Smartwatche dla dzieci

Zegarek GPS — łączność z dzieckiem zawsze, gdy tego potrzebujesz

Możliwość stałego kontaktu z dzieckiem stała się dzisiaj priorytetem właściwie wszystkich rodziców. Kilkulatek, który zaczyna być samodzielny — chodzi do szkoły bez nadzoru dorosłych, wychodzi na plac zabaw z przyjaciółmi, czy coraz częściej spędza czas ze znajomymi, pragnie mieć poczucie swobody. Z drugiej strony dziecko wymaga przecież opieki i troski, a rodzice lubią czuć, że mają kontrolę i gwarantują mu bezpieczeństwo.

Zegarek GPS — pierwszy telefon Twojego dziecka

I chociaż to przede wszystkim telefony komórkowe usprawniają kontakt na linii kilkulatek-dorosły, nie są one doskonałym narzędziem. Coraz częściej opiekunowie decydują się na inne rozwiązanie — wybierają poręczny, wygodny i praktyczny zegarek GPS wyposażony w kartę SIM, który nie tylko pokazuje godzinę, wykonuje i odbiera połączenia telefoniczne, ale pozwala też w dowolnym momencie zlokalizować kilkulatka w dedykowanej aplikacji i upewnić się, że dziecko jest w pełni bezpieczne.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

 

Zegarek GPS dla dziecka, pełen spokój dla rodziców

Dlaczego zegarek GPS, który dziecko nosi na ręku, gwarantuje spokój rodzicom? Ponieważ jest to wielofunkcyjne, inteligentne urządzenie, które w połączeniu z aplikacją instalowaną na telefon opiekuna, umożliwia szybką, wygodną, ale i bardzo dyskretną kontrolę rodzicielską. Mówiąc w skrócie, gwarantuje dorosłym nie tylko kontakt telefoniczny z kilkulatkiem, ale pozwala korzystać z innych funkcji przydatnych w opiece nad ich pociechami.

Wszystkie najważniejsze informacje rodzic ma zawsze pod ręką — w swoim telefonie komórkowym. Przykład? Smartwatch to podręczny lokalizator GPS. Niezależnie od miejsca pobytu dziecka, urządzenie łączy się z aplikacją, a opiekun uruchamiając usługę na swoim smartfonie, widzi miejsce pobytu kilkulatka w czasie rzeczywistym.

Rodzic, bez konieczności dzwonienia może więc w każdej chwili upewnić się, że jego pociecha jest w miejscu, w którym powinna przebywać — w szkole, domu, czy na placu zabaw z przyjaciółmi. To jednak nie wszystko.

Zegarek GPS — wygodna opieka 24/7

Oprócz lokalizacji i funkcji telefonu, czyli wykonywania oraz odbierania połączeń głosowych, zegarek GPS wyposażony w kartę SIM i aplikacja dają także inne możliwości. Przykładowo, kiedy kilkulatek spóźnia się do domu i nie możemy nawiązać z nim kontaktu, w usłudze możemy uruchomić funkcję nasłuchu. Umożliwi ona nawiązanie połączenia z urządzeniem i przysłuchania się temu, co w danej chwili robi nasze dziecko.

Bez trudu ocenimy, czy powodem spóźnienia jest przedłużająca się zabawa, czy może powinniśmy interweniować i udzielić kilkulatkowi pomocy. Z kolei historia lokalizacji to funkcja, dzięki której zawsze mamy możliwość sprawdzenia, czy nasze dziecko w przeszłości nie wagarowało, zgodnie z planem uczęszczało na zajęcia dodatkowe lub nie chodziło do miejsc, do których nie powinno.

Urządzenie wysyła i odbiera wiadomości głosowe, jeśli więc dziecko będzie chciało nam coś szybko przekazać, nie będzie miało z tym problemu.

 

Dziecko potrzebuje pomocy? Dowiesz się o tym natychmiast!

Poczucie bezpieczeństwa jest wartością bezcenną. Każdy rodzic pragnie otaczać swoje dziecko opieką i stale się o nie troszczyć. Ułatwia to funkcja lokalizacji, możliwość kontaktu telefonicznego na zegarek GPS, czy nasłuch otoczenia. To jednak nie wszystko. Aby nasz kilkulatek mógł czuć się w pełni bezpiecznie, inteligentny lokalizator GPS wyposażony jest w guzik SOS.

Oznacza to, że korzystając z jednego przycisku, dziecko może natychmiast wezwać na pomoc swoich rodziców. Jeśli Twój syn lub córka źle się poczują, przytrafi im się wypadek lub znajdą się w niebezpiecznej sytuacji, wystarczy, że przez kilka sekund przytrzymają przycisk SOS, a powiadomienie z prośbą o wsparcie i lokalizacją natychmiast przyjdzie na Twój telefon.

W takim przypadku zyskujesz czas na powiadomienie odpowiednich służb, nauczycieli, czy dyrekcji w szkole i wiesz, dokąd musisz się udać z pomocą. Nosząc zegarek GPS na nadgarstku, dziecko może czuć się w pełni bezpiecznie — wie, że w każdej chwili może liczyć na pomoc mamy i taty.

Zobacz, co o samodzielności kilkulatków mówi psycholog:

Dlaczego karta SIM jest tak ważna?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli smartwatchy. Różnią się one od siebie nie tylko wyglądem, funkcjonalnościami, czy ceną, ale także wyposażeniem. Nie w każdym zestawie znajdziemy bowiem kartę SIM. I chociaż oczywiście możemy zatroszczyć się o nią sami, nie ma co ukrywać, że brak konieczności dopasowywania karty do urządzenia jest sporym ułatwieniem i wygodą.

Dlaczego zegarek GPS musi mieć kartę z transferem danych i minutami na rozmowy? Ponieważ bez niej nie będziemy w stanie precyzyjnie zlokalizować smartwatcha, a nasza pociecha nie będzie mogło do nas zadzwonić. Jeśli chcemy, aby lokalizator pełnił funkcję telefonu dla naszych dzieci, musimy pamiętać też o takim szczególe jak właśnie karta SIM.

Przykładem urządzenia, które wyposażone jest w kartę SIM z pakietem minut oraz nielimitowanym transferem danych na lokalizację, jest model Locon Watch Lite od Bezpiecznej Rodziny. W połączeniu z dedykowaną, polską aplikacją daje on pewność, że Twoje dziecko jest w pełni bezpieczne, a Ty masz nad wszystkim dyskretną kontrolę.

"Widok

Lokalizator GPS, telefon, zegarek i SOS w jednym, czyli smartwatch GJD.06 z aplikacją w zestawie

Inteligentny zegarek GPS Locon Watch Lite to lokalizator GPS, telefon i ciekawy gadżet w jednym. Karta SIM umożliwia namierzenie urządzenia niezależnie od tego, czy noszące je dziecko znajduje się na przestrzeni otwartej, czy zamkniętej. Smartwatch posiada wbudowany przycisk SOS i działa z polską, autorską aplikacją Bezpieczna Rodzina, którą rodzic instaluje na swoim telefonie.

Funkcje, z których dzięki usłudze może korzystać opiekun to oczywiście lokalizacja, połączenia telefoniczne, nasłuch otoczenia, historia lokalizacji, czy czat głosowy.

Co więcej, w aplikacji rodzic może ustawić strefy bezpieczeństwa i otrzymywać powiadomienia za każdym razem, kiedy jego pociecha pojawi się w danym miejscu lub je opuści. Dzięki temu bez konieczności dzwonienia na telefon, czy zegarek kilkulatka wiemy, że bezpiecznie dotarł on do szkoły, czy wrócił do domu.

Smartwatch LocoWatch Lite posiada 3 moduły lokalizacyjne: GPS, GSM i Wi-Fi. Powiadomienia rodzic odbiera nie tylko w aplikacji mobilnej, ale także przy pomocy wiadomości SMS i e-mail. Możesz być więc pewien, że nic nie umknie Twojej uwadze i zawsze zauważysz, kiedy coś niepokojącego będzie działo się z Twoją pociechą.

Zegarek GPS, a telefon komórkowy — różnice

Aplikacja Bezpieczna Rodzina daje Ci gwarancję, że na numer telefonu Twojego dziecka dodzwoni się wyłącznie 10 osób, które wcześniej wpiszesz do książki telefonicznej urządzenia.

Telefony komórkowe oczywiście także umożliwiają blokadę połączeń, nigdy jednak nie wiadomo, czy do kilkulatka nie zadzwoni ktoś niepowołany. Co więcej, chociaż smartfon jest urządzeniem bardzo praktycznym, dziecko nie zawsze może mieć go pod ręką.

W nagłej sytuacji, kiedy istnieje potrzeba wezwania pomocy, czasem ciężko znaleźć telefon w plecaku, czy nawet sięgnąć po niego do kieszeni. Zegarek z guzikiem SOS zawsze jest pod ręką.

 

Bezpieczna Rodzina, czyli wszystko, co ważne w jednym miejscu

Aplikacja Bezpieczna Rodzina pomaga Ci w ochronie dziecka i zapewnia z nim łączność 24/7. Dzięki temu, że smartwatch LocoWatch Lite wyposażony jest w moduły lokalizacyjne takie jak GPS, GSM i Wi-Fi, precyzyjnie ustalasz miejsce pobytu kilkulatka. Najważniejsze powiadomienia odbierasz na swoim telefonie oraz za pomocą poczty e-mail.

Zegarek GPS skutecznie zastępuje telefon — obsługuje połączenia wychodzące i przychodzące. Wyznaczasz strefy bezpieczeństwa, nasłuchujesz otoczenie i możesz wygodnie zweryfikować historię lokalizacji. W zegarku GPS Twoje dziecko znajdzie takie dodatki jak budzik, gra logiczna, krokomierz, czy kolorowy, dotykowy wyświetlacz.

Czytelność i prosta obsługa — aplikacja Bezpieczna Rodzina

Kiedy pobierzesz i uruchomisz aplikację Bezpieczna Rodzina, zobaczysz, że możesz nie tylko wykonywać z niej połączenia, nasłuchiwać, czy lokalizować. Funkcje pozwalające na zdalną opiekę są tu oczywiście podstawą, natomiast samo działanie usługi również z pewnością przypadnie Ci do gustu. Nasze rozwiązania są bardzo czytelne, a sama aplikacja wyjątkowo łatwa w obsłudze. Dzięki temu jesteś w kontakcie z dzieckiem zawsze, gdy tego potrzebujesz.

Polecają nas
Kupiłam smartwatch dla córki jakiś czas temu, a teraz mogę podzielić się opinią - rewelacyjny! Jest naprawdę przydatny
Łucja
(4.5)
Syn używał ostatnio na wyjeździe - zadowolony bardzo! Dzwonił co godzinę się zameldować :)
Kacper
(4.6)
Polecam wszystkim, działa bez problemów- córka zakochana w kolorze
nino
(4.9)