Monitoring zdrowia, Opieka nad seniorem

Korzyści z korzystania z usług teleopieki w opiece nad osobami starszymi

Korzyści korzystania z usług teleopieki w opiece nad osobami starszymi

Osoby starsze, zwłaszcza te, które zmagają się z chorobami przewlekłymi bądź mieszkają samotnie, potrzebują opieki i zainteresowania ze strony rodziny. Aby służyć realnym wsparciem, warto podarować bliskiemu opaskę SOS z usługą teleopieki. Dlaczego warto?

Dowiedz się, jak pokonać nadciśnienie tętnicze
Zapisz się i otrzymaj najnowszy raport

Co to jest opaska SOS?

Opaska SOS to bardzo proste w obsłudze, ale wielofunkcyjne, nowoczesne urządzenie, które posiada wiele przydatnych funkcji. Pozwala monitorować zdrowie i kontrolować podstawowe parametry życiowe, ale i szybko reagować w sytuacjach zagrożenia. Tym samym dba o komfort oraz bezpieczeństwie zarówno użytkowników, jak i ich opiekunów.

Czym jest usługa teleopieki?

Teleopieka, czyli wsparcie i zdalna opieka ratownika medycznego, jest opcją dostępną dla użytków opaski Locon Life Plus. Wymaga pobrania aplikacji Bezpieczna Rodzina, którą opiekun instaluje na swoim telefonie komórkowym oraz wykupienie usługi. Jakie to niesie ze sobą korzyści?

Korzyści korzystania z usług teleopieki w opiece nad osobami starszymi

Osoby noszące na nadgarstku opaskę SOS Locon Life Plus i korzystające z usługi Teleopieka zyskują wsparcie nie tylko opiekuna z rodziny, ale i ratownika medycznego. Dzięki temu są objęte ochroną i monitoringiem zdrowia przez całą dobę. Oznacza to wiele korzyści.

Nieustanne trzymanie ręki na pulsie nie tylko osoby bliskiej, ale i ratownika medycznego, pozwala na podjęcie natychmiastowych działań w niebezpiecznych okolicznościach. Dzięki temu można zareagować odpowiednio szybko i zapobiec tragedii. Dlaczego? Wiele chorób przewlekłych stanowi realne zagrożenie dla życia. Zdarzają się też sytuacje, w których liczy się każda minuta. Każdy inny scenariusz prowadzi do nieszczęścia.

Realne działania podjęte przez ratownika medycznego są nie do przecenienia. Nie mniej jednak ważna jest sama świadomość objęcia osoby starszej profesjonalną opieką. To zapewnia spokój i komfort funkcjonowania, a i daje poczucie bezpieczeństwa zarówno osobie starszej, schorowanej czy mieszkającej samotnie, jak i jej opiekunom. Sprzyja zachowaniu niezależności we własnym domu, minimalizując ryzyko groźnych zdarzeń.

Jak działa usługa teleopieki z opaską Locon Life Plus?

Teleopieka ratownika medycznego to realne wsparcie w opiece nad seniorem. Jak to działa?

Gdy dojdzie do nagłej sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu, system alarmuje ratownika medycznego. Dzieje się tak, gdy:

  • osoba użytkująca opaskę wezwie pomoc za pomocą przycisku SOS,
  • opaska SOS wyśle powiadomienie o upadku (co wykryje zainstalowany w opasce czujnik upadku),
  • opaska SOS wyśle alert o niepokojących parametrach zdrowia (np. za wysokim czy zbyt niskim ciśnieniu krwi. Co ważne, ratownik medyczny w panelu użytkownika widzi także pomiary pulsu, saturacji i temperatury).

Wówczas ratownik medyczny próbuje skontaktować się z seniorem, dzwoniąc na opaskę SOS. Jeśli połączenie nie zostanie odebrane przez użytkownika urządzenia, podejmowane są działania obejmujące ustalenie lokalizacji ustalonej przez opaskę oraz wysłanie pod wskazany adres karetki pogotowia.

Dla kogo usługa Teleopieka?

Usługa teleopieki i wsparcie ratownika z centrum medycznego jest doskonałą opcją dla seniorów, zwłaszcza mieszkających samotnie bądź zmagających się z chorobami przewlekłymi, takimi jak:

  • schorzenia układu oddechowego (np. POChP — przewlekła obturacyjna choroba płuc, astma, zapalenie płuc, mukowiscydoza, ostre infekcje dróg oddechowych, gruźlica, nowotwór płuca, COVID-19),
  • choroby układu sercowo-naczyniowego (np. nadciśnienie, choroba wieńcowa, niedociśnienie, niewydolność serca, arytmia) bądź przeszły operacje i incydenty kardiologiczne, np. zawał czy udar mózgu),
  • chorobami neurodegeneracyjnymi (np. choroba Alzheimera czy demencja starcza, choroba Parkinsona), innymi chorobami neurologicznymi czy wieku starczego,
  • chorobami metabolicznymi (np. dna moczanowa, cukrzyca, zaburzenia lipidowe),

ale i innymi zaburzeniami i chorobami, które utrudniają funkcjonowanie. To na przykład:

  • choroby wzroku (np. zaćma, niedowidzenie, jaskra),
  • choroby kości i stawów (np. osteoporoza, artretyzm, zapalenie stawów), niepełnosprawność.

Opaska SOS Locon Life Plus i usługa teleopieka jest kołem ratunkowym również dla osób młodszych, które zmagają się z różnymi problemami zdrowotnymi, także natury psychicznej (np. natręctwa, zaburzenia hipochondryczne, nerwica, depresja, fobia społeczna, zaburzenia lękowe z napadami lęku, lęk ciężka reakcja na stres, zaburzenia dysocjacyjne, uporczywe bóle psychogenne).

Warto pamiętać, że opaska SOS Locon Life Plus, oprócz teleopieka, umożliwia wykonanie pomiarów ciśnienia, tętna, także temperatury i saturacji. Ponadto posiada wbudowany telefon z dostępem do nielimitowanych minut, czujnik upadku oraz przycisk SOS do wzywania pomocy. Umożliwia także lokalizację 24/7.