Lokalizatory dla zwierząt

Wakacje z psem — na co się przygotować? Co spakować?

wakacje z psem

Wakacje z psem — na co się przygotować i co spakować, by urlop był komfortowy, przyjemny i udany? Aby uniknąć stresu i niepotrzebnego zamieszania, wystarczy przed wyjazdem dobrze przemyśleć listę rzeczy do zabrania oraz rozpatrzeć różne scenariusze. To pozwoli ubezpieczyć się na wszelki wypadek.

Wakacje z psem — na co się przygotować?

Wakacje z psem — na co się przygotować? Wybierając się na urlop z czworonożnym przyjacielem trzeba wziąć pod uwagę wiele okoliczności — zarówno tych przyjemnych, jak i zaskakujących w stresujący sposób. Wypadki chodzą bowiem nie tylko po ludziach, ale i zwierzętach.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Wprawdzie wszystkich scenariuszy nie da się przewidzieć, ale można przygotować się na te najbardziej typowe i prawdopodobne. Co może zaskoczyć? Przede wszystkim kłopoty ze zdrowiem pupila: choroba, alergia, kontuzja, bliskie spotkanie z kleszczem czy atak alergenów. Nie mniej prawdopodobna jest także ucieczka pupila.

Wiedząc, jakie czyhają zagrożenia, warto wiedzieć, jak reagować, a i co zabrać ze sobą, by ułatwić działanie. Dobrze także mieć świadomość, że wielu nieprzyjemnym sytuacjom można zapobiec.

Zdrowe wakacje z psem

Podczas wakacji z psem mogą pojawić się komplikacje zdrowotne. Aby się tym nie stresować, należy zadbać, by w bagażu znalazły się takie przedmioty jak:

  • apteczka i środek odkażający, gaziki i bandaże, przyjmowane przez psa leki, przyrząd do wyciągania kleszczy,
  • książeczka zdrowia psa z poświadczeniem wykonania niezbędnych szczepień, badań i odrobaczenia,
  • karma i smakołyki, co pozwoli na niekupowanie jedzenia przypadkowego, które może wywołać reakcję alergiczną bądź niestrawność.

Przed wyjazdem trzeba także zadbać o szczepienia psa oraz ochronę przed kleszczami i pchłami oraz pasożytami wewnętrznymi. Przed każdą dłuższą podróżą skonsultuj się też z weterynarzem. To pozwala uniknąć wielu sytuacji, które mogą być nie tylko dokuczliwe, ale i groźne dla zdrowia, a nawet życia psa.

Jeżeli wybierasz się na wakacje z psem za granicę, pamiętaj że w krajach Unii Europejskiej każdy psiak musi posiadać aktualny paszport i wszczepiony chip identyfikacyjny. Chipowanie zwierząt polega na wszczepieniu mikrochipa pod skórę, konieczna jest także rejestracja, czyli umieszczenie numeru mikrochipa wraz z danymi właściciela w bazie.

Bezpieczne wakacje z psem

Aby wakacje z psem nie były stresujące, warto również skupić się na zabezpieczeniu psa przed ucieczką czy zaginięciem. Aby to uniemożliwić, trzeba zapakować:

  • dobrą jakościowo smycz, obrożę czy szelki. Jeżeli smycz jest przetarta lub pogryziona, łatwo ją zerwać. Gdy jest za duża, pies łatwo może wysunąć głowę i uciec,
  • obrożę z numerem telefonu właściciela lub specjalną zawieszkę (adresówka),
  • nadajnik GPS, który wskazuje miejsce przebywania psa.

Jakie zalety ma GPS dla psa, na przykład Locon Dog Max? Przede wszystkim urządzenie umożliwia dostęp do najważniejszych informacji o lokalizacji czworonoga 24/7. W aplikacji zawsze zobaczysz, dokąd pobiegł zwierzak, a jeśli znajdzie go obca osoba, dzięki przyciskowi SOS da ci znać, gdzie przebywa twój przyjaciel.

To jednak nie wszystko. Dzięki temu, że urządzenie ma nasłuch otoczenia, możesz kontrolować, jak zachowuje się pies, który został sam w pokoju hotelowym, apartamencie czy domku letniskowym. Sprawdzisz, czy piszczy, dużo szczeka, czy może spokojnie czeka na powrót domowników. Możliwe jest także zdalne wydawanie komend.

Ciekawym rozwiązaniem jest także funkcja „Zaproś na spacer”, która pozwala socjalizować psa, ale i spędzać czas w towarzystwie innych właścicieli czworonogów z okolicy.

Lokalizator GPS dla psa Locon Dog Max Odporny na deszcz, zachlapanie i pływanie psa w wodzie. Jest nieduży i bardzo lekki, waży zaledwie 36 gramów, dlatego nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Ma zbudowaną kartę SIM (bez umowy) oraz baterię, która na jednym ładowaniu działa do 10 dni.

Komfortowe wakacje z psem — co jeszcze spakować?

Pakując się na wakacje z psem nie można zapomnieć o podstawowych akcesoriach, które sprawią, że pobyt będzie komfortowy. To przede wszystkim legowisko lub kocyk, dwie miski – na wodę i pokarm suchy bądź mokry, przybory do pielęgnacji, takie jak szczotka do wyczesywania sierści, szampon, także płyn do przemywania oczu, woreczki na psie kupy, szelki do samochodu oraz ulubione zabawki.

Polecają nas
Świetne rozwiązanie dla mojego kota! Wreszcie nie muszę go szukać godzinami. Dzięki aplikacji krok po kroku dojdę za nim. Polecam
Ola
(4.5)
Przyjaciółka mi poleciła, wcześniej nawet nie wiedziałam, że coś takiego jest - fajny i praktyczny
Lucy
(4.6)
Dla mojego Nera kupiłam lokalizator, czasem ucieka i nie można się jej dowołać. Dzięki karcie sim w obroży zawsze wiem gdzie się chowa.
Patryk
(4.9)