza, zapalenie stawów),
  • choroby i psychiczne (np. nerwica, depresja, fobia społeczna, zaburzenia lękowe z napadami lęku, natręctwa, zaburzenia hipochondryczne, lęk ciężka reakcja na stres, zaburzenia dysocjacyjne, uporczywe bóle psychogenne).

Dlaczego? Choroby przewlekłe nie tylko towarzyszą zwykle do końca życia, ale i wiążą się z okresami zaostrzeń. Te wymagają modyfikacji leczenia, często podjęcia różnych działań oraz współpracy z lekarzem.

To jednak nie wszystko. Schorzenia przewlekłe nie tylko wpływają na jakość życia, ale i mogą stanowić jego zagrożenie. Zdarza się, że wymagają natychmiastowej pomocy medycznej. Gdy ta nie nadejdzie szybko, może dojść do nieszczęścia. W niektórych sytuacjach liczy się każda minuta. Oznacza to, że opaski SOS nie tylko dają spokój i poczucie bezpieczeństwa i pozwalają zachować niezależność oraz samodzielność osób z problemami zdrowotnymi, ale i mogą uratować życie – i nie ma w tym stwierdzeniu przesady.