Smartwatche dla dzieci

Bransoletka GPS dla dziecka – 6 pomysłów na ochronę najmłodszych | Gdzie Jest Dziecko

Bezpieczeństwo dziecka jest priorytetem każdego rodzica. Nie bez powodu telefony komórkowe noszą przy sobie już kilkuletnie maluchy. Zarówno mama, jak i tata zawsze chcą wiedzieć, czy ich syn lub córka nie potrzebują pomocy. Chcą być pewni, czy dzieci na pewno są w szkole na zajęciach? Czy zgodnie z obietnicą i założeniami czekają grzecznie w domu na powrót opiekunów z pracy? Naprzeciw potrzebom związanych z bezpieczeństwem dzieci wychodzą nowoczesne technologie. Zapewniają one precyzyjną wiedzę dotyczącą tego, co robi kilku, czy kilkunastolatek. Przykładem wyjątkowo przydatnego urządzenia jest bransoletka GPS dla dziecka. Jakie korzyści z podarowania jej swoim pociechom mają rodzice? Zapraszamy do artykułu.

 

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Bransoletka GPS dla dziecka – co to jest

Jak dbać o bezpieczeństwo dziecka, kiedy fizycznie przez obowiązki nie możemy przy nim być? Jak nie martwić się o kilkulatka, którego nie sposób cały czas trzymać za rękę? Z pomocą przychodzą nowe technologie, dzięki którym kontrola rodzicielska zyskała całkiem nowe oblicze. Bransoletka GPS dla chłopca, czy dziewczynki noszona przez pociechę na nadgarstku i dedykowana aplikacja zainstalowana na telefonie rodzica. To one dają nam dzisiaj pełnię wiedzy o tym, gdzie znajduje się i co robi nasze dziecko. Ale nie tylko.

Narzędzia te chronią bezpieczeństwo najmłodszych, walczą z mobbingiem i hejtem w szkole, a nawet mogą zapobiegać porwaniom. Niewielki, kolorowy smartwatch, jest w stanie pomóc wielu zatroskanym rodzicom w wygodnej opiece nad najmłodszymi i zagwarantowaniu tak potrzebnego dziś komfortu i bezpieczeństwa.

 

Bransoletka GPS dla dziewczynki i chłopca – sposób, by mieć dziecko na oku

Rozwiązań, dzięki którym rodzice mogą jeszcze lepiej troszczyć się o swoje dzieci, jest dziś na rynku naprawdę sporo. Tak naprawdę każdy sposób, który pomaga nam mieć lepszą kontrolę nad pociechą, jest dobry. Warto jednak podkreślić, że jedne metody mogą być skuteczniejsze od innych. Wszystkie przedstawione niżej pomysły mają jednak na celu jedno – chronić dzieci.

Każdy rodzic zapewne niejednokrotnie martwił się, kiedy jego pociecha spóźniała się ze szkoły i nie odbierała telefonu komórkowego. Z pewnością niejeden opiekun odchodził od zmysłów, próbując się skontaktować z synem lub córką, kiedy w słuchawce swojego smartfona słyszał tylko formułkę „abonent czasowo niedostępny”. Prawdą jest, że im rodzice więcej wiedzą, tym są spokojniejsi. Nikogo więc nie dziwi już fakt, że takie urządzenie jak smartwatch z GPS dla dzieci jest coraz częstszym prezentem dla najmłodszych.

Z jednej strony jest on świetnym i modnym gadżetem, z drugiej, taki inteligentny zegarek z aplikacją, (np. Bezpieczna Rodzina) to doskonały sposób na dyskretną kontrolę rodzicielską połączoną z komfortem i poczuciem bezpieczeństwa.

 

6 pomysłów na ochronę najmłodszych

Każdy rodzic może mieć oczywiście własne sposoby, które umożliwiają mu stałą kontrolę tego, co robi jego syn lub córka. Przedstawiamy 10 naszym zdaniem najciekawszych pomysłów na wygodną, szybką i dokładną codzienną opiekę nad najmłodszymi i starszymi dziećmi.

1) Papierowa bransoletka dla dziecka

Tego typu kolorową opaskę na rękę, która nie jest jednak tak solidna jak np. zegarek, przypinamy na specjalny zatrzask na nadgarstku malucha. Wcześniej wypisujemy na niej dane naszego dziecka, takie jak imię i nazwisko, oraz podajemy informacje dotyczące jednego z rodziców – najczęściej imię i numer telefonu. Tego typu niewielki gadżet możemy też wykonać samodzielnie z naszym dzieckiem np. kiedy szykujemy się do wspólnego wyjazdu.

Jeżeli kompletujesz wyprawkę na wczasy dla rodziny, koniecznie pamiętaj, by w walizce znalazła się tego typu bransoletka. Wakacje z dzieckiem będą o wiele przyjemniejsze – jeżeli Twój syn lub córka zgubi się w tłumie, ktoś, kto będzie próbował mu pomóc, z pewnością zauważy na jego ręku pasek z najważniejszymi informacjami. Taki niewielki i nieskomplikowany gadżet pomoże Twojemu szkrabowi bezpiecznie wrócić do domu.

2) Lokalizator personalny

Urządzenie z GPS, które wrzucając dziecku do plecaka, czy zawieszając mu je na szyi, w połączeniu z aplikacją również będzie dobrym i sprawdzonym pomysłem na zadbanie o bezpieczeństwo kilkulatka. Na rynku dostępne są urządzenia o różnych kształtach i kolorach. Znajdziesz nawet takie, które swoim wyglądem mogą przypominać postacie z bajek.

Kiedy Twoja pociecha zgubi się w tłumie i naciśnie odpowiedni guzik na swoim urządzeniu, z łatwością ją zlokalizujesz. Jeżeli zdecydujesz się na dedykowaną do danego lokalizatora aplikację, nawet bez wcześniejszego alertu od dziecka z łatwością namierzysz je w swoim telefonie.

Zobacz, co o samodzielności kilkulatków mówi psycholog:

3) Lokalizator z sygnałem alarmowym 

Kolorowy na rękę, w postaci breloczka, czy luzem wrzucany do kieszeni. Może być w kształcie misia, lalki lub innej bajecznej postaci. Lokalizator z sygnałem alarmowym składa się z niewielkiego nadajnika, który dziecko musi mieć zawsze przy sobie oraz odbiornika, który nosi opiekun. Urządzenie głośnym dźwiękiem daje znać, kiedy dziecko znajdzie się poza zasięgiem rodzica. Na rynku dostępne są urządzenia, których zasięg wynosi od 5 do 50 metrów.

4) Telefon komórkowy

Bardzo standardowe i najczęściej stosowane rozwiązanie. Czy najlepsze? Z pewnością bardzo skuteczne, niemniej posiadające swoje wady. Po pierwsze nie każde dziecko jest na tyle duże, by mieć własny telefon. Po drugie, tego typu urządzenia stają się bardzo częstym łupem złodziei – zwłaszcza kiedy dziecko posiada wyjątkowo modny i pożądany przez wiele osób model.

Kolejny aspekt dotyczy baterii – smartfony z aplikacjami mają to do siebie, że mogą bardzo szybko się rozładować. Często też tracą zasięg, np. w górach. Z pewnością jest to potrzebne narzędzie, warto jednak do ochrony dzieci wykorzystywać jeszcze inne dostępne metody.

5) Aplikacja na telefon

Jeżeli nasze dziecko jest w tym wieku, kiedy posiadanie własnego smartfona nie stanowi dla niego problemu, lokalizowanie go nie będzie dla Ciebie skomplikowane. Wystarczy, że na urządzeniu swojej pociechy, a także na swoim telefonie zainstalujesz odpowiednią aplikację.

Umożliwi Ci ona kontrolę miejsca pobytu dziecka o każdej porze z dowolnego miejsca na świecie. Co więcej, kiedy Twój syn lub córka potrzebować będą pomocy, po wciśnięciu jednej z opcji w aplikacji, natychmiast powiadomią Cię o zagrożeniu, w jakim się znajdują.

Wodoodporny smartwatch GPS dla dziecka Locon Watch Video
Wodoodporny smartwatch GPS dla dziecka Locon Watch Video

6) Bransoletka GPS dla dziecka

Bransoletka GPS dla chłopca, czy dziewczynki może mieć postać kolorowego smartwatcha z dotykowym ekranem. Przed zakupem koniecznie upewnijmy się, że urządzenie posiada wbudowany moduł GPS, który ułatwi szybkie i precyzyjne lokalizowanie pociechy o każdej porze z dowolnego miejsca na świecie.

Bezpieczny powrót do szkoły, wyjazd na wakacje, czy nawet zwykłe wyjście syna lub córki na pobliski plac zabaw – dzięki niewielkiemu gadżetowi żadna sytuacja nie będzie wzbudzać w Tobie stresu i troski. Taka bransoletka GPS dla dziewczynki i chłopca może mieć dotykowy i kolorowy ekran, wbudowany krokomierz, grę logiczną i budzik.

Pełni rolę telefonu i pokazuje rodzicom, gdzie w danym momencie przebywa ich syn lub córka. W połączeniu z aplikacją mobilną (np. Bezpieczna Rodzina), spełniać będzie wiele funkcji, które pomogą rodzicom w codziennej opiece nad ich pociechami.

Bransoletka GPS dla dziewczynki i chłopca – zalety

Co sprawia, że to właśnie bransoletka GPS dla chłopca i dziewczynki jest najlepszym sposobem na ochronę dziecka spośród wszystkich wymienionych? Powodów naprawdę jest wiele. W odróżnieniu od pozostałych przytoczonych wyżej propozycji nasza pociecha swój GPS dla dziecka ma zawsze blisko – na swoim nadgarstku.

Koniec z wymówkami o wyciszonym, czy rozładowanym telefonie – połączenia na zegarek nie da się przeoczyć. Jeżeli do tego wybierzemy smartwatch GPS wyposażony w przycisk SOS, dla której producent lub sprzedawca oferuje własną, dedykowaną aplikację – mamy wszystko, czego potrzebujemy do szybkiej i dyskretnej kontroli pociechy.

 

Inteligentny zegarek GPS z kartą SIM?

Decydując się na zakup inteligentnego zegarka wraz z usługą, zwróćmy koniecznie uwagę na to, czy w zestawie znajduje się karta SIM. Dlaczego jest to tak ważne? Możliwość lokalizowania GPS, czy wykonywania połączeń głosowych to bardzo istotne udogodnienie dla wszystkich zatroskanych o bezpieczeństwo swoich pociech rodziców.

Jeżeli w urządzeniu mamy od razu kartę, tak jak w przypadku modelu Locon Watch Lite, nie musimy dodatkowo martwić się jej zakupem, czy podpisywaniem dodatkowych umów. Rozmiary kart mogą dziś być bardzo różne, niektóre trzeba przyciąć tak, aby zmieściły się do zegarka. Aby tego uniknąć, po prostu zwróćmy uwagę na ofertę danego sprzedawcy i wybierzmy lokalizator GPS, który spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Dlaczego smartwatch z aplikacją Bezpieczna Rodzina?

Chcesz, aby bransoletka GPS dla dziecka była fajnym gadżetem, ale zależy Ci na tym, aby była w pełni funkcjonalna także dla Ciebie? Koniecznie wybierz ofertę z dedykowaną aplikacją. Zainstalowana w Twoim telefonie usługa to przede wszystkim:

Precyzyjna lokalizacja

Dowiesz się, czy dziecko jest w szkole, domu, centrum handlowym, czy spóźnia się, bo dalej przebywa z przyjaciółmi na ulubionym placu zabaw. Koniec ze stresem związanym z brakiem wiedzy, co dzieje się z Twoją pociechą. Teraz jej precyzyjną lokalizację zawsze masz pod ręką – w swoim telefonie komórkowym.

Połączenia głosowe

Bransoletka GPS dla chłopca i dziewczynki pełni także rolę telefonu komórkowego, który zarówno wykonuje, jak i odbiera połączenia głosowe. Dziecko nie przeoczy próby kontaktu, skończą się wymówki o wyłączonym dźwięku – kiedy smartwatch jest na nadgarstku, zawsze widać, kiedy ktoś na niego dzwoni.

Historia lokalizacji

W swoim telefonie zobaczysz trasy, którymi Twoje dziecko chodziło do szkoły. Sprawdzisz, czy nie spędzało czasu w miejscach, w których nie powinno oraz czy nie wagaruje. Bransoletka GPS dla dziecka to doskonałe rozwiązanie, które pomaga usprawnić kontrolę rodzicielską każdego dnia.

Sygnał SOS

Bransoletka GPS dla dziewczynki i chłopca to możliwość wysłania natychmiastowego powiadomienia SOS na telefon opiekunów. Kiedy dziecko ma do czynienia z hejtem, czy mobbingiem w szkole, kiedy jest świadkiem niecodziennej sytuacji i nie wie co zrobić, lub kiedy dzieje się coś, co powoduje jego strach – naciśnięcie jednego guzika pomoże mu powiadomić i uzyskać natychmiastową pomoc rodziców.

Nasłuch otoczenia

Dziecko nie odbiera telefonu, a Ciebie niepokoi miejsce jego pobytu, które widzisz na swoim smartfonie? Jeżeli nie jesteś w stanie skontaktować się z synem lub córką, w aplikacji wygodnie uruchomisz funkcję nasłuchu. Co ona daje?
Dzięki tej opcji dyskretnie połączysz się z zegarkiem dziecka i posłuchasz, gdzie jest i czy nie potrzebuje pomocy. Z łatwością ocenisz, czy jest jeszcze w szkole, na placu zabaw, przy ruchliwej ulicy, czy galerii handlowej. Jeżeli Twoja pociecha potrzebować będzie pomocy, na pewno szybko się o tym przekonasz.

 

Bateria w bransoletce GPS dla dziecka

Szukając odpowiedniego urządzenia dla dziecka, oprócz takich aspektów jak przycisk sos, odbieranie alertów na telefonie i przy pomocy poczty e mail, zwróć uwagę na jakość baterii jaką ma dany smartwatch. Rozładowany zegarek nie pomoże Ci w pełni chronić dziecka.

Bardzo dużym ułatwieniem, które proponują niektórzy producenci, są powiadomienia o niskim stanie baterii wysyłane na telefon rodzica. Dzięki takiemu przypomnieniu i informacji o tym, że niebawem zegarek się rozładuje, opiekun w porę podłączy go do zasilania. Na drugi dzień smartwatch dla dzieci będzie w pełnej gotowości, by chronić Twoją pociechę.

Czym różnią się od siebie bransoletki?

Dostępne na rynku smartwatche, czy bransoletki GPS dla dzieci mogą różnić się między sobą wyglądem. Dzięki bogatej kolorystyce z łatwością jednak wybierzemy model zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Różnice mogą obejmować też takie aspekty jak kolor interfejsu, dostępność gier, aparat, wodoodporność, czy poszczególnych funkcji (np. krokomierz, budzik, pulsometr, czy czat głosowy).

Niektóre urządzenia posiadają funkcję alarmu zdjęcia z ręki. Kiedy kilkulatek ściąga smartwatch dla dzieci z nadgarstka, rodzic może zostać o tym natychmiast powiadomiony. Inteligentny lokalizator GPS to z jednej strony świetny gadżet, z drugiej, dzięki aplikacji Bezpieczna Rodzina staje się doskonałym sposobem na ochronę tych, o których pragniemy się troszczyć.

 

 

Podsumowanie

Smartwatch GPS dla dziecka, czyli praktyczny lokalizator GPS ze wszystkimi opisanymi wyżej możliwościami to jeden z najlepszych sposobów na zwiększenie komfortu i poczucia bezpieczeństwa zarówno dla maluchów, jak i dla ich rodziców. Oczywiście istnieją różne pomysły na to, jak zapewnić najbliższym odpowiednią opiekę. Wiele z nich jednak może okazać się nieskutecznych. Chcesz mieć pewność, że w pełni troszczysz się o swoje dziecko? Wykorzystaj koniecznie możliwości, jakie daje szybka i precyzyjna lokalizacja GPS. Wybierz zegarek, który dzięki dedykowanej aplikacji da Twoim bliskim poczucie

Polecają nas
Kupiłam smartwatch dla córki jakiś czas temu, a teraz mogę podzielić się opinią - rewelacyjny! Jest naprawdę przydatny
Łucja
(4.5)
Syn używał ostatnio na wyjeździe - zadowolony bardzo! Dzwonił co godzinę się zameldować :)
Kacper
(4.6)
Polecam wszystkim, działa bez problemów- córka zakochana w kolorze
nino
(4.9)