Smartwatche dla dzieci

Zegarki dla dzieci i inne praktyczne gadżety dla najmłodszych

W życiu każdego dziecka przychodzi czas, w którym marzy o swoim pierwszym zegarku. Jaki wiek jest odpowiedni na pierwszy czasomierz? Często już 3-4 latki noszą zegarki dla dzieci, jako główną ozdobę swojej ręki. Początkowo maluch nie musi znać wskazówek, aby móc posługiwać się zegarkiem. Na początku wystarczą zegarki dla dzieci z elektronicznym wyświetlaczem. Dobrym czasem na zegarek ze wskazówkami jest rozpoczęcie nauki w szkole. Czasomierz dodaje dziecku pewności siebie i dzięki niemu może poczuć się doroślej. Wśród ofert do wyboru mamy kolorowe paski, kolorowe tarcze, wskazówki, zegarki z postaciami z bajek. Jakie zegarki dla dzieci są teraz modne i praktyczne? Podpowiadamy.

Prezenty dla dzieci — modne i praktyczne zegarki dla dzieci

Dzieci tak samo, jak dorośli kochają gadżety. A jeszcze bardziej są nimi zafascynowani, jeśli gadżety mają coś wspólnego z byciem dorosłym. Wśród największych hitów 2019 roku gadżetów technologicznych dla dzieci znajdziemy:

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat
 • Słuchawki bezprzewodowe Bluetooth — zapewniają idealną łączność Bluetooth, najwyższą jakość dźwięku, są energooszczędne i przede wszystkim nie mają kabla. Można używać ich pojedynczo, występują w zestawie z power bankiem, a dzięki małym rozmiarom można zabrać je wszędzie.
 • Powerbank — wcześniej wspomniany gadżet, to przenośne urządzenie do ładowania urządzeń mobilnych za pomocą portu USB. Służy do wielokrotnego użytku, posiada baterie litowo-jonowe lub litowo-polimerowe.
 • Szczoteczka soniczna — doskonała alternatywa dla szczoteczki elektrycznej, chroniąca przed uszkodzeniami mechanicznymi dziąseł i szkliwa. Pierwsze modele dostępne są dla dzieci poniżej 3 roku życia.
 • Głośnik mobilny — głośnik bluetooth jest kompatybilny z urządzeniami mobilnymi: telefonem, tabletem oraz telewizorem, laptopem czy komputerem. Pozwala na słuchanie muzyki w dowolnym miejscu. Nie ogranicza wielkością oraz stertą kabelków.
 • Aparat Instax — dawniej Polaroid był marzeniem każdego, dziś na wyciągnięcie ręki w każdym dowolnym kolorze dostępne są na rynku mini aparaty. Wystarczy zrobić zdjęcie, odczekać minutę, a aparat automatycznie je drukuje. Jest to niesamowity gadżet dla każdego dziecka, który lubi robić zdjęcia lub zapisywać w historii fotografii ważne wydarzenia.
 • Robot Tobbie — idealnym prezentem dla dzieci lubiących konstruować i budować jest robot Tobbie do samodzielnego montażu. Uczy, bawi, rozwija inteligencję oraz poszerza wiedzę z zakresu mechatroniki i robotyki.

 

 

Jak wybrać odpowiednie zegarki dla dzieci?

Wybierając zegarki dla dzieci, warto wziąć pod uwagę ich gust oraz znajomość dziecka z tym urządzeniem (czy wie, na której ręce nosi się zegarek). Należy zwrócić uwagę na jego wygląd i właściwości, ponieważ kolorowa i atrakcyjna stylistyka sprawią, że będzie on nieodłącznym gadżetem dziecka. Z jakimi pytaniami zderzamy się przy kupnie zegarka dla dziecka?

Jakie zegarki dla dzieci wybrać – cyfrowe czy analogowe?

Zdania w tej sprawie są podzielone, zegarki analogowe zachęcają do nauki i wzbogacają w nowe umiejętności rozpoznawania godziny, zaś zegarki dla dzieci cyfrowe są użyteczne i niezawodne. Wybór odpowiedniego zegarka zależy od preferencji oraz osobistych upodobań dziecka. 

Jakie funkcję powinny mieć zegarki dla dzieci?

Przede wszystkim wygląd. Kilkulatek nie potrzebuje wielu funkcji, aby zaimponować swoim rówieśnikom. Wygodny pasek, niekrępujący ruchów ręki oraz duża i czytelna tarcza to podstawowe wytyczne przy wyborze odpowiedniego prezentu.

Kiedy pierwszy zegarek dla dziecka?

Pierwsze modele zegarków są dla dzieci powyżej 3 roku życia. Pomagają przedszkolakowi zapoznać się z działaniem urządzenia oraz wypracowują nawyk noszenia go na nadgarstku. Dziewczynki traktują ją jako ozdobę biżuteryjną, zaś chłopcy doceniają gadżet za wygląd i możliwość bycia “dorosłym”. Momentem, kiedy zegarek powinien być niezbędny, jest wiek, w którym dziecko powoli się usamodzielnia. Samodzielnie wychodzi na dwór, do szkoły, do kolegi. Podczas takich wypraw warto, aby dziecko uczyło się punktualności, nie spóźniało się na zajęcia do szkoły, na autobus lub do domu. Jeżeli dziecko nie posiada telefonu komórkowego, warto zastanowić się nad zegarkiem z lokalizatorem GPS Locon Watch Lite.

Zegarki dla dzieci z GPS — coś więcej niż zwykły zegarek

Do niedawna prym wśród prezentów dla dzieci wiodły tablety i proste smartwatche. Od niedawna oryginalną i wyjątkową propozycją są smartwatche dla dzieci z funkcją GPS Locon Watch Video. Połączenie designu, zabawy i pożytecznych funkcji udała się firmie Locon. Dlaczego zegarki dla dzieci z lokalizatorem stały się tak popularne? Przyczyn jest wiele, a najważniejsza z nich to bezpieczeństwo. Rodzic za pomocą takiego zegarka zyskuje wiele korzyści, przede wszystkim:

 • ma kontrolę nad tym, gdzie w danym momencie znajduje się jego dziecko i czy bezpiecznie trafiło do danego punktu (szkoła, dom, biblioteka, dom dziadków itp.),
 • wbudowana karta SIM pozwala na sprawdzanie bieżącej pozycji dziecka w czasie rzeczywistym oraz umożliwia funkcję dzwonienia i oddzwaniania,
 • może wyznaczyć własne bezpieczne strefy w aplikacji Bezpieczna Rodzina, zyskując informacje czy dziecko znajduje się w danej strefie i jest bezpieczne,
 • może nasłuchiwać otoczenie, w przypadku długotrwałego braku kontaktu z dzieckiem jest w stanie dyskretnie sprawdzić, czym zajmuje się dziecko,
 • przycisk SOS umożliwia uzyskanie informacji przez rodzica o niebezpieczeństwie lub nagłym złym samopoczuciu dziecka. Po wciśnięciu przycisku aplikacja przesyła obecne położenie dziecka oraz najszybszą trasę dotarcia do niego.

A jakie korzyści otrzymuje dziecko posiadając zegarki dla dzieci z GPS? 

 • Jest w stałym kontakcie z rodzicem.
 • Posiada zminiaturyzowany aparat fotograficzny w zegarku.
 • Na ręku posiada wodoodporny, designerski zegarek z dotykowym wyświetlaczem.
 • Jest bezpieczny.

Bezpieczeństwo na pierwszy rzut oka z aplikacją Bezpieczna Rodzina

Inteligentny zegarek noszony przez dziecko na nadgarstku to pewność dla rodziców, że mają w aplikacji dostęp do wszystkich najważniejszych informacji o swoim maluchu. Historia lokalizacji i przebytej trasy, strefy bezpieczeństwa, alarmy SOS – model Locon Watch Video dodatkowo gwarantujący połączenia wideorozmów – to wszystko składa się na codzienny spokój o bezpieczeństwo kilkulatka.

Polecają nas
Kupiłam smartwatch dla córki jakiś czas temu, a teraz mogę podzielić się opinią - rewelacyjny! Jest naprawdę przydatny
Łucja
(4.5)
Syn używał ostatnio na wyjeździe - zadowolony bardzo! Dzwonił co godzinę się zameldować :)
Kacper
(4.6)
Polecam wszystkim, działa bez problemów- córka zakochana w kolorze
nino
(4.9)