Monitoring zdrowia

Pomiar ciśnienia krwi i pulsu w opasce Locon — jak to działa?

Jedną z podstawowych funkcji, jakie pełnią opaski SOS Locon jest pomiar ciśnienia krwi i pulsu. To bardzo ważne zwłaszcza w przypadku osób, które zmagają się z chorobami układu sercowo-naczyniowego bądź przeszły różne incydenty kardiologiczne. Jak to działa? 

Na czym polega pomiar ciśnienia krwi i pulsu w opasce Locon?

Opaski SOS Locon Life, jak i Locon Life Plus umożliwiają wykonanie referencyjnych pomiarów tętna i pulsu, przy czym:

Dowiedz się, jak pokonać nadciśnienie tętnicze
Zapisz się i otrzymaj najnowszy raport
 • opaska Locon Life pozwala na zdalne wykonanie pomiaru ciśnienia i pulsu, 
 • opaska SOS z wyświetlaczem Locon Life Plus na pomiary zarówno dzięki aplikacji, która umożliwia podgląd lub zdalne wywołanie pomiaru, którego dokonuje opaska, jak i bezpośrednio z urządzenia (ponadto mierzy nie tylko puls i ciśnienie, ale również saturację i temperaturę).  

Dokonanie zdalnych pomiarów jest możliwe w każdej chwili: na żądanie, cyklicznie lub w trybie Holter. Wyniki są odczytywane w czasie rzeczywistym, co pozwala na szybsze wykrycie ewentualnych problemów i podjęcie odpowiednich działań. Korzystanie z ciśnieniomierza i opcji pulsometru w opasce SOS ma jeszcze tę zaletę, że umożliwia wygodne zapisanie wyników pomiarów i tworzenie tym samym historii choroby.

Na czym polega pomiar ciśnienia krwi i pulsu w opasce Locon? Po uruchomieniu pomiaru ciśnienia krwi i pulsu wynik po chwili pojawia się na ekranie smartfona opiekuna. Jeśli wszystko jest w porządku, to świetnie. Jeśli parametry okazują się niepokojące, można szybko zareagować. 

Co istotne, w przypadku użytkowania opaski Locon Life Plus i usługi Teleopieka, informacja o zbyt wysokim czy zbyt niskim ciśnieniu jest wysyłana samoczynnie przez opaskę nie tylko do opiekuna, ale i ratownika medycznego, który po zapoznaniu się z sytuacją może szybko i profesjonalnie pomóc. Jak to działa?

 

Co zapewnia usługa teleopieka z opaską Locon?

Osoby korzystające z usługi Teleopieki zyskują istotne wsparcie nie tylko swojego opiekuna, ale i ratownika medycznego, który jest równolegle informowany poprzez systemy o sytuacji zagrożenia zdrowia czy życia i podejmuje kontakt z seniorem, dzwoniąc na opaskę SOS. 

W przypadku, gdy osoba ją nosząca nie odbierze połączenia, powiadamia służby ratownictwa medycznego, na przykład pogotowie. To wpływa na szybkość działania. Umożliwia błyskawiczne dotarcie do osoby poszkodowanej i udzielenie jej pomocy. 

Jak działa ciśnieniomierz i pulsometr w opasce Locon?

Pomiar ciśnienia tętniczego i pulsu za pomocą opaski Locon, którą nosi się na nadgarstku, jest bardzo prosty i intuicyjny. 

Pomiar ciśnienia i tętna w opasce SOS Locon Life  

Opaska SOS Locon Life umożliwia jedynie zdalny odczyt parametrów życiowych poprzez aplikację Bezpieczna Rodzina. Nie jest możliwe odebranie wyniku pomiaru w opasce —urządzenie nie posiada wyświetlacza. Widnieją na nim wyłącznie dwa przyciski: jeden do szybkiego wzywania pomocy (SOS), a drugi do odbierania połączeń przychodzących (funkcja telefonu).


Pomiar ciśnienia i pulsu w opasce SOS Locon Life Plus

W przypadku opaski SOS Locon Life Plus ciśnienie i puls (także saturację oraz temperaturę) można mierzyć zarówno zdalnie z poziomu aplikacji, jak i samodzielnie z urządzenia, które jest bardzo proste w obsłudze. Ma też duży, czytelny wyświetlacz, więc senior nie będzie miał żadnego problemu ani z wykonaniem pomiaru, ani z odczytaniem wyniku. Jak to zrobić?

Aby zmierzyć ciśnienie i tętno, należy przyciskiem wybudzić opaskę i nacisnąć guzik ponownie. Na ekranie pojawi się informacja o wykonywanym pomiarze. Pomiar wyłączy się automatycznie po mniej więcej minucie. Jednocześnie można uruchomić taką funkcję zdalnie przy użyciu aplikacji.

Uwaga! Należy pamiętać, że pomiary wykonywane z opaski są referencyjne. W przypadku poważniejszych problemów kardiologicznych niezbędny może być zakup profesjonalnego sprzętu medycznego (np. ciśnieniomierz naramienny, pulsoksymetr napalcowy). 

 

Senior z opaską SOS z usługą Mój Opiekun

Dla kogo opaska z ciśnieniomierzem i pulsometrem Locon?

Opaska Locon pomaga monitorować stan zdrowia osób w różnym wieku i kondycji. Mogą z niej korzystać zarówno osoby, które nie zmagają się z żadnymi schorzeniami, jak i chorujące przewlekle bądź będące w podeszłym wieku, który wiąże się z różnymi niedogodnościami. 

Opaska mierząca ciśnienie szczególnie sprawdza się w przypadku seniorów, ale i osób młodszych, które zmagają się z różnymi schorzeniami układu krwionośnego. To głównie nadciśnienie, ale i choroby serca, takie jak:

 • choroba wieńcowa, inaczej choroba niedokrwienna serca (najczęściej odpowiada za nią miażdżyca),
 • zaburzenia rytmu serca, np. bradykardia, tachykardia, arytmia serca,
 • zapalenie mięśnia sercowego,
 • niewydolność mięśnia sercowego,
 • zawał serca,
 • wady wrodzone serca, np. zarośnięcie zastawki trójdzielnej czy zwężenie aorty.

Opaska Locon to również realne wsparcie dla opiekunów seniorów wymagających stałej opieki lub mieszkających samotnie. Skorzystają z niej także osoby, które borykają się z:

 • chorobami układu oddechowego (np. POChP, astma, gruźlica, zapalenie płuc, pylica, nowotwór), 
 • chorobami metabolicznymi (np. cukrzyca, insulinooporność, wahania stężenia glukozy we krwi, dna moczanowa), 
 • chorobami neurologicznymi czy wielu starczego bądź chorobami neurodegeneracyjnymi (np. choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane, demencja starcza).

Dlaczego warto mieć opaskę Locon?

Opaska dla seniora — tak  Locon Life, jak i Locon Life Plus — ma wiele zalet. Nie tylko monitoruje ciśnienie i tętno oraz inne parametry życiowe, takie jak temperatura ciała i saturację, ale i posiada:

 • przycisk SOS do wzywania pomocy, 
 • czujnik upadku, 
 • wbudowany telefon z dostępem do nielimitowanych minut.

Opaska mierząca ciśnienie dla seniora również umożliwia lokalizację GPS 24/7 oraz ustalenie stref bezpieczeństwa. Dzięki temu na telefonie opiekuna pojawia się stosowne powiadomienie, gdy użytkownik opaski pojawia się w danym miejscu lub je opuści, 

Opaski SOS są bardzo przydatne, ponieważ zapewniają spokój i poczucie bezpieczeństwa, ale i pozwalają na zdalną opiekę nad osobą, która tego potrzebuje z racji wieku czy stanu zdrowia. Znacznie poprawiają komfort życia zarówno osoby, która je nosi, jak i jej opiekunów. Są przy tym proste w obsłudze i wygodne w użytkowaniu. 

Opaska SOS dla seniora Locon Life działa z aplikacją Bezpieczna Rodzina, którą na swoim telefonie instaluje opiekun. Opaska jest gotowa do użycia po wyjęciu z pudełka i przypisaniu jej do aplikacji Bezpieczna Rodzina. Nie trzeba podpisywać żadnej umowy. 

Polecają nas
Kupiłem opaskę na prezent dla mojego taty, który ma 85 lat, i sprawdza się świetnie. Duże przyciski i głośne sygnały.
Magdalena
(4.8)
Tato jest naprawdę zadowolony z niej i szybko nauczył się obsługi.
K.
(4.6)
Mama nie ogarnia smartfona ta opaska to nasz ratunek. Wreszcie mogę się z nią skontaktować
@andyy
(4.9)