Smartwatche dla dzieci

Lista rzeczy na kolonie — niezbędnik top 10

Lista rzeczy na kolonie w góry, nad morze, nad jezioro czy do lasu, zwykle wydaje się nie mieć końca. Nic dziwnego. Zarówno dziecko, jak i jego rodzice do wyjazdu chcą się przygotować perfekcyjnie. Co jest niezbędne, a co zbyteczne? Zobacz podpowiedzi.

Lista rzeczy na kolonie — niezbędnik top 10. Co zabrać?

Lista rzeczy na kolonie nad morze, w góry czy inny nie mniej atrakcyjny zakątek Polski, Europy czy świata zwykle imponuje swoimi rozmiarami. Jest na niej mnóstwo rzeczy, zarówno przydatnych, jak i niezbędnych oraz takich, bez których zdecydowanie można się obejść. Łatwo się pogubić. Co powinno się na niej znaleźć? Lista rzeczy na kolonie powinna być dopasowana do czasu trwania wyjazdu oraz przewidzianych atrakcji. Czego nie może zabraknąć? Co jest absolutnie konieczne? Zobacz naszą ściągę.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Lista rzeczy na kolonie — niezbędnik top 10

  1. Ubrania: t-shirty, krótkie spodenki, spódniczki i sukienki, ale i dresy (w tym ciepła bluza z kapturem) oraz kurtka przeciwdeszczowa, bielizna (majtki, skarpetki) i piżamy. Ilość ubrań zależy od długości pobytu. Ważne, by podejść do tego racjonalnie. Nie pakować zbyt wielu elementów garderoby (co przełoży się na ciężar bagażu, z którym dziecko musi sobie samo radzić), ale i nie przesadzać w drugą stronę. Młody człowiek powinien czuć się świeżo i komfortowo. Ważne, by zapakowane na kolonie ubrania były wygodne, uszyte z dobrej jakości materiałów, co pozwala ciału oddychać.
  2. Buty: sportowe, sandały, klapki pod prysznic.
  3. Leki, jeśli dziecko zażywa je na stałe. W apteczce przyda się także środek na komary i kleszcze.
  4. Mały plecak na codzienne wycieczki, bidon.
  5. Kosmetyki do kąpieli: żel pod prysznic, szampon, szczoteczka i pasta do zębów, szczotka do włosów.
  6. Ręcznik: duży kąpielowy, mały do rąk i ręcznik plażowy, jeśli dziecko jedzie na kolonie nad wodę.
  7. Nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem.
  8. Dokumenty, takie jak legitymacja szkolna lub dowód osobisty bądź paszport, jeśli kolonie organizowane są za granicą.
  9. Pieniądze, karta płatnicza.
  10. Telefon komórkowy, który umożliwia kontakt dziecka z bliskimi. Warto przy tym pamiętać, by był to prosty model z ustawioną kontrolą rodzicielską oraz limitem czasu korzystania. To ograniczy czas spędzany przed ekranem.

Idealnym rozwiązaniem jest wyposażenie dziecka w wodoodporny smartwatch — ma on wiele zalet, sprawdza się lepiej niż telefon. Przede wszystkim dziecko ma go cały czas przy sobie, a i nie wiążą się z nim rózne zagrożenia (np. nieograniczone surfowanie w sieci, nieodrywanie się od zainstalowanych gier czy odbieranie niechcianych połączeń telefonicznych).

Dobrze sprawdza się na przykład smartwatch Locon Watch Lite lub Locon Watch Video. Dlaczego?

  • Urządzenie pozwala na rozmowy telefoniczne.Dziecko wraz z zegarkiem otrzymuje dostęp do nielimitowanych minut na połączenia
    wychodzące. Może zadzwonić i odebrać telefon od 10 osób zapisanych w książce telefonicznej. Smartwatch Locon Watch Video pozwala na wideorozmowy. Nie tylko można usłyszeć dziecko, ale i je zobaczyć.
  • Smartwatch Locon ma krokomierz i gry.Urządzenie łączy zabawę z nauką. Posiada dwie wbudowane gry — zręcznościową i matematyczną oraz krokomierz do codziennego bicia własnych rekordów. To zdecydowanie fajna zabawa.
  • Locon Watch Lite lub Locon Watch Video ma kolorowy, dotykowy ekran. Dzieci uwielbiają gadżety, a smartwatch GPS jest bardzo ładny i atrakcyjny. Wyróżnia go kolorowy, dotykowy ekran, ciekawe tapety i nowoczesny design (świetne jest to, że występuje w wielu kolorach).
  • Urządzenie umożliwia lokalizację dziecka 24/7. Smartwatch dla dziecka GPS Locon to zminiaturyzowany lokalizator. Po zainstalowaniu na swoim telefonie aplikacji na mapie można zobaczyć, gdzie jest dziecko.
  • Locon Watch Lite lub Locon Watch Video mają alarmy SOS. Kiedy dziecko źle się poczuje, ulegnie wypadkowi czy po prostu będzie potrzebować pomocy, po użyciu przycisku SOS wysyła do rodzica prośbę o wsparcie. Ta funkcja ma wprawdzie ograniczoną użyteczność na koloniach, kiedy dziecko jest daleko od domu, przyda się jednak po powrocie (choć oby nie było takiej konieczności).
  • Urządzenie pozwala wyznaczać strefy bezpieczeństwa. Ta funkcja również sprawdzi się dopiero po powrocie do domu. Na mapie zaznacza się bowiem strefy bezpieczne, takie jak dom, szkoła czy lekcje angielskiego. Za każdym razem, kiedy dziecko pojawi się w danym miejscu lub je opuści, na telefonie rodzica pojawia się stosowne powiadomienie.

Lista rzeczy na kolonie — czego nie zabierać?

Lista rzeczy na kolonie, których nie należy zabierać, także nie jest krótka – cóż, dzieci mają różne ciekawe pomysły. Czego nie pakować? Na wyjazd nie warto brać zbyt wielu ubrań i kosmetyków, ale również pieniędzy czy gadżetów elektronicznych, takich jak smartfon, laptop, tablet czy drogi aparat fotograficzny. Takie urządzenia mogą zarówno rozpraszać, jak i je stresować. To utrudnia czerpanie radości z innych aktywności i kontaktu z rówieśnikami.

Polecają nas
Kupiłam smartwatch dla córki jakiś czas temu, a teraz mogę podzielić się opinią - rewelacyjny! Jest naprawdę przydatny
Łucja
(4.5)
Syn używał ostatnio na wyjeździe - zadowolony bardzo! Dzwonił co godzinę się zameldować :)
Kacper
(4.6)
Polecam wszystkim, działa bez problemów- córka zakochana w kolorze
nino
(4.9)