Opieka nad seniorem

Ciekawy prezent dla dziadka – Zegarek gps

Zegarek z GPS na prezent dla dziadka

Elektroniczne gadżety wydają się stworzone dla ludzi młodych, żądnych nowości. Jednak nowoczesna technika wcale nie musi być tylko domeną ludzi młodych. Wręcz przeciwnie, wiele gadżetów elektronicznych zostało stworzonych dla seniorów. Mają one na celu zapewnić im bezpieczeństwo, ułatwić wykonywanie codziennych czynności. Ułatwiają nawiązywanie kontaktu z bliskimi zawsze wtedy, gdy jest to potrzebne. Przykładem takiego gadżetu w sklepie dla seniora jest zegarek GPS z pulsometrem. Urządzenie posiada czujnik upadku i z funkcję odbierania oraz wykonywania połączeń głosowych.

Jak działa smartwatch gps dla dziadka?

Czy zwykły zegarek może zastąpić kilka innych urządzeń i stanowić element teleopieki nad seniorem? Zwykły być może nie, ale zegarek GPS z telefonem Locon sprosta takim zadaniom. To urządzenie ma intuicyjną obsługę dla starszych osób i jednocześnie pozwala na skorzystanie z wielu funkcji.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Zegarek z GPS jest z pozoru zwykłym urządzeniem niewielkich gabarytów służącym do precyzyjnego odmierzania czasu. To zegarek elektroniczny z budzikiem, który jednak „może” o wiele więcej. Kupiony w sklepie Bezpieczna Rodzina gadżet w postaci inteligentnej opaski dla starszej osoby może być doskonałym prezentem.

Ciekawy prezent dla dziadka - Zegarek gpsDzięki niemu senior poczuje się pewniej w przestrzeni miejskiej nawet wtedy, gdy ma pierwsze objawy demencji starczej czy choroby Alzheimera. W obu przypadkach cechą charakterystyczną schorzenia jest to, że osoba na nie cierpiąca może odczuwać otępienie, skołowanie, niemożność odnalezienia się w środowisku, w którym przebywa. Trudniej jej kojarzyć fakty, często zapomina nawet, kim jest, gdzie się znajduje i gdzie mieszka.

W takich sytuacjach bardzo ważne jest, aby móc nad seniorem sprawować teleopiekę. Bez konieczności towarzyszenia dziadkowi na każdym kroku, wnuk czy wnuczka dowiedzą się, gdzie się znajduje senior i jaką drogę przemierzył w ciągu dnia.

Jeśli emeryt nagle, z dala od domu i osób, które go znają, dozna zaniku pamięci, będzie mógł nacisnąć przycisk SOS i w ten sposób wezwać pomoc. Sygnał zostanie odczytany jako alert w aplikacji, do której dostęp będzie miał użytkownik za pośrednictwem smartfona, urządzenia mobilnego lub konta w serwisie WWW. Wystarczy do tego skorzystać z aplikacji Bezpieczna Rodzina.

Dzięki geolokalizacji, lokalizowanie starszej osoby na mapie również nie sprawia żadnych problemów. Umieszczony na nadgarstku Zegarek GPS dla seniora w postaci opaski SOS, takiej jak chociażby model Locon Life, będzie emitował sygnał, który łatwo odczytuje się w aplikacji mobilnej lub programie komputerowym. Sygnał jest nanoszony na mapę. Przez całą dobę można obserwować położenie seniora oraz wyznaczać drogę, jaką w danej chwili się porusza.

 

Ciekawy prezent dla dziadka

Odbieranie i wykonywanie połączeń głosowych

Nie zawsze mamy przy sobie telefon komórkowy, a powód tego jest prosty – zapominamy go zabrać. W przypadku starszych osób zdarza się to częściej. Senior może też zapominać o naładowaniu telefonu, skutkiem czego pozostaje odcięty od bliskich. Może się to okazać brzemienne w skutkach w ciężkich sytuacjach zdrowotnych. Zegarek — opaska SOS z możliwością wykonywania połączeń głosowych i ich odbierania, będzie znakomitą alternatywą dla starszej osoby. Urządzenie doskonale zastąpi klasyczny telefon komórkowy.

To, że ma znacznie bardziej ograniczoną funkcjonalność niż przeciętny telefon, a tym bardziej smartfon, jest akurat zaletą w przypadku prezentu dla seniora.

Jeśli tylko opiekun starszej osoby uzna, że nie wie, gdzie się ona znajduje – może jej położenie wskazać na mapie dzięki geolokalizacji. Może też po prostu do niego zadzwonić na zegarek wyposażony w kartę SIM bez terminu ważności i dowiedzieć się, czy z dziadkiem wszystko w porządku.

Połączenia głosowe senior będzie mógł wykonywać w bardzo prosty sposób, naciskając odpowiednie przyciski na swoim zegarku. Co prawda liczba numerów, jakie można zdefiniować w tym elektronicznym gadżecie, jest ograniczona, ale wystarczająca dla starszej osoby.

Dodatkowy pulsometr

Zegarek — opaska SOS z GPS wyposażona jest również w pulsometr, który można uruchomić zdalnie. Oznacza to, że opiekun starszej osoby może wygenerować w swojej aplikacji opcję pomiaru pulsu, a następnie zmierzyć puls seniora bez konieczności informowania go o tym. Bliski, przy zwykłej aktywności będzie miał zmierzony puls, a opiekun otrzyma informację o tym parametrze.

Dzięki ocenie pulsu seniora można zareagować w odpowiedni sposób, jeśli okaże się on zbyt niski lub zbyt wysoki.

Opaska SOS dla starszej osoby na prezent dla dziadka

Zegarek z GPS w prezencie dla dziadka

Nie trzeba głowić się nad tym, jaki prezent wybrać dla swojego dziadka na urodziny, imieniny, rocznicę czy Dzień Dziadka. Zawsze można sięgnąć po zegarek z GPS dla seniora lub opaskę SOS Locon Life z czujnikiem upadku, zwłaszcza jeśli nasz dziadek jest żywo zainteresowany wszelkimi nowinkami technicznymi. Wtedy bez wątpienia doceni nasz pomysł na prezent i będzie chciał z niego korzystać każdego dnia.

Dla sceptycznie nastawionych do takich gadżetów seniorów, zegarek — opaska GPS z SOS także może być dobrym wyborem. Należy tylko przekonać swojego dziadka, że dzięki noszeniu na nadgarstku z pozoru zwyczajnego czasomierza zapewni sobie bezpieczeństwo w wielu różnych sytuacjach życiowych. Powołajmy się na swój spokój ducha. Jeśli dziadek będzie nosił zegarek GPS, to w razie potrzeby będziemy mogli w każdej chwili do niego zadzwonić i zlokalizować go na dokładnej mapie.

Dziadek zrozumie, że jego dobro leży na sercu wnuka lub wnuczki i z ochotą przyjmie prezent. Z pewnością będzie z niego korzystał na co dzień. My będziemy spokojni o to, że dziadek w każdej chwili będzie mógł się z nami porozumieć. Dobrze mieć świadomość, ze bliski może wezwać pomoc przy użyciu tylko jednego przycisku.

Nowoczesne urządzenia idealnie nadadzą się na prezent

Szukasz prezentu w pięknym wydaniu na Dzień Dziadka lub Dzień Babci? Zegarki GPS, które charakteryzuje ponadczasowy design i dbające o bezpieczeństwo funkcjonalności, będą bardzo dobrym pomysłem. Każdy ważny dzień wymaga szczególnej oprawy. Zadbaj, aby bliscy otrzymali to, co najważniejsze — poczucie bezpieczeństwa i pewność, że zawsze mogą liczyć na pomoc.

Zarówno seniorce na dzień babci, jak i dziadkowi z okazji jego święta na pewno spodoba się taki podarunek!

Poznaj opaskę SOS Locon Life!

Uwaga! Jeśli zajdzie konieczność wymiany baterii w urządzeniu dla seniora, koniecznie skontaktuj się z naszym biurem obsługi klienta. Zadzwoń pod nr telefonu 91 469 60 49.