Aplikacja

Czy jesteś gotowy na samodzielność Twojego dziecka? Poznaj zalety aplikacji Bezpieczna Rodzina.

Dziewczynka wychodząca ze szkoły

Kiedy choć na chwilę stracisz swoje dziecko z oczu, zaczynasz zastanawiać się, co robi i czy nic mu nie grozi? Denerwujesz się, czy Twój kilkulatek bezpiecznie dotarł do szkoły lub zajęcia dodatkowe? Zastanawiasz się, czy na pewno jest na placu zabaw, u przyjaciół, czy zjadł obiad u dziadków lub odrabia w domu lekcje, dlatego dzwonisz do niego nawet po kilka razy dziennie?

Tym sposobem nie nauczysz go samodzielności. Jeśli nie chcesz dłużej się zamartwiać, chcesz ograniczyć stres i mieć wreszcie spokojną głowę, koniecznie wprowadź w życie wygodne i praktyczne zmiany — poznaj zalety aplikacji Bezpieczna Rodzina i przekonaj się, że nauka samodzielności nie musi wiązać się z napięciem i zbędnymi nerwami.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

 

 

Kiedy zacząć uczyć dziecko samodzielności?

Nie da się ukryć, że z każdym upływającym miesiącem, czy rokiem, dziecko dorasta i nabywa nowe umiejętności. O tym, czy jest gotowe na samodzielność, nie decyduje jednak jeden moment — jest to proces, który każdy rodzic powinien obserwować i samemu ocenić, w jakich sytuacjach i czynnościach kilkulatek nie wymaga już takiego wsparcia jak wcześniej.

Usamodzielnianie może odbywać się u każdego dziecka inaczej, niemniej postawa opiekuna ma niemal kluczowy wpływ na jego przebieg. Dlaczego? Ponieważ swoim zachowaniem, każdego dnia możemy wspomagać nasze dziecko w rozwoju jego niezależności, lub poprzez naszą nadopiekuńczość w znacznym stopniu mu to utrudniać. Nie zapominajmy więc o tym, że aby nabyć niezbędnego doświadczenia, kilkulatek powinien uczyć się na swoich błędach — pozwólmy mu czerpać naukę z rzeczy, które robi.

Sprawdź, co w kwestii samodzielności dziecka radzi psycholog

Bądźmy dla niego wsparciem, opoką i dajmy poczucie bezpieczeństwa, jednak oczywiście w granicach rozsądku, pozwalajmy na samodzielność, kiedy widzimy, że staje się na nią gotowy.

Czy aplikacja może pomóc w nauce samodzielności?

Rozwój nowoczesnych technologii przyczynił się w znacznym stopniu do poprawy wygody naszego codziennego życia. Telefon komórkowy, kiedyś dostępny dla nielicznych, dziś mają już nawet najmłodsze dzieci. Rodzice decydują się na zakup smartfona, by w każdym momencie móc skontaktować się z pociechą i upewnić się, że wszystko jest w porządku. Czy telefon uczy samodzielności? W jakimś stopniu na pewno.

Nie da się jednak ukryć, że dla nadopiekuńczych osób jest sposobem na ciągłą kontrolę rodzicielską, która na dłuższą metę może być dla kilkulatka nie tylko męcząca, ale i niezdrowa. Istnieją jednak inne rozwiązania na to, aby rodzic mógł odzyskać spokój, nie martwić się i jednocześnie dawać dziecku cenną lekcję niezależności.

Jednym z nich jest aplikacja Bezpieczna Rodzina, która działa ze smartwatchami — idealnymi gadżetami dla starszych i młodszych dzieci.

Co mi daje aplikacja Bezpieczna Rodzina?

Spokój, mniej stresu i dużo mniej zmartwień — aplikacja Bezpieczna Rodzina to usługa dla wszystkich rodziców, którzy chcą mieć kontrolę i jednocześnie nie ograniczać dziecka w nauce samodzielności. Usługa działa z zegarkiem GPS Locon Watch Lite czy też Locon Watch Lite S, który pełni rolę lokalizatora, telefonu i urządzenia, dzięki któremu w razie potrzeby, kilkulatek będzie mógł natychmiast wezwać pomoc.

To wygodny i bardzo praktyczny sposób na zdalną opiekę, kiedy naszej pociechy akurat nie ma w zasięgu naszego wzroku. Niezależnie od tego, czy dziecko jest w szkole, na placu zabaw, w kinie, czy idzie na zajęcia dodatkowe lub przyjęcie urodzinowe do przyjaciela, po uruchomieniu aplikacji Bezpieczna Rodzina natychmiast poznamy jego dokładną lokalizację.

Precyzyjne miejsce pobytu widzisz w swoim telefonie na mapie w czasie rzeczywistym. Nie musisz już po kilka, czy kilkanaście razy dzwonić do syna lub córki, by upewnić się, że są tam, gdzie mieli być — wystarczy, że spojrzysz w smartfon. Jesteś spokojny, unikasz zamartwiania się i panikowania, jeśli dziecko nie odbiera od Ciebie połączenia. Dlaczego jeszcze warto mieć aplikację?

 

Najważniejsze funkcje aplikacji Bezpieczna Rodzina

Kiedy dziecko nosi przy sobie smartwatch, a Ty na swoim telefonie zainstalowaną masz aplikację Bezpieczna Rodzina, możesz korzystać z szeregu funkcji, które pomogą Ci odzyskać pełen spokój. W usłudze:

  • wyznaczysz strefy bezpieczeństwa takie jak dom, szkoła, czy plac zabaw. Za każdym razem, kiedy kilkulatek pojawi się w danym miejscu lub je opuści, otrzymasz powiadomienie na swój telefon. Nie martwisz się więc tym, czy Twoja pociecha na pewno dotarła na zajęcia, czy wróciła do domu — wszystko wiesz dzięki aplikacji.
  • Kiedy z dzieckiem zbyt długo nie ma kontaktu, zamiast odchodzić od zmysłów, nasłuchujesz otoczenie, w którym przebywa kilkulatek. Poprzez aplikację nawiązujesz dyskretne połączenie, o którym Twoja pociecha nie wie, ze smartwatchem i sprawdzasz, czy Twój syn lub córka po prostu zasiedzieli się z przyjaciółmi, przedłużyły im się zajęcia, czy dzieje się coś, co wymaga Twojej interwencji.
  • Dzięki Bezpiecznej Rodzinie i smartwatchowi z GPS odbierasz wysłane z urządzenia dziecka powiadomienia SOS. Smartwatch posiada guzik alarmowy, po którego użyciu, na Twoim telefonie pojawi się alert z pilną prośbą o pomoc i trasą dotarcia do kilkulatka. Wiesz dokładnie, kiedy dziecko potrzebuje Twojej pomocy i możesz natychmiast zareagować.

Jesteś spokojny, bo wszystko masz pod kontrolą

Jak nauczyć dziecko samodzielności? Z aplikacją Bezpieczna Rodzina to nie problem. Twoja pociecha nie wie, kiedy nasłuchujesz otoczenie, w którym się znajduje. Nie odbiera też żadnych powiadomień o tym, że w danej chwili rodzic sprawdza jej lokalizację. Ma więc poczucie wolności, niezależności i niezbędnej swobody.

Dziecko nie buntuje się i nie denerwuje — jednocześnie wie, że jest bezpieczne i w każdej chwili może liczyć na Twoją pomoc. Ty natomiast wreszcie masz spokojną głowę — wszystkie najważniejsze informacje masz stale pod ręką — w swoim telefonie komórkowym.

Aplikacja Bezpieczna Rodzina pozwala Ci wspierać samodzielność dziecka

Bezpieczeństwo dziecka jest bez wątpienia priorytetem każdego rodzica i opiekuna. Ze względu na dużą ilość obowiązków, warto iść z duchem czasu i wspomagać się nowoczesnymi technologiami. Pobranie aplikacji Bezpieczna Rodzina zajmuje zaledwie chwilę, a profity, jakie możemy czerpać ze zdalnej opieki zostają z nami na długo.

Pozwól dziecku dorastać w bezpieczeństwie i miłości opartej na silnej dozie zaufania. Pozwól mu zdobywać własne doświadczenia, czasem zanurzyć się w swoich sprawach, a przy tym miej zawsze pewność, że wystarczy jedno spojrzenie w aplikację Bezpieczna Rodzina, by wiedzieć, że nie dzieje się nic, co powinno wzbudzić Twój niepokój.