Monitoring zdrowia, Opieka nad seniorem

5 powodów, dla których powinieneś zabrać ze sobą opaskę SOS na majówkowy wyjazd

monitoring zdrowia Opaska SOS Opieka nad seniora lokalizacja GPS monitoring zdrowia Opaska SOS Opieka nad seniora lokalizacja GPS

5 powodów, dla których powinieneś zabrać ze sobą opaskę SOS na majówkę

Aby majówka była udana, warto się do niej dobrze przygotować. Kluczowe jest nie tylko zaplanowanie wypoczynku, ale i spakowanie potrzebnych rzeczy. Warto pamiętać zwłaszcza o przedmiotach, które pozwalają na relaks bez nerwów i stresu. Jednym z gadżetów, które zapewniają spokój jest opaska SOS. Dlaczego warto ją zabrać na majówkę?

Dlaczego warto zabrać opaskę SOS na majówkę?

Zabranie ze sobą na majówkę opaski SOS jest dobrym pomysłem z wielu powodów. Ten nowoczesny gadżet nie tylko ułatwia życie, ale i bywa pomocny w sytuacjach nagłych, nieprzewidywalnych i kryzysowych, na które ciężko się przygotować. Dlaczego?

Dowiedz się, jak pokonać nadciśnienie tętnicze
Zapisz się i otrzymaj najnowszy raport

Opaski alarmowe, na przykład opaska SOS Locon Life czy Locon Life Plus, są nowoczesnymi, wielofunkcyjnymi urządzeniami, które dbają o spokój, komfort i bezpieczeństwo na wielu płaszczyznach.

Urządzenie zastępuje wiele innych, takich jak zegarek, telefon komórkowy, ciśnieniomierz i pulsometr (także pulsoksymetr i termometr w przypadku opaski z wyświetlaczem Locon Life Plus). Posiada także wbudowany czujnik upadku oraz przycisk SOS, a i oferuje opcję lokalizacji. Jak się to sprawdza w czasie wypoczynku?

5 powodów, by zabrać ze sobą opaskę SOS na majówkę

Opaska SOS przydaje się w wielu okolicznościach, ponieważ oferuje takie opcje jak:

  1. Stały kontakt z bliskimi

Opaski SOS, poprzez wbudowany telefon, umożliwiają stały kontakt z wybranymi osobami. Dzięki zainstalowanej karcie SIM i nielimitowanym minutom w każdej chwili można wykonywać i odbierać połączenia przychodzące. Nie ma więc obaw, że w przypadku zgubienia czy wyładowania baterii telefonu nie będzie można porozmawiać z dzieckiem, rodzicem czy partnerem. To często ratuje nie tylko wypoczynek, ale i zdrowie czy życie.

  1. Całodobowa lokalizacja

Opaski SOS, które są wyposażone w lokalizator GPS, pozwalają w każdej chwili, w opcji 24/7, ustalić miejsce pobyt jej użytkownika. To szczególnie ważne, gdy trzeba szybko udzielić wsparcia.

Rozwiązanie to może okazać się pomocne na przykład podczas majówki spędzanej w nieznanym mieście, ale i w lesie czy górach. Pomaga w przypadku zgubienia się i utraty orientacji w terenie, ale i urazu, gdy konieczne jest wezwanie służb medycznych. Dzięki niej jest to możliwe także wtedy, gdy doszło do utraty przytomności i wykonania połączenia telefonicznego.

  1. Pomoc w razie utraty przytomności

Ponieważ opaska SOS posiada czujnik upadku, gdy dojdzie do niebezpiecznego zdarzenia, takiego jak przewrócenie się czy omdlenie, urządzenie wykrywające ruch automatycznie powiadamia o nim opiekuna lub ratownika medycznego (w zależności od opcji). To umożliwia natychmiastową pomoc.

  1. Wezwanie pomocy w razie potrzeby

Dzięki temu, że opaska SOS posiada przycisk alarmowy, osoba ją użytkująca w każdej chwili może wezwać pomoc. To przydatne w razie nagłej kontuzji, zagrożenia zdrowia i życia, ale i innych okolicznościach, w których potrzebne jest wsparcie bliskich bądź sanitariuszy.

Naciśnięcie przycisku SOS w opasce alarmowej powoduje natychmiastowe połączenie z numerem upoważnionej osoby bliskiej lub powiadomienie służb ratunkowych. To przekłada się na komfort psychiczny, ale i bezpieczeństwo we wszelkich okolicznościach, nie tylko podczas uprawiania sportów ekstremalnych, turystyki górskiej czy żeglowania.

  1. Pomiar ważnych parametrów życiowych

Opaski SOS umożliwiają mierzenie ciśnienia tętniczego, pulsu, często także saturacji i temperatury ciała. Pomiary są dokonywane w czasie rzeczywistym, tak zdalnie z aplikacji, jak i z urządzenia.

Poczucie trzymania ręki na pulsie zapewnia spokój, ale bywa pomocne także podczas udzielania pomocy medycznej, gdy wskazana jest analiza różnych parametrów życiowych.

Urządzenia pozwalają bowiem na tworzenie historii wyników badań i sprawdzanie danych archiwalnych na wykresach. To szczególnie ważne dla osób, które zmagają się z chorobami układu krążenia, schorzeniami płus, ale i innym zaburzeniami, które wymagają monitorowania.

Opaska SOS jest małym, komfortowym w użytkowaniu urządzeniem, które znacząco poprawia komfort życia i sprawia, że wypoczynek jest bezstresowy. Zdecydowanie warto korzystać z niej nie tylko od święta, ale i na co dzień. Jej wsparcie trudno bowiem przecenić.

Połączone artykuły