Monitoring zdrowia

Teleopieka ratownika medycznego z opaską Locon – jak to działa?

Teleopieka ratownika medycznego jest usługą dostępną dla użytkowników opasek SOS Locon Life Plus. To rozwiązanie idealne dla osób zmagających się z przewlekłymi chorobami układu krążenia czy układu oddechowego lub po incydentach kardiologicznych. Jak to działa? Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Na czym polega teleopieka ratownika medycznego z opaską Locon?

Teleopieka ratownika medycznego z opaską Locon jest usługą dostępną dla użytkowników opasek SOS Locon Life Plus. Na czym polega?

Dowiedz się, jak pokonać nadciśnienie tętnicze
Zapisz się i otrzymaj najnowszy raport

Osoba nosząca na nadgarstku opaskę SOS jest objęta ochroną i monitoringiem zdrowia przez całą dobę. To umożliwia trzymanie ręki na pulsie oraz natychmiastowe działania w sytuacji zagrożenia. Dzięki temu można zareagować odpowiednio szybko, a tym samym zapobiec ewentualnej tragedii. 

Teleopieka ratownika z Centrum Medycznego Locon wymaga posiadania opaski Locon Life Plus i aktywnej subskrypcji na aplikację Bezpieczna Rodzina, którą opiekun instaluje na swoim telefonie komórkowym oraz wykupienie usługi.

Niewykupienie usługi Teleopieka dla seniora umożliwia jedynie zdalny monitoring zdrowia (wykonywanie pomiarów pulsu, ciśnienia, saturacji czy temperatury), lokalizację czy odbiór powiadomień o upadku i SOS wyłącznie opiekunom, którzy na swoich telefonach mają zainstalowaną aplikację Bezpieczna Rodzina.

Jak działa teleopieka ratownika medycznego z opaską Locon?

Osoby korzystające z usługi Teleopieka zyskują wsparcie nie tylko opiekuna z rodziny, ale i ratownika medycznego, który w przypadku wystąpienia nagłej sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu, w której ratownik jest informowany poprzez systemy o wypadku. Wówczas podejmuje kontakt z seniorem, dzwoniąc na opaskę SOS. 

Dzieje się tak, gdy:

 • opaska wyśle powiadomienie o upadku, co wykryje zainstalowany w opasce czujnik upadku,
 • osoba użytkująca opaskę wezwie pomoc za pomocą przycisku SOS, 
 • ratownik medyczny otrzyma wysłane przez opaskę powiadomienie o niepokojących parametrach zdrowia, na przykład zbyt niskim lub wysokim ciśnieniu. Warto zaznaczyć, że w panelu użytkownika, do którego dostęp ma ratownik medyczny, widoczne są wyniki pomiarów ciśnienia, pulsu, saturacji i temperatury. 

W przypadku, gdy osoba nosząca na nadgarstku opaskę SOS nie odbierze połączenia, ratownik interweniuje: ustala lokalizację wskazaną przez urządzenie i powiadamia służby ratownictwa medycznego (np. pogotowie).   

Dla kogo usługa Teleopieka?

Na teleopiekę i wsparcie ratownika z centrum medycznego powinny zdecydować się seniorzy, ale i osoby młodsze, które zmagają się z różnymi problemami zdrowotnymi. Jest to rozwiązanie, które zapewnia maksymalny komfort, poczucie bezpieczeństwa i spokój, a także zdalną opiekę na najwyższym poziomie. 

Nade wszystko teleopieka ratownika z opaską Locon Life Plus sprawdza się osób mieszkających samotnie, zwłaszcza zmagających się z: 

 • chorobami układu oddechowego (np. mukowiscydoza, ostre infekcje dróg oddechowych, gruźlica, nowotwór płuca, POChP — przewlekła obturacyjna choroba płuc, astma, zapalenie płuc), 
 • chorobami układu sercowo-naczyniowego (np. choroba wieńcowa, nadciśnienie, niedociśnienie, niewydolność serca, arytmia, przebyte incydenty kardiologiczne — zawał czy udar mózgu), 
 • chorobami neurodegeneracyjnymi (np. choroba Parkinsona, choroba Alzheimera czy demencja starcza), innymi chorobami neurologicznymi czy wielu starczego,
 • chorobami metabolicznymi (np. zaburzenia lipidowe, dna moczanowa, cukrzyca),
 • chorobami wzroku (np. zaćma, niedowidzenie, jaskra), 
 • chorobami kości i stawów (np. osteoporoza, artretyzm, zapalenie stawów),
 • chorobami psychicznymi (np. fobia społeczna, zaburzenia lękowe z napadami lęku, natręctwa, zaburzenia hipochondryczne, nerwica, depresja, lęk ciężka reakcja na stres, zaburzenia dysocjacyjne, uporczywe bóle psychogenne),
 • niepełnosprawnością.

Dlaczego warto mieć opaskę Locon?

Opaska dla seniora Locon Life Plus, ale i mniej zaawansowana wersja urządzenia, czyli opaska Locon Life, mają wiele zalet. Są funkcjonalne, a i zwiększają komfort życia zarówno osoby, która je użytkuje, jak i jej bliskich. Pozwalają zapobiec wielu groźnym dla zdrowia i życia sytuacjom, a gdy do nich dojdzie — szybko zareagować.

Opaska dla seniora Locon jest bardzo przydatna, ponieważ oprócz usługi Teleopieka dla seniora przez ratownika medycznego oferuje wiele innych rozwiązań. Między innymi:

 • monitoruje tętno i inne parametry życiowe.

Opaska SOS z wyświetlaczem Locon Life Plus wykonuje pomiary zarówno dzięki aplikacji, jak i bezpośrednio z urządzenia. Mierzy puls, ciśnienie, saturację i temperaturę. Opaska Locon Life pozwala na zdalne wykonanie pomiaru ciśnienia i pulsu,

 • posiada wbudowany telefon z dostępem do nielimitowanych minut, 
 • ma przycisk SOS do wzywania pomocy, 
 • funkcję GPS, co umożliwia lokalizację 24/7 oraz ustalenie stref bezpieczeństwa. Dzięki temu opiekun wie, kiedy użytkownik opaski pojawia się w domu, przychodni czy w parku lub je opuści,  
 • nasłuch otoczenia, z których o każdej porze może korzystać opiekun.

Opaska jest gotowa do użycia po wyjęciu z pudełka i przypisaniu jej do aplikacji Bezpieczna Rodzina. Nie trzeba podpisywać żadnej umowy. 

Polecają nas
Kupiłem opaskę na prezent dla mojego taty, który ma 85 lat, i sprawdza się świetnie. Duże przyciski i głośne sygnały.
Magdalena
(4.8)
Tato jest naprawdę zadowolony z niej i szybko nauczył się obsługi.
K.
(4.6)
Mama nie ogarnia smartfona ta opaska to nasz ratunek. Wreszcie mogę się z nią skontaktować
@andyy
(4.9)