Auto

Rejestrator jazdy – do czego służy i czym kierować się przy wyborze?

Podczas doboru wyposażenia do samochodu wiele osób bierze pod uwagę funkcjonalność i wygodę. A co z bezpieczeństwem? Idealny dodatek do auta to ten, który pozwoli kierowcy zadbać o wszystkie te aspekty jednocześnie. Urządzeniem, w który powinien zainwestować każdy kierowca jest rejestrator jazdy. Jak go wykorzystywać i jak wybrać ten najlepszy?

Czym jest rejestrator jazdy?

Rejestrator jazdy to nic innego, jak kamera samochodowa, która poza ciągłą rejestracją obrazu pozwala mierzyć prędkość pojazdu. Używając kamery przedniej, obraz nagrywany jest na kartę SD, dzięki czemu w dowolnym momencie można odtworzyć film na innych urządzeniach, takich jak komputery czy telewizory. Nic dziwnego, że kamery samochodowe są coraz chętniej kupowane przez kierowców!

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Rejestrator jazdy – zastosowanie kamery samochodowej

Kamera samochodowa ma sporo praktycznych zastosowań. To niewielkie urządzenie sprawdzi się zwłaszcza wtedy, gdy:

 • Chcesz uwiecznić wyjątkowo malowniczą trasę. Jeśli wybierasz się w długą podróż po nieznanych terenach, rejestrator jazdy nagra zapierające dech w piersiach widoki, a tym samym przygotuje dla Ciebie wyjątkową pamiątkę. Kamera samochodowa na wakacjach to prawdziwy must have!
 • Chcesz zabezpieczyć się w razie wypadku. Nagranie z kamery samochodowej może okazać się cennym dowodem, gdy dojdzie do kolizji drogowej.
 • Chcesz uchronić się przed bezprawnym zatrzymaniem. Jeśli jesteś pewien, że nie dokonałeś wykroczenia drogowego, nagranie z kamery ochroni cię przed bezpodstawną karą.

 

Jaki rejestrator jazdy wybrać?

Wybór kamery samochodowej nie powinien być kwestią przypadku. Poszukując idealny rejestrator jazdy dla siebie lub ochrony swojej floty zwróć uwagę na poniższe parametry:

 • Rozdzielczość obrazu – Im większa, tym lepszej jakości nagrania możesz oczekiwać. Warto rozważyć kupno rejestratora jazdy o rozdzielczości Full HD – wówczas absolutnie żaden szczegół nie zostanie pominięty. Na rynku znajdziesz również rejestrator jazdy nagrywający w jakości 4K – to propozycja dla osób, którym zależy na rekreacyjnym zapisywaniu obrazów z tras. Im lepsza rozdzielczość, tym większa szczegółowość obrazu.
 • Zapisywanie i pamięć urządzenia – Najlepsze rejestratory jazdy wyposażone są w karty SD o pojemności co najmniej 16 GB lub dużą pamięć wewnętrzną. To uchroni Cię przed przykrą sytuacją, w której stare nagrania zostaną usunięte kosztem nowych filmów. Pamiętaj, że pamięć rejestratora musi być proporcjonalna do jakości, w jakiej nagrywa filmy – im lepsza, tym więcej “miejsca” będzie wymagała.
 • Moduł GPS – Rejestrator jazdy powinien oferować zapis przebytej trasy, ale również wskazywać aktualną prędkość. To szczególnie przydatne choćby wtedy, gdy nie wiesz, jakie jest aktualne ograniczenie prędkości.
 • Akumulator rejestratora jazdy – Niektóre modele kamer samochodowych posiadają wbudowany akumulator, co pozwala na ich mobilne stosowanie. Inne wymagają stałego dostępu do zasilania. Oczywiście, pierwszy ze wspomnianych modeli będzie rozwiązaniem o wiele wygodniejszym.
 • Możliwość podłączenia tylnej kamery, tak aby nagrywać nie tylko to, co widać przed nami.
 • Tryb parkingowy – rejestrator jazdy może nagrywać obraz także wtedy, gdy auto stoi zaparkowane. Gdy tryb parkingowy jest włączony, kamera samochodowa rejestruje ruch przed obiektywem.

Dodatkowo, kupując rejestrator jazdy warto wziąć pod uwagę dodatkowe funkcje urządzenia, bezproblemowy montaż oraz czujnik ruchu (automatycznie uruchamiający kamerę po starcie samochodu). Kamera samochodowa może mieć wbudowany akumulator.

Lokalizator GPS do auta – dodatkowa ochrona

Rejestrator jazdy to nie jedyne urządzenie, które może znacznie podnieść bezpieczeństwo Twoje i Twojego pojazdu. Planując wyposażenie warto pomyśleć o kupnie lokalizatora GPS do samochodu – ten niewielki sprzęt sprawdzi się zarówno w autach prywatnych, jak i w zarządzaniu flotą pojazdów firmowych. Lokalizator GPS dostępny w sklepie Bezpieczna Rodzina to mały, dyskretny przedmiot typu plug&play, który wystarczy podłączyć w samochodzie i skoordynować ze specjalną aplikacją Gdzie Jest Auto w smartfonie. To wystarczy, by uzyskać stały podgląd tego, co w danej chwili dzieje się z pojazdem.

Jak używać lokalizatora GPS?

Jesteś właścicielem firmy, która udostępnia pracownikom samochody służbowe? A może rodzicem, który martwi się o bezpieczeństwo dziecka, które dopiero rozpoczyna swoją przygodę “za kółkiem”? Lokalizator GPS – rejestrator jazdy przyda się bez wyjątku każdemu!

 • Kontrola ograniczeń prędkości – Chcesz mieć pewność, że osoba prowadząca samochód przestrzega przepisów? Lokalizator GPS powiadomi Cię, z jaką prędkością poruszał się pojazd.
 • Spokój o pojazd bez względu na to, gdzie jesteś – Dzięki lokalizatorowi nie musisz martwić się o to, gdzie aktualnie jest auto i jego kierowca. To znakomity sposób ochrony przed kradzieżą.
 • Oszczędzanie pieniędzy – Zastanawiasz się nad tym, czy osoba kierująca pojazdem nie zużywa zbyt wiele paliwa? Dyskretny lokalizator GPS pozwoli Ci sprawdzić to w dowolnym momencie.

Lokalizator GPS – rejestrator jazdy to funkcjonalne urządzenie, z którym zadbasz o bezpieczeństwo swojego pojazdu jak i osób, które nim kierują. Dzięki łączności z mobilną aplikacją będziesz mógł być spokojny o przestrzeganie ograniczeń prędkości, jak również o bezpieczeństwo i roztropność osób korzystających z Twojego auta.

Gadżety samochodowe – przyjemniejsza i bezpieczniejsza podróż

Nowoczesne gadżety do auta takie, jak rejestrator jazdy, lokalizatory GPS do zarządzania flotą pojazdów i prywatnych samochodów, to niezbędne wyposażenie nowoczesnego kierowcy. Jeśli zależy Ci na tym, by każda podróż była maksymalnie bezpieczna i wygodna, nie warto zastanawiać się nad ich kupnem. Pamiętaj, że akcesoria motoryzacyjne takie jak rejestrator jazdy, czy lokalizator, który ma wbudowany moduł GPS,  to również znakomity prezent dla każdego automaniaka!