Monitoring zdrowia

Zegarek z ciśnieniomierzem — dlaczego warto go mieć?

Zegarek z ciśnieniomierzem to proste i niezwykle użyteczne urządzenie. Nie tylko informuje, która jest godzina, ale i umożliwia wykonywanie pomiarów ciśnienia tętniczego. Często ma także wiele innych funkcjonalności i zalet. Dlaczego warto go mieć? Na jakie opcje zwrócić uwagę? Co wybrać?

Co to jest zegarek z ciśnieniomierzem?

Zegarek z ciśnieniomierzem to gadżet, który wskazuje czas, ale i przydaje się w wielu różnych okolicznościach, tak osobom młodym, jak i seniorom. Z funkcji zegarka mierzącego ciśnienie mogą korzystać zarówno osoby aktywne fizycznie, jak i zmagające się z chorobami przewlekłymi, głównie układu sercowo-naczyniowego (np. niewydolność mięśnia sercowego, nadciśnienie, arytmia), przebyły operacje kardiologiczne lub z innego powodu muszą bądź chcą kontrolować parametry życiowe. W ich przypadku szczególnie duże znaczenie ma zegarek mierzący ciśnienie i puls, a także saturację.

Dowiedz się, jak pokonać nadciśnienie tętnicze
Zapisz się i otrzymaj najnowszy raport

Jak działa zegarek mierzący ciśnienie?

Choć pomiar ciśnienia przez zegarek w dużej mierze zależy od modelu urządzenia, jego konstrukcji oraz możliwości, jest to zwykle proste i intuicyjne. Można przyjąć, że pomiar ciśnienia można sczytać z zegarka. By uzyskać wynik z ciśnieniomierza, należy włączyć jego funkcję. Dane wyświetlają się na ekranie smartwatcha. Pomiar ciśnienia często można zebrać przy pomocy zsynchronizowanej z urządzeniem aplikacji. Mierzenie ciśnienia tętniczego odbywa się zdalnie. Wystarczy, że urządzenie posiada kartę SIM.

opaska sos

Jaki zegarek mierzący ciśnienie wybrać?

Wybór najlepszego zegarka mierzącego ciśnienie zależy przede wszystkim od potrzeb i stanu zdrowia użytkownika. Sportowcy i osoby aktywne fizycznie mogą zdecydować się na opaskę, która nie tylko mierzy ciśnienie tętnicze krwi, ale i podaje ilość spalonych kalorii, pokonany dystans, tempo biegu czy prędkość jazdy na rowerze podczas treningu. Z kolei osoby, które mają problemy ze zdrowiem, powinny zdecydować się na opaskę SOS, która pozwala na pomiary ciśnienia tętniczego i pulsu, ale często także saturacji i temperatury ciała, a i ma inne funkcje, które dbają o bezpieczeństwo.

Dobrym wyborem jest opaska mierząca ciśnienie, która może:

  • automatycznie mierzyć ciśnienie i puls (z opaski, w aplikacji),
  • umożliwiać pomiar zdalny,
  • zapisywać wyniki pomiaru,
  • miała też inne przydatne funkcje.

Dobrze, by opaska była prosta w obsłudze, miała przejrzysty ekran, działała intuicyjnie. To duże ułatwienie zwłaszcza dla osób w podeszłym wieku, którzy nie zawsze dobrze sobie radzą z urządzeniami elektronicznymi i nowoczesną technologią.

Zegarek z ciśnieniomierzem — funkcje dodatkowe

Szukając zegarka z ciśnieniomierzem warto zwrócić na wielofunkcyjne opaski SOS, które nie tylko mierzą ciśnienie i puls, ale i posiadają inne funkcje. To na przykład wbudowany telefon z kartą SIM (plus nielimitowane minuty na rozmowy). Dzięki temu opaska dzwoni i odbiera połączenia przychodzące.

Osoby starsze, ale i zmagające się z problemami z pamięcią czy chorobami neurodegeneracyjnymi, takimi jak demencja, choroba Alzheimera czy choroba Parkinsona, ale i ich opiekunowie, docenią także takie rozwiązania jak:

  • lokalizator 24/7, dzięki któremu wiadomo, gdzie przebywa użytkownik zegarka. Dba o to wbudowany nadajnik GPS, GSM i Wi-Fi,
  • czujnik upadku i alert SOS. Gdy osoba nosząca opaskę poczuje się źle lub znajdzie się w sytuacji zagrożenia, wysyła na telefon opiekuna sygnał SOS (ten dociera do zaangażowanej w opiekę osoby natychmiast w formie SMS-a). Z kolei gdy właściciel opaski przewróci się, zasłabnie i upadnie, urządzenie samo wyśle alarm na telefon (umożliwia to czujnik upadku).
  • strefy bezpieczeństwa, takie jak dom, ogród. Opiekun otrzymuje powiadomienie, kiedy senior do nich dotrze, bądź je opuści. To dobry zegarek z ciśnieniomierzem dla seniora.

Niektóre zegarki mierzące ciśnienie można powiązać z jeszcze innym typem usługi, jak jest na przykład „Mój opiekun”. To umożliwia objęcie ochroną centrum ratownictwa medycznego. Jak to działa?

W sytuacji zagrożenia życia, na przykład pojawienia się informacji alarmującej o zbyt niskim lub wysokim ciśnieniu, upadku czy potrzebie pomocy, powiadomione zostaje centrum medyczne. Dyżurujący ratownik podejmuje wówczas decyzję o działaniach, na przykład wysłaniu karetki pogotowia.

Dlaczego warto mieć zegarek z ciśnieniomierzem?

Zegarek mierzący ciśnienie ułatwia życie, pozwala kontrolować ważne parametry życiowe osobom w różnych sytuacjach. Jeśli opaska ma więcej funkcji, nie tylko zastępuje czasomierz i ciśnieniomierz, ale usprawnia zdalną opiekę nad osobą jej potrzebującą, wpływając na komfort funkcjonowania i poczucie bezpieczeństwa ludzi, którzy z różnych powodów chcą bądź powinni kontrolować ciśnienie tętnicze, a i potrzebują wsparcia.

Zegarek z ciśnieniomierzem — jak wybrać?

By wybrać najlepszy zegarek z ciśnieniomierzem, można zapoznać się z ofertą producentów bądź sklepów, przeanalizować dostępny w Internecie „zegarek mierzący ciśnienie ranking” lub prześledzić popularne kategorie produktów, takie jak na przykład zegarek z ciśnieniomierzem męski, zegarek z ciśnieniomierzem damski, zegarek z ciśnieniomierzem dla seniora czy sportowy smartwatch z ciśnieniomierzem dla aktywnych.

Można również zdecydować się na sprawdzone rozwiązania, które cieszą się uznaniem użytkowników. Wszystkie topowe funkcje opaski alarmowej dla seniora, osoby przewlekle chorej, ale i aktywnej fizycznie oraz dbającej o swoje zdrowie, posiada opaska SOS Locon Life i opaska Locon Life Plus.

Aby cieszyć się komfortem i spokojem, które wiążą się z ich posiadaniem, niezbędne jest posiadanie aktywnej subskrypcji na aplikację Bezpieczna Rodzina. To integralna część urządzenia.

Polecają nas
Kupiłem opaskę na prezent dla mojego taty, który ma 85 lat, i sprawdza się świetnie. Duże przyciski i głośne sygnały.
Magdalena
(4.8)
Tato jest naprawdę zadowolony z niej i szybko nauczył się obsługi.
K.
(4.6)
Mama nie ogarnia smartfona ta opaska to nasz ratunek. Wreszcie mogę się z nią skontaktować
@andyy
(4.9)