Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49 Darmowa Dostawa
do kasy suma: 0,00 zł
Jedyna na świecie APLIKACJA CHRONIĄCA CAŁĄ RODZINĘ

Czym zastąpić telefon stacjonarny u seniora?

Telefony stacjonarne to telefony z których najczęściej korzystają seniorzy. Nie są oni bowiem przyzwyczajeni do nowych technologii. Natomiast, warto rodziców lub dziadków zaopatrzyć w nowoczesne telefony – smartwatche. Idealnie zastępują one tradycyjne telefony i przede wszystkim sprawiają, że można na bieżąco sprawdzać, czy bliska osoba jest bezpieczna. 

Nowoczesne gadżety dla seniorów

Specjalny zegarek z lokalizatorem GPS sprawdza się wtedy, gdy bliska osoba mieszka daleko od rodziny albo gdy ma już problemy ze zdrowiem lub z orientacją w terenie. Nowoczesny smartwatch sprawi, że można na bieżąco sprawdzać, czy senior czuje się dobrze oraz czy jest bezpieczny. Wynika to z tego, że smartwatch dla seniora jest wyposażony w funkcjonalności takie jak: mierzenie pulsu, funkcja nasłuchu, albo wyznaczanie ulubionych tras. Zegarek z lokalizatorem na pewno sprawdza się wobec tego lepiej niż telefon stacjonarny. Można go mieć cały czas przy sobie, co jest kolejną jego zaletą użytkowania. Wykorzystanie dedykowanej aplikacji pozwala systematycznie kontrolować, gdzie znajduje się bliska osoba. Ponadto, zegarek z pulsometrem w nadgarstku ma też wiele praktycznych funkcji, do jakich zalicza się chociażby przypomnienie o porze przyjmowania leków. A jak wiadomo, starsze osoby często zapominają wziąć tabletki o czasie.

"Telefon 

Telefon stacjonarny – czy jest lepsza alternatywa? 

Telefon stacjonarny można oczywiście zostawić w domu seniora. Aczkolwiek, nie da się ukryć, że zegarek z funkcją lokalizacji i możliwością wykonywania połączeń prezentuje się bardziej praktycznie. Model BS.01 pozwala zlokalizować starszą osobę przez całą dobę, co ma znaczenie u osób z demencją starczą. Donośny dzwonek sprawi, że dziadkowie na pewno usłyszą, gdy ktoś będzie chciał się z nimi kontaktować. Ktoś, kto chociaż raz przeżył stres związany z nieodbieraniem telefonu przez osoby starsze ma świadomość, jak jest to ważne. Można też decydować się na nowocześnie zaprojektowaną opaskę, BS.02. Opaska odbiera połączenia od 10 wpisanych numerów oraz pozwala na zlokalizowanie osoby starszej. Senior ma szansę wysyłać powiadomienia SOS, gdy pojawi się taka potrzeba. Opaska i model smartwatcha BS.01 to doskonałe rozwiązania. Dostępne aplikacje, takie jak Bezpieczny Senior działają bez przeszkód na wszystkich urządzeniach mobilnych. Na smartwatch dla seniorów można nałożyć folię ochronną, znajdującą się w dziale akcesoria, aby nie doszło do zniszczenia urządzenia, gdy na przykład senior je upuści. Wszystkie pakiety, w ramach których można korzystać ze smartwatcha obejmują dane GPS, a dokładniej ich przepływ, pozwalający na zastosowanie funkcjonalności omówionych powyżej. Telefon stacjonarny można wobec tego z powodzeniem zastąpić smartwatchem z funkcją wysyłania połączeń i powiadomień SOS. Dlatego warto już teraz przyjrzeć się ofercie i wśród niej wybrać coś najodpowiedniejszego. Na pewno, po zakupie nowoczesnego gadżetu można być bardziej spokojnym o seniorów. I sukcesywnie zastąpić telefon stacjonarny. 

Telefony dla osób starszych

Nasi dziadkowie często są jeszcze dzisiaj przyzwyczajeni do tego, że mają w domu telefon stacjonarny. Nie ma w tym nic dziwnego — przecież przez lata korzystali wyłącznie z takiego urządzenia. Warto ich jednak uświadamiać i przekonywać do wygodniejszych rozwiązań. Jednym z nich może być oczywiście telefon komórkowy — wygodny i praktyczny przede wszystkim dlatego, że można mieć go zawsze przy sobie. Jednak i to urządzenie nie zawsze sprawdzi się u seniorów. Dlaczego? Ponieważ obsługa komórki może sprawiać osobom starszym wiele problemów. Nawet wybierając modele z dużymi przyciskami, nie zawsze mamy pewność, że nasz bliski będzie potrafił się nim posługiwać. Zarówno telefon stacjonarny, jak i telefon komórkowy możemy dziś zamienić na praktyczny smartband dla seniora. Musimy jednak wybrać taki, który dzwoni i posiada przycisk SOS — wtedy będziemy mieć pewność, że urządzenie zapewni seniorowi spokój i poczucie bezpieczeństwa.

"Starsza

Telefony, a opaski z SOS — różnice

Przede wszystkim opaska, która wyposażona jest w przycisk SOS i nosi się ją na nadgarstku, jest dużo wygodniejsza w użytkowaniu. Senior może mieć smartband zawsze przy sobie — na ręku. Jeśli tylko starsza osoba poczuje się gorzej, zasłabnie, będzie się bać o swoje życie lub zdrowie, będzie mogła natychmiast powiadomić o tym swoich opiekunów. Opaska SOS BS.02, która wyposażona jest w kartę SIM, daje gwarancję, że alert pojawi się nie tylko na naszym telefonie, ale powiadomienie przyjdzie także na nasz adres e-mail. Co więcej, urządzenie jest bardzo proste w obsłudze — posiada tylko dwa przyciski, z czego jeden służy właśnie do wzywania pomocy, a drugi do odbierania połączeń telefonicznych oraz wysyłania wiadomości głosowych.

Bądź w kontakcie z seniorem 24/7

Model BS.02 skutecznie może zastąpić zarówno telefon stacjonarny, jak i telefon komórkowy. Ponieważ urządzenie odbiera połączenia, masz pewność, że będziesz w kontakcie ze swoim bliskim zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba. Kiedy senior będzie chciał zadzwonić z opaski do swojego opiekuna, również będzie miał taką możliwość — wystarczy, że dłużej (przez kilka sekund) przytrzyma przycisk SOS. Decydując się na rozwiązania od Bezpiecznej Rodziny, zyskujesz jednak znacznie więcej. Do opaski otrzymujesz dedykowaną aplikację, w której ustawiasz strefy bezpieczeństwa i przy pomocy powiadomień jesteś informowany, kiedy senior pojawi się w danym miejscu, lub je opuści. Jeśli niepokoi Cię zbyt długi brak kontaktu ze strony bliskiego, możesz też skorzystać z funkcji nasłuchu i dyskretnie przysłuchać się temu, co dzieje się w otoczeniu Twoich rodziców lub dziadków. W aplikacji zawsze masz także dostęp do bieżącej lokalizacji i historii miejsc, w których w przeszłości przebywał senior. Postaw na wygodę i chroń tych, na których bezpieczeństwie Ci zależy niezależnie od dzielącej was odległości.

Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium