Aplikacja

Usługa Bezpieczne Zwierzę w aplikacji Bezpieczna Rodzina – ochrona dla Twojego czworonoga

W Polsce żyje ponad 1,4 miliona psów i kotów, a rocznie wydajemy ponad 2,5 miliarda złotych na karmę. Przeciętny koszt, jaki ponosimy utrzymując zwierzaka, w ciągu roku wynosi więcej średnie wydatki na teatr czy książki. Liczby te świadczą o naszej wielkiej miłości do zwierząt domowych. Widać też to na ulicach – chyba nie ma takiego dnia, kiedy nie widzimy kogoś spacerującego ze swoim pupilem, a zewsząd słychać radosne szczekanie psa. Coraz łatwiej jest znaleźć wakacyjny pensjonat, restaurację czy kawiarnię z hasłem „zwierzęta domowe mile widziane”. Z jakich powodów decydujemy się na posiadanie psa lub kota i, czy pamiętamy o tym, żeby być odpowiedzialnym opiekunem? Co to jest usługa Bezpieczne Zwierzę?

Dlaczego tak bardzo kochamy zwierzęta domowe?

Towarzyszą nam od wieków. Ich widok na wsiach i w miastach jest codziennością. Co powoduje, że czujemy potrzebę ich bliskości i chcemy przebywać wśród zwierząt? Czemu warto wejść do usługi Bezpieczne Zwierzę? Naukowcy i socjologowie od dawna wysuwają różne tezy, dlaczego w naszych domach pojawia się kot lub pies. Jest wiele powodów, dla których decydujemy się na adopcję czworonożnego przyjaciela.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat
 • Korzyści zdrowotne – powszechnie panuje pogląd, że poprawiają one samopoczucie, a nawet mogą wydłużać życie ludzi. Według wielu badaczy ludzie nieposiadający pupila mają więcej problemów ze zdrowiem psychicznym i cierpią na zwiększony poziom depresji, w odróżnieniu od właścicieli zwierząt domowych. Inne badania sugerują, że szczęście właścicieli czworonogów jest większe niż tych, którzy nie mają w pobliżu futrzanego stworzenia. Samo głaskanie psa lub kota obniża ciśnienie krwi i pomaga się zrelaksować.
 • Potrzeba bliskości – wiele osób ma zwierzaki domowe, które zastępują im relacje z partnerem, dziećmi lub członkami rodziny. Między innymi dlatego są tak popularne wśród starszych osób. Zwierzę służy im do pielęgnowania, kochania i walki z nudą. Posiadanie psa jest też świetną formą sportu dla seniora.
 • Bezwarunkowa miłość – miłość zwierzaka nigdy nie zawodzi. Bez względu na wszystko zwierzę, z którym się związałeś, zawsze cię kocha i pamięta. Świadomość, że ktoś darzy Cię bezwarunkową miłością, uczyni twoje życie lepszym.
 • Ruch fizyczny – powszechnie wiadomo, że regularne spacery są również korzystne dla zdrowia serca i mózgu, a jeśli masz psa, musisz go zabrać (i siebie) na spacery. Zabierz smycz dla psa, praktyczne gadżety, jakieś przekąski i w drogę. Właściciele kotów również muszą wykazać się odrobiną wysiłku fizycznego podczas codziennych zabaw.

"Usługa

Szczekanie psa, mruczenie kota – dlaczego zwierzęta domowe potrzebują także nas?

Nasza miłość i potrzeba kontaktu z psem lub kotem na szczęście nie pozostaje nieodwzajemniona. Bez odpowiedzialnej opieki człowieka domowe czworonogi nie potrafiłyby poradzić sobie w wielkich miastach. Bezpieczne Zwierzę czuje się spokojnie i pewnie w środowisku.

Mimo że nie mogą mówić wysyłają nam wiele sygnałów będących wyznaniem miłości – radosne szczekanie psa, czy głośne mruczenie lub miauczenie kota to tylko niektóre z nich. Które zachowania naszych psów świadczą o bezwarunkowej miłości?

 • Lizanie po twarzy
 • Radosne merdanie ogonem
 • Przytulanie się i potrzeba bliskości
 • Od progu wita Cię, gdy wracasz z pracy
 • Przynosi Ci swoje zabawki
 • Z radością reaguje na Twoje wołanie

A jak koty okazują ludziom miłość?

 • Mruga do Ciebie obojgiem oczu – w kocim języku oznacza to co „Kocham Cię”
 • Robi Ci prezenty, takie jak liść lub upolowana mysz czy ptak
 • „Rozmawia” z Tobą – miaucząc informuje Cię, że docenia Twoją obecność
 • Pokazuje brzuszek spiąć lub bawiąc się
 • Śpi w pobliżu Ciebie
 • Ociera się o Ciebie i łasi się
 • Liże Cię

Nasza miłość do zwierząt i ich do nas, mimo że różni się w okazywaniu uczuć, może być tak samo silna. Wszyscy mamy potrzebę bliskości i kontaktu, którą nawzajem zaspokajamy. Chcąc, jeszcze lepiej zadbać o naszych czworonożnych przyjaciół, powinniśmy pamiętać o ich specyficznych wymaganiach, takich jak odpowiednia smycz dla psa, czy dostosowana do wielkości kota kuweta.

Ważne jest również odpowiednie żywienie dobrane do wieku i wagi naszego pupila. Przede wszystkim jesteśmy także odpowiedzialni za Bezpieczne Zwierzę. O czym powinniśmy pamiętać chcąc jak najlepiej zatroszczyć się o naszego czworonożnego przyjaciela?

Usługa Bezpieczne Zwierzę – zadbaj o swojego pupila

Decyzja o posiadaniu psa lub kota powinna być przemyślana, ponieważ wiążemy się z nim na wiele lat. Należy pamiętać, że jesteśmy w pełni za niego odpowiedzialni i powinniśmy mu zagwarantować najlepszą opiekę. Jak powszechnie wiadomo, koty chodzą własnymi drogami.

Psiaki lubią udać się w pościg za innym zwierzęciem, i wtedy żadna smycz dla psa im nie przeszkodzi, dlatego tak ważne jest zabezpieczenie ich życia. Kastracja i zaczipowanie zwierzęcia to absolutne minimum. O co powinniśmy jeszcze zadbać w przypadku wolno wychodzących psów lub kotów, żeby mieć pewność, że są bezpieczne?

W takiej sytuacji warto zainwestować w lokalizator GPS dla zwierząt z usługą Bezpieczne Zwierzę, który pozwoli Ci na sprawdzenie, gdzie aktualnie przebywa Twój pupil.

Jak działa Usługa Bezpieczne Zwierzę?

W ramach usługi otrzymujemy urządzenie z lokalizatorem dla psa lub GPS dla kota ze wbudowaną kartą SIM, które należy przypiąć do obróżki naszego pupila. Urządzenie jest niewielkich rozmiarów. Dzięki temu Twój zwierzak nawet tego nie poczuje. Obudowa jest wytrzymała i dobrze radzi sobie z zabrudzeniami. Będziesz mieć pewność, że Twój pies lub kot nie uszkodzą go podczas zabawy.

Przy pomocy lokalizatora GPS z usługą Bezpieczne Zwierzę precyzyjnie namierzysz swojego czworonoga i dowiesz się skąd dobiega szczekanie psa lub miauczenie kota. Daje Ci to gwarancję poczucia bezpieczeństwa, gdy Twój przyjaciel się oddali lub zgubi. W momencie, gdy stracisz swojego pupila z pola widzenia, dzięki dokładnej lokalizacji Wi-fi, GPS, GSM oraz BTS, w specjalnie dedykowanej do tego aplikacji, sprawdzisz najszybszą trasę dotarcia do Twojego zwierzaka.

Będziesz mógł również połączyć się z urządzeniem i posłuchać otoczenia, w którym znajduje się Twoja zguba, co ułatwi ustalenie jego miejsca pobytu. Jedną z najważniejszych funkcji Usługi Bezpieczne Zwierzę jest sygnał SOS. Gdy ktoś znajdzie Twojego psa lub kota będzie mógł przy pomocy jednego guzika powiadomić Cię o tym, że go znalazł. Dostaniesz wiadomość SOS z dokładną lokalizacją i trasą jak tam najszybciej dotrzeć.

W aplikacji ustawisz własne strefy bezpieczeństwa. Kiedy Twój zwierzak przemieści się bez Twojej wiedzy, natychmiast otrzymasz powiadomienie na swój telefon. Urządzenie z lokalizatorem GPS w ramach usługi Bezpieczne Zwierzę jest dostosowane do każdej rasy i wielkości psa lub kota.

Usługa Bezpieczne Zwierzę – poznaj szlaki Twojego zwierzaka

Czy kiedyś zastanawiałeś się, gdzie chodzi Twój kot, kiedy znika na cały dzień? W jakie zakamarki parku udaje się Twój pies? Co robią nasze zwierzaki, gdy ich nie widzimy? Usługa Bezpieczne Zwierzę posiada jeszcze jedną funkcję, która poniekąd pozwoli zaspokoić naszą ciekawość, czyli historię lokalizacji. W ramach tego możemy poznać nawyki naszego czworonożnego przyjaciela i dowiemy się, które miejsca odwiedza najchętniej. Od teraz będziesz wiedział, którymi trasami chodzi najczęściej, co pozwoli Ci poznać go jeszcze lepiej.

Usługa Bezpieczne Zwierzę – jak aktywować?

Włączenie usługi Bezpieczne Zwierzę jest banalnie proste i zajmuje kilka minut, co jest dużym ułatwieniem. Aplikacja posiada prosty w obsłudze i intuicyjny interfejs użytkownika w języku polskim, więc z pewnością nie przysporzy Ci żadnych trudności. Pierwszym krokiem jaki należy wykonać jest ściągnięcie aplikacji Bezpieczna Rodzina z usługą Bezpieczne Zwierzę na swój telefon.

Program jest do pobrania dla urządzeń z systemem Android w wersji 4.1. i nowszych ze sklepu Google oraz na telefony z systemem IOS w wersji 10.0.3 i nowszych z App Store. Następnie należy się zalogować poprzez założenie konta z użyciem swojego numeru telefonu. Kolejnym, ostatnim krokiem jest zeskanowanie kodu QR z urządzenia. I gotowe, możesz zacząć używać i nie martwić się o bezpieczeństwo Twojego pupila.