Smartwatche dla dzieci

Lokalizator dla dziecka – TOP 10 najważniejszych funkcji | Gdzie Jest Dziecko

Lokalizator dla dziecka – TOP 10 najważniejszych funkcji

Bezpieczeństwo, zdrowie i pewność, że dziecko nigdy się nie zgubi lub nie zostanie porwane to priorytet każdego rodzica. Nawet chwilowa utrata kilkulatka z pola widzenia wiąże się z ogromnym stresem nie tylko dla opiekuna, ale przede wszystkim dla dziecka. Trauma związana z tego typu przeżyciem może pozostać w pamięci na długie lata. Sytuacja staje się jeszcze trudniejsza, kiedy przerażony maluch nie jest nawet w stanie powiedzieć, gdzie mieszka i kim są jego opiekunowie. Współczesne technologie dają jednak możliwość uniknięcia takich wydarzeń. Nowoczesny lokalizator GPS dla dziecka jest dziś prawdziwym wybawieniem dla rodziców – jest gadżetem, dzięki któremu opieka nad pociechą staje się dużo łatwiejsza. Z jakich jeszcze powodów warto podarować go dziecku? Jakie są inne zalety inteligentnego zegarka? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

 

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Lokalizator dla dziecka – komfort i wygoda dla każdego rodzica

Jeszcze jakiś czas temu, lokalizator GPS kojarzony był z narzędziem dla profesjonalistów. Z tego typu udogodnień korzystali z nich przede wszystkim logistycy, zawodowi kierowcy, czy detektywi. Później na takie rozwiązanie mogli pozwolić sobie zazwyczaj tylko bardzo zamożni rodzice chcący zapewnić dziecku pełnię bezpieczeństwa.

Dzisiaj sytuacja wygląda już zupełnie inaczej – tego typu sprzęt osiągalny jest już właściwie dla każdego. Dostępne na rynku modele posiadają różne funkcje i m.in. od tego uzależniona jest ich cena. Bez problemu jednak znajdziemy smartwatch, którego koszt nie wynosi więcej niż 200 zł. Na jakie parametry i zalety warto zwracać uwagę przy wyborze? Na jaki lokalizator dla chłopca, czy lokalizator dla dziewczynki się zdecydować, by w pełni móc cieszyć się wygodą i spokojem o bezpieczeństwo pociechy? Co podarować dziecku, by miało możliwość nauki i zabawy jednocześnie?

Dlaczego zegarek smartwatch jest dobrym pomysłem na prezent? Przedstawiamy 10 naszym zdaniem najważniejszych aspektów, które pomogą Ci wybrać odpowiedni lokalizator dla dziecka.

Lokalizacja GPS

Każdy rodzic zapewne niejednokrotnie martwił się brakiem kontaktu ze swoim dzieckiem, które nie wróciło o wyznaczonej porze do domu. Wyłączony telefon, czy nieodebrane połączenia dodatkowo potęgowały stres i powodowały napływ do głowy najczarniejszych scenariuszy. Dobrze, jeżeli kilkulatek po prostu dobrze bawił się w pobliżu domu i można go było szybko zlokalizować – gorzej, kiedy przez długi czas rodzic zachodził w głowę, co się dzieje i gdzie jest jego dziecko.

Dlatego wbudowany lokalizator GPS jest tak ważny!

Takich sytuacji można dzisiaj uniknąć, a wszystkim zatroskanym opiekunom pomoże w tym właśnie zegarek GPS dla dziecka. Precyzyjna lokalizacja pociechy, którą możemy wygodnie sprawdzić w telefonie o każdej porze, pomoże nam się uspokoić, kiedy syn lub córka długo nie będą wracać do domu. Jeżeli dziecko będzie w miejscu, w którym nie powinno przebywać, również się o tym dowiemy. Dzisiaj problemu nie stanowi już także fakt, że dziecko noszące smartwatch znajduje się w przestrzeni zamkniętej. Informację o lokalizacji dziecka będziesz miał zawsze pod ręką!

 

Zegarek wyposażony w moduły GPS, GSM, czy Wi-Fi poradzi sobie w każdej sytuacji i będzie doskonałym sposobem na jeszcze lepszą kontrolę rodzicielską. Funkcje związane z możliwością lokalizacji dzieci są jednymi z ważniejszych, które koniecznie należy brać pod uwagę, jeżeli chcemy znaleźć odpowiedni smartwatch dla naszych dzieci.

Zegarek jak telefon, czyli lokalizator dla dziecka, który dzwoni

Wybierając lokalizator dla chłopca, czy lokalizator dla dziewczynki, koniecznie zwróćmy uwagę na to, czy urządzenie dzwoni i odbiera połączenia przychodzące. Dobrze, jeżeli tak jak np. model zegarka Locon Watch Lite od Bezpiecznej Rodziny, wyposażony jest od razu w kartę SIM z minutami na rozmowy – unikamy dzięki temu konieczności doboru odpowiedniej karty, jej przycinania, czy rejestrowania.

Możliwość dzwonienia, czyli po prostu funkcja telefonu pozwoli rodzicom na szybki kontakt z dzieckiem w każdej sytuacji, także, a może przede wszystkim wtedy, kiedy pociecha nie ma przy sobie akurat swojej komórki, lub po prostu na własny smartfon jest jeszcze za mała. Niewielki lokalizator GPS, a najprościej mówiąc, smartwatch, noszony na nadgarstku, dziecko ma zawsze przy sobie, dlatego nigdy nie przeoczy telefonu od opiekuna. Do historii przejdzie też wymówka o rozładowanej baterii w telefonie, czy braku zasięgu.

Wybierając lokalizator GPS dla dziecka, sprawdźmy więc koniecznie jakość głośnika – to ważne, by dobrze słyszeć, co mówi do nas syn lub córka i jednocześnie istotne, by i ono nas dobrze słyszało. Taki inteligentny zegarek jest doskonałą pomocą dla wszystkich zatroskanych o dobro swoich dzieci rodziców.

Lokalizator dla dziewczynki i dla chłopca z guzikiem SOS

Smartwatch, który jest także lokalizatorem GPS, coraz częściej wyposażony jest w przycisk SOS służący do powiadamiania rodziców o niebezpieczeństwie i wysyłania prośby o pomoc. Kiedy dziecko znajdzie się w niespodziewanej sytuacji, w której poczuje się niepewnie, naciskając jeden przycisk znajdujący się na zegarku, wyśle do opiekuna powiadomienie, które ten odbierze na swoim telefonie po zaledwie kilku sekundach.

Jeżeli obawiasz się, że Twoje dziecko może zostać zaczepione przez obcego człowieka lub ma ono problem z rówieśnikami w szkole, spotyka się z hejtem i najzwyczajniej w świecie boi się niektórych uczniów, guzik SOS będzie wyjątkowo przydatny. Wybierając lokalizator dla dziecka, upewnij się więc, że posiada on tego typu przycisk. Funkcje zegarka dające dziecku poczucie bezpieczeństwa – temu zdecydowanie trzeba się przyjrzeć przy wyborze tego typu urządzenia.

Lokalizator dla chłopca i dziewczynki z dotykowym ekranem

Dzieci chcą być jak ich rodzice. Nie bez powodu chłopcy zazwyczaj fascynują się samochodami, a dziewczynki zakładają szpilki swojej mamy i urządzają małe pokazy mody. Nie inaczej jest w przypadku nowych technologii – kilkulatek obserwujący dorosłego, który korzysta z dotykowego telefonu, czy zegarka, również chce taki mieć.

Wybierając więc lokalizator dla chłopca, czy lokalizator dla dziewczynki, zwróć uwagę na ekran urządzenia. Jeżeli ma kolorowy wyświetlacz i dotykowy ekran, możesz być pewien, że trafisz w gust swojego dziecka. Smartwatch, który pozwala dziecku poczuć się jak mama, czy tata, wywoła w nim ogrom radości!

 

Zegarek GPS – prezent dla dziecka, które uwielbia sport

Funkcja telefonu i gry to nie wszystko! Jeżeli Twoje dziecko jest aktywne i radość daje mu pokonywanie własnych rekordów, zadbaj o to, aby podarowany mu smartwatch miał takie funkcje jak krokomierz, stoper, pomiar dystansu, czy licznik tętna i spalonych kalorii.

Te dodatki na pewno zmobilizują Twoją pociechę do jeszcze częstszego podejmowania wszelkich aktywności. Pomoc w pracach domowych przecież także liczy się do dziennej ilości kroków – możesz więc zachęcić swoje dziecko do posprzątania pokoju, czy wyjścia na spacer z psem. Lokalizator GPS to doskonały sposób na zabawę poprzez naukę.

 

Aparat fotograficzny w smartwatchu

Dzieci uwielbiają robić zdjęcia! Wykonywanie modnego dzisiaj selfie, czy fotografowanie rodziny, przyjaciół i ciekawych miejsc może stać się pasją, która pielęgnowana w odpowiedni sposób przetrwa wiele lat. Modny smartwatch noszony na ręku z wbudowanym aparatem fotograficznym będzie rewelacyjnym gadżetem dla każdego, czy to młodszego, czy starszego dziecka.

Co ciekawe, funkcja ta może się przydać także w chwili, kiedy pociecha poczuje się zagrożona lub znajdzie się w niebezpieczeństwie. Szybko zrobione zdjęcie wysłane na telefon rodzica może pomóc opiekunowi w zlokalizowaniu i udzieleniu pomocy synowi lub córce. Zegarek wyposażony w aparat może więc dawać dużo przyjemności, jednocześnie chroniąc dzieci, które potrzebują w danym momencie wsparcia dorosłych.

Możliwość korzystania z aplikacji

Dobre, jeżeli smartwatch posiada od razu wgrane ulubione aplikacje, takie tak Facebook, Instagram, czy Youtube. Tego typu funkcje są pożądane przede wszystkim przez starsze dzieci, które uwielbiają korzystać z mediów społecznościowych.

Powiadomienia o nowych postach, otrzymywanie wiadomości z kanałów social media od znajomych, czy możliwość słuchania ulubionej muzyki dzięki zegarkowi – Twoja pociecha na pewno będzie zadowolona z inteligentnego gadżetu! Taki lokalizator GPS będzie doskonałym prezentem dla każdego nastolatka. Dzieci, które obdarujemy tego typu podarunkiem na pewno będą bardzo zadowolone!

Wytrzymała obudowa i wodoodporność

Lokalizator dla dziecka powinien być odporny na zachlapania, uderzenia, piasek, czy wodę. Każdorazowe zdejmowanie urządzenia z ręki przed umyciem rąk może być bardzo uciążliwe i Twoja pociecha może najzwyczajniej w świecie po prostu o tym nie pamiętać. Lokalizator dla chłopca, czy dziewczynki powinien być więc odpowiednio przystosowany do każdych warunków – czy letniego wypoczynku na plaży, czy szusowania na nartach podczas ferii zimowych w górach.

Zanim wybierzesz smartwatch dla swojego dziecka, zwróć koniecznie uwagę na to, jakie ma on zabezpieczenia. Sprawdź, czy ma odpowiednie uszczelki, a jeżeli masz wątpliwości, rozwiej je bezpośrednio u producenta. Pamiętaj, że każdy tego typu zegarek powinien mieć także gwarancję.

Kolor i design – to również ma znaczenie

Dzieci mają różne preferencje kolorystyczne. Pewne jest jednak jedno – uwielbiają kolorowe gadżety! Jeżeli Twój syn lubi kolor niebieski, czarny lub zielony, zadbaj o to, aby jego inteligentny zegarek był właśnie w tej barwie. Dziewczynki najchętniej wybierają kolor różowy, ale nie zawsze! Być może Twoja córka marzy o żółtym lub fioletowym modelu?

Przed zakupem na pewno warto upewnić się jaki kolor jest tym wymarzonym i najbardziej pożądanym. Sprawdź koniecznie, czy smartwatch dla dzieci, który masz zamiar kupić ma możliwość wymiany pasków. Dzięki akcesoriom łatwiej jest zmienić jego wygląd, kiedy po czasie kilkulatek będzie marzył o innej barwie.

 

Wygoda dla rodzica – alarm zdjęcia z ręki

Funkcja ta niekoniecznie przyda się dzieciom, jednak rodzice będą z pewnością bardzo zadowoleni, kiedy dowiedzą się, że ich pociecha niespodziewanie zdjęła smartwatch z ręki. Pozwoli to na szybką reakcję i upewnienie się, że z dzieckiem nie dzieje się nic złego. Jak to działa? Zegarek wyposażony w tę funkcję posiada specjalny czujnik, który w wyniku braku kontaktu z ręką dziecka wysyła na telefon rodzica sygnał z informacją o usunięcia urządzenia z nadgarstka. Jak widać, nowoczesne rozwiązania mogą znacznie ułatwiać opiekę nad kilkulatkiem.

Inne funkcje, które mogą się przydać

Smartwatche posiadają oczywiście znacznie więcej niż 10 funkcji. Uwagę warto zwrócić jeszcze na co najmniej kilka.

Dodatkowa funkcja – czat głosowy

Przesyłanie sobie wiadomości głosowych jest bardzo wygodną i modną wśród dzieci i młodzieży formą kontaktu. Pisanie sms-ów czy obsługiwanie pisemnego czatu jest często niewygodne i czasochłonne. Wysłanie do kogoś wiadomości głosowej zajmuje dosłownie chwilę i pozwala na szybkie przekazanie dokładnych informacji. W ten sposób można się także komunikować z rodzicem – szybkie wysłanie wiadomości głosowej, że wszystko jest w porządku, na pewno uspokoi zdenerwowaną mamę, czy zaniepokojonego tatę.

Indywidualne strefy bezpieczeństwa

W aplikacji ustawisz strefy takie jak dom, szkoła, czy plac zabaw i otrzymasz powiadomienie za każdym razem, kiedy kilkulatek pojawi się w danym miejscu, lub je opuści.

Wybieranie głosowe

Wybieranie kontaktu z książki telefonicznej, czy uruchomienie konkretnej funkcji przy pomocy własnego głosu? Brzmi nowocześnie i z pewnością zachwyci każdego użytkownika inteligentnych urządzeń. Niezależnie, czy wybierasz lokalizator dla chłopca, czy lokalizator dla dziewczynki – sprawdź, czy modele, które Cię interesują mają tę funkcję.

Badanie jakości snu

Zaawansowana funkcja, którą mają zazwyczaj droższe smartwatche z wyższej półki. Pozwala ona na zbieranie danych dotyczących czasu i jakości snu naszego dziecka.

Komfort noszenia 

Urządzenie z pewnością nie może być za duże. Jeżeli wybieracie się z pociechą do sklepu, przed zakupem wybranego modelu postaraj się, aby syn lub córka przymierzyli najpierw urządzenie do swojego nadgarstka. Sprawdźcie wygodę zapinania, upewnij się, że zegarek nie jest za ciężki lub za duży i czy materiał nie obciera dłoni Twojego dziecka. Jeżeli postanowiłeś smartwatch z GPS kupić przez internet, koniecznie sprawdź wymiary zegarka i wszystkie jego parametry.

 

Dlaczego smartwatch dla dziecka potrzebny jest także rodzicom?

Jeżeli wybierzesz producenta, który oprócz smartwatcha z GPS proponuje do niego dedykowaną aplikację mobilną Gdzie Jest Dziecko – sprawdź koniecznie tę ofertę. Dlaczego? Ponieważ usługa, którą instalujesz na swoim telefonie i dzięki niej masz gwarancję lepszej kontroli rodzicielskiej, to niezwykła wygoda i pewność, że zawsze wiesz, co dzieje się z Twoim dzieckiem.

W tego typu aplikacji bez trudu sprawdzisz na mapie, gdzie w danym momencie w czasie rzeczywistym znajduje się Twój syn lub córka. Przeanalizujesz historię odwiedzanych przez pociechę miejsc (sprawdzisz np. czy dziecko nie wagaruje), wyznaczysz strefy bezpieczeństwa, o powrocie i o opuszczeniu których zostaniesz powiadomiony na swój telefon komórkowy.

Bez trudu odbierzesz wysłany przez dziecko alarm SOS, skorzystasz z funkcji nasłuchu, czy dowiesz się, kiedy poziom baterii w zegarku GPS spadnie do kilkudziesięciu procent.

Podsumowanie

Lokalizatory dla chłopca i lokalizator dla dziewczynki mogą mieć te same funkcje, jednak najczęściej różnić się będą od siebie kolorami. Jeżeli szukasz smartwatcha dla córki, weź pod uwagę takie barwy jak różowy, żółty, czy fioletowy – chłopcom zaś do gustu z pewnością przypadnie zegarek niebieski, zielony lub czarny. Zegarek GPS dla dziecka w postaci inteligentnego zegarka, na pewno powinien posiadać dotykowy, kolorowy ekran i wbudowany telefon do wykonywania i odbierania połączeń. Urządzenie powinno być wodoodporne i solidnie wykonane. Super, jeśli ma wbudowany aparat i gry!

Dobrze, jeżeli w zestawie ma także kartę SIM. Co więcej, dla dziecka z pewnością istotne będą wgrane aplikacje, krokomierz, pulsometr i licznik spalonych kalorii. Smartwatch z GPS może być doskonałym pomysłem na prezent na komunię, urodziny, czy każdą inną okazję. Jednak aby w pełni ucieszył obdarowanego, powinien trafić w jego gust i posiadać podstawowe funkcje.

Polecają nas
Kupiłam smartwatch dla córki jakiś czas temu, a teraz mogę podzielić się opinią - rewelacyjny! Jest naprawdę przydatny
Łucja
(4.5)
Syn używał ostatnio na wyjeździe - zadowolony bardzo! Dzwonił co godzinę się zameldować :)
Kacper
(4.6)
Polecam wszystkim, działa bez problemów- córka zakochana w kolorze
nino
(4.9)