Aplikacja

Gdzie Jest Dziecko i Bezpieczna Rodzina – prosty sposób na ochronę Twoich bliskich

Historia lokalizacji w aplikacji Bezpieczna Rodzina

Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z najważniejszych wartości w życiu człowieka. Zapewnienie bezpieczeństwa przez cały czas naszym dzieciom jest dużym wyzwaniem dla większości rodziców. Martwimy się o nich, gdy są w szkole, w domu lub gdy bawią się poza zasięgiem wzroku. Rozumiemy troskę rodziców w czasie, gdy pozwalają swoim pociechom na samodzielne poznawanie otoczenia, dlatego chcemy pomóc Ci chronić Twoich bliskich. Sprawdź jak może Ci w tym pomóc usługa Gdzie jest Dziecko i Bezpieczna Rodzina. Zapomnij na chwilę o zmartwieniach!

Po pierwsze – bezpieczeństwo

Świat jest duży i niebezpieczny. Kiedy Twoje dziecko było niemowlęciem lub maluchem zawsze przy nim byłeś lub pozostawiłeś je pod opieką zaufanego dorosłego. Ale gdy Twoja pociecha dorasta, coraz rzadziej trzymasz go za rękę. Na pewno martwisz się o jego bezpieczeństwo. Czas kiedy dzieci same zaczynają samodzielnie wychodzić z domu, poruszać się transportem publicznym, może być dla Ciebie bardzo nerwowy.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

A jednak, naszym zadaniem jest stopniowe zapewnianie naszym pociechom coraz większej niezależności, dlatego musimy ich uczyć, jak dbać o bezpieczeństwo i wiedzieć Gdzie Jest Dziecko, nie podważając ich zaufania do tego, że świat jest dobrym miejscem.

Ochrona rodzicielska to nauka dziecka odpowiednich reakcji na zagrożenie

Bez względu na to, co myślisz, bezpieczeństwo dzieci to prawdziwy problem. Istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo w szkole i poza nią . Oto 9 wskazówek, które możesz przekazać swoim pociechom:

  1. Naucz go ważnych numerów i adresów. Dla przedszkolaków jest to bardzo ważne, ponieważ w razie zagubienia się w centrum handlowym lub w parku ułatwi to policji znalezienie rodziców lub opiekunów. Dzięki temu szybko dowiesz się Gdzie Jest Dziecko.
  2. Powiedz mu, żeby nie chodził z nieznajomymi. Maluchów należy uczyć, że nieznajomy to osoby, które nie są z nami spokrewnieni. Naucz go, że powinien iść tylko z mamą, tatą lub znajomymi członkami rodziny, czy przyjaciółmi.
  3. Wytłumacz, że nie wolno opuszczać szkoły, domu, domu kultury bez wiedzy rodziców. Dobrze, jeśli Twoje dziecko uczy się być samodzielne i do szkoły jeździ autobusem, ale jeśli umówiliście się, że je odbierzesz to stanowczo powiedz swojej pociesze, że musi na Ciebie poczekać, dopóki nie będzie cię w pobliżu.
  4. Naucz go obserwować otoczenie. Jeśli Twoje dziecko samo wraca do domu ze szkoły, poinstruuj je, aby podczas spaceru obserwowało otoczenie. Od czasu do czasu może patrzeć przez ramię lub patrzeć na zaparkowane samochody, czy nie dzieje się nic podejrzanego.
  5. Podaruj mu smartwatch z lokalizacją GPS Locon Watch Video z usługą Gdzie Jest Dziecko. Zegarek z telefonem ułatwi Ci z nim kontakt oraz pozwoli sprawdzić, gdzie aktualnie się znajduje. A Twoje dziecko zyska modny gadżet!

 

Ochrona rodzicielska – jak ograniczyć nieodpowiednie treści?

Internet może być także źródłem wielu zagrożeń. Ważne jest, aby ustalić zasady bezpiecznego korzystania z sieci:

  • Ustalcie limit czasu korzystanie z dzieci
  • Kontroluj gry, do których dziecko ma dostęp
  • Zapobiegaj korzystaniu przez dzieci z określonych programów
  • Zarządzaj treściami, które dzieci mogą wyszukiwać online

Czym jest usługa Gdzie jest Dziecko?

Usługa Gdzie Jest Dziecko w aplikacji Bezpieczna Rodzina to jedyne oprogramowanie w Polsce, które pozwoli na zlokalizowanie Twojego dziecka. W jednym miejscu, w razie braku kontaktu z pociechą, możesz sprawdzić jego miejsce przebywania. Już ponad milion użytkowników zdecydowało się na pobranie aplikacji Bezpieczna Rodzina ze sklepu Google. Usługa Gdzie jest Dziecko jest najczęściej wybierana przez większość naszych klientów. Gwarantuje, że zawsze będziesz wiedział gdzie znajduje się Twoja pociecha.

Dodatkowo, dzięki aplikacji będziesz mógł zadzwonić do swojego syna lub córki, wystarczy, że będzie miało ono zegarek z lokalizatorem GPS. Dzięki temu nie będziesz już musiał się o nie martwić, gdy rozładuje się jego telefon.

Ochrona danych – smartwatch czy telefon komórkowy?

Najmłodsi są najbardziej narażeni na kradzieże, czy nieodpowiedzialne korzystanie ze sprzętów elektronicznych. Ochrona danych, którą gwarantuje smartwatch pozwoli dziecku na bezpieczne łączenie się z rodzicami. To urządzenie jest rozwiązaniem, kiedy nie chcemy zakładać kontroli rodzicielskiej ale zależy nam na bezpieczeństwie naszej pociechy.

Maluchy również będą zadowolone z zegarka z lokalizatorem GPS z usługą Gdzie Jest Dziecko, dzięki takim funkcjom jak gry, aparat czy licznik kroków. Ponadto modele są dostępne w trzech wersjach – niebieskiej, różowej oraz czarnej, dzięki czemu dobierzemy ulubiony kolor naszej pociechy.

Ochrona danych, kontakt z dzieckiem, możliwość sprawdzenia jego lokalizacji, nasłuch otoczenia – to tylko kilka zalet zegarka z lokalizatorem GPS ze sklepu Bezpieczna Rodzina.

Gdzie jest Dziecko – smartwatch z lokalizacją GPS

Smartwatch ze sklepu Bezpieczna Rodzina z usługą Gdzie Jest Dziecko ma wbudowany moduł do śledzenia GPS, dzięki czemu możesz na bieżąco monitorować lokalizację swojego dziecka. Dodatkowo możesz ustawić strefy bezpieczeństwa i jeśli Twoja pociecha ją opuści otrzymasz ostrzeżenie. To doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza jeśli chcesz wiedzieć, czy Twoje dziecko jest w szkole.

Dodatkowo możesz po prostu do niego zadzwonić i porozmawiać, podobnie jak w przypadku tradycyjnego telefonu. Jest to szczególnie przydatne na dużym kempingu, gdzie dzieci mogą znikać na długie godziny jeżdżąc na rowerach. Trudno byłoby trzymać telefon pod ręką lub w kieszeniach ale zegarek jest na nadgarstku.

 

Gdzie jest Dziecko – pozostań w stałym kontakcie ze swoją pociechą

Niektórzy rodzice chcą mieć możliwość komunikowania się ze swoimi dziećmi przez cały czas. Wraz ze wzrostem liczby strzelanin w szkołach, na imprezach publicznych, a nawet na imprezach prywatnych, możliwość rozmowy z dzieckiem za pośrednictwem urządzenia, nawet jeśli nie ma przy nim telefonu, może być naprawdę uspokajająca. Zegarek GPS pozostaje naładowany nawet do trzech dni więc będzie w stanie odebrać połączenie telefoniczne i poinformować Cię o sytuacji.

Usługa Gdzie jest Dziecko – jak uruchomić?

Włączenie usługi jest banalnie proste i zajmuje kilka minut, co jest dużym ułatwieniem. Aplikacja posiada prosty w obsłudze i intuicyjny interfejs użytkownika, więc z pewnością nie przysporzy Ci żadnych trudności.

Pierwszym krokiem jaki należy wykonać jest ściągnięcie aplikacji Bezpieczna Rodzina na swój telefon. Program z menu w języku polskim jest do pobrania dla urządzeń z systemem Android w wersji 4.1. i nowszych ze sklepu Google Play oraz na telefony z systemem IOS w wersji 10.0.3 i nowszych z App Store.

Następnie należy się zalogować poprzez założenie konta z użyciem swojego numeru telefonu. Kolejnym, ostatnim krokiem jest zeskanowanie kodu QR z urządzenia. W ramach usługi Gdzie jest Dziecko masz do wyboru wiele rodzajów zegarków z lokalizatorem GPS dostosowanych do wieku pociechy. Ostatnim krokiem aktywacyjnym jest wprowadzenie kodu do pakietu Bezpieczna Rodzina, który pozwala na korzystanie ze wszystkich funkcjonalności jakie są oferowane w ramach naszych usług. Do wyboru są trzy rodzaje pakietów – srebrny na okres jednego miesiąca, złoty na sześć miesięcy oraz platynowy na rok. Zobacz cennik i zakres wszystkich opcji i zdecyduj, która będzie dla Ciebie najlepsza.