Smartwatche dla dzieci

Zegarek na kartę sim dla dziecka — wygodna kontrola malucha na każdy czas

Czy wiesz, że smartwatch dla dzieci z kartą SIM może wspierać zdalną kontrolę rodzicielską, skutecznie zastępując kilkulatkowi telefon komórkowy? Możliwość wykonywania i odbierania połączeń, wbudowany aparat fotograficzny, krokomierz, budzik, a nawet funkcja wideorozmów — nowoczesny zegarek dla dziecka z dotykowym i kolorowym ekranem i dedykowana do niego aplikacja, którą rodzic instaluje na swoim smartfonie to pełnia bezpieczeństwa dla kilkulatka i pełen spokój dla opiekuna.

Kontrola rodzicielska przy pomocy smartwatchy dla dzieci — GPS i funkcja lokalizacji 24/7

Właściwie każdy dostępny dzisiaj smartwatch dla dziecka posiada wbudowany moduł GPS, dzięki któremu pozornie zwykły inteligentny zegarek pełni już rolę nie tylko ciekawego gadżetu, ale doskonale sprawdza się jako mini lokalizator GPS. Jak istotną kwestią jest możliwość natychmiastowego poznania aktualnej lokalizacji kilkulatka, wiedzą chyba wszyscy rodzice. W jakich sytuacjach przydaje się zegarek z GPS dla dzieci?

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat
  • W dedykowanej aplikacji możesz wygodnie sprawdzić, czy Twój syn lub córka bezpiecznie dotarli do szkoły, lub czy po skończonych zajęciach czekają już na Ciebie w domu. Nie musisz dzwonić do dziecka i dopytywać się, co robi i gdzie jest — wszystko widzisz w swoim telefonie.
  • Twoje dziecko wychodzi samodzielnie na plac zabaw lub pobawić się z przyjaciółmi? Żaden problem! Możesz mieć wszystko pod kontrolą i sprawdzać, czy maluch na pewno jest w miejscu, w którym powinien się znajdować.
  • Smartwatche dla dzieci z lokalizacją GPS doskonale sprawdzają się w trakcie wakacji. Jeśli wyjeżdżasz na rodzinny urlop, nie musisz martwić się o to, że na plaży, w górach, czy w tłumie turystów stracisz swojego kilkulatka z oczu. To, gdzie jest maluch, sprawdzisz na mapie w aplikacji.

Sprawdzanie lokalizacji dziecka jest naprawdę proste. Wybierając smartwatch dla dzieci Locon Watch Video wraz z dedykowaną do niego aplikacją Bezpieczna Rodzina, wszystko masz pod kontrolą. Zyskujesz spokój, bo zawsze wiesz, gdzie jest Twój maluch.

 

Smartwatch dla dzieci na kartę SIM — czyli telefon komórkowy na nadgarstku

Lokalizator GPS dla dzieci to zminiaturyzowany telefon. Zarówno inteligentny zegarek Locon Watch Video, jak i pozostałe modele dostępne w Bezpiecznej Rodzinie — wodoodporny smartwatch GPS Locon Watch Lite wyposażone są w aktywną kartę SIM z wybranym pakietem minut i kolorowy, dotykowy ekran.

Urządzenia odbierają i wykonują połączenia głosowe wyłącznie do osób zapisanych w książce telefonicznej — opiekun ma więc pewność, że do jego pociechy nie dodzwonią się żadne niepożądane numery. Zapewnia to dziecku bezpieczeństwo — nie musi odbierać telefonu od telemarketerów, czy nieznanych mu ludzi.

Rozmowy na smartwatchu przeprowadzane są zupełnie tak, jak na telefonie komórkowym. Urządzenie posiada wbudowany głośnik i mikrofon, dzięki czemu zarówno rodzic dokładnie słyszy swoją pociechę, jak i ona jego. Wykonywanie połączeń z inteligentnego zegarka jest tak intuicyjne, że już kilkuletnie dzieci nie będą z tym miały żadnego problemu.

Pamiętaj! Smartwatch bez aktywnej karty SIM będzie po prostu gadżetem, nie spełni się przy zdalnej opiece nad dzieckiem.

Wideorozmowy i karta SIM w zestawie, czyli bezpieczeństwo z Locon Watch Video

Kontrolę rodzicielską ułatwia nie tylko możliwość szybkiego zlokalizowania malucha, czy kontakt telefoniczny. Wybierając zegarek z GPS dla Twojego dziecka, zwróć także uwagę na dodatkową opcję, czyli wideorozmowy. Dzięki tego typu połączeniom rodzic może zarówno usłyszeć swoją pociechę, jak i ją zobaczyć.

Funkcja ta umożliwia skontrolowanie, gdzie w danym czasie znajduje się nasz maluch oraz pozwala na zdobycie pełnego obrazu tego, jak czuje się dziecko. Połączenia wideo mogą okazać się nieocenioną pomocą, kiedy chcemy zapewnić synowi lub córce bezpieczeństwo w czasie wakacji, ferii, czy roku szkolnego.

Gadżet z wbudowaną kamerą to nie lada gratka dla każdego małego miłośnika nowoczesnych technologii.

Smartwatche dla dzieci i przycisk SOS

Każdy lokalizator GPS dla dziecka powinien być wyposażony w przycisk SOS. Tego typu guzik jest niezbędny, jeśli w pełni chcemy zatroszczyć się o naszego kilkulatka i wybieramy dla niego zegarek z GPS, który ma zapewnić nam stały kontakt z maluchem. Przycisk SOS służy do natychmiastowego wzywania rodziców na pomoc.

Jeśli dziecko źle się poczuje, będzie miało problem z innymi uczniami w szkole, czy będzie zaczepiane przez obce osoby — po naciśnięciu guzika znajdującego się najczęściej z boku zegarka, wyśle do opiekunów alert z prośbą o pomoc. Powiadomienie pojawi się na telefonie rodzica w zaledwie kilka sekund — zyskujemy zatem czas na natychmiastową reakcję, dotarcie do dziecka, czy powiadomienie odpowiednich służb i dyrekcji szkoły.

Wezwanie pomocy

W przycisk SOS wyposażone są wszystkie smartwatche dla dzieci dostępne w Bezpiecznej Rodzinie. Powiadomienia wysłane za pomocą guzika bezpieczeństwa pojawiają się w dedykowanej aplikacji na telefonie rodzica w zaledwie 3 sekundy!

Oprócz alertu opiekun otrzymuje także precyzyjną lokalizację swojej pociechy — w nagłej sytuacji dokładnie wie, z jakiego miejsca pochodzi wezwanie pomocy i dokąd powinien się udać.

Smartwatch dla dzieci z GPS i strefy bezpieczeństwa

Oprócz wykonywania i odbierania połączeń, czy powiadomień SOS, funkcją, która ma bezpośredni wpływ na wygodną kontrolę malucha o każdej porze, są strefy bezpieczeństwa. Ich ustawienie jest szybkie i proste, a może przynieść rodzicom naprawdę wiele korzyści i przede wszystkim zapewnić duży spokój.

Strefą bezpieczeństwa może być każde miejsce, w którym nasze dziecko spędza dużo czasu — dom, szkoła, plac zabaw, czy dom dziadków. Jak to działa? Po zdefiniowaniu stref, kiedy dziecko pojawi się w danej lokalizacji, lub gdy ją opuści, rodzic na swój telefon otrzyma odpowiednie powiadomienie.

Będąc w pracy, nie musisz więc odrywać się od swoich zawodowych obowiązków, by upewnić się, że Twoje dziecko dotarło do szkoły, lub do domu — Twój telefon sam Cię o tym powiadomi.

Twoje dziecko jest bezpieczne

Kiedy puszczasz dziecko, by pobawiło się na ulubionym placu zabaw w towarzystwie przyjaciół, również nie musisz denerwować się tym, czy bez Twojej wiedzy i zgody opuściło dany obszar. Jeśli zdarzy się, że kilkulatek wyjdzie poza zdefiniowaną strefę, od razu się o tym dowiesz i będziesz mógł zareagować.

Dziewczynka siedząca na podłodze z gitarą, grająca swojej młodszej siostrze, siedzącej obok na białej kanapie

Zdalne wykonywanie zdjęć

Funkcja zdalnego wykonywana zdjęć dostępna jest jeszcze w niewielu modelach. W Bezpiecznej Rodzinie posiada ją model Locon Watch Lite. Nie można nie zauważyć, że i ona w znacznym stopniu może wpłynąć na poprawę komfortu rodziców i zwiększenie bezpieczeństwa u dzieci.

Jeśli opiekun chce się upewnić, że z jego pociechą wszystko jest w porządku, potrzebuje się przekonać, że dziecko jest w miejscu, w którym powinno być, lub martwi się, bo z maluchem zbyt długo nie ma kontaktu, z poziomu aplikacji może połączyć się ze smartwatchem GPS i dyskretnie, bez wiedzy syna lub córki wykonać zdjęcie. Po chwili fotografia pojawi się na telefonie rodzica.

Smartwatch dla dzieci z GPS — ranking najważniejszych funkcji zegarka GPS

Przycisk SOS, wykonywanie i odbieranie połączeń, moduł GPS, Wi-Fi i GSM, dostęp do aplikacji, kluczowe powiadomienia — te wszystkie funkcje są niezwykle ważne, kiedy w grę wchodzi bezpieczeństwo naszej pociechy. Wybierając smartwatch dla dzieci, warto jednak zwrócić także uwagę na inne możliwości zegarka.

Z jakiego sprzętu ucieszy się Twój kilkulatek?

Jak wybrać odpowiedni smartwatch, czyli jakie funkcje uwielbiają dzieci?

Kolorowy, dotykowy ekran to dzisiaj absolutne minimum — każdy nowoczesny zegarek dla dziecka z GPS po prostu musi to mieć. Idealnie, jeśli urządzenie wyposażone jest w aparat fotograficzny — nie należy zapominać, że młodzi fani nowoczesnych urządzeń nie zmarnują żadnej okazji, aby zrobić fajne zdjęcie, którym później mogą pochwalić się rodzicom, czy kolegom.

Wbudowany krokomierz z pewnością będzie dodatkowym atutem, tak samo, jak gry, budzik, czy czat głosowy.

 

Dostęp do aplikacji — na co zwrócić uwagę?

Zdalna ochrona dziecka odbywa się dzięki połączeniu smartwatcha GPS z aplikacją na telefon dla rodzica. To właśnie usługa zapewnia opiekunom dostęp do wszystkich funkcjonalności i dostarcza niezbędną wiedzę. Jeśli chcesz mieć pewność, że chronisz swojego malucha w sposób odpowiedzialny, wybierz producenta, który do swoich urządzeń oferuje dedykowaną, polską aplikację.

Zarówno smartwatch dla dziecka Locon Watch Lite, jak i Video, działają z usługą Bezpieczna Rodzina.

Jakie funkcje posiada najlepszy smartwatch dziecięcy — podsumowanie

Jak wybrać smartwatch dla dziecka? Upewnij się, że w zestawie nie brakuje karty SIM. Istotną kwestią jest także czas pracy urządzenia — nowoczesny zegarek GPS, tak samo, jak zwykły telefon komórkowy wymaga ładowania — to, jak szybko smartwatch się rozładuje, zależy oczywiście od częstotliwości, z jaką użytkuje go dziecko.

Najważniejsze, na co musisz zwrócić uwagę przed zakupem:

  • sprawdź, czy smartwatch dla dziecka posiada moduł GPS i czy lokalizuje także malucha za pomocą GSM i Wi-Fi;
  • upewnij się, czy w zegarku jest wbudowany guzik SOS. To właśnie dzięki powiadomieniom SOS dziecko może powiadomić rodziców o tym, że potrzebuje pomocy;
  • sprawdź, jakie funkcje są w aplikacji — usługa powinna gwarantować szereg możliwości, takie jak wyznaczanie stref bezpieczeństwa, nasłuch otoczenia, czy funkcję historii lokalizacji;
  • aby dziecku dobrze korzystało się z zegarka i aby był to gadżet w pełni spełniający jego wymagania, w urządzeniu nie powinno zabraknąć funkcji takich jak krokomierzgrybudzik, czy czat głosowy;
  • dobry smartwatch dla dzieci z GPS posiada wbudowany aparat;
  • upewnij się, że aplikacja jest polska.

Wybór odpowiedniego urządzenia znacznie ułatwia sprawowanie zdalnej opieki nad dzieckiem. Powiadomienia, dostęp do ciekawych funkcji i dużo radości — smartwatch to najlepszy prezent zarówno dla malucha, jak i dla jego rodziców!

Polecają nas
Kupiłam smartwatch dla córki jakiś czas temu, a teraz mogę podzielić się opinią - rewelacyjny! Jest naprawdę przydatny
Łucja
(4.5)
Syn używał ostatnio na wyjeździe - zadowolony bardzo! Dzwonił co godzinę się zameldować :)
Kacper
(4.6)
Polecam wszystkim, działa bez problemów- córka zakochana w kolorze
nino
(4.9)