Smartwatche dla dzieci

Praktyczne prezenty na komunię — co wybrać?

Prezenty na komunię są bardzo różne. Czym się kierować, dokonując wyboru?  Najważniejsze, by podarunki były kupowane z myślą o dziecku: jego zainteresowaniach i potrzebach. Dobrze, jeśli są praktyczne – rozwijają pasje, pogłębiają wiedzę o świecie, ułatwiają życie czy zachęcają do aktywności.

Praktyczne prezenty na komunię dla dziecka z pasją

Praktyczne prezenty na komunię bardzo często oznaczają nie tylko przyjemność dziecka, ale i wsparcie dla rodzinnego budżetu. Co to znaczy?

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Jeśli dziecko uczęszcza na lekcje gry na jakimś instrumencie, bierze lekcje tenisa, pływania lub trenuje karate, taniec czy taekwondo, a nie posiada własnego sprzętu, można mu kupić:

 • gitarę, flet czy keyboard,
 • packi, dobok lub kimono,
 • rakietę do tenisa,
 • markowe okularki do pływania,
 • baletki bądź buty do tańca.

Praktyczne prezenty na komunię dla dziecka aktywnego

Każdego chłopca czy dziewczynkę, którzy lubią aktywność fizyczną, z pewnością ucieszą także klasyki. Są praktyczne, ale i sprawiają wiele radości. To na przykład:

 • hulajnoga, zarówno tradycyjna, jak i elektryczna,
 • rolki,
 • deskorolka elektryczna

Rower to jeden z najpopularniejszych wyborów. Na jaki się zdecydować, by dobrze służył? Trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii, takich jak rozmiar, wielkość kół czy typ roweru (nie mniej ważny jest kolor, o tym też trzeba pamiętać).

Jeśli chodzi o rozmiar roweru, przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę wzrost dziecka. Rowery kupowane na komunię mają rozmiar ramy z przedziału 11 – 15 cali:

 • wzrost dziecka poniżej 120 cm — odpowiednia jest rama od 11 do 13 cali,
 • wzrost dziecka 120 – 150 cm — rama od 13 do 14 cali,
 • wzrost dziecka powyżej 150 cm — rama 15 cali.

Jaki rozmiar kół wybrać: 24″ czy 26 cali? Koła 24” są polecane dzieciom o średnim wzroście (120 – 150 cm). Koła 26” przeznaczone są dla wysokich dzieci, które mają więcej niż 150 centymetrów. Typowo komunijne rowery mają zwykle koła 24-calowe.

Pozostaje jeszcze typ roweru. Na który się zdecydować? Do jazdy po ścieżkach rowerowych lepszy będzie rower miejski, który ma wysoko osadzoną kierownicę oraz zainstalowane fabrycznie wyposażenie w postaci błotników, koszyka czy bagażnika. Na bezdrożach lepiej sprawdzi się ower MTB (nazywany „górskim” lub „terenowym”). Ma grubszą ramę, szersze opony i bardziej agresywny bieżnik. Posiada przerzutki przednie i tylne, mechaniczne hamulce oraz amortyzator.

Praktyczne prezenty na komunię co wybrać

Praktyczne prezenty na komunię — elektronika

Każde dziecko, niezależnie od zainteresowań, z pewnością doceni sprzęt elektroniczny: tablet, słuchawki, głośnik czy czytnik ebooków, które pozwalają spędzać czas w sposób nie tylko atrakcyjny, ale i pożyteczny. Pomagają w codziennym życiu, pozwalają uczyć się czy rozwijać pasje.

Dobrym pomysłem na praktyczny prezent jest także laptop czy komputer stacjonarny, jak również drukarka, myszka czy klawiatura do komputera, z których dziecko z pewnością będzie korzystało coraz częściej.

Szczególną kategorię prezentów komunijnych tworzy smartfon czy smartwatch, które mają wiele zalet, sprawdzają się w różnych okolicznościach. Przede wszystkim umożliwiają komunikację i dają poczucie bezpieczeństwa.

Wyjątkowy prezent na komunię dla chłopca czy dziewczynki to na przykład zegarek GPS dla dziecka Locon Watch Lite czy smartwatch GPS Locon Watch Video, który jest przy tym bardzo ładny i designerski.

Wodoodporny Smartwatch Locon Watch Lite ma wbudowany telefon i nielimitowane minuty na połączenia, ale i przycisk SOS oraz lokalizator dziecka (w aplikacji na telefonie rodzica). Oznacza to, że dziecko może dzwonić z zegarka i wysyłać SOS, kiedy potrzebuje pomocy, a rodzic wyznacza strefy bezpieczeństwa, takie jak dom, szkoła czy lekcje angielskiego. Zegarek GPS Locon Watch Lite jest przy tym kolorowy, ma dotykowy wyświetlacz, grę, krokomierz i niepowtarzalny wygląd. 10 powodów, dla których warto dziecku kupić zegarek GPS znajdziesz w naszym artykule!

Smartwatch Locon Watch Video również ma wbudowany telefon z nielimitowanymi minutami na rozmowy, przycisk SOS do wzywania pomocy, kartę SIM i lokalizator, ale dodatkowo pozwala na także na rozmowy video. Działa jak standardowy telefon, doskonale zastępuje smartfon. Jest kolorowy, ma dotykowy wyświetlacz, 2 gry, krokomierz i modny design.

Dzięki smartwatchowi GPS i aplikacji zawsze szybko sprawdzisz, gdzie jest dziecko!

Praktyczne i oryginalne prezenty na komunię  

Praktyczne prezenty na komunię mogą być także zaskakujące, to jest nietuzinkowe i oryginalne. Doskonale w tej roli sprawdzają się podarunki nietypowe, takie jak:

 • kurs nauki pływania, samooobrony czy innego preferowanego przez dziecko sportu,
 • warsztaty kreatywne,
 • kurs programowania,
 • nauka gry na instrumencie,
 • opłacone lekcje w szkole tańca,
 • voucher do szkoły językowej.
Polecają nas
Kupiłam smartwatch dla córki jakiś czas temu, a teraz mogę podzielić się opinią - rewelacyjny! Jest naprawdę przydatny
Łucja
(4.5)
Syn używał ostatnio na wyjeździe - zadowolony bardzo! Dzwonił co godzinę się zameldować :)
Kacper
(4.6)
Polecam wszystkim, działa bez problemów- córka zakochana w kolorze
nino
(4.9)