Aplikacja

13 najlepszych aplikacji z funkcją lokalizacji GPS na Androida. Ranking

Smartfon – urządzenie, które towarzyszy nam w każdej chwili życia. W kinie, na siłowni, podczas biegania, a nawet przed snem. Miliony ludzi na całym świecie używają telefonów komórkowych codziennie, jeśli nie co godzinę. Dzięki funkcji lokalizacji możesz szybko zamówić taksówkę w miejsce, gdzie aktualnie przebywasz bez zbędnego tłumaczenia Pani w centrali, a nawet zadbać o bezpieczeństwo Twojej rodziny. Zastanawiasz się jak jeszcze możesz wykorzystać funkcje lokalizacyjne Twojego smartfona? Śpieszymy z odpowiedzią!

 

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Mapy Google

Mapy Google zdobywają koronę najlepszych aplikacji do śledzenia GPS dla użytkowników Androida tej generacji. Google Maps nie tylko ułatwiają i przyspieszają nawigację, znajdowanie lokalizacji, ale także pomagają odkrywać najlepsze miejsca oraz dostarczają niewątpliwie dokładne informacje potrzebne do dotarcia do żądanej lokalizacji. W aplikacji znajdziesz mnóstwo recenzji odwiedzanych punktów, wskazówek dojazdu i fotografii z poziomu ulicy większości miejsc. Dodatkowo ma funkcje ułatwień dostępu i możesz pobierać mapy do użytku w trybie offline.

Sprawdza się także do nawigacji samochodowej.

 

 

Jakdojade

Aplikacja przeznaczona do wyszukiwania połączeń komunikacji miejskiej to podstawowa pozycja dla wszystkich mieszkańców większych miast decydujących się na transport zbiorowy. Aktualne rozkłady jazdy, wygodne kupowanie biletów przez telefon, mapy przystanków, połączeń i tras tramwajów, autobusów, kolei regionalnych, trolejbusów i metra oraz łatwa i intuicyjna nawigacja nie pozwolą Ci już nigdy spóźnić się w umówione miejsce. A dodatkowo, Jakdojade posiada jeszcze jedną przydatną funkcję – odjazdy LIVE (real-time). Dostępne w wybranych miastach rzeczywiste położenie autobusów i tramwajów pokazuje pozycję pojazdu na mapie, aktualne i przewidywane opóźnienie oraz dokładny czas kiedy przyjedzie na przystanek.

Uber

Co zrobić, gdy jednak zaśpimy na nasz autobus, a szybko musimy dotrzeć na ważne spotkanie? Nic prostszego! Za pomocą kilku kliknięć możesz wezwać Ubera. Do wyboru są różne rodzaje pojazdów, co pomoże znaleźć Ci przejazd odpowiadający Twoim potrzebom niezależnie od tego, czy zależy Ci na stylu, dużej ilości miejsca czy przystępnej cenie. W aplikacji zaznaczasz miejsce docelowe – koniec z wymuszonymi rozmowami z kierowcą! Przed zamówieniem przejazdu z góry wiesz, ile w przybliżeniu za niego zapłacisz i nie musisz mieć gotówki, ponieważ opłata jest ściągana z Twojej karty podpiętej pod konto Uber. A przede wszystkim Możesz udostępnić swój przejazd bliskim, żeby nie martwili się o Ciebie i wiedzieli, że udało Ci się dotrzeć na miejsce.

13 najlepszych aplikacji na Androida, ranking, czyli kobieta trzymająca telefon komórkowy z mapą i pokazująca kierowcy gdzie jechać

Bolt

Konkurent powyższej aplikacji, który coraz mocniej depcze po piętach Ubera. Technika działania jest identyczna więc nasuwa się pytanie, która aplikację wybrać i zainstalować? My proponujemy mieć obie, ponieważ różnice w cenach bywają czasem ogromne i warto mieć porównanie. Dodatkowo, Bolt oferuje wypożyczenie elektrycznych hulajnóg, dzięki którym już żadne korki nie będą Ci straszne!

Bezpieczna Rodzina

Jest to jedyna w Polsce aplikacja mobilna monitorująca bezpieczeństwo Twoich bliskich. Jeśli martwisz się o swoich rodziców, dzieci lub przyjaciół, gdy nie odbierają długo telefonu to może być świetne rozwiązanie dla Ciebie. Dotyczy to nie tylko osób znajdujących się na otwartej przestrzeni, ale także tych, przebywających w budynkach – szkole, przychodni, kinie, czy na parkingu podziemnym galerii handlowej. Jeżeli ktokolwiek z Twojej rodziny potrzebować będzie pomocy, nieocenione okażą się natychmiastowe powiadomienia SOS.

Kobieta siedząca na szarej sofie w jasnym pokoju, lokalizująca dziecko w aplikacji Bezpieczna Rodzina

Bezpieczna Rodzina precyzyjnie wskakuje lokalizację bliskich, ale czworonożnego przyjaciela, czy cennych przedmiotów. W aplikacji z łatwością o każdej porze, z dowolnego miejsca na świecie nie tylko upewnisz się, czy bliskie Ci osoby i cenne dla Ciebie przedmioty są bezpieczne – sprawdzisz także historię lokalizacji i przebytych tras, uruchomisz dyskretną funkcję nasłuchu, czy wyznaczysz własne, indywidualne strefy bezpieczeństwa, a to wszystko z aplikacją Bezpiecznej Rodziny.

Co ważne, aplikacja do lokalizacji dziecka pozwala Ci codziennie upewnić się, że Twoja pociecha jest tam, gdzie powinna być — w szkole, w domu, czy u dziadków. Nieodebrane przez syna lub córkę połączenia telefoniczne nie muszą więcej wzbudzać Twojego niepokoju. Jeśli z kilkulatkiem nie ma kontaktu, możesz po prostu uruchomić usługę i upewnić się, że wszystko jest w porządku.

Bezpieczna Rodzina to bezpłatna aplikacja, dzięki której najważniejsze informacje o bliskich masz zawsze pod ręką.

Uber Eats

Głodny po wysiłku fizycznym? Zamów jedzenie z dowozem pod Twoje drzwi. Dzięki lokalizacji aplikacja wskaże Ci restauracje w pobliżu Twojego miejsca przebywania, żebyś szybko mógł cieszyć się pysznościami z kuchni całego świata. Przed złożeniem zamówienia zobaczysz adres dostawy, szacowany czas dostawy oraz cenę całkowitą zawierającą podatek i opłatę za dostawę. Kliknij „zamów”, a zamówienie zostanie automatycznie przesłane i opłacone, korzystając z Twojego konta Uber lub podpiętej karty płatniczej. W Uber Eats znasz dokładny status zamówienia i możesz śledzić jego dostawę na mapie.

Osoba trzymająca telefon komórkowy nad świeżym jedzeniem, szukająca przepisów

Pokemon GO

Pokémon Go to gra mobilna z rozszerzoną rzeczywistością. Gdy użytkownicy chodzą po prawdziwych ulicach, na mapie gry pojawiają się postacie Pokémonów, a kiedy znajdą się w wystarczająco bliskiej odległości, Pokémon pojawi się na ekranie urządzenia i będą mogli rzucić w nich Poké Balls, aby je złapać. Celem jest zebranie jak największej liczby różnych postaci. Mapa jest wersją map Google w stylu anime, która zastępuje prawdziwe nazwy ulic i punkty orientacyjne budynkami charakterystycznymi dla japońskiej kreskówki.

Where’s My Droid

Aplikacja ta, to niezawodny sposób na zdalne lokalizowanie urządzenia z Androidem. Już miliony ludzi na całym świecie używa jej do uzyskiwania dostępu do dokładnej lokalizacji swojego urządzenia w czasie rzeczywistym. Jego niezwykła funkcja antykradzieżowa, pasywne aktualizacje lokalizacji i sprawiają, że jest on bardziej wyjątkowy. A zagubiony sprzęt bardzo szybko będzie możliwy do odnalezienia. W aplikacji możesz zdalnie zablokować swoje urządzenie, dzięki czemu uchronisz się przed kradzieżą danych, a nawet całkowicie usunąć wszystkie pliki. W przypadku zmiany karty SIM przez nowego „właściciela” zostaniesz o tym natychmiast poinformowany, a dodatkowo wykona zdjęcie intruza po nieudanych próbach odblokowania urządzenia.

Endomondo

Endomondo to społeczna sieć fitness, która umożliwia użytkownikom śledzenie ich statystyk dotyczących kondycji i zdrowia za pomocą aplikacji mobilnej. Głównym celem aplikacji motywowanie ludzi do zdrowszego życia. Endomondo może śledzić wiele atrybutów sprawności, takich jak trasy biegania, dystans, czas trwania i kalorie, a swoimi wynikami możesz dzielić się w mediach społecznościowych.

Młoda kobieta korzystająca z telefonu podczas biegania

Find My Device

Jest to narzędzie Google, które daje możliwość zdalnego dostępu do tabletu lub smartfonu z systemem Android połączonego z kontem Google. Dostęp do usługi macie nie tylko z poziomu aplikacji mobilnej, ale także komputera czy dowolnej przeglądarki internetowej. Dzięki Find My Device możliwa jest lokalizacja urządzenia, uruchomienie głośnego dzwonka na nim, zablokowanie lub w ostateczności wyczyszczenie wszystkich danych osobistych zapisanych w telefonie. Program dostępny jest za darmo. Do jego działania konieczna jest stała łączność z siecią komórkową, a także aktywny moduł GPS.

Cerberus – lokalizator na wypadek kradzieży

To rozbudowany lokalizator, chwalony przez specjalistów od zabezpieczeń. Aplikacja pozwala zdalnie kontrolować smartfona przez stronę internetową lub wiadomość SMS. Z pierwszej opcji skorzystacie wyłącznie, gdy urządzenie będzie połączone z Internetem, w innym przypadku musicie skorzystać z wiadomości SMS. Jeśli mowa o zdalnej kontroli, ważną funkcją jest SIM Checker, który autoryzuje kartę SIM i powiadamia, jeśli ktoś spróbuje uzyskać dostęp do telefonu za pomocą innej karty.

Kilkuletnia dziewczynka korzystająca z telefonu, siedząca na ławce przed szkołą

Lander GPS

Lander GPS tracker to narzędzie do monitorowania samochodu lub floty pojazdów. Ta aplikacja zapewnia alerty tekstowe zgodnie z ustawionymi wcześniej parametrami. Aktualizacje prędkości i lokalizację w czasie rzeczywistym oraz zapewnia raporty dotyczące wydajności sterowników. Gwarantuje natychmiastowe monitorowanie danych GPS i alertów dla kierowcy za pośrednictwem wiadomości tekstowych i e-maili.

Geocaching

To nie tyle gra, co społecznościowa aktywność, która dała początek wszystkim innym mobilnym aplikacjom aktywnie wykorzystującym położenie i współrzędne GPS. Geocaching polega na zabawie w odnajdywanie realnych skarbów, które są pozostawiane przez innych członków społeczności w trudno dostępnych, trudno widocznych i łatwych do przegapienia miejscach. Po odkryciu takiego skarbu należy ściśle przestrzegać następującej reguły: do pojemnika z łupem trzeba odłożyć przedmiot o podobnej lub wyższej wartości. Nigdy nie zabieramy skarbu, nie pozostawiając niczego w zamian.

Lokalizacja GPS, czyli wygodny sposób na poprawę bezpieczeństwa

Rozwój nowoczesnych technologii sprawił, że z udogodnień takich jak lokalizacja możemy korzystać dziś wszyscy. Niegdyś tego typu rozwiązania mogliśmy spotkać jedynie w filmach science-fiction lub w organizacjach zajmujących się bezpieczeństwem kraju. Postęp cywilizacyjny, szeroki dostęp do inteligentnych urządzeń i Internetu to pewność, że lepiej możemy troszczyć się o naszych bliskich. Dzisiaj ustalenie lokalizacji naszego dziecka, rodziców, czy dziadków nie stanowi właściwie żadnego problemu, musimy mieć do tego jedynie odpowiednie narzędzia.