JEDYNA taka usługa w Polsce
Zaufali nam:
Zaufali nam:

Czym zastąpić telefon stacjonarny u seniora?

Telefony stacjonarne to telefony z których najczęściej korzystają seniorzy. Nie są oni bowiem przyzwyczajeni do nowych technologii. Natomiast, warto rodziców lub dziadków zaopatrzyć w nowoczesne telefony – smartwatche. Idealnie zastępują one tradycyjne telefony i przede wszystkim sprawiają, że można na bieżąco sprawdzać, czy bliska osoba jest bezpieczna. 

Nowoczesne gadżety dla seniorów

Specjalny zegarek z lokalizatorem GPS sprawdza się wtedy, gdy bliska osoba mieszka daleko od rodziny albo gdy ma już problemy ze zdrowiem lub z orientacją w terenie. Nowoczesny smartwatch sprawi, że można na bieżąco sprawdzać, czy senior czuje się dobrze oraz czy jest bezpieczny. Wynika to z tego, że smartwatch dla seniora jest wyposażony w funkcjonalności takie jak: mierzenie pulsu, funkcja nasłuchu, albo wyznaczanie ulubionych tras. Zegarek z lokalizatorem na pewno sprawdza się wobec tego lepiej niż telefon stacjonarny. Można go mieć cały czas przy sobie, co jest kolejną jego zaletą użytkowania. Wykorzystanie dedykowanej aplikacji pozwala systematycznie kontrolować, gdzie znajduje się bliska osoba. Ponadto, zegarek z pulsometrem w nadgarstku ma też wiele praktycznych funkcji, do jakich zalicza się chociażby przypomnienie o porze przyjmowania leków. A jak wiadomo, starsze osoby często zapominają wziąć tabletki o czasie.

Telefon stacjonarny na drewnianym molo 

Telefon stacjonarny – czy jest lepsza alternatywa? 

Telefon stacjonarny można oczywiście zostawić w domu seniora. Aczkolwiek, nie da się ukryć, że zegarek z funkcją lokalizacji i możliwością wykonywania połączeń prezentuje się bardziej praktycznie. Model BS.01 pozwala zlokalizować starszą osobę przez całą dobę, co ma znaczenie u osób z demencją starczą. Donośny dzwonek sprawi, że dziadkowie na pewno usłyszą, gdy ktoś będzie chciał się z nimi kontaktować. Ktoś, kto chociaż raz przeżył stres związany z nieodbieraniem telefonu przez osoby starsze ma świadomość, jak jest to ważne. Można też decydować się na nowocześnie zaprojektowaną opaskę, BS.02. Opaska odbiera połączenia od 10 wpisanych numerów oraz pozwala na zlokalizowanie osoby starszej. Senior ma szansę wysyłać powiadomienia SOS, gdy pojawi się taka potrzeba. Opaska i model smartwatcha BS.01 to doskonałe rozwiązania. Dostępne aplikacje, takie jak Bezpieczny Senior działają bez przeszkód na wszystkich urządzeniach mobilnych. Na smartwatch dla seniorów można nałożyć folię ochronną, znajdującą się w dziale akcesoria, aby nie doszło do zniszczenia urządzenia, gdy na przykład senior je upuści. Wszystkie pakiety, w ramach których można korzystać ze smartwatcha obejmują dane GPS, a dokładniej ich przepływ, pozwalający na zastosowanie funkcjonalności omówionych powyżej. Telefon stacjonarny można wobec tego z powodzeniem zastąpić smartwatchem z funkcją wysyłania połączeń i powiadomień SOS. Dlatego warto już teraz przyjrzeć się ofercie i wśród niej wybrać coś najodpowiedniejszego. Na pewno, po zakupie nowoczesnego gadżetu można być bardziej spokojnym o seniorów. I sukcesywnie zastąpić telefon stacjonarny. 

Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium