Smartwatche dla dzieci

Jak sprawdzić kto dzwonił do dziecka?

Rodzice bardzo często chcą mieć pełną wiedzę na temat tego, co dokładnie, gdzie i z kim robi ich dziecko, w tym kto i z jakiego numeru telefonu dzwonił do naszego malucha. W młodych ludziach nawet tych kilkuletnich, zazwyczaj wywołuje to bunt i poczucie braku zaufania ze strony opiekunów. Temat prywatności dziecięcej nie jest łatwy i z pewnością bardzo złożony – rodzic powinien wykazać się tutaj taktem i dużą dozą zrozumienia. Wszystko zależy także od tego, w jakim wieku jest nasz syn lub córka.

Nastolatek potrzebuje jednak dużo więcej przestrzeni niż choćby kilkulatek. Pełna kontrola nad tym, kto dzwonił do dziecka, kontrola połączeń i numerów telefonów jest jednak możliwa i tylko od rodzica zależy, w jakim stopniu chce ingerować w prywatność swojej pociechy. Aplikacja do kontroli rodzicielskiej może mieć jednak różne funkcje, nie tylko takie, które związane są z monitoringiem połączeń telefonicznych dziecka. Chcesz decydować o tym, jaki numer może zadzwonić na urządzenie Twojego syna lub córki? Chcesz mieć pod ręką wszystkie informacje i dyskretnie sprawdzać połączenia? Ten artykuł jest dla Ciebie!

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Kontrola rodzicielska, czyli telefon prawdę Ci powie

Nowoczesne technologie umożliwiają dzisiaj rodzicom sprawowanie opieki nad dziećmi zupełnie inaczej, niż miało to miejsce jeszcze 10,20, czy 30 lat temu. Telefony komórkowe wyposażone w najróżniejsze aplikacje, nadajniki GPS, gadżety w postaci niewielkich lokalizatorów, które można wrzucić do szkolnego plecaka, zegarki z GPS – wszystkie te narzędzia mogą być solidnym zabezpieczeniem dla dzieci w XXI wieku. Pełnią one oczywiście także inne role – umożliwiają rozwój, uczą, ułatwiają kontakt.

Dla rodziców jest jednak ważne to, w jakim stopniu umożliwiają sprawowanie jeszcze lepszej, bardziej odpowiedzialnej opieki nad pociechą. Kontrola rodzicielska w telefonie, czyli sprawdzenie kto dzwonił do dziecka to rozwiązanie, które staje się coraz bardziej popularne. Dzięki temu, że wiele informacji o tym, co robi i gdzie znajduje się dziecko, mama, czy tata ma w swoim smartfonie, opieka nad dzieckiem staje się dużo prostsza. T

elefon stał się prawdziwą kopalnią wiedzy i zawiera wiele cennych danych. Wystarczy odpowiednia aplikacja, by z łatwością zdecydować, które osoby i jakie numery telefonu mogą dzwonić na numer naszej pociechy. Usługi umożliwiają blokadę połączeń, czy sprawdzenie danych numerów telefonów. Jeżeli chcesz sprawdzić, kto o danej porze kontaktował się z Twoim dzieckiem, zrobisz to bez problemu.

Czy wiesz, kto dzwonił do Twojego dziecka?

Aplikacja do kontroli rodzicielskiej od Bezpiecznej Rodziny jest kompatybilna ze smartwatchami Locon Watch Video i Locon Watch Lite dostępnymi w naszym sklepie. Ponieważ zegarki pełnią funkcję zminiaturyzowanych telefonów, a pieczę nad wszystkim dzięki aplikacji ma rodzic, to właśnie od niego zależy, jakie osoby zostaną wpisane do książki telefonicznej w dziecięcym smartwatchu. Zegarek z GPS odbiera połączenia od 10 kontaktów, które mama lub tata zapiszą w aplikacji. Oznacza to, że zawsze wiesz, kto dzwonił i kto ewentualnie może zadzwonić na smartwatch Twojego syna lub córki.

Kontrola rodzicielska w telefonie nie musi być skomplikowana – wręcz przeciwnie. Może dawać dorosłym możliwość dyskretnego nadzoru nad dzieckiem. Co Ci to daje? Pewność, że do Twojego dziecka nie zadzwoni więcej żaden nieznany numer. Wiesz, że osoby, które mogą skontaktować się z kilkulatkiem, to osoby z Twojego najbliższego otoczenia, czy członkowie rodziny. Wszystkie informacje masz zawsze w swoim telefonie komórkowym. Zadbaj o bezpieczne połączenia i o to, by numer telefonu Twojego dziecka nigdy nie wpadł w nieodpowiednie ręce!

Aplikacja do kontroli rodzicielskiej

Tego typu rozwiązanie może zostać połączone z zegarkiem z GPS Locon Watch Lite (który przy okazji jest lokalizatorem, a aplikacja spełnia wtedy dużo więcej możliwości, takich jak chociażby ustawianie stref bezpieczeństwa, nasłuch, czy sprawdzenie historii lokalizacji) oraz z telefonem komórkowym kilkulatka. Ciekawą propozycją może być też aplikacja Rodzinne SOS. Nie daje ona co prawda możliwości kontrolowania połączeń, ale warto wziąć ją pod uwagę ponieważ jest to praktyczna i szybka kontrola rodzicielska w telefonie. Jeżeli nasz syn lub córka znajdą się w sytuacji zagrożenia i potrzebować będą pomocy, dzięki aplikacji wyślą do rodzica sygnał SOS z lokalizacją, najszybszą trasą dotarcia, a nawet nagranym filmem. Informacja o tym, że pociecha potrzebuje wsparcia, pojawi się na urządzeniu mamy i taty już w kilka sekund.

Telefon, czy smartwatch nie są dziś po prostu gadżetami. Wybierając tego typu urządzenie dla dziecka i aplikację, zwróćmy uwagę na to, czy sprzedawca gwarantuje bezpieczeństwo danych. Dobrze, by było one szyfrowane i by nasz numer telefonu, czy informacje o naszym dziecku nie były przekazywane nigdzie dalej.

Sprawdź, kto dzwonił i zlokalizuj swoje dziecko

Wygodna aplikacja do kontroli rodzicielskiej, daje opiekunowi wiele możliwości. Warto wybrać taką, która w połączeniu z nowoczesnym i designerskim dodatkiem dla dziecka, w postaci smartwatcha z GPS Locon Watch Lite, umożliwia nie tylko wykonywanie połączeń i sprawdzanie, kto dzwonił do naszej pociechy, ale także lokalizuje, wysyła powiadomienia i jest narzędziem, które codziennie pozwala nam chronić tych, którzy są dla nas najważniejsi i gwarantuje bezpieczeństwo wszystkich naszych danych. Telefon jest przecież głównym narzędziem do kontaktu, znajduje się w nim wiele numerów telefonu, którymi przecież nie chcemy się dzielić z niepożądanymi osobami. Bezpieczeństwo to przecież priorytet.

Dlaczego warto wiedzieć, jaki numer dzwoni do dziecka?

W czasach, kiedy już kilkuletnie dzieci potrafią korzystać z Internetu i posługiwać się telefonem komórkowym, każdy rodzic woli sprawdzić, czy do kilkulatka nie dzwoni nikt z obcego numeru telefonu i czy w sieci jego pociecha jest bezpieczna. Jeżeli nie chcesz połączeń od nieznanych numerów telefonu na urządzenie Twojego syna lub Twojej córki, jeżeli chcesz w każdej chili móc sprawdzić, gdzie przebywa Twój bliski, wybierz rozwiązania, które Ci to ułatwią. Dostępne na rynku rozwiązania są dopasowane do potrzeb wszystkich zatroskanych rodziców.

Nieznany numer? Telemarketer?

Jeśli Twoje dziecko często ma nieodebrane połączenia od nieznanych numerów lub często musi radzić sobie z telefonami od telemarketerów, najwyższa pora coś z tym zrobić. Pamiętajmy, że kilkulatek jest często bezbronny, a w wyniku różnych technik manipulacyjnych, może bezwiednie przekazać obcemu człowiekowi bardzo ważne informacje. Jeśli planujesz zakup smartfona dla swojej pociechy, koniecznie zatroszcz się o to, aby urządzenie mogło blokować połączenia od obcych numerów.

Podsumowanie

Jako rodzic z pewnością nie chcesz, aby dostęp do numeru telefonu Twojego syna lub córki miały obce osoby. Dzięki smartwatchowi, który wykonuje i odbiera połączenia oraz dedykowanej aplikacji masz pełen dostęp do numerów, które mogą kontaktować się z Twoją pociechą. Zapewniasz bezpieczeństwo tym, których kochasz, dbasz o swój komfort jednocześnie dając dziecku tak potrzebną swobodę i wolność.

Polecają nas
Kupiłam smartwatch dla córki jakiś czas temu, a teraz mogę podzielić się opinią - rewelacyjny! Jest naprawdę przydatny
Łucja
(4.5)
Syn używał ostatnio na wyjeździe - zadowolony bardzo! Dzwonił co godzinę się zameldować :)
Kacper
(4.6)
Polecam wszystkim, działa bez problemów- córka zakochana w kolorze
nino
(4.9)