Monitoring zdrowia

Opaska mierząca ciśnienie — TOP 5 zalet

Mężczyzna mierzą ciśnienie z opaski SOS Locon Life Plus

Opaska mierząca ciśnienie krwi to nowoczesne, wielofunkcyjne i niezwykle użyteczne urządzenie. Jak działa? Dzięki technologii poprawia komfort funkcjonowania i bezpieczeństwie osób, które z różnych powodów chcą bądź powinny kontrolować ciśnienie tętnicze. Na jaką się zdecydować?

Po co opaska mierząca ciśnienie?

Opaska mierząca ciśnienie to niewielkie, funkcjonalne urządzenie, które posiada wiele przydatnych funkcji. Przede wszystkim pozwala kontrolować parametry życiowe. To jest ważne dla różnych osób, w różnych sytuacjach.

Dowiedz się, jak pokonać nadciśnienie tętnicze
Zapisz się i otrzymaj najnowszy raport

W zależności od potrzeb, ale i trybu życia oraz stanu zdrowia, można kupić opaskę, która nie tylko mierzy ciśnienie tętnicze krwi, ale i podaje ilość spalonych kalorii, pokonany dystans, tempo biegu czy prędkość jazdy na rowerze podczas treningu. To ważne w przypadku sportowców i osób aktywnych fizycznie.

U ludzi, którzy mają problemy ze zdrowiem, lepiej sprawdzają się opaski SOS, które pozwalają na pomiary ciśnienia tętniczego i pulsu, ale często także saturacji i temperatury ciała, a i mają inne funkcje, które dbają o bezpieczeństwo.

Zaawansowana opaska mierząca ciśnienie — TOP 5 zalet

Jakie są topowe zalety i możliwości opaski mierzącej ciśnienie, która umożliwia monitorowanie zdrowia, ale i dba o bezpieczeństwo użytkownika?

Funkcjonalna opaska SOS powinna zapewniać stały kontakt z bliskimi oraz szybką pomoc, posiadać lokalizator GPS, czujnik upadku oraz sygnalizator SOS, a i być prosta w obsłudze.

To szczególnie ważne w przypadku osób, które:

  • są w podeszłym wieku,
  • mają wysokie ciśnienie bądź nadciśnienie,
  • przeszły incydent kardiologiczny bądź zabieg czy operację serca,
  • zmagają się z chorobami układu krążenia (np. niewydolnością mięśnia sercowego, nadciśnieniem, arytmią),
  • mierzą się z przewlekłymi chorobami przewlekłymi, które są niebezpieczne, ponieważ grożą przedwczesną śmiercią.
  1. Opaska mierząca ciśnienie — stały kontakt z bliskimi

Opaski mierzące ciśnienie często mają wbudowane telefony. Najlepiej, by urządzenie posiadało zainstalowaną kartę SIM i „nielimitowane minuty”. Dzięki temu zapewnia stały kontakt z bliską osobą, bez stresu, że połączenie nie może zostać zrealizowane. Więcej o tym, czym kierować się przy wyborze telefonu na rękę dla seniora, przeczytasz w naszym artykule.

  1. Opaska mierząca ciśnienie — lokalizator GPS

Opaska mierząca ciśnienie może także umożliwiać całodobową lokalizację osoby, która ją nosi. Dba o to wbudowany nadajnik GPS, GSM i Wi-Fi. To przydatne zwłaszcza w przypadku osób, które zmagają się z demencją, chorobą Alzheimera, zanikami pamięci bądź epizodami dezorientacji.

Opaska mierząca ciśnienie TOP 5 zalet

  1. Opaska mierząca ciśnienie — czujnik upadku i sygnalizator SOS

Zaawansowana technologicznie opaska mierząca ciśnienie posiada także czujnik upadku i sygnalizator SOS, które przydają się zwłaszcza w przypadku seniorów lub osób leczących choroby przewlekłe, takie jak schorzenia układu krążenia czy choroby neurozwyrodnieniowe mózgu.

Gdy osoba nosząca opaskę poczuje się źle lub znajdzie się w sytuacji zagrożenia, wysyła na telefon opiekuna sygnał SOS (ten dociera do zaangażowanej w opiekę osoby natychmiast w formie SMS-a). Z kolei gdy właściciel opaski przewróci się, zasłabnie i upadnie, urządzenie samo wyśle alarm na telefon (umożliwia to czujnik upadku).

  1. Opaska mierząca ciśnienie — prosta obsługa

Dużym ułatwieniem dla użytkowników opasek SOS jest to, że mają przejrzysty ekran (często są to dwa duże przyciski. Jeden służy do odbierania połączeń przychodzących. Drugi to przycisk SOS do szybkiego wzywania pomocy).

Opaski mierzące ciśnienie powinny być także proste w obsłudze. Świetnie, gdy działają intuicyjnie. To duże ułatwienie i ukłon w kierunku seniorów, którzy nie zawsze dobrze sobie radzą z urządzeniami elektronicznymi i nowoczesną technologią.

  1. Opaska mierząca ciśnienie — szybka pomoc ekipy medycznej

Często stan zdrowia jest przesłanką, by zadbać o wsparcie profesjonalnej ekipy medycznej. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest opaska alarmowa z usługą, która gwarantuje zarówno zdalną opiekę sprawowaną przez bliską osobę, jak i kontakt z ratownikiem medycznym (np. usługa Mój Opiekun i paska Locon). Jak to działa?

W przypadku nagłej sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu, to jest pojawienia się alarmu o zbyt niskim lub wysokim ciśnieniu, natychmiast zostają powiadomione odpowiednie osoby. To samo stanie się, gdy dojdzie do upadku. Opaska upadek i przekazuje lokalizację GPS pacjenta.

Centrum ratownictwa medycznego może zostać także wezwane przez osobę noszącą opaskę, poprzez wciśnięcie przycisku SOS. Wówczas dyżurujący ratownik podejmuje decyzję o natychmiastowym wysłaniu karetki pogotowia w celu udzielenia pomocy w sytuacji zagrożenia życia. Więcej o usłudze Mój Opiekun przeczytasz w naszym artykule.

Opaski mierzące ciśnienie — SOS Locon Life i opaska Locon Life Plus

Wszystkie topowe funkcje opaski alarmowej dla seniora, osoby przewlekle chorej, ale i dbającej o swoje zdrowie i poczucie bezpieczeństwa, posiada opaska SOS Locon Life i opaska SOS z wyświetlaczem Locon Life Plus.

Aby cieszyć się komfortem i spokojem, które wiążą się z ich posiadaniem, niezbędne jest posiadanie aktywnej subskrypcji na aplikację Bezpieczna Rodzina. To integralna część urządzenia.

 

 

Polecają nas
Kupiłem opaskę na prezent dla mojego taty, który ma 85 lat, i sprawdza się świetnie. Duże przyciski i głośne sygnały.
Magdalena
(4.8)
Tato jest naprawdę zadowolony z niej i szybko nauczył się obsługi.
K.
(4.6)
Mama nie ogarnia smartfona ta opaska to nasz ratunek. Wreszcie mogę się z nią skontaktować
@andyy
(4.9)