Monitoring zdrowia

Prezent na Dzień ojca — last minute

Prezent na Dzień Ojca, a raczej brak pomysłu na podarunek dla taty, spędza sen z powiek wielu osobom. Niektórzy z jego wyborem zwlekają długo, zostawiając wszystko na ostatnią chwilę. Na szczęście last minute wciąż oznacza wiele atrakcyjnych opcji. Na co się zdecydować?

Prezent na Dzień ojca last minute. Co wybrać?

Prezent na Dzień ojca nie musi być kosztowny i widowiskowy, śmieszny, wyrafinowany, nietuzinkowy czy do bólu praktyczny. Ważne, by był wyjątkowy, podarowany z myślą o tacie. Ponieważ najważniejsza jest pamięć i bliskość, a także zdrowie, z okazji Dnia Ojca wyjątkowo na miejscu wydaje się prezent w postaci wspólnie spędzonego czasu oraz upominek, który pomoże o siebie zadbać.

Dowiedz się, jak pokonać nadciśnienie tętnicze
Zapisz się i otrzymaj najnowszy raport

Prezent na Dzień ojca — wspólnie spędzony czas

W roli idealnego prezentu na Dzień Ojca last minute i nie tylko, sprawdzi się wspólnie spędzony czas. Cały dzień, weekend, ale i kilka godzin w ciągu dnia to to okazja do tego, by pobyć razem (w miłym towarzystwie), ale i celebrować bliskość, pielęgnować więzi oraz kolekcjonować piękne wspomnienia. To coś bezcennego, co dowodzi wzajemnej sympatii, przywiązania, miłości i wdzięczności.
Co możecie robić? Warto wybrać się z tatą do restauracji, na lody, degustację wina czy czekolady bądź dań wegańskich, a także do kina, filharmonii, teatru czy muzeum. Dobrym pomysłem jest pójście na mecz, koncert, ale i odwiedzenie salonu gier, toru
kartingowego czy łowiska ryb. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób tata lubi spędzać czas. Atrakcje dla taty muszą być skrojone na miarę jego zainteresowań, pragnień, stanu zdrowia, temperamentu czy potrzeb. Nie ma się co łudzić, że osoba, dla której sportem ekstremalnym jest jazda na rowerze, ucieszy się z prezentu, jakim jest nurkowanie z rekinami, miłośnik ciszy doceni wypad na rodzinny festyn, a diabetyk — degustację czekolady.

Dzień Ojca możecie także spędzić w domu lub w ogrodzie, organizując maraton filmowy, rodzinny grill bądź obiad czy kolację, a także turniej planszówek czy gier karcianych. Wieczór z Monopoly, Scrabble czy brydżem, a nawet seria turniejowa Chińczyka czy warcabów — zwłaszcza przy dobrym jedzeniu — z pewnością stanie się niezapomnianym przeżyciem.

 

Fantastycznym pomysłem na prezent dla taty jest także wspólna wycieczka, zarówno do innego miasta w Polsce, jak i w Europie. W tej chwili urlop last minute to żaden problem. Wystarczy kupić bilet lotniczy (są nawet specjalne ofert na Dzień Ojca) i zarezerwować apartament. Zdalnie można nabyć także bilety do muzeów i na inne atrakcje (np. spływ kajakowy czy wycieczka z przewodnikiem).

Prezent na Dzień ojca — upominek na zdrowie

Pomysłów na prezent na Dzień Ojca, także last minute, który pozwolą o siebie zadbać, jest wiele. W roli podarunku na zdrowie świetnie sprawdzi się… tak naprawdę mnóstwo rzeczy. To na przykład:

 • zdrowe przekąski (np. eko, fit czy dla diabetyków), naturalny syrop, miód czy
  konfitura, domowa nalewka, suplement diety,
 • przyrząd do masażu, zarówno manualny, jak i elektryczny, tak do twarzy, jak i do
  ciała,
 • poduszka gryczana, mata do akupresury,
 • pakiet badań diagnostycznych,
 • książki poświęcone odżywianiu lub walce z różnymi schorzeniami,
 • masaże lecznicze i relaksacyjne,
 • sprzęt do ćwiczeń, taki jak hantle czy ciężarki,
 • karnet do klubu fitness, na basen czy do siłowni,
 • mniej lub bardziej drobne gadżety, takie jak ciśnieniomierz, pulsoksymetr, oczyszczacz i jonizator powietrza, zegarek mierzący ciśnienie i puls czy wielofunkcyjna opaska SOS z wyświetlaczem.

Fantastycznym prezentem, który pomaga zadbać o zdrowie, samopoczucie i bezpieczeństwo taty jest wspomniana opaska SOS z wyświetlaczem, na przykład Locon Life czy Locon Life Plus. Dlaczego?

Przede wszystkim urządzenie ma wbudowany telefon, dzięki czemu tata może być w stałym kontakcie z najbliższymi. Ponadto opaska mierzy ciśnienie i puls, dzięki czemu można w prosty sposób kontrolować zdrowie, a najważniejsze pomiary życiowe wykonywać również zdalnie, za pomocą aplikacji.

Co więcej, po zainstalowaniu na swoim telefonie aplikacji, możesz lokalizować tatę 24/7 czy monitorować jego zdrowie za pomocą pomiarów ciśnienia, pulsu, saturacji i temperatury. Dodatkowo czujnik upadku wyśle do ciebie alert, jeśli tata nagle upadnie (sygnał SOS może wysłać także tata, gdy będzie potrzebował pomocy).

Do opaski SOS można wybrać usługę Mój Opiekun Premium. Dzięki niej powiadomienia o upadku i alerty SOS wysłane zostaną także do ratownika medycznego, który podejmuje decyzję o natychmiastowym wysłaniu karetki pogotowia w celu udzielenia pomocy w sytuacji zagrożenia życia (co jest szczególnie ważne u osób w podeszłym wieku czy mieszkających samotnie).

Polecają nas
Kupiłem opaskę na prezent dla mojego taty, który ma 85 lat, i sprawdza się świetnie. Duże przyciski i głośne sygnały.
Magdalena
(4.8)
Tato jest naprawdę zadowolony z niej i szybko nauczył się obsługi.
K.
(4.6)
Mama nie ogarnia smartfona ta opaska to nasz ratunek. Wreszcie mogę się z nią skontaktować
@andyy
(4.9)