Monitoring zdrowia

Zegarek mierzący ciśnienie dla seniora – jaki wybrać? Dlaczego warto?

Zegarek mierzący ciśnienie dla seniora, czyli zegarek z ciśnieniomierzem, to urządzenie, które jest niezwykle pomocne. Nie tylko wskazuje czas, ale i ułatwia wykonywanie codziennych pomiarów ciśnienie tętniczego. Sanowi wygodną alternatywę dla domowych ciśnieniomierzy z mankietem. Dlaczego warto go mieć?

Po co zegarek mierzący ciśnienie dla seniora?

Zegarek mierzący ciśnienie jest bardzo pomocny w wielu sytuacjach. Sprawdza się zwłaszcza w przypadku osób, które mają problemy ze zbyt wysokim ciśnieniem, leczą nadciśnienie, zmagają się z inną chorobą układu sercowo-naczyniowego bądź przebyły operacje kardiologiczne.

Dowiedz się, jak pokonać nadciśnienie tętnicze
Zapisz się i otrzymaj najnowszy raport

Szczególnie ważne jest, by poziomom ciśnienia tętniczego regularnie badały osoby starsze. Dlaczego? W miarę starzenia się organizmu tętnice tracą elastyczność i zmniejsza się ich średnica. To sprawia, że krew zaczyna płynąć pod większym ciśnieniem. Osoby w starszym wieku powinny regularnie monitorować wysokość ciśnienia krwi, są bowiem bardziej narażone na choroby serca i układu krążenia.

Trzeba pamiętać, że za wysokie ciśnienie to jeden z czynników ryzyka rozwoju chorób sercowo-naczyniowych: zawału serca lub udaru mózgu, miażdżycy, niewydolności serca, zawału mięśnia sercowego oraz retinopatii nadciśnieniowej i przedwczesnego zgonu.

Ponieważ osoby starsze są szczególnie narażone na choroby grożące przedwczesną śmiercią, warto monitorować stan ich zdrowia i reagować odpowiednio szybko, by zapobiec powikłaniom i tragedii. Zegarek mierzący ciśnienie umożliwia kontrolę stanu zdrowia, a i zaalarmuje, gdy konieczna jest wizyta u lekarza. Więcej o ciśnieniu tętniczym dowiesz się z naszego tekstu.

Jak działa zegarek mierzący ciśnienie dla seniora?

Zegarek mierzący ciśnienie dla seniora umożliwia wykonywanie pomiarów w bardzo prosty sposób, choć sporo zależy od modelu urządzenia, jego konstrukcji oraz możliwości.

Można przyjąć, że pomiar ciśnienia można sczytać z zegarka. Oznacza to, że senior może wykonać go samodzielnie. By uzyskać wynik z ciśnieniomierza, należy włączyć jego funkcję. Wynik pomiaru wyświetli się na ekranie smartwatcha.

Pomiar ciśnienia można często zebrać poprzez skorzystanie ze zsynchronizowanej z urządzeniem aplikacji. Mierzenie ciśnienia tętniczego seniora odbywa się zdalnie (np. przez opiekuna). To możliwe, gdy opaska posiada kartę SIM.

Zegarek mierzący ciśnienie dla seniora jaki wybrać i dlaczego warto

Jaki wybrać zegarek mierzący ciśnienie dla seniora?

Zegarek mierzący ciśnienie dla seniora musi być nie tylko funkcjonalny. Dobrze, by mógł automatycznie mierzyć ciśnienie i puls (z opaski), umożliwiać pomiar zdalny (z aplikacji), a i zapisywać jego wyniki.

Bardzo ważne jest także, by był prosty w obsłudze. Seniorzy często nieufnie podchodzą do nowoczesnych technologii. Co nie mniej ważne, urządzenie powinno mieć duży, czytelny wyświetlacz, który umożliwia odczyt danych osobom ze słabszym wzrokiem. Dobrze, by zegarek mierzący ciśnienie dla seniora miał też inne przydatne funkcje.

Prosty w obsłudze zegarek mierzący ciśnienie to na przykład opaska SOS z wyświetlaczem Locon Life Plus z usługą Mój Opiekun, o której więcej dowiesz się z naszego artykułu.

Opaska mierząca ciśnienie dla seniora

Jeśli chodzi o pomiar ciśnienia, na szczególną uwagę zasługują opaski SOS, które posiadają wiele innych przydatnych funkcji, takich jak:

  • czujnik upadku. Dzięki niemu osoba opiekująca się seniorem otrzyma powiadomienie, gdy osoba starsza się przewróci czy zasłabnie. Warte uwago są urządzenia, które mają czujnik upadku z opcją odwołania alarmu. To zmniejsza do minimum ilość alarmów niepożądanych,
  • wbudowany telefon z kartą SIM, która posiada nielimitowane minuty na rozmowy. Dzięki temu opaska dzwoni i odbiera połączenia przychodzące,
  • alert SOS. Naciskając przycisk SOS osoba starsza może natychmiast powiadomić opiekuna, że potrzebuje pomocy,
  • lokalizator 24/7. Dzięki niemu opiekun na mapie w swoim telefonie widzi, gdzie znajduje się bliska mu osoba,
  • strefy bezpieczeństwa, takie jak dom, ogród, klub seniora czy przychodnia. Opiekun otrzymuje powiadomienie, kiedy senior do nich dotrze, bądź je opuści,
  • funkcję „Mój opiekun”, której istota jest objęcie ochroną centrum ratownictwa medycznego. Dyżurujący ratownik podejmuje decyzję o natychmiastowym wysłaniu karetki pogotowia w celu udzielenia pomocy w sytuacji zagrożenia życia w przypadku alarmu o zbyt niskim lub wysokim ciśnieniu, upadku czy wezwaniu pomocy SOS, natychmiast zostaje powiadomione.

Zegarek mierzący ciśnienie dla seniora ułatwia życie. Opaska SOS to wielofunkcyjne, nowoczesne urządzenie, które ma o wiele więcej możliwości. Nie tylko zastępuje działanie zegarka i ciśnieniomierza, ale w znaczący sposób usprawnia zdalną opiekę nad mamą, tatą, babcią czy dziadkiem. Wpływa na komfort funkcjonowania i poczucie bezpieczeństwa zarówno seniora, jak i jego opiekuna. Często także ratuje zdrowie i życie.

Polecają nas
Kupiłem opaskę na prezent dla mojego taty, który ma 85 lat, i sprawdza się świetnie. Duże przyciski i głośne sygnały.
Magdalena
(4.8)
Tato jest naprawdę zadowolony z niej i szybko nauczył się obsługi.
K.
(4.6)
Mama nie ogarnia smartfona ta opaska to nasz ratunek. Wreszcie mogę się z nią skontaktować
@andyy
(4.9)