Smartwatche dla dzieci

Smartwatch dla dziecka — nowoczesny gadżet czy telefon na ręku?

lokalizacja GPS smartwatch dla dzieci monitoring zdrowia alarmy SOS dziecko nadzór rodzicielski

Smartwatch dla dziecka — nowoczesny gadżet czy telefon na ręku?

Smartwatch dla dziecka to urządzenie, które może być postrzegane zarówno jako telefon na ręku, jak i nowoczesny gadżet. Ma to związek zarówno z oferowanymi przez niego rozwiązaniami, jak i ich wykorzystaniem. Jest to więc zarówno kwestia optyki, jak i potrzeb. Jak działa zegarek z telefonem dla dziecka? Jakie funkcje pełni? Dlaczego  warto go mieć?

Jak działa smartwatch dla dziecka?

Smartwatch dla dziecka jest nowoczesnym gadżetem, który wyróżnia się swoją funkcjonalnością. Nie tylko umożliwia kontakt z bliskimi i zapewnia rozrywkę oraz edukację, ale i daje poczucie bezpieczeństwa zarówno dziecku, jak i jego rodzicom.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Smartwatch dla dziecka to zegarek, ale i telefon na ręku, który młody człowiek ma zawsze przy sobie — na swoim nadgarstku. Doskonale zastępuje smartfon, którego używanie często jest w szkołach zakazane.

Najlepszy smartwatch dla dzieci z funkcją dzwonienia, dzięki karcie SIM i nieograniczonej liczbie minut, umożliwia kontakt z bliskimi nie tylko poprzez rozmowy, ale i chat głosowy czy i wideorozmowy (np. Locon Watch Video). Jest przy tym bezpieczny, ponieważ do jego użytkownika mogą zadzwonić wyłącznie osoby, do których numery są zapisane w książce kontaktów. To daje pewność, że dziecko nie będzie rozmawiać z obcymi.

Smartwatch dla dziecka — nowoczesny gadżet

Smartwatch dla dziecka to jednak coś więcej niż tylko zegarek czy telefon. To nowoczesny, atrakcyjny gadżet technologiczny, który oferuje o wiele więcej.

Na przykład smartwatch Locon Watch Lite czy Locon Watch Video pozwala na:

  • monitorowanie aktywności fizycznej (ma krokomierz), co zachęca dziecko do zdrowego trybu życia, bicia własnych rekordów, regularnego wykonywania ćwiczeń i dbania o siebie,
  • alarm SOS, który dziecko może wysłać, kiedy poczuje się zagrożone, chore bądź potrzebuje pomocy w innych sytuacjach, kiedy przebywa samo w domu czy poza nim, z dala od rodziców,
  • bezpieczną rozrywkę, ponieważ udostępnia interaktywne gry zręcznościowe czy matematyczne (pozbawiony jest jednak dostępu do internetu, w tym mediów społecznościowych),
  • funkcję Przyjaciel, do którego dziecko może wysłać wiadomość głosową,
  • lokalizator GPS, Wi-Fi oraz GSM. Lokalizowanie cykliczne z konfigurowalnym interwałem, jak i lokalizowanie na żądanie w każdej chwili pozwala na ustalenie miejsca pobytu dziecka, ale nie tylko.

Dobry smartwatch dla dzieci z GPS umożliwia śledzenie historii jego lokalizacji, wyznaczanie stref nasłuch otoczenia bezpieczeństwa (gdy dpojawi się w danym miejscu lub je opuści, na telefonie rodzica pojawia się powiadomienie). Dzięki temu opiekunowie mogą utrzymywać kontakt z dzieckiem i w każdej chwili mieć pewność, że jest ono bezpieczne.

Smartwatch dla dziecka mierzący parametry życiowe

Na rynku dostępne są także bardziej rozbudowane modele, takie jak smartwatch dla dziecka mierzący parametry życiowe. To rodzaj inteligentnego zegarka, który pozwala na pomiar różnych parametrów zdrowia.

Na przykład smartwatch dla dzieci Locon Watch Health mierzy ciśnienie krwi, tętno, ale i saturację (poziom tlenu we krwi SpO2) oraz temperaturę ciała (również na żywo). Urządzenie umożliwia także:

  • przechowywanie historii pomiarów zdrowotnych,
  • śledzenie zmian w ich zakresie i udostępnienie danych lekarzowi.
  • powiadomienia o nietypowych parametrach zdrowotnych, takich jak na przykład wysokie ciśnienie tętnicze czy puls,

Smartwatch z funkcjami zdrowotnymi posiada także inne funkcje, takie jak aparat fotograficzny, plan lekcji, stoper.

Smartwatch dla dziecka — dlaczego warto?

Smartwatch dla dziecka to urządzenie, które doskonale zastępuje telefon, jednak jego wielofunkcyjność sprawia, że jest także nowoczesnym, zaawansowanym technologicznie urządzeniem.

Trudno je przecenić, ponieważ umożliwia stały kontakt bliskich, ale i zapewnia rozrywkę. Zachęca do dbania o siebie i wspiera aktywność fizyczną, ale i pielęgnuje oraz wzmacnia niezależność młodego człowieka. Zapewnia przy tym spokój oraz poczucie bezpieczeństwa. Dzięki niemu zarówno dziecko, jak i jego rodzice, mogą funkcjonować bardziej komfortowo.

 

Polecają nas
Kupiłam smartwatch dla córki jakiś czas temu, a teraz mogę podzielić się opinią - rewelacyjny! Jest naprawdę przydatny
Łucja
(4.5)
Syn używał ostatnio na wyjeździe - zadowolony bardzo! Dzwonił co godzinę się zameldować :)
Kacper
(4.6)
Polecam wszystkim, działa bez problemów- córka zakochana w kolorze
nino
(4.9)

Połączone artykuły