Smartwatche dla dzieci

Jaki smartwatch z lokalizatorem GPS kupić — poradnik

Do tego, że inteligentne zegarki stają się coraz popularniejsze, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Urządzenia tego typu przede wszystkim dają nam możliwość stałego kontaktu telefonicznego z dzieckiem, rodzicami, czy dziadkami, a co za tym idzie, są idealną alternatywą telefonu komórkowego. Ponieważ smartwatch ma wbudowany lokalizator GPS, umożliwia nam też poznanie miejsca pobytu naszego bliskiego w czasie rzeczywistym, a nie ma co ukrywać — taka wiedza może być naprawdę bezcenna! Pytanie pozostaje jedno — jaki konkretnie inteligentny zegarek wybrać?

 

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Smartwatch z lokalizatorem GPS — dla kogo?

Odpowiedź brzmi — oczywiście dla każdego! Inteligentne zegarki mogą nosić zarówno dzieci, dorośli, jak i osoby starsze. Wszystko zależy oczywiście od modelu i oczekiwań, jakie ma użytkownik takiego urządzenia. Co istotne, zaletą smartwatchy jest nie tylko funkcja dzwonienia, ale także wbudowany nadajnik GPS, który przydaje się zarówno do pomiaru aktywności fizycznej, jak i ustalenia, gdzie w danej chwili znajduje się nasz bliski — dziecko lub seniora.

Na co zwrócić uwagę wybierając zegarek GPS?

Wybierając inteligentny zegarek, czy to dla nas samych, naszych pociech, rodziców, czy dziadków, zwróćmy uwagę na kilka kwestii:

 • jakość wykonania — zwróć uwagę na materiał, z którego wykonany jest inteligentny zegarek. Dobrze, jeśli tworzywo jest wodoodporne — znacznie zwiększy to komfort korzystania z urządzenia. Konieczność zdejmowania go z nadgarstka do mycia rąk może być naprawdę uciążliwe;
 • rozmiar zegarka — smartwatch nie powinien być ani za duży, ani za mały, powinien po prostu pasować do osoby, która będzie z niego korzystać. Oczywistym jest także fakt, że urządzenie nie może być za ciężkie. Komfort noszenia jest niezmiernie istotną kwestią!
 • dotykowy, kolorowy wyświetlacz — nie ukrywajmy — nowoczesny design ma ogromny wpływ na chęć noszenia zegarka chociażby przez dzieci;
 • możliwość odbierania i wykonywania połączeń głosowych — stały kontakt z naszymi bliskimi to kwestia kluczowa! Aby nie dokładać sobie dodatkowych kosztów i zachodu, warto wybrać zegarek wyposażony w kartę SIM z pakietem minut na rozmowy. Co więcej, zwróćmy także uwagę na jakość głośnika i mikrofonu — to od tego w ogromnej mierze zależy jakość połączeń telefonicznych;
 • przycisk SOS — zwróć koniecznie uwagę, czy inteligentny zegarek, który planujesz kupić dla swojego dziecka lub seniora, posiada wbudowany przycisk SOS. Po naciśnięciu tego guzika zostanie bowiem wysłany do Ciebie alert z informacją, że Twój bliski potrzebuje pomocy. Funkcja ta znacznie wpływa nie tylko na komfort życia użytkownika (osoba, która korzysta z urządzenia jest dużo spokojniejsza, kiedy wie, że w każdej sytuacji może wezwać wsparcie w trudnej sytuacji), ale też daje pewność Tobie, że w razie potrzeby, zareagujesz natychmiast!

Dodatki takie jak krokomierz, monitor snu, wbudowana kamera umożliwiająca videorozmowy, wszelkie czujniki upadku, pomiaru saturacji, tętna, ciśnienia, czy temperatury, oczywiście też są istotne i bez wątpienia będą mieć wpływ na naszą decyzję zakupową.

Dedykowana aplikacja do urządzenia

Chociaż może Ci się wydawać to nieistotne, aplikacja do urządzenia, którą instalujesz na swoim telefonie jest kluczowym elementem zdalnej opieki. Najbezpieczniejsze są bez wątpienia polskie usługi, w których ochrona Waszych danych osobowych jest na najwyższym poziomie. Twoje wątpliwości od razu powinna wzbudzić sytuacja, w której producent zegarka sugeruje pobrać chińską aplikację do zdalnej obsługi funkcji urządzenia.

 

Jakie funkcje powinien posiadać smartwatch z lokalizatorem GPS?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ wszystko zależy od tego, dla kogo chcesz kupić zegarek z GPS — starszych, czy młodszych dzieci, aktywnych rodziców, czy dziadków, którzy wymagają już Twojej bacznej opieki i obserwacji stanu zdrowia.

Każdemu na pewno przyda się wodoszczelny smartwatch — przecież każdorazowe zdejmowanie urządzenia z ręki do mycia rąk, czy zwracanie uwagi na to, czy zegarek nie zamoknie od deszczu, może być bardzo uciążliwe!

Zarówno smartwatch dla dziecka, jak i ten dla osoby starszej, powinien na pewno mieć funkcje takie jak:

 • wbudowany telefon
 • przycisk z funkcją SOS
 • wbudowane moduły lokalizacyjne, takie jak GPS, GSM, Wi-Fi, czy BTS
 • wbudowany mikrofon umożliwiający nagrywanie wiadomości głosowych
 • zdalny podsłuch

Funkcją, na jaką należy zwrócić uwagę w przypadku smartwatcha dla kilkulatka, jest z pewnością aparat fotograficzny, krokomierz i wbudowane gry. Dzieci lubią przecież, kiedy gadżety służą im także do zabawy!

Jaki smartwatch dla dziecka?

Zastanawiasz się jaki smartwatch kupić dla swojej pociechy? Niezależnie od tego, czy chcesz znaleźć nowoczesny zegarek GPS dla chłopca, czy designerski smartwatch dla dziewczynki, wybierz model, który Twoje dziecko po prostu z chęcią będzie codziennie nosić.

Doskonałym przykładem podstawowego modelu inteligentnego zegarka z kartą SIM jest wodoodporny Locon Watch Lite. Urządzenie nie sprawi Twojemu dziecku żadnych problemów w obsłudze, a Tobie zagwarantuje stały kontakt z maluchem. Zegarek pozwala odbierać i wykonywać połączenia głosowe, lokalizuje, ma wbudowany aparat fotograficzny oraz przycisk SOS do wzywania pomocy w nagłych przypadkach.

 

Posłuchaj, co dzieje się w otoczeniu Twojego dziecka

Wyobraź sobie, że czekasz na swojego syna lub córkę w domu, a ci już ponad godzinę spóźniają się ze szkoły. Co gorsza, nie masz z kilkulatkiem kontaktu, bo jego telefon się rozładował. Każdy rodzic w takiej sytuacji odchodzi od zmysłów.

Taka sytuacja oczywiście może przydarzyć się każdemu, jednak wydarzenia wyglądają zupełnie inaczej, kiedy Twoja pociecha korzysta ze smartwatcha takiego jak Locon Watch Lite, a Ty masz na swoim telefonie zainstalowaną aplikację Bezpieczna Rodzina.

Dzięki smartwatchowi z wbudowanym lokalizatorem GPS, Ty i Twój maluch jesteście w stałym kontakcie. Jeśli martwi Cię fakt, że dziecko się spóźnia, nie musisz w nerwach wymyślać czarnych scenariuszy.

Możesz uruchomić aplikację i rozpocząć lokalizację. Nawet jeśli skorzystanie z tej funkcji Cię nie uspokoi, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś dyskretnie połączył się z inteligentnym zegarkiem i posłuchał, co dzieje się w otoczeniu dziecka. Bardzo możliwe, że Twój syn lub córka po prostu zagadali się z przyjaciółmi, lub dobrze się bawią na szkolnym boisku i stracili rachubę czasu.

Rozwiązanie od Bezpiecznej Rodziny pozwoli Ci zachować spokój w każdej sytuacji.

Smartwatch dopasowany do potrzeb dziecka

Czym różni się zegarek z GPS dla dziewczynki i smartwatch dla chłopca? Właściwie… niczym. Tylko od nas oraz od upodobań i potrzeb naszego dziecka zależy to, jakie urządzenie postanowimy wybrać.

Czy zegarek GPS dla chłopca musi być niebieski, a smartwatch dla dziewczynki koniecznie powinien mieć różowy kolor? Oczywiście nie! Modele inteligentnych urządzeń są w najróżniejszych kolorach i to kilkulatek sam powinien zadecydować, w jakiej barwie chciałby mieć tego typu gadżet.

Jaki smartwatch kupić, by spełnić marzenie kilkulatka?

Dla nas, rodziców, najważniejsze jest oczywiście bezpieczeństwo dziecka. Niemniej nasza pociecha może oczekiwać, że jej nowy gadżet będzie posiadał różnorodne i rozbudowane funkcje.

Idealny do codziennych aktywności będzie wodoodporny smartwatch GPS Locon Watch Video. Model ten nie tylko dzwoni i odbiera połączenia głosowe — ma także wbudowany aparat i kamerę video, dzięki której maluch może się zobaczyć z rodzicami, rodzeństwem, czy dziadkami.

Wbudowany krokomierz umożliwi codzienne bicie własnych rekordów, a gry umilą każdą podróż.

Zegarek GPS z lokalizatorem dla dziecka — co zyskuje rodzic?

Jeśli wiesz już jaki smartwatch kupić i masz pewność, że funkcjonalność danego modelu spodoba się Twojemu dziecku, koniecznie sprawdź, czy aby dedykowana do urządzenia aplikacja spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Wybierając urządzenia od Bezpiecznej Rodziny zyskujesz nie tylko produkt wysokiej jakości, czy gwarancję doskonałej obsługi. Mamy dla Ciebie autorską, polską aplikację, w której:

 • lokalizujesz dziecko 24/7. Wiesz, czy Twoja pociecha jest w domu, szkole, czy w miejscu, w którym nie powinna się znajdować. Zawsze znasz miejsce pobytu dziecka!
 • otrzymujesz powiadomienia o opuszczeniu bezpiecznej strefy, lub powrocie do niej. Takie geo ogrodzenie sprawia, że nie musisz po kilka razy dziennie dzwonić do syna lub córki i pytać, gdzie są. Kiedy Twoje dziecko pojawi się w szkole, domu, na zajęciach dodatkowych, czy u dziadków, na Twoim telefonie pojawi się odpowiednie powiadomienie.
 • nasłuchujesz otoczenie — dyskretnie, bez wiedzy kilkulatka, łączysz się z inteligentnym zegarkiem i sprawdzasz, czy Twoje dziecko jest bezpieczne.
 • odbierasz alarmy SOS, które dziecko wysyła ze smartwatcha. Wbudowane guziki alarmowe ma każdy smartwatch

Fakty warte uwagi

Zarówno zegarek z GPS dla dziewczynki, jak i smartwatch dla chłopca mają dwie funkcje: rozrywkową i ochronną. I obie w kontekście zadowolenia i spokoju dziecka są bardzo ważne.

Jeśli zadbamy o to, aby model inteligentnego zegarka spełniał wszystkie oczekiwania małego miłośnika technologii, możemy mieć pewność, że kilkulatek po prostu chętniej będzie go nosił — a co za tym idzie, my nie będziemy mieć problemu ze zdalną opieką.

Wbudowane moduły — system GPS, GSM, Wi-Fi i BTS pozwalają na określenie miejsca pobytu kilkulatka z dokładnością nawet do 10 metrów. Inteligentny zegarek dla dziecka jest więc także mini lokalizatorem, który maluch może mieć zawsze przy sobie.

Inteligentne smartwatche dla dzieci mają realny wpływ na bezpieczeństwo najmłodszych

Jeśli nadal nie wiesz, czy warto, aby Twój maluch nosił zegarek z GPS dla dziecka, wyobraź sobie sytuację, kiedy w centrum handlowym Twój syn lub córka nagle znikają Ci z oczu. Każdego rodzica ogarnia wtedy panika. Jeśli jednak dziecko ma na nadgarstku smartwatch, możesz być spokojny.

Wystarczy, że zajrzysz w swój telefon komórkowy, a po chwili będziesz miał dokładną informację o tym, dokąd udała się Twoja pociecha.

 

Wbudowany alarm

Zarówno smartwatch dla chłopca, jak i zegarek GPS dla dziewczynki Locon Watch Video posiadają wbudowane guziki SOS. Jeśli tylko Twoja pociecha źle się poczuje, będzie ofiarą nękania w szkole, lub przydarzy jej się jakakolwiek nieoczekiwana sytuacja, będzie mogła Cię o tym powiadomić.

Kiedy dziecko naciśnie przycisk SOS, na Twoim telefonie po kilku sekundach pojawi się alert SOS z dokładną lokalizacją malucha i informacją, że potrzebna jest Twoja pomoc.

Zyskujesz niezbędny czas na dotarcie do kilkulatka i zawiadomienie odpowiednich służb, chociażby dyrekcji szkoły.

Jako rodzic jesteś spokojniejszy, bo wszystko masz pod kontrolą.

Jaki smartwatch dla seniora?

Dzięki smartwatchom i aplikacji do urządzeń możesz nie tylko chronić swoje dzieci. Inteligentne zegarki doskonale sprawdzają się także w przypadku osób starszych — zarówno tych wymagających większej, codziennej opieki, jak i tych, którzy cały czas cieszą się dobrym zdrowiem i są samodzielni.

Inteligentny zegarek z pomiarem saturacji i temperatury dla seniora

Oprócz funkcji zwykłego czasomierza, zegarek GPS dla seniora, taki jak model Locon Life Plus jest także doskonałym urządzeniem do wykonywania orientacyjnych pomiarów życiowych.

Najważniejsze funkcje, jakie senior znajdzie w smartbandzie to:

 • pomiar saturacji — senior w każdej chwili ma możliwość zmierzenia poziomu natlenienia krwi, co jest kluczową informacją chociażby podczas infekcji Covid-19
 • pomiar temperatury ciała — starsza osoba w dowolnym momencie może wykonać tego typu badanie i sprawdzić, czy ma gorączkę, lub, czy temperatura ciała nie zaczęła niebezpiecznie się podnosić
 • pomiar pulsu i ciśnienia — Locon Life Plus wykonuje także pomiary tętna i ciśnienia, co przydaje się dziś właściwie każdemu seniorowi

 

Po co moim bliskim opaska SOS dla seniorów z funkcją pomiaru saturacji?

Opaska SOS jest gadżetem, dzięki któremu Twoi rodzice, dziadkowie, czy inni bliscy seniorzy po prostu mogą czuć się spokojnie. Każda starsza osoba odczuwa większy komfort, kiedy wie, że nie jest pozostawiona sama sobie — kiedy ma pewność, że w razie wystąpienia nagłej sytuacji, może na kogoś liczyć!

I taką pewność właśnie daje Locon Life Plus oraz dedykowana do niej aplikacja Bezpieczna Rodzina, którą opiekun instaluje na swoim telefonie.

Zdalna opieka z poziomu aplikacji w smartfonie

Dzięki aplikacji Bezpieczna Rodzina i opasce, którą Twój senior nosi na nadgarstku:

 • możesz wykonywać zdalne pomiary i na bieżąco sprawdzać, jak czuje się Twoja mama, tata, babcia, czy dziadek, a w razie obaw o ich zdrowie, natychmiast reagować
 • sprawdzasz na mapie aktualną lokalizację seniora — masz pełnię wiedzy, czy Twój bliski bezpiecznie wrócił ze spaceru (co jest ogromnie istotne w przypadku osób chorych na Alzheimera i demencję), jest u lekarza, czy może właśnie robi zakupy na ulubionym bazarku lub spędza czas w parku
 • odbierasz alarmy SOS — nasze zegarki posiadają wbudowany przycisk SOS. Jeśli senior źle się poczuje i przytrzyma guzik przez kilka sekund, po chwili na Twoim telefonie pojawi się alert z informacją, że Twój bliski potrzebuje pomocy oraz lokalizacja członka Twojej rodziny
 • jesteście w stałym kontakcie — zakup smartfona często mija się z celem — seniorzy zapominają, gdzie odłożyli urządzenie, lub zapominają o jego naładowaniu. Locon Life Plus działa jak telefon — dzwoni i odbiera połączenia przychodzące, a że urządzenie nosi się na nadgarstku, naprawdę ciężko takie połączenie przeoczyć.

 

Jego bezpieczeństwo — Twój spokój. Czyli bliscy zawsze w Twoim zasięgu.

Zdalna opieka nad tymi, którymi codziennie pragniesz się troszczyć może być naprawdę wygodna i bardzo praktyczna. Połączeniem, które gwarantuje pełnię wiedzy i ogromną dawkę codziennego spokoju jest zestawienie smartwatcha GPS z odpowiednią aplikacją.

Możesz mieć zaufanie do swojego dziecka i sprawiać, że Twój bliski senior jak najdłużej będzie samodzielny, jednocześnie mając nad wszystkim wyjątkowo dyskretną kontrolę.

Polecają nas
Kupiłam smartwatch dla córki jakiś czas temu, a teraz mogę podzielić się opinią - rewelacyjny! Jest naprawdę przydatny
Łucja
(4.5)
Syn używał ostatnio na wyjeździe - zadowolony bardzo! Dzwonił co godzinę się zameldować :)
Kacper
(4.6)
Polecam wszystkim, działa bez problemów- córka zakochana w kolorze
nino
(4.9)