Monitoring zdrowia

Pomiar temperatury ciała w opasce Locon – jak działa?

Starsza kobieta korzystająca z zegarka SOS dla seniroa

Pomiar temperatury ciała to jedna z wielu funkcjonalności opaski Locon Life Plus. Dzięki niej możliwe jest nie tylko samodzielne, ale i zdalne monitorowanie stanu zdrowia, co ma duże znaczenie zwłaszcza w przypadku osób w podeszłym wieku. Jak to działa? 

Jak działa pomiar temperatury w opasce Locon? 

Pomiar temperatury ciała wykonuje się w wielu sytuacjach. Wskazaniem jest nie tylko gorsze samopoczucie czy infekcja, ale i szeroko rozumiane monitorowanie zdrowia.

Dowiedz się, jak pokonać nadciśnienie tętnicze
Zapisz się i otrzymaj najnowszy raport

Na uzyskanie wiarygodnego wyniku w szybki, prosty i wygodny sposób pozwala nie tylko dobry termometr, ale i opaska noszona na nadgarstku. W przypadku urządzenia Locon Life Plus pomiar można wykonać zarówno samodzielnie z opaski, jak i zdalnie, z poziomu aplikacji w telefonie. Dzięki temu opiekując się osobą chorą zdalnie w każdej chwili można sprawdzić, jak się czuje. Jeśli gorączka spada, to świetnie. W sytuacji, gdy pomimo wdrożonego leczenia za wysoka temperatura ciała się nie obniża, można szybko zareagować — zrobić chłodny okład, zmienić leki, wezwać lekarza czy karetkę pogotowia.

Jak zmierzyć temperaturę ciała z opaski Locon Life Plus?

Pomiar temperatury ciała w opasce Locon Life Plus jest bardzo prosty. Wystarczy użyć przycisku z sercem i wybudzić urządzenie. Następnie trzeba naciskać go do momentu pojawienia się funkcji TEMPERATURA i przytrzymać go przez 3 sekundy. Pomiar zostanie uruchomiony, a wynik po chwili pojawi się na ekranie. Zdalny pomiar temperatury ciała odbywa się w autorskiej aplikacji. 

Dla kogo opaska Locon Life Plus z termometrem?

Opaska Locon z czujnikiem upadku jest doskonałym narzędziem, które sprawdza się zwłaszcza w przypadku infekcji i chorób przebiegających z gorączką. Jej monitorowanie pozwala ocenić przebieg leczenia, a co za tym idzie kontynuować je bądź odpowiednio modyfikować i wdrożyć inne działania.

Kontrolowanie podstawowych parametrów życiowych jest szczególnie ważne w przypadku osób starszych, przede wszystkim mieszkających samotnie bądź przebywających bez opieki w domu przez dłuższy czas czy wymagających stałej opieki.

Opaska SOS sprawdza się również u osób zmagających się z ostrymi i przewlekłymi chorobami kości, mięśni i stawów, także schorzeniami układu oddechowego i układu krążenia, chorobami metabolicznymi czy schorzeniami neurodegeneracyjnymi  oraz innymi chorobami neurologicznymi czy wieku starczego. Z opaski SOS mogą korzystać także osoby zdrowe i samodzielne, które chcą trzymać rękę na pulsie.

Dlaczego warto mieć opaskę Locon Life?

Opaska dla seniora Locon Life Plus, ale i jej prostsza wersja bez wyświetlacza Locon Life, mają wiele zalet. Zapewniają spokój i poczucie bezpieczeństwa, umożliwiają zdalną opiekę i kontrolowanie zdrowia, zwłaszcza gdy to szwankuje. Jak pomagają?

Opaska dla seniora Locon Life Plus monitoruje nie tylko temperaturę ciała, ale i saturację, tętno i ciśnienie krwi — zdalnie i bezpośrednio z opaski (Locon Life pozwala wyłącznie na zdalne wykonanie pomiaru ciśnienia tętniczego i pulsu). 

Wszystkie opaski Locon posiadają ponadto:

  • wbudowany telefon z dostępem do nielimitowanych minut, co umożliwia kontaktowanie się z 10 osobami zapisanymi w opasce,
  • lokalizację 24/7 i ustalenie stref bezpieczeństwa, 
  • przycisk SOS do wzywania pomocy, 
  • czujnik upadku.

Na czym polega teleopieka z opaską Locon?

Opaska dla seniora Locon Life Plus działa z aplikacją Bezpieczna Rodzina, którą opiekun instaluje na swoim telefonie komórkowym (niezbędne jest posiadanie aktywnej subskrypcji).  Opaska jest gotowa do użycia po wyjęciu z pudełka i przypisaniu jej do aplikacji Bezpieczna Rodzina.   

Można również wykupić usługę Teleopieki, która umożliwia wsparcie nie tylko osoby bliskiej, ale nadzór ratownika medycznego z Centrum Ratownictwa Medycznego. Jak to działa?

W przypadku osób, które korzystają z usługi Teleopieki, o sytuacji zagrożenia zdrowia czy życia jest informowany zarówno osoba bliska, jak i ratownik medyczny. Ten podejmuje kontakt z seniorem, dzwoniąc na opaskę SOS. 

W przypadku, gdy osoba nosząca opaskę nie odbierze połączenia, ratownik interweniuje — włącza służby ratownictwa medycznego (pogotowie, straż pożarną, policję), ustala także lokalizację użytkownika opaski. To pozwala na szybką reakcję i udzielenie pomocy. 

Polecają nas
Kupiłem opaskę na prezent dla mojego taty, który ma 85 lat, i sprawdza się świetnie. Duże przyciski i głośne sygnały.
Magdalena
(4.8)
Tato jest naprawdę zadowolony z niej i szybko nauczył się obsługi.
K.
(4.6)
Mama nie ogarnia smartfona ta opaska to nasz ratunek. Wreszcie mogę się z nią skontaktować
@andyy
(4.9)